Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp. - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-10, 21:08   #1111
agkz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez snoopik Pokaż wiadomość
Dziękuję, moja cera daje mi tak w kość, że czasami nie mam już do niej siły,nie wspominając o łojotokowej skórze głowy. Dobrze, że są bibułki matujące, których używam sporo. Kiedy nie wychodzę z domu mogę pozwolić sobie na kremy nawilżające, jednak wtedy już po godzinie mam ochotę umyć twarz ze względu na świecenie i uczucie zaklejenia cery Kiedyś, przy dużych problemach z trądzikiem miałam tendencję do używania wysuszających kosmetyków (agresywne żele, toniki z alkoholem, matujące kremy). Od kilku miesięcy zmieniłam pielęgnację na delikatniejszą, również dzięki minerałom, które poprawiły stan mojej cery Czytając Wasze opisy, ile warstw różnych specyfików nakładacie przed aplikacją minerałów, jestem w szoku!!! Testuję różne delikatne, głównie apteczne kremy pod makijaż, ale się nie sprawdzają. A teraz przydałyby się filtry i cóż tu zrobić???
Mój wiek to 30+ i też miałam wielki problem z przetłuszczającą się i zapychającą się cerą. Pomoc i ulgę przyniosła dopiero naturalna pielęgnacja i minerały. Na początek polecam stronę i sklep Biochemia Urody. Mają gotowe zestawy, ułatwiające obsługę tych kosetyków osobom początkującym.

Jeśli chodzi o primery utrzymujące mat to polecam frakcję sojową. To bardzo dziwne, że taki mega tłuścioch doskonale sprawdza się pod minerały, a skóra nie traci na nawilżeniu. Mam wrażenie, że nawilżenie zdecydowanie się poprawia.

Musisz próbować różnych rzeczy Choć filtry to jednak trudna sprawa w przypadku przetłuszczającej się cery oraz makijażu. Ja wciąż próbuję opanować tę sztukę
agkz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 12:40   #1112
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez agkz Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o primery utrzymujące mat to polecam frakcję sojową. To bardzo dziwne, że taki mega tłuścioch doskonale sprawdza się pod minerały, a skóra nie traci na nawilżeniu. Mam wrażenie, że nawilżenie zdecydowanie się poprawia.
Też zdecydowanie polecam frakcję sojową Ja dodałam jeszce parę kropel wit. E.
Natomaist jako primer pod podkład mineralny używam mieszankę Dry flo z jedwabiem z Mazideł. Zdecydowanie matuje cerę na długo
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 18:40   #1113
snoopik
Raczkowanie
 
Avatar snoopik
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 53
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Też zdecydowanie polecam frakcję sojową Ja dodałam jeszce parę kropel wit. E.
Natomaist jako primer pod podkład mineralny używam mieszankę Dry flo z jedwabiem z Mazideł. Zdecydowanie matuje cerę na długo
No to zamówiłam zachwalaną frakcję i Dry-flo, a przy okazji glinki i hydrolaty. Te rzeczy jakoś same wpadają do koszyka
Ciekawe, czy skrobia okaże się lepszym materem niż puderek , który sobie zrobiłam z kolorówki na bazie pudru ryżowego. Wyszedł fajnie, (chyba agabil podobny przepis podawała) ale moja cera potrzebuje czegoś bardziej matującego
snoopik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 08:20   #1114
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez snoopik Pokaż wiadomość
No to zamówiłam zachwalaną frakcję i Dry-flo, a przy okazji glinki i hydrolaty. Te rzeczy jakoś same wpadają do koszyka
Mam nadzieje, że będziesz zadowolona , u mnie frakcja sprawdza się genialnie ! I właśnie się zastanawiam czym by tu ją jeszcze wzbogacić ? I do tego Dry flo ! Super zestaw !
O matko, jak już człowiek zacznie mieszać tymi mazidłami to nie ma końca. Wczoraj dostałam całkiem sporą przesyłkę z Mazideł, a już mam nowe zachciewajki
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 09:15   #1115
snoopik
Raczkowanie
 
Avatar snoopik
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 53
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, że będziesz zadowolona , u mnie frakcja sprawdza się genialnie ! I właśnie się zastanawiam czym by tu ją jeszcze wzbogacić ? I do tego Dry flo ! Super zestaw !
O matko, jak już człowiek zacznie mieszać tymi mazidłami to nie ma końca. Wczoraj dostałam całkiem sporą przesyłkę z Mazideł, a już mam nowe zachciewajki
Ja nie mam jeszcze doświadczenia z frakcją, więc zamówiłam najmniejsze opakowanie, ale jak się sprawdzi, to będę kupować te bardziej ekonomiczne. Ciekawa jestem konsystencji, bo czytałam, że może mieć grudki wyczuwalne przy aplikacji. Czy ten specyfik ma konsystencję stałą, czy płynną, czy przypomina krem/maść?
Ale zgadza się, biochemia wciąga Na BU też przesyłka czeka na realizację
snoopik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 09:23   #1116
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez snoopik Pokaż wiadomość
Ja nie mam jeszcze doświadczenia z frakcją, więc zamówiłam najmniejsze opakowanie, ale jak się sprawdzi, to będę kupować te bardziej ekonomiczne. Ciekawa jestem konsystencji, bo czytałam, że może mieć grudki wyczuwalne przy aplikacji. Czy ten specyfik ma konsystencję stałą, czy płynną, czy przypomina krem/maść?
Ale zgadza się, biochemia wciąga Na BU też przesyłka czeka na realizację
Tak, faktycznie ma trochę grudek, ale idzie wytrzymać Przypomina raczej maść i trzeba ją trzymać w lodówce. Mnie czasami się zapomni i wtedy jej konsystencja jest kapkę rzadsza i lepiej się rozsmarowuje. Dodałam do niej wit E. dla lepszego poślizgu i, żeby za szybko nie zjełczała.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 09:39   #1117
snoopik
Raczkowanie
 
Avatar snoopik
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 53
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Tak, faktycznie ma trochę grudek, ale idzie wytrzymać Przypomina raczej maść i trzeba ją trzymać w lodówce. Mnie czasami się zapomni i wtedy jej konsystencja jest kapkę rzadsza i lepiej się rozsmarowuje. Dodałam do niej wit E. dla lepszego poślizgu i, żeby za szybko nie zjełczała.
A czy te grudki przy wsmarowywaniu w skórę rozcierają się na gładko? Chodzi mi o to, czy nie pozostają jakieś nierówności na skórze, czy wszystko się wchłania. I rozumiem, że minerałki ją lubią
snoopik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 11:18   #1118
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez snoopik Pokaż wiadomość
A czy te grudki przy wsmarowywaniu w skórę rozcierają się na gładko? Chodzi mi o to, czy nie pozostają jakieś nierówności na skórze, czy wszystko się wchłania. I rozumiem, że minerałki ją lubią
Minerałki bardzo ją lubią Co do grudek.... hmmmmm, ja może bym je nazwała takimi małymi kryształkami. Jesli taki Ci się trafi to po prostu trzeba go wyrzucić i uważać, żeby nie podrażnić buzi.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:25   #1119
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dziewczyny napiszcie jak stosujecie frakcję, ja jak dam najpierw frakcję a potem podkład to nie mogę go równo rozsmarować na twarzy
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:33   #1120
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Dziewczyny napiszcie jak stosujecie frakcję, ja jak dam najpierw frakcję a potem podkład to nie mogę go równo rozsmarować na twarzy
Ja nakładam frakcję do której dodałam wcześniej parę kropel wit. E. Nakładam jej niewiele, bo jest b. wydajna i porządnie ją wsmarowuję. Potem trzeba odczekać kilkanaście minut, żeby się dobrze wchłonęła, nakładam na to primer w postaci mieszanki Dry flo i jedwabiu i na to podkład. Trzyma się cudnie
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:34   #1121
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Dziewczyny napiszcie jak stosujecie frakcję, ja jak dam najpierw frakcję a potem podkład to nie mogę go równo rozsmarować na twarzy
pod płynny podkład? Powodzenia życzę Pod minerały sprawdza się super, bo są sypkie i nakłada się je pędzlem, pod płynny próbowałam i masakra, był to chyba bourjois healthy mix i l'oreal mar morphose... możesz próbować wklepywać, rozsmarowywanie nic nie da.
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 11:59   #1122
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
pod płynny podkład? Powodzenia życzę Pod minerały sprawdza się super, bo są sypkie i nakłada się je pędzlem, pod płynny próbowałam i masakra, był to chyba bourjois healthy mix i l'oreal mar morphose... możesz próbować wklepywać, rozsmarowywanie nic nie da.
Pod jaki płynny Pod Lucy Minerals
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:06   #1123
agkz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja stosuję frakcję podobnie jak gatilla. Grudko-kryształki jeśli już dostaną się na skórę można usunąć delikatnie przecierając mikrofibrą, ot tak, żeby strzepnąć
Na frakcję zawsze stosuję primer, w postaci gotowych proszków różnych firm lub pudru perłowego (ulubiona wersja), bambusa i jedwabiu, dry-flo.
Można kombinować.

Czasem pod frakcję stosuję sera, ale to już nieco więcej czasu na wchłonięcie wymaga.

Frakcji też nie stosuję codziennie, ale dobrze natłuszcza i nawilża skórę, więc dodanie jej co jakiś czas do pielęgnacji bardzo mi pomaga.

Mam też wersję wzbogaconej frakcji na noc lub dni bezpodkładowe. Do jednej wersji dodałam wit E i olej z kocanki, do drugiej wyciąg z arniki i oczaru. Frakcja jest wtedy mniej "maściowa", a bardziej kremowa.

Edytowane przez agkz
Czas edycji: 2011-09-14 o 12:09
agkz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:22   #1124
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

To ja stosowałam samą frakcję, bez primera, może dlatego Lucy tak mi się jakoś ciężko rozprowadzało - spróbuję jutro z Dry Flo. Czekasz zanim nałożysz Dry Flo jakiś czas czy od razu po rozsmarowaniu frakcji. Mam frakcję z naturalisa i ona jest bez grudek na szczęście
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:56   #1125
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Pod jaki płynny Pod Lucy Minerals
hmm nakładam frakcję pod lucy i nie ma problemu
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 13:10   #1126
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Czekasz zanim nałożysz Dry Flo jakiś czas czy od razu po rozsmarowaniu frakcji. Mam frakcję z naturalisa i ona jest bez grudek na szczęście
Ja czekam kilkanaście minut, tzn o ile czas mi rano pozwoli , ale zawsze staram się, żeby trochę potrwało zanim nałożę Dry flo, bo widzę, że frakcja potrzebuje parę minut, żeby się ładnie wchłonąć.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 16:09   #1127
snoopik
Raczkowanie
 
Avatar snoopik
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 53
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Ja czekam kilkanaście minut, tzn o ile czas mi rano pozwoli , ale zawsze staram się, żeby trochę potrwało zanim nałożę Dry flo, bo widzę, że frakcja potrzebuje parę minut, żeby się ładnie wchłonąć.
Moja frakcja z Mazideł już w drodze A czy ta z Naturalisa czymś się różni, bo tam zdaje się, też szykuje się zamówionko Ktoś gdzieś wspominał, że nie ma grudek...?
snoopik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 17:02   #1128
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez snoopik Pokaż wiadomość
Moja frakcja z Mazideł już w drodze A czy ta z Naturalisa czymś się różni, bo tam zdaje się, też szykuje się zamówionko Ktoś gdzieś wspominał, że nie ma grudek...?
nie ma jest gładka, dla naczynkowców dużo lepsza, po tej z mazideł często miałam czerwone policzki
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 09:03   #1129
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Następnym razem zamówię tę z Naturalisa, bo te grudki trochę mnie wkurzają
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 15:16   #1130
Czekoladka585
Raczkowanie
 
Avatar Czekoladka585
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 115
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dziewczyny pomóżcie, jutro mam wesele
przyszły mi dziś próbki Lumiere kryjącego, kolory są ok. Jutro nałożę je na buzię ale co jako baza? Mam cerę tłustą, szybko się "świeci". Mam takie propozycje:
-serum azelo-oliwkowe
-żel hialuronowy podwójny
-serum flavo-C
-hydrolat oczarowy
wszystko z BU wykończę chyba pudrem bambusowym z jedwabiem...
Nie mam pojęcia co robić. Na testy czasu już nie ma (wszystko to przyszło teraz). Nie mam też jako takiego primera mineralnego. Nie wiem, czy to coś pomoże, ale Lucy Minerals u mnie szybko się ważyła, nie wyglądała fajnie...Doradźcie coś,
Czekoladka585 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 15:24   #1131
agkz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Czekoladka585 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie, jutro mam wesele
przyszły mi dziś próbki Lumiere kryjącego, kolory są ok. Jutro nałożę je na buzię ale co jako baza? Mam cerę tłustą, szybko się "świeci". Mam takie propozycje:
-serum azelo-oliwkowe
-żel hialuronowy podwójny
-serum flavo-C
-hydrolat oczarowy
wszystko z BU wykończę chyba pudrem bambusowym z jedwabiem...
Nie mam pojęcia co robić. Na testy czasu już nie ma (wszystko to przyszło teraz). Nie mam też jako takiego primera mineralnego. Nie wiem, czy to coś pomoże, ale Lucy Minerals u mnie szybko się ważyła, nie wyglądała fajnie...Doradźcie coś,
Ja po przejściu na naturalną pielęgnację łojotok zwalczałam serum azelo-oliwkowym. Polecam już dzisiaj na noc.
Rano dokładne oczyszczenie skóry, hydrolat oczarowy, serum azelo-oliwkowe i tu przydałby się jakiś primer (może być to puder bambusowy, ale musisz mieć dobrze nawilżoną skórę, bo inaczej pojawią się odstające skórki). Możesz tez zrezygnować z primera i od razu po wchłonięciu serum nakładać minerały. W przypadku tłustej cery makijaż lepiej się "wtopi" po spryskaniu hydrolatem lub stęplowaniu go wacikiem nasączonym hydrolatem. Oczarowy jest do tego idealny.
Jaką formułę Lumiere posiadasz ?

Na samo wesele dobrze zabrać ze sobą puderek do matowienia i szybkich poprawek oraz bibułki absorbujące sebum.
agkz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 15:41   #1132
Czekoladka585
Raczkowanie
 
Avatar Czekoladka585
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 115
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dzięki za odpowiedź!!! mam formułę Veena Velvet. Cyba tak zrobię, na noc serum azelo-oliwkowe, rano mycie olejkiem cytyrnowym z BU, potem hydrolat, serum też azelo, puder bambusowy z jedwabiem, minerały i wykończę może jeszczeraz tym pudrem... Nie mam jeszcze doświadczenia...
Czekoladka585 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 19:14   #1133
agkz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dodam tylko, że sekretem powodzenia jest używanie małej ilości proszku i dokładne roztarcie ich pędzlem
Formuła VV jest fajna do tego typu cery. Powinno się udać, nawet za pierwszym razem. Powodzenia na imprezie
agkz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 22:20   #1134
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Hej, w innym wątku nikt nie odpowiedział, więc może spróbuję tutaj

Mam jutro wesele i cały czas myślę, co wykombinować, żeby minerały się ładnie trzymały, a buzia nie świeciła. Po kilku godzinach również wszystko mi się waży, wysusza, robią się plamy, niedoskonałości prześwitują. Dodam, że mam cerę tłustą, trądzikową. Mam puder Kaolin z EDMu, ale on mi w ogóle nie matuje buzi, gdy kładę go na wierzch :/ Nie wiem jak by się spisywał jako primer, ale chyba ciężko byłoby po nim rozprowadzić minerały, czy może się mylę? Możecie mi coś doradzić? Czy mieszanka kaolinu ze skrobią ziemniaczaną nadawałaby się?
Zamierzam zastosować:
- po myciu buzi hydrolat oczarowy
- na to kwas HA + olejek z pestek malin (tylko nie wiem czy mnie odpowiednio nawilży pod minerały?)
- jako primer kaolin + skrobia ziemniaczana
- na niespodzianki korektor zielono-beżowy z oriflamu z olejkiem z drzewa herbacianego (niestety nie posiadam minta z EDMu)
- na to puder mineralny (obecnie posiadam pseudomineralny sephory, bo mi kiedyś służył, a pixie mnie zapchała, natomiast EDM bardzo wysuszał)
- na pojedyncze krostki korektor EDM multi-tasking neutral
- i to jeszcze przydałoby się czymś zmatowić, bo po minerałach zawsze strasznie się świecę, obecnie używam tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=30057&next =1

Czy nie za dużo tego? Co zmienić/co udoskonalić? Nie mam już czasu niczego nowego kupić :/
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 19:31   #1135
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

hej,od jakiegoś czasu poszukuje bazy bez silikonów,która przy okazji sprawdziłaby się pod podkład mineralny. google i kwc oswiecił mnie ,że tania i duża baza firmy Kobo jest bez silikonów.
ciekawa jestem czy któraś stosowała ją pod minerały i czy się sprawdziła.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...e-up-base.html
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 20:24   #1136
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dlaczego unikasz silikonów? Zapychają Cię? Jeśli nie to są całkiem wartościowymi składnikami.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 09:47   #1137
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Dlaczego unikasz silikonów? Zapychają Cię? Jeśli nie to są całkiem wartościowymi składnikami.
każda próba stosowania silikonowej bazy kończy się wysypem bolesnych gul na policzkach.
do tej pory uzyłam kilka razy bazę z daxa,ale po tych reakcjach,nawet nie chce próbować innych silikonowych.
ostatni raz uzyłam jej jakoś przed wiosną,do dziś mam okropne ślady na policzkach po tych gulach
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 10:07   #1138
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez paczusia Pokaż wiadomość
każda próba stosowania silikonowej bazy kończy się wysypem bolesnych gul na policzkach.
do tej pory uzyłam kilka razy bazę z daxa,ale po tych reakcjach,nawet nie chce próbować innych silikonowych.
ostatni raz uzyłam jej jakoś przed wiosną,do dziś mam okropne ślady na policzkach po tych gulach
Ale Dax to nie tylko silikony, tam jest wiele innych skłądników któe mogły Ci zrobić krzywdę. Polecam kompleks silikownowy z mazideł, ja mieszam z odrobiną oleju i na twarz - piękna baza pod podkład!!!!
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 11:11   #1139
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
Ale Dax to nie tylko silikony, tam jest wiele innych skłądników któe mogły Ci zrobić krzywdę. Polecam kompleks silikownowy z mazideł, ja mieszam z odrobiną oleju i na twarz - piękna baza pod podkład!!!!
naprawde myslisz ,że mogę spróbować? może rzeczywiście to nie tylko te silikony tylko jest w tej bazie coś jeszcze?
dziękuję pięknie za podpowiedź
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 15:25   #1140
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

może też zależeć od tego czym zmywasz silikony. Jeśli są to cykliczne lub zmywalne wodą to olejek czy płyn micelarny wystarczy ale według mojej praktyki pozostałe silikony trzeba zmywać przynajmniej betainą kokamidopropylową.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-18 19:04:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.