Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-05, 14:57   #2431
aggness
Raczkowanie
 
Avatar aggness
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 90
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Hej dziewczyny mam takie pytanie.
Chciałabym zacząć używać lysanela active ponieważ acne derm był dla nmie za słaby i w zasadzie wcale nie usunął mi wagrów moze troszke wygładził drobne krostki. Jednak mam cere batrdzo płytko unaczyniona na policzkach. Myślałam nad effaklarem k bo słysz.lam ze jest łagodny nawet dla naczynkowców ale boje sie że dla mnie bedzie za łagodny własnie na te uporczywe wągry. Lysanela stosowałabym tylko na miejsca problematyczne czyli na strefe t, wiec nie na te nieszczęsne policzki.. Mozna tak?? czy moze lepszy byłby effaklar?
aggness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 04:06   #2432
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Kupilam mleczko Aveny Jak tylko przetestuje bede pisac jak dziala Zaplacilam 54zl z groszami Pani w aptece musiala grzebac w kartonie z zaplecza, bo sezon na filtry juz minal... Mam nadzieje, ze moja "zakwaszona" skora go zaakceptuje. Wystarczyla doba bez tamtego kremu, zeby skora wrocila do stanu prawie idealnego Dzisiaj na noc mialam juz normalnie nalozony kwas i zero schodzacej skory.
Mam nadzieje ze Ci przypasuje tak jak mnie to mleczko
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 12:42   #2433
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

no wiec zaczelam wreszcie moja przygode z kwasem - padlo na glikolowy
po nalozeniu skora chwilke szczypala, ale zadnych podraznien nie wywoalo, rano buzka ladnie nawilzona bez zadnych czerwonych plamek czy podraznionej skory, zobaczymy co bedzie dalej...
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 13:07   #2434
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

No coz. Drugi raz mam dzis na sobie ta Avenke. Zmeczylam sie, zgrzalam, napocilam, a na koniec mi dolalo. Skora w swietnym stanie Dziekuje Elfie BARDZO za porade Teraz moge spokojnie zamawiac polecony rowniez przez Ciebie puder Ehhh, co ja bym bez Ciebie zrobila:c mok:
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 03:28   #2435
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
No coz. Drugi raz mam dzis na sobie ta Avenke. Zmeczylam sie, zgrzalam, napocilam, a na koniec mi dolalo. Skora w swietnym stanie Dziekuje Elfie BARDZO za porade Teraz moge spokojnie zamawiac polecony rowniez przez Ciebie puder Ehhh, co ja bym bez Ciebie zrobila:c mok:
No to ciesze sie ze Ci przypasowala

A ktory puder?Bo teraz to uzywam tylko EL Lucidity(klade na avene i b sobie chwale).Wszystkie podklady w plynie wywalilam(zapychaly mnie po jakims czasie).Aha i testuje tez teraz podklady mineralne Everyday Minerals(jak na razie testy wypadly pozytywnie)


Czekoladka21-no to fajnie ze pierwszy test wypadl pomyslnie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 06:03   #2436
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziewczyny, juz pytalam w plotach filtromaniaczek, ale moze pomozecie i Wy, zwlaszcza ze pytanie przyda sie prawie wszystkim
co na zime??
moj anthelios creme fondante jest chyba za lekki, bo skora jest tak okropnie ruda jak wychodze na pole... a mam cere tlusta i sklonna do zapychania, wiec niebardzo wiem co z nia robic??
na noc stosuje diacneal/lysanel na zmiane + do tego antybiotyk na twarz i skroa znosi t bardzo dobrze
postawic na bogatszy filtr? <jeszcze bogatszyo.O >
bdzie sie taki trzymac na skorze dluzej czy krocej?
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 06:22   #2437
Mila1k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 27
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

hej dziewczyny,
od dłuższego czasu używam gel 9% De Noyle. Fakt mam gładziutką buzie ale nie zauważyłam by coś mi się złuszczało. Wcześniej używałam kremu effaclar K. Może potrzebuję czegoś mocniejszego ? Dodam, że ogólnie nie mam problemów ze skórą, chciałam ją sobie tylko "odświeżyć". Może żel noyle jest dla mnie strzałem w 10 skoro tak dobrze go toleruje?

Zuziku ja używam filtrów Iwostin i bardzo je chwale sobie Są gęste i treściwe i co najważniejsze skuteczne.
Mila1k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-07, 07:33   #2438
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Elfie wlasnie EL Lucidity jestem juz na niego bardzo nastawiona i nie moge sie doczekac

Zuziku a moze wlasnie musi byc lzejszy, zeby nie splywal? nie wiem czy Ty probowalas Aveny? ja pzerzucilam sie z takiego wlasnie tresciwego filtra i powiem szczerze, ze wydawalo mi sie, ze to tamten czyni ze skora najwieksze cuda. Tymczasem dopiero po Avenie widze, ze jest ona wyraznie miekka, jedrniejsza no i filtr ani troche nie splywa. Jestem w ciezkim szoku
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 12:22   #2439
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

wczoraj jak posmarowalam glyco A to juz bardziej szczypalo, a dzisiaj rano jak umylam twarz i nalozylam krem nawilzajacy tez troszke szczypalo i skora byla w niektorych miejscach czerwona, ale juz jest ok, to chyba znaczy ze niedlugo moze zaczne sie luszczyc)
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 12:42   #2440
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość

Zuziku a moze wlasnie musi byc lzejszy, zeby nie splywal? nie wiem czy Ty probowalas Aveny? ja pzerzucilam sie z takiego wlasnie tresciwego filtra i powiem szczerze, ze wydawalo mi sie, ze to tamten czyni ze skora najwieksze cuda. Tymczasem dopiero po Avenie widze, ze jest ona wyraznie miekka, jedrniejsza no i filtr ani troche nie splywa. Jestem w ciezkim szoku
ja tez juz zmieniłam filtr na zimowy - emulsja Avene.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 17:03   #2441
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja mam svr-a 50 i jestem bardzo zadowolona. Fajnie nawilza buzke i kolor tez mi odpowiada. Do tego te filtry mineralne Mozna kolorowac sie czym dusza zapragnie
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-08, 02:01   #2442
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Elfie wlasnie EL Lucidity jestem juz na niego bardzo nastawiona i nie moge sie doczekac



Zuziku a moze wlasnie musi byc lzejszy, zeby nie splywal? nie wiem czy Ty probowalas Aveny? ja pzerzucilam sie z takiego wlasnie tresciwego filtra i powiem szczerze, ze wydawalo mi sie, ze to tamten czyni ze skora najwieksze cuda. Tymczasem dopiero po Avenie widze, ze jest ona wyraznie miekka, jedrniejsza no i filtr ani troche nie splywa. Jestem w ciezkim szoku
Napewno Ci sie spodoba ten puder-prawie wszyscy go chwala na wizazu

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
wczoraj jak posmarowalam glyco A to juz bardziej szczypalo, a dzisiaj rano jak umylam twarz i nalozylam krem nawilzajacy tez troszke szczypalo i skora byla w niektorych miejscach czerwona, ale juz jest ok, to chyba znaczy ze niedlugo moze zaczne sie luszczyc)
a nakladasz codziennie wieczorem?Moze zmniejsz czestotliwosc np co 2 dzien-zaczerwieniona skora jest bardzo?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
ja tez juz zmieniłam filtr na zimowy - emulsja Avene.
Tez mam zamiar wyprobowac ta emulsje(jak mi sie skonczy mleczko).
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 02:03   #2443
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Ja mam svr-a 50 i jestem bardzo zadowolona. Fajnie nawilza buzke i kolor tez mi odpowiada. Do tego te filtry mineralne Mozna kolorowac sie czym dusza zapragnie

Musze go sprobowac-mam gdzies probke tego filtra ale jeszcze nie testowalam.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 06:04   #2444
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Elfie, no ja od tygodnia stosuje i codziennie sie ciesze,ze sie na niego zdecydwalam. Na to klade puder brazujacy sun disk sephroy i skora wyglada pieknie
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 07:37   #2445
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Elfiku no klade go codziennie, ale chyba bede co drugi, bo coraz bardziej mnie podraznia, wczoraj jak nalozylam to jeszcze bardziej szczypalo!!
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 17:25   #2446
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kuracje kwasowo-retinoidowe strasznie utrudniają życie, ciężko dobrze się czuć ze "spadającą twarzą". Używam Atredermu od 2 tygodni, co trzeci dzień i wyglądam okropnie. Moja skóra to jeden wielki wiór, suchy i łuszczący się. Dodam, że stosuje oliwkę Hipp, NMF, peeling z płatków owsianych. I nic, ciągle wiór. Zrobienie makijażu graniczy z cudem. Trudne to wszystko...
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 20:07   #2447
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Elfiku no klade go codziennie, ale chyba bede co drugi, bo coraz bardziej mnie podraznia, wczoraj jak nalozylam to jeszcze bardziej szczypalo!!
Ja bym nakladalo go co 2 ,3 dzien i naprawde cienka warstwa.

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Elfie, no ja od tygodnia stosuje i codziennie sie ciesze,ze sie na niego zdecydwalam. Na to klade puder brazujacy sun disk sephroy i skora wyglada pieknie
No to musze go przetestowac

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Kuracje kwasowo-retinoidowe strasznie utrudniają życie, ciężko dobrze się czuć ze "spadającą twarzą". Używam Atredermu od 2 tygodni, co trzeci dzień i wyglądam okropnie. Moja skóra to jeden wielki wiór, suchy i łuszczący się. Dodam, że stosuje oliwkę Hipp, NMF, peeling z płatków owsianych. I nic, ciągle wiór. Zrobienie makijażu graniczy z cudem. Trudne to wszystko...
Ja tez sie luszcze(szczegolnie na nosie i na policzkach.Ale makijaz daje rade zrobic(uzywam mleczka Avene i olejku z rozy-olejek nawilza lepiej).
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 21:42   #2448
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Co do olejku rozanego to jest on firmy Aubrey Organic-niewiem czy dostepna w PolsceAle napewno znajdziesz zamiennik-ten olejek ma tylko jeden skladnik.Nakladam go tylko na przesuszone miejsca-na cala twarz niestety troche zapycha.
http://www.aubrey-organics.com/produ...roduct_id=090A
Tulipanno,
odzywam się z niezłym poślizgiem ale może pomogę: wydaje mi się że taki sam olej z nasion dzikiej róży ma Limaria:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Używam go jako składnika różnych mikstur, stosowałam też solo (rzadziej), lub wymieszany z kwasem hialuronowym - mam mieszaną, ale przesuszoną skórę, olej spisuje się rewelacyjnie.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 21:07   #2449
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Stosuję Zorac i niedaawno odkryłam metodę, która pozwala mi złagodzenie podrażnień: otóż smaruję twarz kremem Phisiogel i już na dłoni mieszam go z Centellą, D-Panthenolem i Bisababolem. Taka mieszanka świetnie łagodzi twarz.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-14, 21:05   #2450
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny jestem w szoku. Przeczytalam prawie caly watek i zmienilam zdanie na temat mojej kosmetyczki, ktora twierdzi, ze kwasy nie sa wcale takie dobre jak sie o nich mowi Po serii zabiegow oczyszczajacych (efekt widoczny przez kilka pierwszych dni po) w grudniu mialam isc na zabieg mikrodermabrazji. Mialam, ale sie rozmyslilam.

Przymierzam sie do rozpoczecia kuracji kwasowej. Poniewaz to moj pierwszy raz chce kupic :
1. effaclar K,
2. ACNE - DERM,
3. tonik - lysanel.

MAm skore tlusta z licznymi zaskornikami :/
Mysle by stosowac Effacler K i A-D na zmiane plus 1 raz w tyg tonik L.
CZy mozę zamiast toniku lysanel polecalybyscie domowy bha?
Do tej pory stosuje co drugi dzien AKNEROXID 5%. CZy wlaczyc go tez do kuracji czy odstawic?
Marza mi sie kwasy Pauli (po przeczytaniu Waszego forum) ,ale narazie nie sa w moim zasiegu :/

O ile z kwasami udało mi sie wirtualnie dokonać wyboru, to co do filtru nadal nie mam pewności...
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 16:47   #2451
*arielka*
Rozeznanie
 
Avatar *arielka*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 742
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Plusik ja też zmieniłam zdanie o mojej (już byłej)kosmetyczce, po przeczytaniu różnych wątków u mnie po oczyszczaniu tydzień skóra wyglądała ok,ale poźniej było gorzej niż przed, wolę kwasy, są lepsze efekty
*arielka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 11:04   #2452
Goosberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Stosuję Zorac i niedaawno odkryłam metodę, która pozwala mi złagodzenie podrażnień: otóż smaruję twarz kremem Phisiogel i już na dłoni mieszam go z Centellą, D-Panthenolem i Bisababolem. Taka mieszanka świetnie łagodzi twarz.
A czy ta Cantella jest do kupienia na mazidlach?

Ja również maziam sie Zorakiem ale powoli dopada mnie dół psychiczny. Na efekty jeszcze za wczesnie (2 m-ce stosowania co 5 dni) a odstajacych skorek nie moge juz znieść. Może znacie jakieś sposoby na zmiejszanie łuszczenia? Zaczynam podejrzewać, że taka ciągle łuszcząca się skóra, i to w tym samym miejscu - broda i cała okolica ust, nie może być dla buzi dobra! Ok. godz od nałożenia Zoracu dowilżam się Emolium, ale ten ma w składzie 1% kwasu hialuronowego. więc nie wiem czy nie zwiększam sobie tym samym łuszczenia, a na tym mi nie zależy!. Jakieś rady na przełamanie mojego zwatpienia zoracowego?

W zeszłym roku stosowałam tylko Ystheal+ na przemian z Effaclarem i buzie miałam o niebo lepszą. Teraz jestem tylko na Zoracu, bo zależy mi najbardziej na działaniu przeciwzmarszczkowym i póki co - katastrofa! Żebym chociaż miała pewność, że potem będzie lepiej...
Goosberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 11:25   #2453
Maemi
Raczkowanie
 
Avatar Maemi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 111
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Goosberry - Centellę zamówiłam z mazideł razem z niacinamide. Mam tylko nadzieję, że ktoś mi da znać w jakich proporcjach to mieszać z kremem
Maemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 10:25   #2454
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

po tygodniu od zaprzestania mazania sie glyco A, zniknely suche placki na twarzy i zaczerwienienia, ale czolo maziam codziennie, wczoraj znowu posmarowalam sie cala glyco ale cieniuka warstewka, dla mnie dobrym nawilzaczem jest masło kakaowe ziaja, nakladam go na glyco, a w dzien tez dobrym natluszczaczem jest seria oliwkowa ziaji! kiedys uzywalam tylko lekkich nawilzajacych kremow pod makijaz, a ten oliwkowy ktory jest bardziej tlusty i sie swieci lepiej mi pasuje troche dziwne, poki co twarz juz jest troszke rozjasniona
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 09:00   #2455
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, od ponad miesiąca stosuję diacneal i effaclar w trybie- ok 2-3 razy diacneal, raz effaclar.
Buźka ma się dobrze, podrażnień brak, wysuszenia też. Widzę, że zaczyna się oczyszczać.
Czy włączenie retinu A to dobry pomysł? W jakim stężeniu?
A jeśli nie retin A, to jaki inny preparat mam nabyć? (pytam o leki pełnopłatne, które czasem udaje się nabyć bez recepty).

Oczywiście, filtry stosuję- klorane spf40
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 13:00   #2456
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od ponad miesiąca stosuję diacneal i effaclar w trybie- ok 2-3 razy diacneal, raz effaclar.
Buźka ma się dobrze, podrażnień brak, wysuszenia też. Widzę, że zaczyna się oczyszczać.
Czy włączenie retinu A to dobry pomysł? W jakim stężeniu?
A jeśli nie retin A, to jaki inny preparat mam nabyć? (pytam o leki pełnopłatne, które czasem udaje się nabyć bez recepty).

Oczywiście, filtry stosuję- klorane spf40
Radzę odstawić wszystko zanim zaczniesz stosować Retin A. I gdy już osowisz skórę z Retinem powoli wprowadzaj inne preparaty, Ja np chociaż stosuję Retin już ponad rok niestety nie mogę go łączyć z kwasem BHA (nawet z Effeclarem chociaż jest słabiutki) bo mnie podrażnia taka mieszanka.
A najlepiej przyzwyczaj skórę i wykończ Effeklar i Diacneal tym bardziej że Ci dobrze służą, a potem dopiero wprowadz Retin.
Ja stosuję od początku ten mocniejszy 0,5
Acha Retin niektórych zapycha, wtedy pozostaje Atraderm podobno kiler
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 16:05   #2457
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Radzę odstawić wszystko zanim zaczniesz stosować Retin A. I gdy już osowisz skórę z Retinem powoli wprowadzaj inne preparaty, Ja np chociaż stosuję Retin już ponad rok niestety nie mogę go łączyć z kwasem BHA (nawet z Effeclarem chociaż jest słabiutki) bo mnie podrażnia taka mieszanka.
A najlepiej przyzwyczaj skórę i wykończ Effeklar i Diacneal tym bardziej że Ci dobrze służą, a potem dopiero wprowadz Retin.
Ja stosuję od początku ten mocniejszy 0,5
Acha Retin niektórych zapycha, wtedy pozostaje Atraderm podobno kiler
Dziękuję bardzo za cenne rady.

Postaram się nie przegiąć z tym wszystkim
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 17:03   #2458
Olivka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 13
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

tydzien temu zakupiłam atrederm 0,05...stosowałam go przez 3 noce z rzedu. po trzeciej nocy zaczełam sie ładnie łuszczyc a na czwarty dzien szok na twarzy zrobiłą mi sie brazowo-bordowa skorupa. nie pomagały kremy nawilzajace i peelingi. wygladalam strasznie. podkład nie wchodził w gre, siedziałam przez nastepne 3 dni w domu i opkładałam sie rumiankiem i wklepywalam po 7-8 grubych warstw kremu nawilzajacego dzisiaj mija juz 4 dzien i skora zaczyna powolutku dochodzic do siebie... wiem ze przesadziłam ze stezeniem atredermu jak na poczatek. ale myslałam ze skoro przy zoracu obyło sie bez płaczu to moge od razu zaczac cos nowego z grubej rury mam pytanko do was dziewczyny. odczekac jeszcze troche i wrocic do atredermu z tym ze bede bardziej ostrozna czy moja skora zareagowala zbyt drastycznie i lepiej skupic sie np na effaclaru K??
Olivka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 09:13   #2459
bdan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Radzę odstawić wszystko zanim zaczniesz stosować Retin A. I gdy już osowisz skórę z Retinem powoli wprowadzaj inne preparaty, Ja np chociaż stosuję Retin już ponad rok niestety nie mogę go łączyć z kwasem BHA (nawet z Effeclarem chociaż jest słabiutki) bo mnie podrażnia taka mieszanka.
A najlepiej przyzwyczaj skórę i wykończ Effeklar i Diacneal tym bardziej że Ci dobrze służą, a potem dopiero wprowadz Retin.
Ja stosuję od początku ten mocniejszy 0,5
Acha Retin niektórych zapycha, wtedy pozostaje Atraderm podobno kiler

Stosuje Diacneal od 2 miesięcy(prawie codziennie - obecnie działań ubocznych brak, na początku wyskoczyło parę niespodzianek) głównie ze wzgledu na walke ze zmarszczkami oraz rozjasnienie przebarwień. Czy mozna wprowadzić raz w tygodniu Retin a - czy jego działanie w walce ze zmarszczkami może byc większe niz Diacneala. Obawiam się, że czekając aż skończy się Diacneal to nie zdąże wprowadzić Retinu, gdyż będzie wiosna.
bdan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 19:29   #2460
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez bdan Pokaż wiadomość
Stosuje Diacneal od 2 miesięcy(prawie codziennie - obecnie działań ubocznych brak, na początku wyskoczyło parę niespodzianek) głównie ze wzgledu na walke ze zmarszczkami oraz rozjasnienie przebarwień. Czy mozna wprowadzić raz w tygodniu Retin a - czy jego działanie w walce ze zmarszczkami może byc większe niz Diacneala. Obawiam się, że czekając aż skończy się Diacneal to nie zdąże wprowadzić Retinu, gdyż będzie wiosna.
Pewnie, jeżeli Diacneal ci służy to możesz sprobować wprowadzić dodatkowo Retin. Może na początek 1 raz w tygodniu np (na początku Retin mnie podrażniał trochę). Musisz niestety wszystko przecwiczyć na własnej skórze, to jedyny sposob. Może bardziej Ci się opłaca zostawić Diacneal na lato, dla podtrzymania efektów a teraz zapodawać tylko Retin?
Retin na pewno będzie miał większe działanie przeciwzmarszczkowe niż Diacneal
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:43.