No poo - czyli nowa metoda mycia włosów - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-03, 18:52   #151
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez malenstwo666 Pokaż wiadomość
A poza tym wydaje mi sie ze jak komus sie tak strasznie przetłuszczaja włosy to nie powinien dokładać odżywek tylko myć samym szamponem do przetluszczonych albo eszcze lepiej dodającym objetości i posiadającym jak najmniej slsów..
Ale to tylko moje zdanie
Eee... szampon do włosów przetłuszczających się przy poważnych problemach z przetłuszczaniem to nie jest najlepszy pomysł Zresztą, takie szampony zazwyczaj zawierają SLES i są mocno wysuszające... zresztą, można mieć bardzo suche włosy przy mocno przetłuszczającym się skalpie.

Swoją drogą, rozmowy o robaczkach wydają mi się śmieszne, zważywszy na fakt, iż metoda mycia jajkiem wcale taka niepopularna nie jest (np. na forum LHC) i jakoś się nie spotkałam z tego typu sytuacją.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 07:48   #152
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

to wszystko to poprostu "zachwyt nowoscia " najlepiej by bylo gdyby ktoras ze stosujacych pokazala foto jak wygladaja jej wlosy po dluzszym myciu jajkiem badz innymi packami bo byc moze juz sie rozmyslily widzac mizerne efekty
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 08:17   #153
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
to wszystko to poprostu "zachwyt nowoscia " najlepiej by bylo gdyby ktoras ze stosujacych pokazala foto jak wygladaja jej wlosy po dluzszym myciu jajkiem badz innymi packami
Dokładnie
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 09:42   #154
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
to wszystko to poprostu "zachwyt nowoscia " najlepiej by bylo gdyby ktoras ze stosujacych pokazala foto jak wygladaja jej wlosy po dluzszym myciu jajkiem badz innymi packami bo byc moze juz sie rozmyslily widzac mizerne efekty
Wybacz, ale nie wiem, czy to była odpowiedź na mój post, ale jeśli chodzi o wspomniane przeze mnie LHC to po prostu można zajrzeć i samemu sprawdzić Tam sporo użytkowniczek stosuje "dziwne" metody mycia włosów od dłuższego czasu. Ja to traktuję bardziej jako ciekawostkę a swoje stanowistko w kwestii mycvia włosów bez pomocy szamponu lub odżywki już przedstawiłam, no ale jednak, są osoby, które myją głowę jajkiem od x lat i mają piękne włosy. Bez żadnych robaczków

Swoją drogą, dla niektórych szampon bez SLESu to już fanaberia i dziwactwo, nie mówiąc o odżywce. Jak komuś mówię o myciu odżywką lub o OMO to robi wielkie oczy i stwierdza, że to na pewno nie dla niego. Nawet, jak ma wyjątkowo przesuszone, bujne loki
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 11:44   #155
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Wybacz, ale nie wiem, czy to była odpowiedź na mój post, ale jeśli chodzi o wspomniane przeze mnie LHC to po prostu można zajrzeć i samemu sprawdzić Tam sporo użytkowniczek stosuje "dziwne" metody mycia włosów od dłuższego czasu. Ja to traktuję bardziej jako ciekawostkę a swoje stanowistko w kwestii mycvia włosów bez pomocy szamponu lub odżywki już przedstawiłam, no ale jednak, są osoby, które myją głowę jajkiem od x lat i mają piękne włosy. Bez żadnych robaczków

Swoją drogą, dla niektórych szampon bez SLESu to już fanaberia i dziwactwo, nie mówiąc o odżywce. Jak komuś mówię o myciu odżywką lub o OMO to robi wielkie oczy i stwierdza, że to na pewno nie dla niego. Nawet, jak ma wyjątkowo przesuszone, bujne loki
to nie byla odp na twoj post tylko moje zdanie ogolnie na temat tego watku
nasuwa mi sie takie pytanie czy kreconowlose tez myja jajkiem wlosy? bo ja sobie tego nie wyobrazam przeciez tego z takich wlosow nie da sie zmyc wlosy krecone sa z natury suche i myte samym szamponem zwyklym to juz tragedia i potrzebna jest odzywka zeby je ogarnac wiec niewiem ale tu jajko sie nie sprawdzi a napewno nie na moich wlosch bo wiem ze nie wymyje go dokladnie i pozniej bede miala jeden wielki koltun

moze to metoda na 5 wlosow prostych no niewiem
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 07:00   #156
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Skoro jajka sa takie szkodliwe bo sa od kur z chowu klatkowego, to jedzcie szampon bo przeciez on jest taki oh i ah cudowny
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 08:23   #157
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez maneo444 Pokaż wiadomość
Skoro jajka sa takie szkodliwe bo sa od kur z chowu klatkowego, to jedzcie szampon bo przeciez on jest taki oh i ah cudowny
no widzisz jaki madry wniosek wysunelas jajka powinny byc do jedzenia a szampon do mycia --a nie odwrotnie
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-06, 12:07   #158
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Chodziło jej raczej o to, że skoro nie pasują wam jajka bo nie wiadomo od jakich kur, do mycia włosów, to tym bardziej nie powinnyście ich jeść, bo kontakt wew. może być bardziej niebezpieczny, niż zew. z włosami.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 12:33   #159
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

tak wiem dlatego szamponu nie mozna jesc tak samo jak jajkiem myc glowy proste?
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 12:46   #160
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
tak wiem dlatego szamponu nie mozna jesc tak samo jak jajkiem myc glowy proste?
Piszesz trochę tak, jakby moja racja była racją najmojszą Daj spokój, Caskado, jeżeli ktoś chce, to i tak spróbuje umyć włosy jajkiem. Jeżeli spodobają mu się efekty, to super, jeżeli nie, to spróbuje czegoś innego
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 13:01   #161
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Piszesz trochę tak, jakby moja racja była racją najmojszą Daj spokój, Caskado, jeżeli ktoś chce, to i tak spróbuje umyć włosy jajkiem. Jeżeli spodobają mu się efekty, to super, jeżeli nie, to spróbuje czegoś innego
masz racje nudzi mnie juz udowadnianie jakichs racji nie ma sensu niech myja pija jedza wkoncu to nie moje wlosy ucierpia na tym
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-06, 14:42   #162
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

opcjonalnie: nie skorzystają
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 17:01   #163
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

a ja z checia zobacze chociazby z czystej ciekawosci jak to jest myc wlosy jajkiem. rowniez jestem posiadaczka wlosow tlustych i jezeli by im to moglo pomoc, to dlaczego nie sprobowac ?
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 20:23   #164
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
to wszystko to poprostu "zachwyt nowoscia " najlepiej by bylo gdyby ktoras ze stosujacych pokazala foto jak wygladaja jej wlosy po dluzszym myciu jajkiem badz innymi packami bo byc moze juz sie rozmyslily widzac mizerne efekty
Na poczatku watku bylo i zdjecie wlosow wizazanki myjacej swoje wlosy jajkiem, jak i link do bloga pewnej pani, co juz od dawna stosuje "jajeczna kuracje". Mnie zadne ze zdjec nie przekonalo, wrecz przeciwnie Aczkolwiek bez bicia przyznaje, ze nie szlam szukac dalej wsrod fanek jajek, juz pisalam dlaczego, wiec sie nie bede powtarzala
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 15:15   #165
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

"-soda oczyszczona (1 łyżka na szklankę wody) użycie j/w"

zastanawiam sie, w jaki sposob dziala soda?? nie chcialabym zbytnio wysuszyc moich i tak juz suchych wloskow... a chce zaprzestac mycia codziennie
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 19:01   #166
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Ostatnio zaciekawiło mnie to, więc postanowiłam poeksperymentować ;D. Przez kilka dni myłam włosy mydlnicą i były całkiem ok - w zasadzie nie widzę różnicy między nią, a szamponem, gdy są suche. Używałam ziołowych szamponów i czyściły włosy do "pisku" - mokre były szorstkie i takie jakby "suche"(ale mokre ;D). Mokre po mydlnicy są miękkie i nasiąknięte, śliskie. Później zapoznałam moje włosy z jajem. Najpierw nałożyłam amlę. Jedno jajo wystarczyło, żeby zmyć całkowicie olejek(mydlnica akurat z tym sobie nie poradziła). Mokre włosy były śliskie i długo schły. I jedno i drugie zastosowałam wieczorem, włosy były świeże przez cały następy dzień. A! Jeszcze do jaja - poszłam z taką głową na uczelnię i dużo osób zaczepiało mnie pytając jaka to odżywka, bo włosy błyszczą jak szalone(a nie były oklapnięte). Myślę, że warto się nad tym zastanowić, zwłaszcza nad jajem(jak się je dobrze spłucze, to nie ma zapachu). Mydlnica to sporo zachodu, ale jajo? Rozbić na głowę, pomiąchać i po sprawie. Wybaczcie to wypracowanie, ale pomyślałam, że warto to napisać ;D
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 20:07   #167
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

kurde sprobuje to jajko jak nic
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 20:19   #168
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Jak spróbujesz to daj znać jak Ci przypasowało. Minusem tego jest to, że uwielbiam jeść jajka, a jak mam je rozbić i myślę o tym, że mogłabym je zjeść...
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 11:08   #169
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

A ja się jeszcze nie przekonałam do jaja, za to właśnie umyłam włosy glinką różową Pod wieczór napiszę jak się ma mój łupież i podrażnienie, powinna pomóc na oba problemy. (Czerwona goi, łagodzi, koi i odkaża, biała łagodzi, łagodzi i łagodzi )
Efekt - bałagan w łazience ;P Włosy są skrzypiąco czyste ale dobrze się rozczesały Glinkę zrobiłam w za dużej ilości wody (niestety nie ma przepisu) i z odrobiną oleju shea (polecane w przepisie z białą glinką). Spłukało się bez problemu!
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-17, 11:17   #170
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

a skąd wytrzasnęłaś ten przepis z białą?
Ja żyłam w błogiej nieświadomości, że te inne glinki tez mają właściwości myjące; zawsze myślałam, że tylko ghassoul i bentonit... Raz spróbowałam zielonej, ale nie za bardzo...Chciałam właśnie spróbować białej, bo widziałam jakieś tutoriale na YT i oblukałam, że Safea sprzedaje kaolin właśnie do mycia...
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 12:12   #171
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Że olej do białej to mam w ulotce - klik! Że glinka do mycia włosów to na forum wegańskim. Już nie pamiętam i nie wiem czy znajdę źródło... Na pewno było że czerwona glinka jest świetna na łupież...
Ten olej chyba już mogę odradzić, już mi się smalec formuje. Ale jeszcze mnie głowa nie swędzi, dla mnie to najważniejsze
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 13:21   #172
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

AjriszMarta, bardzo mnie zaciekawiłaś! Powiedz więcej o tej glince, kupiłaś z arpol? Opowiedz wszystko ;D
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 13:55   #173
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Nic odkrywczego chyba Dowiedziałam się że glinką można myć ciało i włosy i postanowiłam spróbować. Tu mam taki artykuł klik! pokazujący milion zastosowań, ale mycie zębów może sobie oszczędzę. Wybrałam białą i różową z ARPOL do typu skóry (sucha wrażliwa i alergiczna), no i dzisiaj przystąpiłam do dzieła. Sposób opisałam powyżej, trzymałam 15-20 minut. Spłukało się ładnie, wanna się umyła za drugim podejściem (raczej wina oleju).
Jako mycia tej metody nie polecę bo już mam smalec stulecia. Może sama glinka bez oleju się nada? We włosy musiałam wetrzeć odżywkę bo się zrobiły suche. Ale jako maseczka na podrażniony skalp - moja! Niestety muszę znowu głowę umyć wieczorem ;P
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 14:01   #174
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Dzięki! Chyba wypróbuję różową glinkę z jajem, już ją zamawiam ;D!
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 15:14   #175
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Tak, kobiety z ery 'przedszamponowej' miały cudne włosy. A co ta, mężczyźni też.

http://portalwiedzy.onet.pl/4869,684...zasopisma.html

Tu to widać najlepiej.

Kiedyś można było rzadziej myć głowę, używając słabszych środków, po częsci dlatego, ze było mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Mniej aut, mniej spalin, więcej zieleni.
Dziś przeraża mnie, jak dziewczyny noszą na sobie wszystkie bakterie, smrody spalin i innych ludzi, z którymi stykają się przez cały dzien ich włosy. Z jakiegoś powodu większość z nas kąpie się przynajmniej raz dziennie. PRzecież to samo dzieje się na skórze głowy...

Co do wątku, to nie chciałabym siedzieć/stać/pracować w 1 biurze z kimś, kto nie dość, ze myje włosy 2-3 razy w tygodniu, to jeszcze jajkiem :rzyga:

I takie pytanie laika - te z Was, które zachwalają te metody - ile czasu ich używacie? Tak szczerze?
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!

Edytowane przez Cathas
Czas edycji: 2010-11-24 o 15:15
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 17:31   #176
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

ale jak komuś się nie przetłuszczają włosy to po co myć codziennie?
zgadzam się, trzeba brać prysznic lub kąpać się codziennie ale włosy
nie jesteśmy w erze tych kołtunów, ludzie nie noszą włosów do ziemi a jednak niektórzy i tak widzą problem. 3 mycia w tygodniu to wg. Ciebie mało?
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 18:10   #177
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Zgadzam się z Justyną - włosy powinno się myć wtedy, kiedy tego potrzebują. Przecież nikt tu nie namawia do chodzenia z tłustymi strąkami. A co do tego czym myjemy... Powinno być to dostosowane do nakładanych na włosy środków. Wiadomo, że jajko prawdopodobnie nie zmyje tony sprejów czy pianek do stylizacji. Ale jeżeli nie używa się nawet odżywki, czyli do usunięcia są zanieczyszczenia z powietrza i trochę łoju, to niektóre domowe sposoby poradzą sobie znakomicie.
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 22:06   #178
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Mało. Bo nie chodzi tylko o przetłuszczanie, ale i cały syf, jaki osiada na włosach w ciągu dnia. Czemu myjesz ciało? Bo się spociłaś, bo użyłaś dezodorantu, bo czujesz się 'zakurzona' od spalin, miasta, etc? A włosów i skóry głowy niby (oprócz dezodorantu) to nie dotyka?
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 22:17   #179
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

O tym piszę - łój i zanieczyszczenia z powietrza, a to wcale nie tak trudno usunąć.
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 22:25   #180
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Może trzeba stworzyć drugi wątek - dla krytykujących nasze poszukiwania metody no poo, a my tu będziemy się spokojnie wymieniać doświadczeniami?
Zmywam makijaż oliwką, myję się olejkiem (specjalny pod prysznic ale jednak: 40% tłuszczu) i bynajmniej nie czuję się brudasem! Bez mydła!
Mojego małego siostrzeńca myją w oliwkach i jest zdrowy jak koń (i uprzedzam pytanie: brudzi się jak fix, zaczął etap piaskownicy).
A jak wykończę szampony to kupię mydlnicę i będę się bawić! O!
Btw ogromna szkoda że włosów nie da się myć olejkiem, byłabym przeszczęśliwa bo uwielbiam olejki.
__________________
Falowana!


Edytowane przez AjriszMarta
Czas edycji: 2010-11-24 o 22:27
AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-30 17:57:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.