Leczenie kana³owe - pytanie - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejd¼ i zobacz jak mo¿esz podnie¶æ jako¶æ swojego ¿ycia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-06-05, 06:20   #1
aramat
Raczkowanie
 
Avatar aramat
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Erytrea
Wiadomo¶ci: 115
Exclamation

Leczenie kana³owe - pytanie


Witam!

Miesi±c temu mia³am wizytê u dentysty (plombowanie zêba), i wszystko by³o ok jednak na drugi dzieñ zacz±³ boleæ mnie z±b (ten zaplombowany), pomy¶la³am sobie ¿e mo¿e minie lecz minê³o kilka dni i nic musia³am faszerowaæ siê tabletkami przeciwbólowymi. Uda³am siê do dentysty, obejrza³ go i stwierdzi³ ¿e z±b musi byæ leczony pod mikroskopem kana³owo. dosz³o do zapalenia miazgi. wywierci³ dziurê i za³o¿y³ opatrunek. tydzieñ pó¼niej mia³am mieæ "kana³". Jednak po za³o¿eniu opatrunku ból nie ustêpowa³ (choæ dentysta mówi³ ¿e teraz zdejmie ból da lekarstwo i bêdzie ok), kolejne 3 dni na przeciwbólowych spêdzi³am. Do mojej kolejnej wizyty nie wytrzyma³am i posz³am wcze¶niej. Opisa³am problem denty¶cie, on obejrza³ zêba i stwierdzi³ ¿e bêdê dzi¶ mia³a leczenie kana³owe, przyczyn± bólu by³o w/w zapalenie oraz pozostawienie ma³ego kawa³eczka instrumentu medycznego...s±siaduj±cy ból równie¿ by³ przyczyn± i jego te¿ trzeba by³o leczyæ kana³owo. Ok....wyleczy³ kana³owo i za³o¿y³ opatrunek na z±b. Nastêpn± wizytê mia³am wczoraj. Wyleczy³ kolejny z±b i....za³o¿y³ kolejny opatrunek na poprzedni leczony z±b i ten co by³ robiony wczoraj....Podchodz±c do rejestracji, p³ac±c za us³ugê, dentysta powiedzia³ ¿ebym zadzwoni³a za 3-4 tygodnie i umówi³a siê na wizytê poniewa¿ trzeba za³o¿yæ kolejny opatrunek a potem bêdziemy przy nastêpnych wizytach pi³owaæ szlifowaæ aby nie doprowadziæ do jego skruszenia siê bo zaplombowaæ nie mo¿emy(). I potem ca³y czas bêdziemy go obserwowaæ.

Moje pytanie brzmi?....Czy tak wygl±da leczenie kana³owe? Ma a¿ tyle etapów? Czy facet zwyczajnie mnie oszukuje? i wyci±ga kasê (nie ma³±)? Moi znajomi mówi± ¿e leczenie kana³owe to jedna wizyta i po sprawie, a ja do wrze¶nia pewnie nie skoñczê tego..
aramat jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-05, 06:36   #2
Ines3037200
Rozeznanie
 
Avatar Ines3037200
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 768
Dot.: Leczenie kana³owe - pytanie

tak, pewnie masz opatrunki w kanale z wodorotlenku wapnia lub antybiotyku, jak sie tresc ropna/krwista z kannalu wydobywa to nie wolno go wypelnic, trzeba poczekac az stan zapalny ustanie
Ines3037200 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-05, 07:12   #3
aramat
Raczkowanie
 
Avatar aramat
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Erytrea
Wiadomo¶ci: 115
Dot.: Leczenie kana³owe - pytanie

Czyli ca³y proces leczenia jeszcze trochê potrwa? Ale dlaczego za miesi±c mam zadzwoniæ i on znów ma za³o¿yæ opatrunek, wydaje mi siê to troszkê dziwne...Czyli te zêby wogóle nie zostan± zaplombowane?
aramat jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-05, 07:13   #4
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomo¶ci: 5 161
Dot.: Leczenie kana³owe - pytanie

Jedna wizyta? Och, szczê¶ciarze! Ja by³am przynajmniej 4 razy, zale¿y od przypadku.

Zêby zostan± zaplombowane jak skoñczy siê leczenie kana³owe.
Czemu tak d³ugo, nie mam pojêcia.
__________________
¯yj pe³ni± ¿ycia i nie bój siê tego co Ciê spotyka. Wszystko zawsze koñczy siê dobrze!

Edytowane przez biedronka91
Czas edycji: 2012-06-05 o 07:15
biedronka91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-05, 10:59   #5
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 13 378
Dot.: Leczenie kana³owe - pytanie

Leczenie kana³owe trochê trwa, u mnie by³y chyba 4 wizyty nim wszystko siê zakoñczy³o. Z samym antybiotykiem ³azi³am o ile siê nie mylê 10 dni.
Moja mama kiedy¶ mia³a otwarte kana³y równy rok nim zosta³y zaplombowane. Musia³a z±bki czy¶ciæ specjaln± mini, mini, mini szczoteczk±.
__________________
"Którego¶ dnia zrozumiesz, ¿e szukasz tego, co ju¿ posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-05, 13:32   #6
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 7 306
Dot.: Leczenie kana³owe - pytanie

fajna reklama
Leczenie kana³owe mo¿e tyle trwaæ, wszystko zale¿y od konkretnego przypadku. Ja mia³am szczê¶cie, na jednej wizycie zatruwany z±b, na drugiej wszystko koñczone, ale znam ludzi, którzy chodzili i chodzili z tym opatrunkiem i okazywa³o siê, ¿e co¶ jeszcze jest nie tak. Je¶li masz wra¿enie, ¿e lekarz ci±gnie od ciebie kasê, to go zmieñ, albo zasiêgnij drugiej opinii u innego.
KawaMarcepanowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-05, 16:21   #7
klaudia418
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 36
Dot.: Leczenie kana³owe - pytanie

Jezeli masz zapalenie przy wierzcholku to trzeba z tym opatrunkiem troche pochodzic zeby wszystko sie uspokoilo ,moze to potrwac nawet miesiac. Pozniej kanaly wypelnia sie gutapercha, i z tego co piszesz to najprawdopodobniej trzeba bedzie zrobic na zabku korone.
__________________
www.sweetpunani.blogspot.com
klaudia418 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-06-06, 05:56   #8
aramat
Raczkowanie
 
Avatar aramat
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Erytrea
Wiadomo¶ci: 115
Dot.: Leczenie kana³owe - pytanie

Cytat:
Napisane przez klaudia418 Poka¿ wiadomo¶æ
Jezeli masz zapalenie przy wierzcholku to trzeba z tym opatrunkiem troche pochodzic zeby wszystko sie uspokoilo ,moze to potrwac nawet miesiac. Pozniej kanaly wypelnia sie gutapercha, i z tego co piszesz to najprawdopodobniej trzeba bedzie zrobic na zabku korone.
Wczoraj po po³udniu zadzwoni³am do niego i zapyta³am co i jak dalej ma byæ. Powiedzia³ ¿e z±b nie zostanie zaplombowany a bêdê mieæ zastosowany wk³ad koronowo-korzeniowy. Troszkê czyta³am o tym w necie ale i tak nie za bardzo siê orientujê co i jak. Mam nadziejê ¿e przez tel mówi³ mi prawdê, bo po wizycie u niego mówi³ zupe³nie co innego a teraz co innego...
aramat jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-12, 06:36   #9
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 365
Dot.: Leczenie kana³owe - pytanie

ana³owe do najprzyjemniejszych nie nale¿y ale nie ma co sie bac. wkoncu to po to by miec piekne i zdrowe zabki
znawczyni9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-14, 13:10   #10
_wirginia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 497
Dot.: Leczenie kana³owe - pytanie

Ja ostatnio leczy³am kana³owo z±b, by³am na trzech wizytach.
Pierwsza wizyta zatruwanie zêba, mia³am okropny ból jak przesta³o dzia³aæ znieczulenie. Dentystka zapomnia³a mi powiedzieæ, ¿ebym wziê³a od razy tabletkê przeciwbólow± (podobno taki ból przy zatruwaniu to normalne).
Druga wizyta czyszczenie i wype³nienie kana³u oraz za³o¿enie "czego¶", co mia³o ustabilizowaæ wype³nienie.
Trzecia wizyta plomba.

Chodzi³am na wizyty, co 2,5 tygodnia, ¿eby to, co aktualnie mia³am zaaplikowane do zêba mog³o odpowiednio zadzia³aæ.

Leczenie by³o na NFZ, wiêc koszt nie by³ wielki, zap³aci³am tylko 80 z³ za kana³, 50 z³ za plombê ¶wiat³outwardzaln±, rado¶æ z wyleczonego zêba bezcenna
_wirginia_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Medycyna estetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.