Praca po studiach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-26, 12:25   #31
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Praca po studiach

Jest areszt tam też myślałam składać cv, ale nie wiem czy psychicznie dalabym radę. Jakby nie patrzeć, tam siedzą przestępcy, ludzie, którzy dopuścili się morderstw, zabójstw, gwałtów, a nie nastolatki, które najwyżej poszły na wagary czy koledze oko podbiły. Ale dzięki za trop, zainteresuję się tym bardziej.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 12:38   #32
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Praca po studiach

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:50
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 12:44   #33
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Praca po studiach

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Byłam tam na praktykach, byli i tacy, którzy z 10 lat tam przesiedzieli. Ale taka miła, ciepła posadka biurowa w więzieniu, to coś, co mi bardzo pasuje

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 14:41   #34
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Praca po studiach

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7494749 1]
Ja też jestem po studiach, gdzie nigdy miałam mieć łatwo. Ekonomia - potem może księgowa czy pani w banku, może nawet doradca finansowy - jest na to popyt. Guzik! Siedzę na stażach i nie ma takiej pracy.[/QUOTE]

Bo na studia idzie się z konkretnym planem, a najlepiej jeszcze planem B, C, D i E. Jak ktoś wybiera kierunek, bo "będzie łatwo", to może się właśnie nieprzyjemnie zdziwić, kiedy życie zweryfikuje opinie krewnych i znajomych królika albo rynek się w ogóle zmieni w czasie tych 3 lat studiów.

Można jednocześnie skończyć filozofię, teologię i socjologię, a i tak radzić sobie w życiu i mieć fajną pracę, jeśli ktoś wiedział na co się pisze i jest wystarczająco obrotny. Wybieranie kierunku, bo będzie łatwo z pracą działa chyba tylko w naprawdę wąskich dziedzinach, w których jest niewielu specjalistów, no ale ekonomia to nie jest jedna z nich.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Tak. W call center, w kwiaciarni i jako instruktor fitness.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
No, ze zdobyciem czegoś w zawodzie może być ciężko w takim razie, co najwyżej możesz postarać się załapać na jakieś bezpłatne staże dla doświadczenia, żeby nie skończyć studiów z niczym.

Jeśli poszłabyś w stronę fitnessu, myślisz, że w Kielcach jest rynek na to czy rozważasz opcję przeprowadzki?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Jest areszt tam też myślałam składać cv, ale nie wiem czy psychicznie dalabym radę. Jakby nie patrzeć, tam siedzą przestępcy, ludzie, którzy dopuścili się morderstw, zabójstw, gwałtów, a nie nastolatki, które najwyżej poszły na wagary czy koledze oko podbiły. Ale dzięki za trop, zainteresuję się tym bardziej.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
No ale czego oczekiwałaś po resocjalizacji? Za wagary czy jedną bójkę nikt do aresztu nie wysyła, na pedagogów szkolnych jest mały popyt. Jakby ktoś był miły, kochany i nigdy nie miał problemów z prawem, to nie poddaliby go resocjalizacji.

Pracować w biurze każdy by chciał, tylko najpierw trzeba znaleźć tych od brudnej roboty
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 15:21   #35
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Praca po studiach

Nie myślałaś może o zostaniu kuratorem sądowym? Z twoim wykształceniem myślę, że miałabyś duże szanse. Najpierw trzeba zrobić aplikację, która trwa(jeśli się nie mylę) chyba rok. Oczywiście, wymagają tam też doświadczenia w zawodzie, ale z tego co słyszałam to sądy przyjmują co jakiś czas kogoś na praktyki na pomocnika takiego kuratora. Możesz też poszukać czegoś o tej drodze kariery. Mnie nigdy pedagogika nie kręciła, ale koleżanka, która jest na socjologii, kiedyś miała taką wizję swojej przyszłości, więc trochę wiedzy na ten temat liznęłam.
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 16:16   #36
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Praca po studiach

Tym bardziej nie rozumiem, po co poszłaś na resocjalizację. Do tego trzeba mieć jaja, bo jednak resocjalizacja polega na spotykaniu się z tymi wszystkimi niemiłymi ludźmi, a w poprawczaku pewnie wcale nie jest dużo lepiej. Do tego jesteś dziewczyną, więc tym bardziej musiałabyś się liczyć z niemiłymi sytuacjami czy docinkami. W końcu te chłopy dawno nie widziały baby.

Zrozumiałabym, gdybyś poszła na administrację, bo liczyłaś na biurową posadkę (co też by było mało skuteczne, bo tutaj też jest nadreprezentacją absolwentów, ale chociaż miałoby więcej sensu).

Zaproponowane tu służby mundurowe brzmią dobrze, bo i kondycję masz. Ale do tego trzeba mieć jeszcze większe jaja, więc chyba też odpada. To samo z kuratorem sądowym, takie się musi czasem przejść po melinach. To są trudne zawody i sama bym się na nie nie pisała, bo by mi to zryło psychikę, jakbym się musiała napatrzeć na te wszystkie patologie i nieszczęścia.

Więc to pytanie, czy czujesz się psychicznie na siłach, żeby iść w tę stronę. Jak nie to, to chyba jednak lepiej jak poszukasz jakiegoś stażu na dowolnym stanowisku biurowym czy asystenckim. W Kielcach nie ma aż tylu firm, ja bym wysłała CV po prostu do wszystkich większych.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 08:00   #37
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Praca po studiach

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Tym bardziej nie rozumiem, po co poszłaś na resocjalizację. Do tego trzeba mieć jaja, bo jednak resocjalizacja polega na spotykaniu się z tymi wszystkimi niemiłymi ludźmi, a w poprawczaku pewnie wcale nie jest dużo lepiej. Do tego jesteś dziewczyną, więc tym bardziej musiałabyś się liczyć z niemiłymi sytuacjami czy docinkami. W końcu te chłopy dawno nie widziały baby.

Zrozumiałabym, gdybyś poszła na administrację, bo liczyłaś na biurową posadkę (co też by było mało skuteczne, bo tutaj też jest nadreprezentacją absolwentów, ale chociaż miałoby więcej sensu).

Zaproponowane tu służby mundurowe brzmią dobrze, bo i kondycję masz. Ale do tego trzeba mieć jeszcze większe jaja, więc chyba też odpada. To samo z kuratorem sądowym, takie się musi czasem przejść po melinach. To są trudne zawody i sama bym się na nie nie pisała, bo by mi to zryło psychikę, jakbym się musiała napatrzeć na te wszystkie patologie i nieszczęścia.

Więc to pytanie, czy czujesz się psychicznie na siłach, żeby iść w tę stronę. Jak nie to, to chyba jednak lepiej jak poszukasz jakiegoś stażu na dowolnym stanowisku biurowym czy asystenckim. W Kielcach nie ma aż tylu firm, ja bym wysłała CV po prostu do wszystkich większych.
Nie wiem, czy "mam jaja", bo normalnie nie miałam kontaktu z "negatywną" stroną wiezienia czy poprawczaka. Jak chodziłam na różne akcje typu święta, Walentynki, prowadziłam jakieś prelekcje (to w MOWie), to wszyscy byli mili, serdeczni, grzeczni. Miałam dobry kontakt z osadzonymi, nie skracałam dystansu, zawsze mówili do mnie "pani praktykantko", jak już nawiązałam kontakt, zaufali mi (no, wiadomo, tyle o ile), to sami mi chętnie opowiadali za co siedzą, chociaż o to nie pytałam.
Więc nie wiem jakbym się zachowała, gdyby nagle był jakiś bunt, ktoś by się zaczął hmm.. "zle" zachowywać. Po prostu nigdy nie miałam takiej sytuacji.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-27, 09:22   #38
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Praca po studiach

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Więc nie wiem jakbym się zachowała, gdyby nagle był jakiś bunt, ktoś by się zaczął hmm.. "zle" zachowywać. Po prostu nigdy nie miałam takiej sytuacji.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Nie uczyli Was tego?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 09:33   #39
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Praca po studiach

Znajoma po jakichś dziesięciu czy parunastu latach pracowania na kuchniach znalazła w zeszłym roku pracę w zawodzie (po resocjalizacji), pracuje w poprawczaku - i chyba wróci z powrotem na knajpy, bo cały czas tylko śmiga do sądu, dzieciaki z poprawczaka non-stop grożą jej i jej córce śmiertelnie, jakimś cudem znają jej adres, normalnie zawód - cud, miód i żelki.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 09:57   #40
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Praca po studiach

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7498610 6]Nie uczyli Was tego?[/QUOTE]
Absolutnie nie. Zajęcia na których powinniśmy mieć takie "lekcje zachowania" były prowadzone przez gościa nawiedzonego pod względem religii, opowiadał nam o Janie Pawle II, Maryi, bogu, nawróceniu

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 10:26   #41
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Praca po studiach

Tinker, ale jak Ty chciałaś pracować w zawodzie po resocjalizacji jak się boisz kontaktu z przestępcami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-27, 11:11   #42
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Praca po studiach

Proszę, napisz, gdzie napisałam, że się boję? Nie mam doświadczenia w takich sytuacjach - nie wiem jak się zachowam. Póki co np. W kontakcie z kimś, kto mnie zaczepia, źle traktuje zwierzęta czy ludzi , awanturuje się - jestem w stanie zareagować, zachowując trzeźwy umysł, zwrócić uwagę. Tak jak piszę - w kontaktach z osadzonymi (w więzieniu lub poprawczaku) wszystkie kontakty były miłe, serdeczne (bez skracania dystansu), nikt się źle nie zachowywał. Gdybym się bała, to po pierwsze w ogóle bym nie poszła z własnej woli na różnego rodzaju "akcje", a po drugie nie chciałabym z nimi rozmawiać, przebywać. Normalnie potrafię rozmawiać ze skazanymi, podać im rękę, "pracować" (no nie wiem, np. Robiliśmy na walentynki origami, na święta Bożego Narodzenia przygotowywalismy potrawy), ale to wszystko było pod okiem wychowawcy. Po prostu NIE WIEM jak ja bym się zachowywała gdybym to JA była wychowawcą.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 12:29   #43
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Praca po studiach

Powiem szczerze, że IMHO trochę zmarnowałaś te kilka lat studiów. Zastanowiłaś się nad realnymi opcjami zawodowymi, które by ci pasowały? Z tego co piszesz, mam wrażenie, ze resocjalizacja generalnie nie jest dla ciebie - myśl realistycznie. Nie opłaca się zatrudniać kogoś, kto umie sobie radzić tylko z jakimiś drobnymi sprawami typu bójki w szkole czy wagary. Jakieś akcje typu wspólne wycinanki to zupełnie co innego niż codzienna praca z młodocianymi przestępcami, to tak naprawdę tylko mały ułamek tego.

Posada biurowa w więzieniu - proszę cię. Po pedagogice z resocjalizacją? Z minimalnym doświadczeniem, zaraz po studiach? No raczej nie, tego typu posady albo zaczynasz od brudnej roboty albo idziesz konretnie ukierunkowana na dane stanowisko. Wiesz w ogóle JAKĄ posadę byś mogła dostać?

Na twoim miejscu przemyślałabym co konkretnie mogłabyś robić po studiach i wtedy myślała o zdobywaniu doświadczenia.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 12:33   #44
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Praca po studiach

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że IMHO trochę zmarnowałaś te kilka lat studiów. Zastanowiłaś się nad realnymi opcjami zawodowymi, które by ci pasowały? Z tego co piszesz, mam wrażenie, ze resocjalizacja generalnie nie jest dla ciebie - myśl realistycznie. Nie opłaca się zatrudniać kogoś, kto umie sobie radzić tylko z jakimiś drobnymi sprawami typu bójki w szkole czy wagary. Jakieś akcje typu wspólne wycinanki to zupełnie co innego niż codzienna praca z młodocianymi przestępcami, to tak naprawdę tylko mały ułamek tego.

Posada biurowa w więzieniu - proszę cię. Po pedagogice z resocjalizacją? Z minimalnym doświadczeniem, zaraz po studiach? No raczej nie, tego typu posady albo zaczynasz od brudnej roboty albo idziesz konretnie ukierunkowana na dane stanowisko. Wiesz w ogóle JAKĄ posadę byś mogła dostać?

Na twoim miejscu przemyślałabym co konkretnie mogłabyś robić po studiach i wtedy myślała o zdobywaniu doświadczenia.
ale skąd ktoś może wiedzieć, czy ja sobie radzę z "bojkami w szkole" czy nie, skoro nigdy nie byłam w takiej sytuacji? Nie wiem, myślałam, że jak angażuje się w różnego rodzaju akcje w poprawczaku czy więzieniu, to działa to na moją korzyść. I że taka osoba ma większe szanse na zatrudnienie niż osoba z ulicy, która miała 3 dni praktyki z uczelni.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 12:35   #45
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Praca po studiach

Ale kwestia radzenia sobie to kwestia właśnie doświadczenia. Mi chodzi o to czy realistycznie jesteś w stanie ocenić z jakimi przypadkami musiałabyś pracować jako choćby kurator sądowy. Szczerze wątpię, że bójki w szkole byłyby największym problemem, a sama powiedziałaś, że praca z przestępcami może być zbyt ciężka dla ciebie.

No lepsze jakieś doświadczenie niż żadne, ale też wątpię żeby robienie origami raz na jakiś czas dało ci realny obraz pracy w zawodzie.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 12:49   #46
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Praca po studiach

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Proszę, napisz, gdzie napisałam, że się boję? Nie mam doświadczenia w takich sytuacjach - nie wiem jak się zachowam. (...) Po prostu NIE WIEM jak ja bym się zachowywała gdybym to JA była wychowawcą.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Wydaje mi się, że tego właśnie powinniście się byli nauczyć na studiach. Bez urazy, ale z tego co piszesz wyłania się obraz naprawdę kiepskich studiów, które mimo konkretnego ukierunkowania praktycznego nie spełniły swojego zadania i nie przygotowały Cię do pracy w bardzo specyficznym i trudnym zawodzie.

To co piszesz o swoich doświadczeniach jest fajne, ale zdajesz sobie z tego sprawę - mam nadzieję - że ta praca to niekoniecznie niekończący się taniec jednorożca. Konieczne są predyspozycje, usposobienie psychiczne + konkretna WIEDZA jak się zachować w różnych trudnych sytuacjach.

Ja tam bez dwóch zdań bym została przy fitnesie

Dorób do tego jakąś sensowną dietetykę (ale nie dwutygodniowy kurs tylko coś po czym będziesz ekspertem zdolnym ulozyć coś więcej niż dietę na redukcję) i jesteś ustawiona nawet w przypadku kontuzji i takich tam.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
ale skąd ktoś może wiedzieć, czy ja sobie radzę z "bojkami w szkole" czy nie, skoro nigdy nie byłam w takiej sytuacji?
Nie odgrywaliście nawet scenek na zajęciach ani nic? Nie mieliście spotkań, jakichś zajęć pokazowych ze starymi wyjadaczami?

Boże, to nawet mnie na normalnej dodatkowej przedmiotowej specjalizacji naucz. maglowali jak postępować ze źle zachowującymi się uczniami na zwykłej lekcji w zwykłej szkole. A co dopiero, gdy całe studia są tak konkretnie ukierunkowane jak u Ciebie.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 13:26   #47
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Praca po studiach

Nie. U nas nie było nic takiego. Jedyne zajęcia, na których dowiadywaliśmy się "ze źródła" jak wygląda praca w poprawczaku była u wykładowcy, który prowadził z nami twórczą resocjalizacje, czyli właśnie wycinanki i inne pierdoły, bo ona pracowała w poprawczaku, a ja miałam tam 10 km, więc od czasu do czasu zjawiłam się na jakiejś okazji. Tak jak mówię - mało zajęć było u nas związanych z kierunkiem. Za to filozofia, socjologia, statystyka, logika - przeprowadzane od deski do deski, dokładnie, wykładowcy wymagający, trudne do zaliczenia.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 13:35   #48
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Praca po studiach

Jak się nasłuchałam historii z poprawczaka od mojej znajomej, to aż się dziwię, kto by im dał nożyczki do ręki, żadne wycinanki nie wchodzą raczej w grę...
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 13:42   #49
rozlane_mleko
Przyczajenie
 
Avatar rozlane_mleko
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 6
Dot.: Praca po studiach

A np. kosmetyczka? Rzęsy, paznokcie, brwi, makijaż itp? Musiałabyś zorientować się w temacie. Później kursy. Wiadomo, że najpierw trzeba wyłożyć sporo od siebie. Moja kumpela ostatnio się szkoliła(rzęsy). Już ma dużo klientek. Pochodzi z małej miejscowości, a piszą do niej często z umówieniem się. Bardzo to lubi. Jest zachwycona zarobkami.
rozlane_mleko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-27, 13:42   #50
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Praca po studiach

Przepraszam, ale teraz rozumiem czemu któraś z dziewczyn tu pisała, że pedagogika w Kielcach to synonim porażki
Masakra, może faktycznie lepiej idź w fitness, bo wygląda na to, że miałabyć mnóstwo do nadrobienia zanim znalazłabyś porządną pracę.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 14:28   #51
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Praca po studiach

Cytat:
Napisane przez rozlane_mleko Pokaż wiadomość
A np. kosmetyczka? Rzęsy, paznokcie, brwi, makijaż itp? Musiałabyś zorientować się w temacie. Później kursy. Wiadomo, że najpierw trzeba wyłożyć sporo od siebie. Moja kumpela ostatnio się szkoliła(rzęsy). Już ma dużo klientek. Pochodzi z małej miejscowości, a piszą do niej często z umówieniem się. Bardzo to lubi. Jest zachwycona zarobkami.
W małej miejscowości to ma sens, bo nie ma tam konkurencyjności.
Na moim osiedlu w Krakowie salon kosmetyczny czy fryzjerski jest w każdym bloku, czasami po kilka, wystarczy zrobić 10-minutowy spacer i miniesz z 10 kosmetyczek i 20 fryzjerów.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 15:08   #52
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Praca po studiach

A może centrum interwencji kryzysowej?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 15:11   #53
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Praca po studiach

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
A może centrum interwencji kryzysowej?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Nie pytaj nas, tylko wybadaj jak wygląda praca w takim centrum w Kielcach. Podejrzewam, że będziesz potrzebowała trochę więcej doświadczenia i wykształcenia niż sama pedagogika, ale sama musisz się zorientować w sytuacji.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 15:19   #54
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Praca po studiach

Ludzie, ale skąd można wiedzieć czy człowiek się nadaje do określonego zawodu, jak jeszcze nie zaczął pracować. W mawiacie autorce, że się nie nadaje, na jakiej podstawie?
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 15:21   #55
ElenaZa
Przyczajenie
 
Avatar ElenaZa
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 29
Dot.: Praca po studiach

praca po studiach bardzo jest zależna gównie od miejsca w którym chcesz pracować. W dużym mieście jednak więcej jest miejsc do pracy ale też koszty dojazdu no i czas zdecydowanie się wydłuża.
Jednak zdecydowanie łatwiej jest o znalezienie jakiejkolwiek pracy z tym ze bardzo często za najniższą krajową.
ElenaZa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 15:30   #56
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Praca po studiach

Nikt jej nie wmawia, że się nie nadaje, tylko żeby przemyślała swoje opcje. Jak ktoś po resocjalizacji nie chce pracować z przestępcami, to nie wiem co można mu poradzić
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 17:42   #57
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Praca po studiach

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Ludzie, ale skąd można wiedzieć czy człowiek się nadaje do określonego zawodu, jak jeszcze nie zaczął pracować. W mawiacie autorce, że się nie nadaje, na jakiej podstawie?
Oczywiście, że można.

Nie mogłabym być lekarzem, a chirurgiem to już w ogóle za nic w świecie.
Nie mogłabym pracować - właśnie - z przestępcami, trudną młodzieżą itp.
Nie mogłabym być strażakiem, policjantem, wojskowym, pilotem.

Nawet gdybym wybrała określoną ścieżkę kształcenia i ukończyła studia z wynikiem celującym, i tak bym się do żadnego z tych zawodów nie nadawała. Kwestia predyspozycji i usposobienia. W wielu przypadkach takie rzeczy o sobie się po prostu wie.

Tinker ma jakiś dziwnie skrzywiony obraz takiej codziennej rzeczywistości tej pracy, sama przyznaje, że studia jej do tego nie przygotowały i w zasadzie nie ma pojęcia jak się w tym odnaleźć jak origami się skończy i przestanie być miło.

Może więc oszczędzi sobie straty jeszcze większej ilości czasu (te studia to ewidentnie była jakaś farsa), prawdopodobnych rozczarowań w przyszłości i zamiast pakować jeszcze więcej pary w ten gwizdek, skupi się na czymś innym - nawet na tym fitnesie.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 19:49   #58
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Praca po studiach

Autorko, a nie myślałaś o studiach magisterskich na innej uczelni? Gdzie studiowałaś, na UJK? Nie wiem, jaki faktycznie poziom ma ta uczelnia, ale jestem z jej okolic i u mnie każdy szedł na nią jak nie dostał się nigdzie indziej, bo matura poszła mu bardzo słabo. W innych miastach absolutnie nikt tej uczelni nie kojarzy. Pomyśl o tym, że dyplom UJK może mieć jakieś znaczenie tylko w Kielcach - w każdym innym mieście prześcigną Cię absolwenci UW, UJ, UWr, UAM itp., może więc warto przemyśleć studia uzupełniające gdzieś indziej? Na studia magisterskie jest się dużo łatwiej dostać niż na licencjackie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 20:15   #59
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Praca po studiach

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Autorko, a nie myślałaś o studiach magisterskich na innej uczelni? Gdzie studiowałaś, na UJK? Nie wiem, jaki faktycznie poziom ma ta uczelnia, ale jestem z jej okolic i u mnie każdy szedł na nią jak nie dostał się nigdzie indziej, bo matura poszła mu bardzo słabo. W innych miastach absolutnie nikt tej uczelni nie kojarzy. Pomyśl o tym, że dyplom UJK może mieć jakieś znaczenie tylko w Kielcach - w każdym innym mieście prześcigną Cię absolwenci UW, UJ, UWr, UAM itp., może więc warto przemyśleć studia uzupełniające gdzieś indziej? Na studia magisterskie jest się dużo łatwiej dostać niż na licencjackie.
Tak, na ujk właśnie już jestem na mgr, został mi tylko rok.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 20:53   #60
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Praca po studiach

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7498610 6]Nie uczyli Was tego?[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale teraz rozumiem czemu któraś z dziewczyn tu pisała, że pedagogika w Kielcach to synonim porażki
Masakra, może faktycznie lepiej idź w fitness, bo wygląda na to, że miałabyć mnóstwo do nadrobienia zanim znalazłabyś porządną pracę.
Nope, kończyłam ten sam kierunek w tym samym mieście i na tej samej uczelni i to była po prostu kpina przypominająca kiepski żart. Poważnie. Gdybym miała więcej oleju w głowie wyjechałabym na studia do innego miasta. No ale coś tam z nich wyniosłam i ogólnie nie żałuję, jakiś zarys posiadam.
Aktualnie nie pracuję w zawodzie, odkładam pieniądze na pokrewny kierunek na podyplomóce na UJ, zaczynam jesienią. Czuję się zwyczajnie niewyedukowana mimo bardzo dobrych ocen, poziom uczelni i studentów pedagogiki oraz niektórych wykładowców był po prostu żenujący. Wspomniany wyżej mężczyzna w czarnej sukience (? bo o księdzu mówimy czy innym świeckim nawiedzonym? ) mógłby być królem tej uczelni.

Nie stoję w miejscu, zaczytuję się w kierunkowej literaturze. Za jakiś czas chcę uderzać w aplikację i kuratelę sądową. Swoją drogą miałam o tym tylko jeden semestr XD
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-02 13:55:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.