Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-24, 05:39   #1
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278

Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?


Dziewczyny czy moglybyscie polecic puder wykanczajacy sypki do skory bardzo wrazliwej ,zeby byl drobniutko zmielony ,wygladal na skorze naturalnie,nie plasko,zeby nie wysuszal skory,zeby nie uwydacznial niedoskonalosci ,zeby byl trwaly zeby skora po jego nallozeniu wygladala bardzo mieciutko ,delikatnie i zeby ten efekt dlugo sie utrzymywal
Obecnie posiadam puder CLINIQUE blendet ,ale on znika po 5 minutach ...bardzo nietrwaly

Edytowane przez motylemJestemm
Czas edycji: 2013-02-24 o 05:43
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 09:57   #2
foreverme
Raczkowanie
 
Avatar foreverme
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 444
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

ja miałam bardzo duże problemy z pudrem sypkim do twarzy
i kiedyś przeczytałam o ... skrobi ziemniaczanej
możse to dziwne, ale efekt zniewalający nakładasz pędzlem jak zwykły puder tylko trzeba uważać, aby nie nałożyć za dużo świetnie się trzyma, ukrywa wszystkie niedoskonałości, jest nie widoczny zobacz, może u Ciebie też przyniesie świetne efekty
__________________
to, co dla mnie miało sens, odeszło razem z Tobą ..
foreverme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 14:42   #3
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

Cytat:
Napisane przez foreverme Pokaż wiadomość
ja miałam bardzo duże problemy z pudrem sypkim do twarzy
i kiedyś przeczytałam o ... skrobi ziemniaczanej
możse to dziwne, ale efekt zniewalający nakładasz pędzlem jak zwykły puder tylko trzeba uważać, aby nie nałożyć za dużo świetnie się trzyma, ukrywa wszystkie niedoskonałości, jest nie widoczny zobacz, może u Ciebie też przyniesie świetne efekty
zgadzam się
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 14:58   #4
foreverme
Raczkowanie
 
Avatar foreverme
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 444
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

Najtańszy puder świata - skrobia ziemniaczana

Pewnie wiele z was może się zastanawiać, jak można nakładać na twarz zwykłą mąkę ziemniaczaną, którą używacie w kuchni do zagęszczania sosów czy zup. A jednak. Skrobia to inaczej mąka ziemniaczana stosowana jest przez gospodynie od wielu lat, zarówno w kuchni jak i przez niektóre panie do krochmalenia pościeli. Ma również zastosowanie w kosmetyce jako składnik maseczek do twarzy, zasypek dla niemowląt czy również kąpieli w przypadku skóry atopowej (AZS). Skrobia ziemniaczana jest łagodna dla skóry, nie powoduje podrażnień, łagodzi świąd w przypadku skóry atopowej i egzemy. Nie zapycha porów. Jest całkowicie naturalna i w dodatku śmiesznie tania – 0,5 kg to koszt ok. 3zł. Mąkę ziemniaczaną dostaniemy w każdym sklepie spożywczym.

Mąka ziemniaczana jako puder transparentny do twarzy

- nie wchodzi w reakcję z filtrami.
- nałożona w niewielkiej ilości na twarz nie rozjaśnia karnacji, dobrze wtapia się w skórę nie pozostawia „efektu mąki na twarzy”.
- zachowuje się na twarzy jak puder transparenty, jeśli chcemy ją nieco zabarwić możemy dodać nieco mielonego cynamonu, należy jednak uważać z jego ilością, by nie przesadzić z kolorem.
- nie zatyka porów, jest w 100% naturalna.
- wygładza skórę.
- jest drobno zmielona.
- stosowana do włosów (wtarta jej niewielka ilość) odświeża czuprynę i działa jak suchy szampon.
- omiatając przy użyciu pędzla nią rzęsy, następnie je tuszując, sprawiamy że będą grubsze.

Jak stosować skrobię ziemniaczaną jako puder?

Opowiem wam na moim przykładzie, jak ja to robię. Używam skrobi od ponad 2 miesięcy prawie codziennie i mogę powiedzieć z ręką na sercu, że jest to najlepszy matujący puder jaki dotychczas miałam. Żaden inny puder w kamieniu czy sypki tak dobrze nie matuje jak właśnie skrobia. Jak już wiecie mam cerę mieszaną, bardzo denerwuje mnie świecą strefa T. Wiem, że niektóre osoby po zastosowaniu skrobi ziemniaczanej jako pudru sypkiego są matowe przez prawie cały dzień. W moim przypadku idealny mat to dobre kilka godzin w zależności od temperatury i wilgotności powietrza. Ale zauważyłam też, że nawet po kilku godzinach nie zaczynam się mocno świecić jak to zazwyczaj było po klasycznych pudrach, tylko jest to taki zdrowy blask, nie wiem jak to wam wytłumaczyć. Nie wstydzę się tego błysku, nie jest to z pewnością „efekt żarówki”.


1. Najwygodniej jest nieco skrobi przesypać do pudełka po pudrze sypkim z zatyczką z dziurkami. Niektórzy biorą niewielką ilość mąki rozcierając w palcach i przytykają to twarzy – moim zdaniem ta metoda jest mniej precyzyjna, skrobia może być widoczna. Używając pędzla nałożymy ją równomiernie bez smug.


2. Można stosować samą mąkę lub dodać nieco cynamonu dla nadania koloru jak wolicie.


3. Puder najlepiej nakładać dużym pędzlem do pudru, tak jak robimy to z klasycznymi pudrami, czyli wysypujemy niewielką jego ilość na zakrętkę, maczamy pędzel, po czym go strzepujemy i nakładamy mąkę na twarz okrężnymi ruchami. Ja czasem używam też pędzla z Eco Tools (1290) tego do wykończenia makijażu i dociskam min strefę T.


4. Trzeba uważać ilością skrobi, jaką nakładamy na twarz, bo łatwo przedobrzyć i „efekt mąki” na twarzy gotowy. Wówczas należy omieść twarz czystym pędzlem lub delikatnie przetrzeć chusteczką.


5. Jeśli chcemy nałożyć na twarz róż czy bronzer należy zrobić to po uprzednim nałożeniu skrobi, nie ma problemu z trwałością tych kosmetyków, trzymają się tak samo jako na klasycznym pudrze.


6. Skrobię możemy nakładać zarówno na „gołą”, jedynie pokremowaną twarz, jak i na podkład – tutaj skrobia dobrze go utrwali.



Ze swojej strony polecam wypróbowanie mąki ziemniaczanej jako pudru zwłaszcza dla osób borykających się z nieestetycznym świeceniem twarzy, czyli posiadaczek cery tłustej i mieszanej. W razie jakichkolwiek pytań piszcie, postaram się na każde pytanie odpowiedzieć.



wklejka z jednego z moich ulubionych blogów pozdrawiam
__________________
to, co dla mnie miało sens, odeszło razem z Tobą ..
foreverme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 15:47   #5
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy moglybyscie polecic puder wykanczajacy sypki do skory bardzo wrazliwej ,zeby byl drobniutko zmielony ,wygladal na skorze naturalnie,nie plasko,zeby nie wysuszal skory,zeby nie uwydacznial niedoskonalosci ,zeby byl trwaly zeby skora po jego nallozeniu wygladala bardzo mieciutko ,delikatnie i zeby ten efekt dlugo sie utrzymywal
Obecnie posiadam puder CLINIQUE blendet ,ale on znika po 5 minutach ...bardzo nietrwaly
A myślałaś o pudrach z Biochemii Urody?
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 19:54   #6
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

Kiedys troche maki ziemniaczanej nalozylam na twarz i efekt byl niezbyt szczerze.. troszke jakby zabielona skora ,a duzo nie dawalam...ja nie moge uzywac pedzlow do nakladania pudrow,lepiej sie u mnie sprawdza puszek do tzw wciskania w skore pudru
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:11   #7
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

A czy ta mąka nie wysusza skóry?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 20:16   #8
foreverme
Raczkowanie
 
Avatar foreverme
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 444
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

nie wysusza właśnie u mnie skóra jest taka delikatna a też mam problemy z suchą skórą ale sprawdź, na każdej z nas może to działać inaczej

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
Kiedys troche maki ziemniaczanej nalozylam na twarz i efekt byl niezbyt szczerze.. troszke jakby zabielona skora ,a duzo nie dawalam...ja nie moge uzywac pedzlow do nakladania pudrow,lepiej sie u mnie sprawdza puszek do tzw wciskania w skore pudru

hmm, ciężka sprawa też mam problemy z dobieraniem pudrów jak narazie używam z Rosmanna, ale też nie jest rewelacyjny
__________________
to, co dla mnie miało sens, odeszło razem z Tobą ..
foreverme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:18   #9
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

Cytat:
Napisane przez foreverme Pokaż wiadomość
nie wysusza właśnie u mnie skóra jest taka delikatna a też mam problemy z suchą skórą ale sprawdź, na każdej z nas może to działać inaczej
Dzięki. Już zresztą któryś raz czytam o tej mące. Chyba w końcu się skuszę .
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:24   #10
foreverme
Raczkowanie
 
Avatar foreverme
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 444
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

sprawdź ja też się skusiłam i szczerze mówiąc chyba przy niej zostanę przy innych pudrach zawsze wychodził mi efekt maski :/ albo robiły mi się plamy - już nie wspomnę o odbijaniu się na ubraniach... GRR! a dzięki mące zawsze twarz wygląda dobrze nie mówię, że cały dzień, ale w porówaniu z tym co było to wielka zmiana
__________________
to, co dla mnie miało sens, odeszło razem z Tobą ..
foreverme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:36   #11
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

Mnie po pewnym czasie puder wysusza i lekko ściąga skórę. Niezbyt fajnie to wygląda, dlatego w ogóle rzadko używam. Czasem tylko meteorków.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 20:37   #12
foreverme
Raczkowanie
 
Avatar foreverme
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 444
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

a ja powoli odzwyczajam się od makijażu i tak wyglądam z i bez prawie tak samo
__________________
to, co dla mnie miało sens, odeszło razem z Tobą ..
foreverme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:43   #13
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

Cytat:
Napisane przez foreverme Pokaż wiadomość
Najtańszy puder świata - skrobia ziemniaczana

u
-




3. Puder najlepiej nakładać dużym pędzlem do pudru, tak jak robimy to z klasycznymi pudrami, czyli wysypujemy niewielką jego ilość na zakrętkę, maczamy pędzel, po czym go strzepujemy i nakładamy mąkę na twarz okrężnymi ruchami. Ja czasem używam też pędzla z Eco Tools (1290) tego do wykończenia makijażu i dociskam min strefę T.


4. Trzeba uważać ilością skrobi, jaką nakładamy na twarz, bo łatwo przedobrzyć i „efekt mąki” na twarzy gotowy. Wówczas należy omieść twarz czystym pędzlem lub delikatnie przetrzeć chusteczką.









Ze
Jesli chodzi o moja skore to u niej bardziej sprawdza sie metoda nakladania pudru puszkiem-- metoda wciskajaca ,nie omiatanie pudru pedzlem,ale BOJE SIE ze wciskajac make ziemniaczana puszkiem twarz jakos tepo zBYT PLASKO nienaturalnie moze wygladac...

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Cytat:
Napisane przez foreverme Pokaż wiadomość
Najtańszy puder świata - skrobia ziemniaczana





Ze swojej strony polecam wypróbowanie mąki ziemniaczanej jako pudru zwłaszcza dla osób borykających się z nieestetycznym świeceniem twarzy, czyli posiadaczek cery tłustej i mieszanej. W razie jakichkolwiek pytań piszcie, postaram się na każde pytanie odpowiedzieć.



a przypadkiem MKA ZIEMNIACZNA nalozona na twarz nie sprawia wrazenia zbyt plaskiej twarzy tepej?

Edytowane przez motylemJestemm
Czas edycji: 2013-02-24 o 20:40
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:47   #14
foreverme
Raczkowanie
 
Avatar foreverme
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 444
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

myślę, że nie :O
__________________
to, co dla mnie miało sens, odeszło razem z Tobą ..
foreverme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 22:11   #15
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

wlasnie sobie nalozylam make ziemniaczana jako puder wykanczajacy i wydaje mi sie ze skora wyglada na zbyt szara szaro bura
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 22:38   #16
joannaabram
Raczkowanie
 
Avatar joannaabram
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: Ktory puder sypki wykanczajacy dla skory bardzo wrazliwej?

Proponuję spróbować Avene, COUVRANCE CORRECTEUR DE TEINT, w formie mozaiki. Godny polecenia, zwłaszcza dla wrażliwych cer.
__________________
Zapraszam na bloga - o makijażach, metamorfozach, i nie tylko
joannaabram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:30.