Laserowa korekcja wzroku- pytania. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-10, 22:28   #1
Azime
Raczkowanie
 
Avatar Azime
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 434

Laserowa korekcja wzroku- pytania.


Witam Drogie Wizażanki

Od dziecka zmagam się z wadą wzroku. Początkowo były to plusy, które w ciągu kilku lat zamieniły się w minusy. Wada pogłębiała się sukcesywnie.

Obecnie mam 22 lata, lewe oko: -6.50, prawe: -5.00. Od ok. 2 lat nie zaobserwowałam pogorszenia wzroku. Bardzo niekomfortowo czuję się w okularach, które nosiłam przez 10 lat. Od 8 lat noszę soczewki kontaktowe.

Bardzo chciałabym poddać się laserowej korekcji wzroku. Czy któraś z Was miała taką wadę jak ja lub większą i udało się ją CAŁKOWICIE wyeliminować? Chciałabym w końcu móc przestać grzebać w oku, przestać nosić okulary, w końcu móc normalnie widzieć, nie obawiać się, że na basenie wypadnie mi soczewka.

Czy mogłybyście mi podać nazwiska zaufanych lekarzy i kwotę w przybliżeniu, na jaką powinnam się szykować? Wiadomo, każdy jest inny i cena oraz stopień korekcji będzie uwarunkowany indywidualnie, lecz to już dokładnie oceni lekarz. Nie mniej jednak zależy mi na bardzo dobrym lekarzu, który pomoże mi wyjść z choroby.

Mieszkam w Sosnowcu, także chętnie poznam nazwiska lekarzy z aglomeracji śląskiej, Krakowa czy Warszawy. Jednak jeśli warto, nie gra roli, do jakiego miasta miałabym udać się na zabieg.

Jakie są Wasze odczucia po zabiegu? Długo dochodziłyście do siebie? Jak długo leżałyście w szpitalu? Czy zabieg jest bardzo bolesny? Czy stosują ogólnie znieczulenie?

Pozdrawiam
Azime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 23:34   #2
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Zajrzyj, jeśli dobrze pamiętam, na forum medycyny estetycznej. Jest tam wątek o laserowej korekcji wzroku, jedna z wizażanek dokładnie opisała całą procedurę zabiegu
Od siebie tylko dodam, na podstawie tego co czytałam, że zabieg do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych nie należy, bo dają tylko znieczulenie miejscowe. Cały czas musisz być przytomna i współpracować z lekarzem przeprowadzającym zabieg.
Życzę powodzenia
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 00:33   #3
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cześć. Ja miałam taki zabieg. Wada na jedno oko podobna, na drugie lekko większa. Robiłam we Wrocławiu w Eye Laser Center. Dla studenta były zniżki.

Zabieg można robić na jedno oko w jeden dzień, na drugie w inny, ale ja wybrałam w ten sam dzień jedno i drugie. Zabieg normalnie jest opisywany jako bezbolesny, natomiast mnie bolało jak wciskali mi ten rozszerzacz do oka. Myślałam, że do mózgu wcisną. Potem już nie boli.

Wracasz od razu do domu po zabiegu, w pracy najlepiej wziąć ze 2 tygodnie wolnego. Nie wolno dźwigać po zabiegu i uprawiać sportów.

Dostajesz antybiotyk w kroplach i sobie zakrapiasz kilka razy dziennie, zresztą co i jak powie lekarz.

Przed zabiegiem masz rozmowę i wszystkie badania, kwalifikują Cię albo nie. Taka kwalifikacja kosztuje chyba 50zł. Przez rok wada nie może się pogarszać.

Po zabiegu bodajże przez pół roku masz darmowe wizyty kontrolne.

Ja jestem już kilka dobrych lat po (z 5-6, nie pamiętam) i wciąż dobrze widzę. Na jedno oko super, drugie mam chyba połówkę (minus) albo niecałą połówkę. Nosiłam wiele lat soczewki, a teraz nawet o tym nie pamiętam Ogólnie bardzo się cieszę, że go zrobiłam.

Co tam jeszcze? Dochodziłam do siebie kilka dni. W dzień zabiegu masz całe czerwone oczy i wszystko jest zamazane, ale na następny dzień jest już lepiej i w miarę widzisz. Po kilku dniach wszystko się stabilizuje. Znieczulenie stosują, ale tylko takie do oka. Leżysz i słyszysz lekarzy i wszystko dookoła. Potem wstajesz i wychodzisz z osobą towarzyszącą, która czeka w poczekalni (musi być, bo sama nie wrócisz).

To chyba tyle Cenę mogę podać na PW, ale nie wiem czy jest sens, bo po pierwsze to było dawno i mogły się zmienić, a po drugie pewnie na ich stronie jest podane (lub podadzą przez telefon).
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 07:50   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Cześć. Ja miałam taki zabieg. Wada na jedno oko podobna, na drugie lekko większa. Robiłam we Wrocławiu w Eye Laser Center. Dla studenta były zniżki.

Zabieg można robić na jedno oko w jeden dzień, na drugie w inny, ale ja wybrałam w ten sam dzień jedno i drugie. Zabieg normalnie jest opisywany jako bezbolesny, natomiast mnie bolało jak wciskali mi ten rozszerzacz do oka. Myślałam, że do mózgu wcisną. Potem już nie boli.

Wracasz od razu do domu po zabiegu, w pracy najlepiej wziąć ze 2 tygodnie wolnego. Nie wolno dźwigać po zabiegu i uprawiać sportów.

Dostajesz antybiotyk w kroplach i sobie zakrapiasz kilka razy dziennie, zresztą co i jak powie lekarz.

Przed zabiegiem masz rozmowę i wszystkie badania, kwalifikują Cię albo nie. Taka kwalifikacja kosztuje chyba 50zł. Przez rok wada nie może się pogarszać.

Po zabiegu bodajże przez pół roku masz darmowe wizyty kontrolne.

Ja jestem już kilka dobrych lat po (z 5-6, nie pamiętam) i wciąż dobrze widzę. Na jedno oko super, drugie mam chyba połówkę (minus) albo niecałą połówkę. Nosiłam wiele lat soczewki, a teraz nawet o tym nie pamiętam Ogólnie bardzo się cieszę, że go zrobiłam.

Co tam jeszcze? Dochodziłam do siebie kilka dni. W dzień zabiegu masz całe czerwone oczy i wszystko jest zamazane, ale na następny dzień jest już lepiej i w miarę widzisz. Po kilku dniach wszystko się stabilizuje. Znieczulenie stosują, ale tylko takie do oka. Leżysz i słyszysz lekarzy i wszystko dookoła. Potem wstajesz i wychodzisz z osobą towarzyszącą, która czeka w poczekalni (musi być, bo sama nie wrócisz).

To chyba tyle Cenę mogę podać na PW, ale nie wiem czy jest sens, bo po pierwsze to było dawno i mogły się zmienić, a po drugie pewnie na ich stronie jest podane (lub podadzą przez telefon).
Ile miałaś minus na szkłach przed zabiegiem?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 09:23   #5
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Dziewczyny, a na plusy i astygmatyzm też można?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 09:56   #6
Azime
Raczkowanie
 
Avatar Azime
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 434
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi!

Fenris- cieszę się, że po tylu latach od zabiegu nadal dobrze widzisz. Chociaż przestraszyłaś mnie tym urządzeniem do rozszerzania(?) oka... Brzmi jak z horroru, no ale czego się nie robi dla zdrowia

berenikula- z tego co słyszałam, to plusy jest ciężej skorygować, ale dokłądnych danych nie posiadam

Zaraz kuknę na medycynę estetyczną, co tam ciekawego znajdę
Azime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 10:20   #7
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ile miałaś minus na szkłach przed zabiegiem?
-6,5 na jedno i -6 na drugie.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 12:36   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a na plusy i astygmatyzm też można?
tak

jeśli twoja wada nie stoi w miejscu od przynajmniej roku to nie zrobią ci korekty laserowej.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 14:30   #9
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Wada -6 i 6.5 do tego astygmatyzm 1. Zeszło mi do 0 i 0,5 ( w słabszym oku) po zabiegu i do tej pory jest ok. 7 lat temu płaciłam po 2400 za oko, metodą LASEK.

Kalifikacja do zabiegu -250 zł (kilka różnych badań. Bite 5 godzin spędziłam w klinice)

Korekcja, w zależności od metody, możliwa w przedziale od -14D do +6D
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"



Edytowane przez Vilqa
Czas edycji: 2014-08-11 o 14:35
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 15:25   #10
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
tak

jeśli twoja wada nie stoi w miejscu od przynajmniej roku to nie zrobią ci korekty laserowej.
Jest tak, że za każdym razem jak ide do okulisty (przeważnie raz w roku) to dostaję coraz mocniejsze szkła. Z komputera mam +6 na jedno oko i +5,5 na drugie plus ten astygmatyzm. Codziennie pracuję przy komputerze oraz czytam książki.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 18:31   #11
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

A mnie okulista powiedział, że ten zabieg nie ma badań na dłużej niż 2 lata, i że się nie opłaca, bo zapłacę grubą kasę, a po 2 latach mogę wrócić do punktu wyjścia

Mam -5,75 i drugie trochę mniejsze, -5 z kawałkiem.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 19:07   #12
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
tak

jeśli twoja wada nie stoi w miejscu od przynajmniej roku to nie zrobią ci korekty laserowej.
Ja dwa lata bylam ta operacja zaiteresowana.Mam na jedno oko +5,5 a na drugie+7.Llekarz powiedzial,ze na plusy wykonuje sie operacje do 4 - 4,5 i dodal,ze po operacji niestety tez bede musiala nosic okulary,tyle,ze lzejsze.
Zrezygnowalam.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 21:00   #13
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
A mnie okulista powiedział, że ten zabieg nie ma badań na dłużej niż 2 lata, i że się nie opłaca, bo zapłacę grubą kasę, a po 2 latach mogę wrócić do punktu wyjścia

Mam -5,75 i drugie trochę mniejsze, -5 z kawałkiem.
Co to znaczy, że nie ma badań dłużej niż dwa lata? Nie rozumiem. Wada może wrócić np. podczas porodu przy dużym ciśnieniu (natomiast jak się ma -6,5 to przy porodzie można oślepnąć - tak powiedziała mi okulistka, więc wolę wrócić do wady niż oślepnąć). Inaczej nie ma opcji. Może i może się pogarszać, jeśli się o oczy nie dba, ale raczej niewiele.
Ja pracuję 8h dziennie przy komputerze od 5 lat. 5-6 lat temu robiłam zabieg i jest wszystko super, a miałam -6 i -6,5. Może w jakiejś zwykłej klinice się nie opłaca, ale w wyspecjalizowanej tylko w tym jak najbardziej.

Edytowane przez Fenris
Czas edycji: 2014-08-11 o 21:01
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 21:07   #14
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Co to znaczy, że nie ma badań dłużej niż dwa lata? Nie rozumiem. Wada może wrócić np. podczas porodu przy dużym ciśnieniu (natomiast jak się ma -6,5 to przy porodzie można oślepnąć - tak powiedziała mi okulistka, więc wolę wrócić do wady niż oślepnąć). Inaczej nie ma opcji. Może i może się pogarszać, jeśli się o oczy nie dba, ale raczej niewiele.
Ja pracuję 8h dziennie przy komputerze od 5 lat. 5-6 lat temu robiłam zabieg i jest wszystko super, a miałam -6 i -6,5. Może w jakiejś zwykłej klinice się nie opłaca, ale w wyspecjalizowanej tylko w tym jak najbardziej.
Mi okulistka przy wadzie -8,25; -7,00 i zezie na jednym oku, powiedziała, że bez problemu mogę rodzić naturalnie, najwyżej będę mieć zeza na stałe A przecież przy większych wadach istnieje ryzyko odklejenia się siatkówki więc byłam naprawdę zdumiona jej zaleceniem.
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 21:09   #15
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Ja miałam przy swojej wadzie zalecone cesarskie cięcie.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 09:15   #16
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

ja miałam -6,75 i -7 przy porodzie. 3 lekarzy okulistów i tylko 1 na cesarkę. Dziś po 6 latach od porodu mam po -12. Powodzenia
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 09:33   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
-6,5 na jedno i -6 na drugie.
O, to tyle co mam ja (w sensie ponad -6 na obie gały). Poważnie się muszę zastanowić nad tym zabiegiem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 10:08   #18
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
O, to tyle co mam ja (w sensie ponad -6 na obie gały). Poważnie się muszę zastanowić nad tym zabiegiem.
Jak pisałem wyżej. Taką wadę miałam operowaną 7 lat temu. Do dziś mam 0,5 w słabszym oku . Nie mam innych zmian, od 7 lat constans
Ale, jak to bywa, każdy reaguje inaczej.
"Mój" lekarz ma przypadek pogłębiającej się wady, jest facet, który źle widzi w nocy.
Tabelka z krótkim opisem poszczególnych metod (mnie operowali w tej klinice)- http://www.medeor.pl/metody-laserowej-korekcji-wzroku

Codo tego, czy wada zejdzie do 0 czy nie, to też zależy, zdaje się, od grubości rogówki, bo to rogówkę się podcina, a nie operuje gałkę oczną. Oko krótkowzroczne/dalekowzroczne jest nadal, nadal ma się wadę, ale lekarz gmerając w rogówce niejako"oszukuje" zmysł. Zatem wszelkie naturalne porody, duży wysiłek fizyczny, itp., nie są wskazane- tak mi mówi przy każdej wizycie okulista.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"



Edytowane przez Vilqa
Czas edycji: 2014-08-12 o 10:15
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 11:48   #19
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
O, to tyle co mam ja (w sensie ponad -6 na obie gały). Poważnie się muszę zastanowić nad tym zabiegiem.
To jest ogromny komfort nie musieć nosić parujących okularów lub codziennie aplikować soczewek, także ja na pewno jestem dużo szczęśliwsza
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 23:46   #20
Azime
Raczkowanie
 
Avatar Azime
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 434
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Ale mnie nastraszyłyście tymi wpisami dot. porodu...
Nie miałam o takich rzeczach pojęcia!
Ok, jeszcze nie ten wiek, żeby myśleć o dzieciach ale mimo wszystko nigdy mnie okulistka nie poinformowała o takich możliwych komplikacjach...

A co tam, najwyżej się oślepnie, pikuś

Masakra...
Azime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 21:04   #21
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cytat:
Napisane przez Azime Pokaż wiadomość
Ale mnie nastraszyłyście tymi wpisami dot. porodu...
Nie miałam o takich rzeczach pojęcia!
Ok, jeszcze nie ten wiek, żeby myśleć o dzieciach ale mimo wszystko nigdy mnie okulistka nie poinformowała o takich możliwych komplikacjach...

A co tam, najwyżej się oślepnie, pikuś

Masakra...
Serio? A nie znasz sprawy Alicji Tysiąc? Była mega głośna w mediach. Poczytaj sobie w necie
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 23:05   #22
Azime
Raczkowanie
 
Avatar Azime
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 434
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Nie... Zaraz zabieram się za przeglądanie internetu!
Azime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 00:56   #23
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cześć
Też myślałam zakładac taki wątek. Ja ma w obu oczach prawie -6. Rodzice mnie od dłuższego czasu gnębią,żebym poszla na ten zabieg. , a ja się boje.
Ja bylabym zainteresowana Warszawa.
A jak dlugo lekarz robi jedno oko ?
Nosze soczewki od lat i boje sie isc na tą operacje bo też słyszałam, że nie jest przyjemna. A jesli coś pójdzie nie tak, może się to zdarzyć?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 01:05   #24
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
Cześć
Też myślałam zakładac taki wątek. Ja ma w obu oczach prawie -6. Rodzice mnie od dłuższego czasu gnębią,żebym poszla na ten zabieg. , a ja się boje.
Ja bylabym zainteresowana Warszawa.
A jak dlugo lekarz robi jedno oko ?
Nosze soczewki od lat i boje sie isc na tą operacje bo też słyszałam, że nie jest przyjemna. A jesli coś pójdzie nie tak, może się to zdarzyć?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie ma się co bać, trzeba iść Jedno i drugie oko to razem z 15-20 minut. Z rozmową itd. to myślę, że około pół godziny maksymalnie, ale mogę już źle pamiętać - dawno temu robiłam.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 09:16   #25
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Co to znaczy, że nie ma badań dłużej niż dwa lata? Nie rozumiem. Wada może wrócić np. podczas porodu przy dużym ciśnieniu (natomiast jak się ma -6,5 to przy porodzie można oślepnąć - tak powiedziała mi okulistka, więc wolę wrócić do wady niż oślepnąć). Inaczej nie ma opcji. Może i może się pogarszać, jeśli się o oczy nie dba, ale raczej niewiele.
Ja pracuję 8h dziennie przy komputerze od 5 lat. 5-6 lat temu robiłam zabieg i jest wszystko super, a miałam -6 i -6,5. Może w jakiejś zwykłej klinice się nie opłaca, ale w wyspecjalizowanej tylko w tym jak najbardziej.
Nieźle mnie wystraszyłaś, wiedziałam, że może się pogorszyć, ale oślepnąć? Tym bardziej że ja chciałabym w przyszłości naturalnie rodzić, albo naturalnie ze znieczuleniem.
Mi wczoraj lekarz powiedział, że kwalifikowałabym się do takiego zabiegu, ale boję się tego bólu, który opisujecie i znieczulenia. No i jak na razie nie mam tyle kasy. Jakie są ceny teraz?

A doczytałam, że to w kropelkach to znieczulenie? To boję się trochę mniej
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2014-08-15 o 09:21
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 10:13   #26
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Marzę o tym zabiegu od bardzo dawna, ale niestety, wciąż nie mam stabilnej wady Od zeszłego roku znowu poleciała mi o pół, a podobno w moim przypadku to jeszcze nie koniec;/

Mimo wszystko, jeżeli ktoś zna dobrą klinikę w Warszawie, to też będę wdzięczna za podpowiedź.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 10:54   #27
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
A jesli coś pójdzie nie tak, może się to zdarzyć?
Oczywiście, że może się zdarzyć. Każdy zabieg niesie za sobą ryzyko powikłań. Poczytaj w internecie jakie mogą wystąpić powikłania po laserowej korekcji wzroku. Najpopularniejsze to nadwrażliwość na światło, nieostre widzenia, utrzymujące się podrażnienie oczu.

Jednym z najbardziej znanych w Polsce miejsc, gdzie wykonuje się korekcję jest Okolaser Szaflika w Warszawie. Tutaj możesz sobie poczytać o zabiegu: http://www.okolaser.com.pl/korekcja-...ad-wzroku.html

Najnowsza i najbardziej precyzyjna metoda to EBK - koszt 3200 za jedno oko. Kwalifikacja do zabiegu 250zł. Plus krople/leki po zabiegu. Całość powinna się zamknąć w ok. 7000zł. Uważam, że taka kwota jest niczym w odniesieniu do komfortu pełnego widzenia.

Sama mam wadę -6,5 i -5,25, leci mi coraz mniej (ćwiartka na rok, a czasem i to nie). W najbliższych latach chcę zdecydować się na ten zabieg. Niestety mam też skurcz akomodacji.
Co najdziwniejsze, nikt w mojej rodzinie nie ma żadnej wady wzroku. Wysoka krótkowzroczność według większości okulistów jest dziedziczna, nie tylko nabyta. Dlatego dziwi mnie to, ze mam tak wysoka wade podczas gdy w mojej rodzinie żadne wady wzroku nie wystepują.

Dlaczego wada do zabiegu musi być stabilna? Poniewaz jesli wada nadal postepuje to tak samo bedzie po korekcji. Korekcja nie zatrzymuje wady, a jedynie usuwa nabytą już wadę. Jeśli na korekcję zdecyduje się osoba z postępującą wadą to podczas korekcji może ona zostać skorygowana do zera, a po korekcji będzie lecieć dalej jak dotychczas. Dlatego tak ważna jest zatrzymana wada. Zresztą nawet przy zatrzymanej wadzie żadna klinika nie da 100% gwarancji, że wada nie wróci, ponieważ jak już wspomniałam korekcja nie działa "na przyszłość", a jedynie usuwa wadę, którą mamy w danym momencie.

No i właśnie ewentualna ciąża (mnie na szczęście ten temat nie dotyczy, bo nie planuję dzieci). Szkoda by było utopić 7 tysięcy, by po porodzie wszystko (albo część) wróciła. Także jak ktoś planuje dzieci to lepiej się wstrzymać z decyzją o korekcji do czasu porodu.

Jak ktoś ma wątpliwości to warto umówić się do prof. Szaflika na konsultację i wszystkiego się dowiedzieć.

lza_slonca nie myślałaś o korekcji? Ja przy połowę mniejszej wadzie widzę bardzo słabo, więc -12 to jest dla mnie w ogóle kosmos.

Edytowane przez _czarny_kot
Czas edycji: 2014-08-15 o 11:05
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 13:47   #28
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Jak ja robiłam te kilka lat temu to metodą Lasik było 2400zł za jedno oko - wszystkie ceny w tym centrum co ja robiłam podane są tutaj.

Widzę, że "dokorekcja" do roku po zabiegu jest darmowa.

Nie ma co się bać bólu. Większości osób w ogóle to nie boli, tylko wciskanie tego czegoś do oka (żeby się nie ruszało) jest nieprzyjemne, ale trwa to kilka sekund.

Mi się obecnie rozmazują światła w nocy (np. jak jadę samochodem to nie widzę zbitego tylko dookoła otoczkę), ale to miałam też jak nosiłam szkła kontaktowe przed zabiegiem, także ja tak po prostu już mam.

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat z Eye Laser Center o metodzie Lasik:

ZABIEG LASIK

Na 5 minut przed korekcją pielęgniarka podaje do oka krople znieczulające. Na powieki chirurg okulista zakłada niewielką rozwórkę, która uniemożliwi mruganie i pozwoli utrzymać oko otwartym. Następnie chirurg za pomocą mikrokeratomu - specjalnego automatycznie sterowanego przyrządu, tworzy płatek rogówki. Po odchyleniu płatka przeprowadza się modelowanie środkowych warstw rogówki promieniem laserowym,który w ciągu zaledwie 20 - 60 sekund zmienia optykę Twojego oka. Dzięki temu odzyskujesz optymalną ostrość wzroku. Następnie płatek wraca na swoje miejsce. Na oko zostanie założona soczewka opatrunkowa na 1 noc. Pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych.

Zabieg jednego oka trwa około 15 minut. w tym czasie pozbywasz się dokuczliwej wady wzroku. Tego dnia cała procedura w ośrodku zajmuje 1 godzinę.

Zaletą korekcji metodą LASIK jest szybki powrót do normalnego widzenia oraz zwykłego trybu zajęć.

JEDNORAZOWY KOMPLET LEKÓW DO STOSOWANIA PO ZABIEGU KAŻDY PACJENT OTRZYMUJE OD NAS BEZPŁATNIE.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 14:50   #29
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Na ta chwile metoda LASIK jest dosc przestarzala. Teraz sa nowoczesniejsze i mniej inwazyjne metody typu EPI-LASIK, SBK-LASIK i EBK.

Za pare lat pewnie wymysla cos jeszcze lepszego. Niemniej uwazam, ze najlepiej wybrac najlepsza metoda w danej chwili
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 14:59   #30
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Laserowa korekcja wzroku- pytania.

Epi-Lasik jest do -3,5 i przy cienkiej rogówce do -5. Natomiast wszystkie wady da się usunąć Lasikiem (przy odpowiednio grubej rogówce). Przy Epi-Lasiku czas gojenia jest wydłużony.

Ja z Lasika jestem zadowolona. Nie wiem po co wydawać 7000zł zamiast 4000zł, ale to już kwestia wyboru danej osoby.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

PS. Ja też wtedy brałam najlepszą dostępną metodę.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 15:04:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.