Przedstawianie rodziny, gosci weselnych.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-04, 19:58   #1
błękitna_chmurka
Raczkowanie
 
Avatar błękitna_chmurka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ~Śląsk~
Wiadomości: 195
Question

Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..


Moja rodzina (ta dalsza) oraz rodzina mojego narzeczonego, jak to zwykle bywa, spotka się ze sobą po raz pierwszy wlasnie w dniu naszego ślubu, w kosciele [Oczywiscie nasi rodzice juz dawno sie poznali].
Mam w zwiazku z tym pytanie- czy i kiedy powinnam (ja/ktoś z rodziny?) przedstawić sobie wzajemnie poszczególne osoby, czy pozostawić to na czas wesela, tak żeby przebiegło to naturalnie, wlasnym torem i kazdy sam sie zapozna z towarzystwem przy stole?
Zaznaczam, ze nie bedzie takiej okazji przed uroczystościa.

A czy przy składaniu nam przez rodzine i znajomych zyczen przed kosciolem powinnam mowic narzeczonemu kto jest kim? Sorki za takie balane pytania, ale zaczelo mnie to zastanawiac..

Jak Wy to rozwiazujecie?

Edytowane przez błękitna_chmurka
Czas edycji: 2007-06-04 o 20:21
błękitna_chmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 20:15   #2
nysiunia
Raczkowanie
 
Avatar nysiunia
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 145
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

u mnie będzie wesele na 60 osób - ja będę znała wszystkich gości mojego TŻ a on wszystkich moich gości więc z tym nie ma problemu. u mojego TŻ jest zwyczaj że gości się przedstawia - jakoś tak po pierwszym tańcu gdzieś po deserze chyba Państwo Młodzi wychodzą na środek z mikrofonem i przedstawiają swoich gości. czyli np. panna młoda mówi - to są moi rodzice - Jan i Janina (oni w tym momencie wstają żeby sie pokazać), to moja kuzynka Ola z męzem Wojtkiem (też wstają) itd. a potem pan młody swoich gości. znajomych przedstawiają razem
nysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 20:20   #3
błękitna_chmurka
Raczkowanie
 
Avatar błękitna_chmurka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ~Śląsk~
Wiadomości: 195
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

O to, bardzo fajny pomysł, dzieki nysiunia
błękitna_chmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 20:29   #4
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

U mnie na weselach nie było takiego zwyczaju, aby publicznie mówić kto kim jest dla kogo. Podczas zabawy każdy się dopytywał gdy był ciekawy czy to rodzeństwo czy znajomi Młodych
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 21:15   #5
nysiunia
Raczkowanie
 
Avatar nysiunia
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 145
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
U mnie na weselach nie było takiego zwyczaju, aby publicznie mówić kto kim jest dla kogo. Podczas zabawy każdy się dopytywał gdy był ciekawy czy to rodzeństwo czy znajomi Młodych
u mnie też nie było zwyczaju przedstawiania rodziny i znam to dopiero od mojego TŻ, ale chyba zastosuje to na swoim weselu. w zeszłym roku byłam u jego kuzynki, która tak przedstawiała gości siedzących przy stole i wbrew moim oczekiwaniom nie było to sztuczne, a nawet całkiem sympatyczne to było.
nysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 21:29   #6
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

Podpytam narzeczonego co o tym sądzi, bo u nas będzie około 60 osób więc będzie łatwiej zapamietać kto jest kim
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 21:50   #7
nysiunia
Raczkowanie
 
Avatar nysiunia
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 145
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Podpytam narzeczonego co o tym sądzi, bo u nas będzie około 60 osób więc będzie łatwiej zapamietać kto jest kim
u mnie też będzie mniej więcej tyle więc dużo czasu to przedstawianie nie zajmie i nie znuży gości. oczywiście i tak wszyscy nie zapamiętaj imion, ale przynajmniej zaspokoją swoją ciekawość nie wyobrażam sobie natomiast przedstawiania gości jak jest ich np. 120
nysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-06, 13:18   #8
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

Też się zastanawialam co z tym zrobić, żeby rodzina się poznała, zintegrowala i oczywiście dobrze bawiła.
Goście jednak świetnie się bawili, poznali się częściowo przed kościołem, a częściowo na weselu (musieli nieco poczekać na młodą parę, bo się zaczęli interesować sobą na wzajem). Problem 'jakoś' rozwiązał się sam, a mnie spadł kamień z serca.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 13:31   #9
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

Moja kuzynka była kiedyś na weselu, gdzie wodzirej po pierwszym tańcu poprosił wszystkich na środek i każdy dostał mikrofon do ręki i mówił jak ma na imię i kim jest dla Panny Młodej czy Pana Młodego
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 20:20   #10
błękitna_chmurka
Raczkowanie
 
Avatar błękitna_chmurka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ~Śląsk~
Wiadomości: 195
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Moja kuzynka była kiedyś na weselu, gdzie wodzirej po pierwszym tańcu poprosił wszystkich na środek i każdy dostał mikrofon do ręki i mówił jak ma na imię i kim jest dla Panny Młodej czy Pana Młodego
Fajny pomysł, tylko że my niestety nie mamy wodzireja ..
błękitna_chmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 10:05   #11
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

A ja myślę że nie ma co się przejmować i przedstawiać sobie ludzi bo tak naprawdę w trakcie zabawy i przy stole ludzie w sposób naturalny się poznają i nawiązują kontakt. Przynajmniej takie są moje odczucia po weselach na których byliśmy.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-08, 18:34   #12
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

Cytat:
Napisane przez justka_81 Pokaż wiadomość
A ja myślę że nie ma co się przejmować i przedstawiać sobie ludzi bo tak naprawdę w trakcie zabawy i przy stole ludzie w sposób naturalny się poznają i nawiązują kontakt. Przynajmniej takie są moje odczucia po weselach na których byliśmy.
Zgadzam się choć ten sposób poznawania się jest dla mnie czymś nowym (a mam na koncie kilkanaście wesel jak nie więcej-oczywiście nie swoich -rodzina duuża )zostaniemy jednak przy tradycyjnym samozapoznawianiu się podczas wesela.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 11:43   #13
sreberko
Raczkowanie
 
Avatar sreberko
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 265
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

Jeśli chodzi o zapoznawanie się gości to spotkałam się z fajnym pomysłem na weselu znajomych. Wodzirej poprowadził zabawę dla wszystkich gości, w której panie tańczyły w jednym kółku (wewnętzrnym), panowie w drugim (zewnętzrnym) trzymając się za ręce. Na znak wodzireja osoby w kółkach odwracały się twarzami do siebie, panowie brali do tańca panie stojące naprzeciwko i za zadanie goście mieli:
1. powiedzieć jak mają na imię
2. skąd pochodzą
3. z której strony - pana młodego czy panny młodej są itp
a potem dalej dwa duże kółka (panie osobno, panowie osobno) i w ten sposób goście juz się trochę popoznawali...

Zamiast dwóch kółek może byc jedno koło w parach (pan + pani), w którym na znak wodzireja np panie "przesuwają się" o 2-3 miejsca do przodu.

Na swoim weselu chcę właśnie w większości zabawy typu integracyjnego, korowody, kółka itp - to zawsze ułatwia poznanie sie gości, a przy okazji mozliwość zmiany choć na chwilę partnera (niektóre pary potrafią całe wesele tańczyć tylko ze sobą...) ;-)
__________________
Poznać można tylko to, co się oswoi.
sreberko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 00:16   #14
zytasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 211
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

Ogolnie bylam na jakichs 15 weselach i tylko wlasciwie na weselach moich braci i jednego kuzyna w jakis sposob goscie sie poznawali. U mojego starszego brata i kuzyna byla ta zabawa omawiana wyzej. Dwa koleczka, kazdy sie obracal, mowil imie i od kogo jest. Do tego jeszcze dodali urozmaicenia w stylu "pocalowac pania w reke", "pocalowac w policzek" itp (dokladnie nie pamietam, bo to 8 lat temu bylo ). Z kolei u mojego drugiego brata rok temu, wodzirej dal Mlodym mikrofon i w poczatkowej wersji to oni mieli isc naokolo stolu i kazdego przedstawiac, a wyszlo na to, ze tylko podstawiali mikrofon i kazdy przedstawil sie sam.
Ja niczego takiego robic nie planuje.. jesli wodzirej zrobi jakas zabawe, to ok, nie mam nic przeciwko. Ale u mnie bedzie wlasnie te ok 120 gosci, wiec duzo do przedstawienia, poza tym z doswiadczenia tez juz zauwazylam, ze jak maja sie poznac to zrobia to sami i wszyscy beda sie slicznie bawili i beda zadowoleni
zytasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 00:42   #15
błękitna_chmurka
Raczkowanie
 
Avatar błękitna_chmurka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ~Śląsk~
Wiadomości: 195
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

Właśnie, dziewczyny, a jeśli chodzi o zabawy w trakcie wesela, to ustalacie dokładnie cały scenariusz z prowadzącymi, czy zdajecie się na nich licząc na przyjemne zaskoczenie?
błękitna_chmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 02:16   #16
zytasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 211
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

Ja rowniez chce sie troche pobawic, wiec zdaje sie na wodzireja Jedyne co z nimi ustale, to to czego ma nie byc, bo np ani troche nie podoba mi sie i nie bawi mnie poznawanie malzonka po czymkolwiek
zytasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 08:22   #17
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

Ustala się to z prowadzącym albo dj podczas spisywania umowy.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 10:39   #18
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

Cytat:
Napisane przez błękitna_chmurka Pokaż wiadomość
Właśnie, dziewczyny, a jeśli chodzi o zabawy w trakcie wesela, to ustalacie dokładnie cały scenariusz z prowadzącymi, czy zdajecie się na nich licząc na przyjemne zaskoczenie?
My ustalamy z zespołem jakie zabawy mają byc na weselu, ponieważ nie wszystkie weselne zabawy nam się podobają to wolimy żeby nas nimi nie zaskoczyli
Możemy też podać listę ulubionych piosenek naszych lub gości i wtedy na pewno znajdą się w ich repertuarze. Podajemy też piosenkę na pierwszy taniec i podziękowania dla rodziców.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 19:42   #19
błękitna_chmurka
Raczkowanie
 
Avatar błękitna_chmurka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ~Śląsk~
Wiadomości: 195
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

A jak jest u Was z muzyczką w drugim dniu? My w sumie nie organizujemy wesela 2-dniowego; w niedzielę jest zapowiedziany obiad, ale kapeli już nie będzie i zastanawiam się, w jaki sposób rozwiązać kwestię podkładu muzycznego - organizować jakiąś wieżę i płytki z muzyką? Ale kto wtedy miałby nad tym czuwać jako "dj". Hmm...
błękitna_chmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-01, 14:34   #20
bbasia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 51
Dot.: Przedstawianie rodziny, gosci weselnych..

My tez na drugi dizen bedziemy miec "poprawiny". Zespolu nie bedzie wiec mysle ze najlepiej byloby narac na plytki jakies fajne piosenki, w stylu tych weselnych, puscic z wiezy i klopot z glowy a reszta jakos sama pojdzie )
bbasia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.