Czy można przyspieszyc termin operacji?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-10, 17:11   #1
Funkdee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2

Czy można przyspieszyc termin operacji??


Hej Wam jestem tu nowa i zwracam się do Was z pytaniem
Mam planowaną rekonstrukcję więzadła na czerwiec 2017 roku.
Oczywiście chciałabym przyspieszyc termin, z tego powodu zaczęłam rozmawiać na ten temat z lekarzem. Ostatnio byłam tydzień temu i lekarz kazał mi skserować historię swojej choroby i skierowanie, które dostałam na rekonstrukcję, po czym wziął ode mnie te papiery i powiedział, że jak będzie coś wiadomo to do mnie zadzwonią ze szpitala. Powiedział tylko, że jednak rekonstrukcja będzie w tym roku
Ja niebardzo wiem, czy mam się udać do niego jeszcze raz z prośbą o ustalenie choćby danego miesiąca (ponieważ bardzo mi zależy, żeby było to zrobione przed latem), czy może to już będzie zbyt natrętne i jednak mam czekać na telefon od nich? Czy ktoś też tak czekał na telefon ze szpitala i na informacje o terminie zabiegu?
Mamy luty, a do końca roku jeszcze dużo czasu. Nie wiem czy mam męczyć dalej czy cierpliwie czekać
Funkdee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 17:15   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Czy można przyspieszyc termin operacji??

Cytat:
Napisane przez Funkdee Pokaż wiadomość
Hej Wam jestem tu nowa i zwracam się do Was z pytaniem
Mam planowaną rekonstrukcję więzadła na czerwiec 2017 roku.
Oczywiście chciałabym przyspieszyc termin, z tego powodu zaczęłam rozmawiać na ten temat z lekarzem. Ostatnio byłam tydzień temu i lekarz kazał mi skserować historię swojej choroby i skierowanie, które dostałam na rekonstrukcję, po czym wziął ode mnie te papiery i powiedział, że jak będzie coś wiadomo to do mnie zadzwonią ze szpitala. Powiedział tylko, że jednak rekonstrukcja będzie w tym roku
Ja niebardzo wiem, czy mam się udać do niego jeszcze raz z prośbą o ustalenie choćby danego miesiąca (ponieważ bardzo mi zależy, żeby było to zrobione przed latem), czy może to już będzie zbyt natrętne i jednak mam czekać na telefon od nich? Czy ktoś też tak czekał na telefon ze szpitala i na informacje o terminie zabiegu?
Mamy luty, a do końca roku jeszcze dużo czasu. Nie wiem czy mam męczyć dalej czy cierpliwie czekać
Po mojemu, to jak Ci lekarz idzie na rękę i robi wszystko, żebyś miała operację dwa lata wcześniej, to wydzwanianie do niego żeby ustalić termin co do miesiąca, a najlepiej przed latem jest natrętne i możesz go zirytować. Jak coś będzie wiadomo, to do Ciebie zadzwoni.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 17:57   #3
Funkdee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Czy można przyspieszyc termin operacji??

Jasne, pytałam tylko, bo znając naszą służbę zdrowia to mogę tak sobie czekać i czekać aż do tego 2017 r. Ale mam nadzieję, że w tym przypadku tak nie będzie i skoro lekarz wziął ode mnie już skierowanie itd to coś zdziała szybciej.
Funkdee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 21:05   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy można przyspieszyc termin operacji??

zapłać za rekonstrukcję w prywatnej klinice to se wybierzesz dowolny termin.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 21:10   #5
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Czy można przyspieszyc termin operacji??

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
zapłać za rekonstrukcję w prywatnej klinice to se wybierzesz dowolny termin.

Innego wyjścia nie ma.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 08:54   #6
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Czy można przyspieszyc termin operacji??

Wskazaniem do wcześniejszego terminu jest pogorszenie stanu zdrowia albo zagrożenie życia. Jeśli cię to nie dotyczy to musisz po prostu cierpliwie czekać.
Ja niedawno miałam operację, na którą normalnie ludzie czekają od 5 miesięcy do kilku lat nawet, ja czekałam ok. tygodnia, bo groził mi paraliż. Pierwotnie powinnam czekać 2-3 dni, ale w szpitalu zdarzają się też nagłe sytuacje - np. odkładają twoją operację, bo na oddziale pojawia się ktoś "z ulicy" z realnym zagrożeniem życia.
Niestety, ale w naszym szpitalach długo czeka się na terminy i nie ma tu nad czym dyskutować. Jedynym rozwiązaniem jest prywatny zabieg. Jeśli jesteś w stanie żyć i funkcjonować normalnie przez następnych kilka miesięcy, to czekaj cierpliwie, gdyby lekarz uznał, że coś ci grozi to pewnie również przyspieszyłby ten termin.
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK

Edytowane przez summer_overture
Czas edycji: 2015-02-11 o 08:55
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 09:20   #7
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Czy można przyspieszyc termin operacji??

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
zapłać za rekonstrukcję w prywatnej klinice to se wybierzesz dowolny termin.
Cóż, NFZetowskiego lekarza też może odpowiednio "zmotywować". Taniej wyjdzie niż prywatnie.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 09:45   #8
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czy można przyspieszyc termin operacji??

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Innego wyjścia nie ma.
Oczywiście że jest. Autorko, możesz zrobić operację w dowolnym kraju unii europejskiej i później nfz ma obowiązek zwrócić koszty. Tylko o tym się nie mówi

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...da,469892.html jest trochę zachodu ale da się, jeśli serio zależy komuś na czasie Zamiast czekać kilka lat na wyznaczony termin można to załatwić w kilka tygodni.

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...je,439426.html
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 09:59   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy można przyspieszyc termin operacji??

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Cóż, NFZetowskiego lekarza też może odpowiednio "zmotywować". Taniej wyjdzie niż prywatnie.
Nie kazdy da sie zlapac na lapowke. Zreszta nie polecam. Jesli tutaj lekarz probuje pomoc z terminem, a dostanie proposycje $ to sie w☠☠☠☠i.


Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Oczywiście że jest. Autorko, możesz zrobić operację w dowolnym kraju unii europejskiej i później nfz ma obowiązek zwrócić koszty. Tylko o tym się nie mówi

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...da,469892.html jest trochę zachodu ale da się, jeśli serio zależy komuś na czasie Zamiast czekać kilka lat na wyznaczony termin można to załatwić w kilka tygodni.

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...je,439426.html
A mnie sie cos obilo o uszy, ze chodzi o opoeracje ratujace zycie. Do linkow zajrze pozniej.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 10:00   #10
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czy można przyspieszyc termin operacji??

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
A mnie sie cos obilo o uszy, ze chodzi o opoeracje ratujace zycie. Do linkow zajrze pozniej.
Każdą można
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-11 11:00:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.