mężczyźni - postrzeganie kolorów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-07, 17:42   #1
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023

mężczyźni - postrzeganie kolorów


to mężczyźni malowali najwspanialsze obrazy.. zastanawiam się jednak czy tak samo jak moi znajomi mieli problemy z postrzeganiem kolorów [img]icons/icon12.gif[/img] oraz z nazewnictwem [img]icons/icon7.gif[/img]. "śliwka to owoc a nie kolor".

co do nazewnictwa, mój Ukochany do niedawna sądził, że modry = czerwony [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-07, 17:46   #2
crazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 148
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów

Masz rację,mój ojciec zawsze uważał,że różowy i pomarańczowy to przecież ten sam kolor,a nawet mój "stary" [img]icons/icon7.gif[/img] nie widzi różnicy między szarym,oliwkowym,zielonym , lub niebieskim,turkusowym,cha browym itp. [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
crazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-07, 17:52   #3
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów

własnie mi się przypomniało, że pewien mój znajomy uparcie twierdzi, że balsam Synergie do suchej skóry ma różowe opakowanie [img]icons/icon7.gif[/img] - a przecież to pomarańczowy bezsprzecznie.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-07, 17:57   #4
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów

Hehehe... To jak znajomi mojego taty kupowali samochód, to ona chciała niebieski... A on podjechał zielonym, bo nie mógł odróżnić...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-07, 20:09   #5
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów//kobiety tyż ;-)

Nic dziwnego że nie rozróżnia jak jest daltonistą [img]icons/icon7.gif[/img]
Też widzę tylko podstawowe kolory (domieszek innych kolorów, tonacji odcieni już nie rozpoznaję (lub rzadko mi się ta sztuka udaje [img]icons/icon12.gif[/img] ). Rezultat: potrafie powiedzieć że dany kolor mi się podoba ale nie potrafie go dokladnie określić hihi.
Nie odróżniam np. głębokiej zieleni od brązowego albo ciemnego bordo od czerni. I to nie dlatego że nie potrafie nazywać kolorów [img]icons/icon7.gif[/img]
aha - śmiesznie bylo jak urządzalam mieszkanie [img]icons/icon7.gif[/img] Ludzie w sklepach budowlanych myśleli że sobie z nich kpiny urządzam jak pytałam jaki kolor ma dany kafelek/płytka hihi [img]icons/icon10.gif[/img]

cmoczki [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-07, 20:54   #6
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów//kobiety tyż ;-)

Eeeee, Mój Monsterek daltonistą nie jest, a też odcieni kolorystycznych nie rozpoznaje... Zasadnicze tak, ale zielony i turkusowy dla niego wyglądają tak samo, nie mówiąc już o niebieskozielonym, szmaragdowym, groszkowym, jasnym khaki, oliwkowym itd. [img]icons/icon12.gif[/img] Tragedia! [img]icons/icon28.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-07, 21:02   #7
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów/ a ciuchy ? ;)

Z Ti to nie jest tak zle z tymi kolorami [img]icons/icon10.gif[/img] ale zapytac go, co to jest sukienka, albo spódniczka ? [img]icons/icon12.gif[/img] hyhy [img]icons/icon10.gif[/img] albo pończochy i rajstopki [img]icons/icon10.gif[/img] nie wspomninając, ze katalog Oriflame to gazeta [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img] Dobranoc babki [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-07, 21:12   #8
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów

sarenka napisał(a):
> to mężczyźni malowali najwspanialsze obrazy.. zastanawiam się jednak czy tak samo jak moi znajomi mieli problemy z postrzeganiem kolorów [img]icons/icon12.gif[/img] oraz z nazewnictwem

hm... artysci to inny gatunek [img]icons/icon12.gif[/img] Koledzy w liceum jak i profesorowie bezblednie rozrozniali kazdy kolor, odcien, z wyroznieniam na cieple, zimne, "zlamane", oranże, ultramaryny, żołcienie, karmazyny i inne takie [img]icons/icon10.gif[/img] sama sie duzo od nich nauczylam [img]icons/icon7.gif[/img]

Natomiast do co mojego osobistego.. to mam podobne doświadczenia jak i Wy [img]icons/icon12.gif[/img] Koszula ciemna zgnila zielen = czarna [img]icons/icon12.gif[/img] fiolet to niebieski, nie mowiac juz ze beze nie istnieja [img]icons/icon12.gif[/img] itd itd
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-07, 21:17   #9
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów//kobiety tyż ;-)

Mam czasem ochote zaprowadzic mojego Ukochanego do oczologa [img]icons/icon7.gif[/img] Moja bordowa kurtka jest... brazowa (notabene, nienawidze brazowych ubran na sobie [img]icons/icon9.gif[/img] ), a jego ukochana ciemnozielona koszula jest- ekhm- czarna [img]icons/icon10.gif[/img]
Ufff, czyli meska normalka [img]icons/icon10.gif[/img]
PS. On oczywiscie twierdzi, ze to ze mna jest cos nie tak [img]icons/icon28.gif[/img]
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-07, 21:56   #10
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów//kobiety tyż ;-)

Komi napisał(a):
> Mam czasem ochote zaprowadzic mojego Ukochanego do oczologa [img]icons/icon7.gif[/img][/i]

Tylko zaprowadź go do KOBIETY, bo moze być nieporozumienie i obaj nie będą rozumieli o co Ci chodzi [img]icons/icon28.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-07, 22:04   #11
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów//kobiety tyż ;-)

Babcia ma racje, bo jak dwóch facetów zacznie rozmawiać o kolorach to sprawdzić się może powiedzenie: wiódł ślepy kulawego... [img]icons/icon10.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-08, 05:25   #12
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów/Pal

Ale on nie jest daltonistą, w tym problem...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-08, 07:56   #13
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów/Pal

Może sam o tym nie wie [img]icons/icon12.gif[/img]
cmoczki [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-08, 08:59   #14
Chili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 403
Re: fakt

Tak jak napisalas inna dyskuta jest apropos artustow, moj luby rozroznia je lepiej ode mnie [img]icons/icon10.gif[/img] hehe

A co do mojego dedi, nie odroznia rozowego od czerwonego [img]icons/icon12.gif[/img] hihi
Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-08, 13:20   #15
Maryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 28
GG do Maryna
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów

Pamiętam, jak mój znajomy chciał zabłysnąć w babskim gronie, że on niby taki troskliwy i kochany i tak dba o swoją dziewczynę...Miał jej z pralni odebrać łososiowy(!) kostium. No i wrócił z tym kostiumem...Bardzo ładny kostium zresztą, wrzosowy... Jak mu zwróciłyśmy uwagę czy aby n apewno odebrał właściwy to się obraził. I dalej się upierał przy swoim łososiowym...
Maryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-08, 13:39   #16
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów

Fakt, dla mnie lososiowy jest smak, ale nie kolor [img]icons/icon12.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-12, 22:12   #17
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów- zalamalam sie ;)

Zalamka normalnie zalamka... [img]icons/icon12.gif[/img] wybralam sie dzisiaj na zakupy.. z moim kochanym TŻ [img]icons/icon10.gif[/img] i jego mlodszym bratem(18latek) . Glownym celem bylo ubranie mlodego, no i chodzimy po tych wszystkich sklepikach, butikach.. no zeby tak niezdecydowanym byc [img]icons/icon12.gif[/img] to juz ja sie szybciej decyduje [img]icons/icon12.gif[/img] Ale to jeszcze nic. Znalezlismy mlodemu koszule, w krate (teraz takie modne [img]icons/icon12.gif[/img] ) Jasniutka szara w czarnogranatowa kratke. A on na to ze NIE! ta NIE! bo jest za pomaranczowa [img]icons/icon41.gif[/img] hm.. no ok.. pozniej byly spodnie, sztruksy. Nie bylo latwo [img]icons/icon12.gif[/img] ale kupilismy. Po powrocie do pokoju, kazemu mlodemu przymierzac, a on jak wyjal spodnie to prawie sie rozplakal, bo "one sa przeciez czarne!"
"A niby jakie maja byc, przeciez takie przymierzales" -"Nie! tamte byly granatowe!" [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/icon28.gif[/img] ueh usmialam sie do lez [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-13, 16:21   #18
orz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 199
GG do orz
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów- zalamalam sie ;)

do sarenki-a jaki to jest ten "modry"? [img]icons/icon12.gif[/img]
kolory,kolory....a po co komplikowac sobie zycie wprowadzanmiem dziesieciu nazw na niebieski i piecdziesieciu na czerwony? :P nie wystarczy przed nazwa koloru dodac slowko "jasny" lub "ciemny" ? dla tych z wieksza wyobraznia mozna dorzucic jeszcze "zgnily" lub "intensywny" albo "jaskrawy" i swiat jest prosty, pelen nietrudnych do okreslenia ale tak samo slicznych kolorow [img]icons/icon12.gif[/img]

....ale na tej planetce zeby nie bylo nudno sa tez kobiety.... i teraz powstaje odwieczny problem, jak tu odroznic wisniowy od czerensiowego? :P
albo jak ladnie okreslic nowa sukienke kolezanki? ano nic prostszego, wystarczy jej powiedziec ze jest ona przepiekna bladorozowoturkusowa przechodzaca stopniowo w gore w amarantowofioletowa i z domieszka zielonkawopopielatoszareg o na ramionach :P oczywiscie do tego teraz przydalaby sie jakas gustowna bananowo-cytrynowo-zolta torebeczka [img]icons/icon12.gif[/img]
heh,na szczescie nie mamy takich problemow bo samochody sa tylko zielone,czarne,czerwone,b iale lub niebieskie a druzyny pilkarskie graja zawsze w jasnych i ciemnych strojach dla odroznienia [img]icons/icon12.gif[/img]
ps-ostatnio zostalem wyprowadzony z bledu dowiadujac sie ze moja ulubiona druzyna pilkarska nie gra w czerwonych koszulkach ale w porzeczkowych.... [img]icons/icon12.gif[/img]

ps2-dzien dobry wszystkim [img]icons/icon12.gif[/img] to moj debiucik tutaj
orz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-13, 16:35   #19
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów ;)

Bravo [img]icons/icon7.gif[/img]
Jak na debiucik calkiem niezle [img]icons/icon7.gif[/img]
I proszę jaka znajomość kolorów i odcieni [img]icons/icon10.gif[/img]
Ja też ostatnio zostałam zaskoczona nazwą koloru samochodu : złoty klon [img]icons/icon10.gif[/img] Więc z tymi kolorami aut to nie do końca jest takie proste [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-13, 17:14   #20
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów- zalamalam sie ;)

orz napisał(a):
>> nie wystarczy przed nazwa koloru dodac slowko "jasny" lub "ciemny" ? dla tych z wieksza wyobraznia mozna dorzucic jeszcze "zgnily" lub "intensywny" albo "jaskrawy" i swiat jest prosty, pelen nietrudnych do okreslenia ale tak samo slicznych kolorow [img]icons/icon12.gif[/img]

Taaaa? A po co mam mówić szminka w kolorze średniej ciepłej naturalnej czerwieni skoro mogę powiedzieć o kolorze czereśni? Po co mówić ciemnoczerwona o ciepłym odcieniu, ale czasami wpadająca w tonację bordową skoro powiem wiśniowa i koleżanki wiedzą o co chodzi? Różnica między kolorem wiśni i czereśni jest jasna: jakie są kazden widzi... Dla kobiety to zasadnicza różnica, czy to czerwień wiśniowa, czereśniowa, amarantowa, bordowa, krwista, porzeczkowa czy jeszcze inna... [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

> ....ale na tej planetce zeby nie bylo nudno sa tez kobiety....

Thnx, uznaję to za komplement [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

> albo jak ladnie okreslic nowa sukienke kolezanki? ano nic prostszego, wystarczy jej powiedziec ze jest ona przepiekna bladorozowoturkusowa przechodzaca stopniowo w gore w amarantowofioletowa i z domieszka zielonkawopopielatoszareg o na ramionach :P oczywiscie do tego teraz przydalaby sie jakas gustowna bananowo-cytrynowo-zolta torebeczka [img]icons/icon12.gif[/img]

Nie wiem czy wiesz co opisałeś, ale kobieta, która pojawiłaby się w takim zestawie, budziłaby powszechne zainteresowanie i zbiegowisko [img]icons/icon28.gif[/img]

> heh,na szczescie nie mamy takich problemow bo samochody sa tylko zielone,czarne,czerwone,b iale lub niebieskie a druzyny pilkarskie graja zawsze w jasnych i ciemnych strojach dla odroznienia [img]icons/icon12.gif[/img]

Nie, samochody są w następujących kolorach:
Renault : Granit Alpejski Błękit Królewski Błękit Cyklad
Czarna Perła Czerwień Wiśni Zielona Cytryna
Opel : Candy, swing, polar, volcan, aniversario, arctic, sombra, aqua, magic, zielony ocean, zielony krypton, zielony space, czerony barolo, czerwony magma, niebieski inkl, niebieski breeze
VW : zielony racing, zielony pinien, niebieski maritim, niebieski indigo, niebieski inky, niebiesko-antracytowy, czerwony tornado, czerwony colorado

Eeee, jeszcze poszukać? [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon28.gif[/img]

> ps-ostatnio zostalem wyprowadzony z bledu dowiadujac sie ze moja ulubiona druzyna pilkarska nie gra w czerwonych koszulkach ale w porzeczkowych.... [img]icons/icon12.gif[/img]
>
To chyba dobrze, ze już wiesz o swoim życiowym błędzie w ocenie koloru koszulek ulubionej drużyny? [img]icons/icon28.gif[/img]

> ps2-dzien dobry wszystkim [img]icons/icon12.gif[/img] to moj debiucik tutaj

Bardzo udany początek Orzełku [img]icons/icon12.gif[/img], mam nadzieję, że się nie zniechęcisz po kilku próbach [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-13, 17:28   #21
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów- zalamalam sie ;)

orz napisał(a):
> ps2-dzien dobry wszystkim [img]icons/icon12.gif[/img] to moj debiucik tutaj
pomijając ten malo zrozumialy i skomplikowany wywód kolorystyczny [img]icons/icon12.gif[/img] również bry wieczór Orzeu [img]icons/icon10.gif[/img]
a mowilam i ostrzegalam [img]icons/tongue.gif[/img] - wizaz wciąga hihi

[img]icons/icon40.gif[/img]
PS kierowca przezył? [img]icons/icon12.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-13, 17:35   #22
orz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 199
GG do orz
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów- zalamalam sie ;)

BabciaWeatherwax napisał(a):

> Taaaa? A po co mam mówić szminka w kolorze średniej ciepłej naturalnej czerwieni skoro mogę powiedzieć o kolorze czereśni? Po co mówić ciemnoczerwona o ciepłym odcieniu, ale czasami wpadająca w tonację bordową skoro powiem wiśniowa i koleżanki wiedzą o co chodzi? Różnica między kolorem wiśni i czereśni jest jasna: jakie są kazden widzi... Dla kobiety to zasadnicza różnica, czy to czerwień wiśniowa, czereśniowa, amarantowa, bordowa, krwista, porzeczkowa czy jeszcze inna... [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

ale przeciez to dla nas facetow chcecie byc piekne a w naszych oczach ta szminka i tak bedzie czerwona, no moze ewentualnie jasna lub ciemna [img]icons/icon10.gif[/img]
>
> > ....ale na tej planetce zeby nie bylo nudno sa tez kobiety....
>
> Thnx, uznaję to za komplement [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

interpretacja zalezy od czytajacego [img]icons/icon10.gif[/img]
oczywiscie zart [img]icons/icon12.gif[/img]
>
> > albo jak ladnie okreslic nowa sukienke kolezanki? ano nic prostszego, wystarczy jej powiedziec ze jest ona przepiekna bladorozowoturkusowa przechodzaca stopniowo w gore w amarantowofioletowa i z domieszka zielonkawopopielatoszareg o na ramionach :P oczywiscie do tego teraz przydalaby sie jakas gustowna bananowo-cytrynowo-zolta torebeczka [img]icons/icon12.gif[/img]
>
> Nie wiem czy wiesz co opisałeś, ale kobieta, która pojawiłaby się w takim zestawie, budziłaby powszechne zainteresowanie i zbiegowisko [img]icons/icon28.gif[/img]

nie moge jej sobie wyobrazic w pelni ale podejrzewam ze w takim stroju to moglaby sie wybrac ewentualnie na Juvenalia [img]icons/icon12.gif[/img]
>
> > heh,na szczescie nie mamy takich problemow bo samochody sa tylko zielone,czarne,czerwone,b iale lub niebieskie a druzyny pilkarskie graja zawsze w jasnych i ciemnych strojach dla odroznienia [img]icons/icon12.gif[/img]
>
> Nie, samochody są w następujących kolorach:
> Renault : Granit Alpejski Błękit Królewski Błękit Cyklad
> Czarna Perła Czerwień Wiśni Zielona Cytryna
> Opel : Candy, swing, polar, volcan, aniversario, arctic, sombra, aqua, magic, zielony ocean, zielony krypton, zielony space, czerony barolo, czerwony magma, niebieski inkl, niebieski breeze
> VW : zielony racing, zielony pinien, niebieski maritim, niebieski indigo, niebieski inky, niebiesko-antracytowy, czerwony tornado, czerwony colorado
>
> Eeee, jeszcze poszukać? [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon28.gif[/img]

to mnie zabilo....doszczetnie.... .. zwlaszcza czerwony barolo i zielony pinien [img]icons/icon21.gif[/img] z reszta niebieski inky tez nieglupi [img]icons/icon12.gif[/img]
a Blekit Cyklad to podejrzewam ze malo kto potrafi porownac z oryginalem :d
ale to chyba i tak jest nic w porownaniu z wyborem koloru farby do swojego pokoju [img]icons/icon12.gif[/img] ostatnio z kolezanka bylem, istny szok
>
> > ps-ostatnio zostalem wyprowadzony z bledu dowiadujac sie ze moja ulubiona druzyna pilkarska nie gra w czerwonych koszulkach ale w porzeczkowych.... [img]icons/icon12.gif[/img]
> >
> To chyba dobrze, ze już wiesz o swoim życiowym błędzie w ocenie koloru koszulek ulubionej drużyny? [img]icons/icon28.gif[/img]
ja wiem czy dobrze, teraz bede musial krzyczec na meczu "Naprzod Niebiesko-Bialo-Porzeczkowi ! " [img]icons/icon10.gif[/img]
>
> > ps2-dzien dobry wszystkim [img]icons/icon12.gif[/img] to moj debiucik tutaj
>
> Bardzo udany początek Orzełku [img]icons/icon12.gif[/img], mam nadzieję, że się nie zniechęcisz po kilku próbach [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]
>
> [img]icons/1cmok.gif[/img]

ucze sie od mistrzow(mistrzyn) [img]icons/icon12.gif[/img] szkoda tylko ze nie ma mojej ulubionej buzki " :P " ale za to ta jest rewelacyjna ---> [img]icons/icon20.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img]

ps-co to za dyskryminacja przy wchodzeniu? "nie jestes zalogowana" albo "zgubilas haslo?" ???? skandal :P
orz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-13, 17:51   #23
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: mężczyźni - Orzeu

orz napisał(a):
> ucze sie od mistrzow(mistrzyn) [img]icons/icon12.gif[/img] szkoda tylko ze nie ma mojej ulubionej buzki " :P " ale za to ta jest rewelacyjna ---> [img]icons/icon20.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img]
Twoja buźka jest----> [img]icons/tongue.gif[/img] [img]icons/stones.gif[/img] najedź myszą na te emotino hehe [img]icons/icon12.gif[/img]
Szukajcie z znajdziecie [img]icons/tongue.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-13, 17:58   #24
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów- zalamalam sie ;)

orz napisał(a):
> > ale przeciez to dla nas facetow chcecie byc piekne a w naszych oczach ta szminka i tak bedzie czerwona, no moze ewentualnie jasna lub ciemna [img]icons/icon10.gif[/img]

Taaaaa, ale najpierw trzeba ją zakupić, awybór kolorów kosmetyków jest chyba większy niż samochodów [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon28.gif[/img] Ja używam szminki Lukrowany kasztan i co? Mam iść do sklepu i spróbować sprzedawczyni prosto wytłumaczyć, o co mi biega? [img]icons/icon28.gif[/img]
> >
> interpretacja zalezy od czytajacego [img]icons/icon10.gif[/img]
> oczywiscie zart [img]icons/icon12.gif[/img]
> >
Ja jestem optymistką, więc za moją interpretację [img]icons/1cmok.gif[/img] [img]icons/icon12.gif[/img]

> nie moge jej sobie wyobrazic w pelni ale podejrzewam ze w takim stroju to moglaby sie wybrac ewentualnie na Juvenalia [img]icons/icon12.gif[/img]

W obstawie kordonu policji [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]
> >
> to mnie zabilo....doszczetnie.... .. zwlaszcza czerwony barolo i zielony pinien [img]icons/icon21.gif[/img] z reszta niebieski inky tez nieglupi [img]icons/icon12.gif[/img]

Hehehe, nic dziwnego, ze ten nieszczęsny mąż kupił nie ten kolor [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

> ale to chyba i tak jest nic w porownaniu z wyborem koloru farby do swojego pokoju [img]icons/icon12.gif[/img] ostatnio z kolezanka bylem, istny szok

Bez kobiety ani rusz, nie? [img]icons/icon12.gif[/img]
> >

> ja wiem czy dobrze, teraz bede musial krzyczec na meczu "Naprzod Niebiesko-Bialo-Porzeczkowi ! " [img]icons/icon10.gif[/img]

Hehehhehe... Przy oglądaniu meczów używa się wspomagaczy [img]icons/icon12.gif[/img], więc wyjścia są dwa: albo jakoś Ci pójdą te okrzyki, albo zaplączesz język, czego i tak nikt nie zauważy w ogólnym... khem... powiedzmy... zgiełku [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]
> >
> ucze sie od mistrzow(mistrzyn) [img]icons/icon12.gif[/img] szkoda tylko ze nie ma mojej ulubionej buzki " :P " ale za to ta jest rewelacyjna ---> [img]icons/icon20.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img]

To dobrze, bo już nam się jeden Tiger dobrze zapowiadał, a potem zniknął na automaniak.pl i kurniku [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]
>
> ps-co to za dyskryminacja przy wchodzeniu? "nie jestes zalogowana" albo "zgubilas haslo?" ???? skandal :P

Skieruj to do naszego rodzynka-adminka, Złośliwca [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
PS. wracam do redagowania Kodeksu Pudernic... i Puderników [img]icons/icon28.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-13, 17:59   #25
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów- zalamalam sie ;)

O, Orzełek! Jak miło.


orz napisał(a):
> ale przeciez to dla nas facetow chcecie byc piekne a w naszych oczach ta szminka i tak bedzie czerwona, no moze ewentualnie jasna lub ciemna [img]icons/icon10.gif[/img]

SŁUCHAM??? Jeszcze mi wmawiaj, że to dla was chcemy być piękne... Malujemy się same dla siebie, faceci i tak się nie znają, a nam sprawia to przyjemność.

> nie moge jej sobie wyobrazic w pelni ale podejrzewam ze w takim stroju to moglaby sie wybrac ewentualnie na Juvenalia [img]icons/icon12.gif[/img]

Eee tam, mi sie ten opis podoba... Od jutra szukam takiej!!! [img]icons/icon10.gif[/img]

> to mnie zabilo....doszczetnie.... .. zwlaszcza czerwony barolo i zielony pinien [img]icons/icon21.gif[/img] z reszta niebieski inky tez nieglupi [img]icons/icon12.gif[/img]
> a Blekit Cyklad to podejrzewam ze malo kto potrafi porownac z oryginalem :d
> ale to chyba i tak jest nic w porownaniu z wyborem koloru farby do swojego pokoju [img]icons/icon12.gif[/img] ostatnio z kolezanka bylem, istny szok

O, rzeczywiście ciekawe... Muszę ojcu powiedzieć, Buniek, poszukaj jeszcze!!! Aaale w sumie, samochody czasem kupują kobiety, więc... Facetowi nazwa jest obojętna, a na nas to niezły chwyt marketingowy moim skromnym zdaniem.

> ucze sie od mistrzow(mistrzyn) [img]icons/icon12.gif[/img] szkoda tylko ze nie ma mojej ulubionej buzki " :P " ale za to ta jest rewelacyjna ---> [img]icons/icon20.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img]

Hyhyhy, a lubisz pokazywać język? Nie uczyła mamusia, ze to nieładnie? A mi też się [img]icons/icon20.gif[/img] podobało, ale są dwie lepsze: [img]icons/1cmok.gif[/img] i [img]icons/1glaszcze.gif[/img]

Które Ci dedykuję. [img]icons/icon10.gif[/img]

> ps-co to za dyskryminacja przy wchodzeniu? "nie jestes zalogowana" albo "zgubilas haslo?" ???? skandal :P

Ale za to jest "napisał(a)" [img]icons/icon10.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-13, 18:05   #26
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów- zalamalam sie ;)

Orzeuku czyzby wiosna Cie ośmieliła ?? [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-13, 18:25   #27
orz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 199
GG do orz
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów- zalamalam sie ;)

pal jeszcze go dzis nie widzialem ale mam nadzieje ze zyje [img]icons/icon12.gif[/img] pewnie pojechal sie przepraszac..... [img]icons/icon12.gif[/img]

Bunia napisał(a):
>bez kobiety ani rusz, nie? [img]icons/icon12.gif[/img]
ale to ona mnie poprosila o pomoc w wyborze koloru [img]icons/tongue.gif[/img]
chociaz niech bedzie ze sie zgodze z tym zdaniem.... [img]icons/icon12.gif[/img]

Bunia napisał(a):
> [img]icons/1cmok.gif[/img]
lejka napisał(a):
> [img]icons/1cmok.gif[/img]
Iwonalodz napisał(a):
> [img]icons/1cmok.gif[/img]

co wy takie calusne? [img]icons/icon10.gif[/img]
ale nie widze przeciwwskazan przeciw takiemu powitaniu [img]icons/icon10.gif[/img]

lejka nie bede sie spieral dla kogo chcecie byc piekne, jak dla mnie mozecie chciec byc piekne nawet dla swoich chomikow albo kierowcy(pardon kierowniczki [img]icons/icon12.gif[/img] ) autobusu
wazne zebyscie piekne byly [img]icons/icon7.gif[/img] nawet w amarantowych kasztanach z lukrem [img]icons/icon10.gif[/img]
orz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-13, 18:32   #28
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów- zalamalam sie ;)

W moim telewizorze murawa jest czerwona [img]icons/icon7.gif[/img] (to nie są omamy wzrokowe), także kolor koszulek to też pełen relatywizm.

> ja wiem czy dobrze, teraz bede musial krzyczec na meczu "Naprzod Niebiesko-Bialo-Porzeczkowi ! " [img]icons/icon10.gif[/img]

Ja tam się nie znam, ale wydaje mi się, że okrzyk "naprzód Niebiesko-Biało-Czerwoni" też nie jest zbyt prosty w wykonaniu. Czy mi się tylko wydaje?
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-13, 18:34   #29
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów- zalamalam sie ;)

Nie no Orzełku piękne to my jesteśmy...w kasztanach czy bez [img]icons/icon12.gif[/img]

Tym razem cmokasków nie będzie [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-13, 18:38   #30
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: mężczyźni - postrzeganie kolorów- zalamalam sie ;)

orz napisał(a):

> Bunia napisał(a):
> >bez kobiety ani rusz, nie? [img]icons/icon12.gif[/img]
> ale to ona mnie poprosila o pomoc w wyborze koloru [img]icons/tongue.gif[/img]
> chociaz niech bedzie ze sie zgodze z tym zdaniem.... [img]icons/icon12.gif[/img]

I jak się skończyło? Swoją drogą, prosić faceta o pomoc przy wyborze koloru... Odważna! [img]icons/icon10.gif[/img]

> co wy takie calusne? [img]icons/icon10.gif[/img]

KOBIETY!!! Któż je zrozumie...? [img]icons/icon12.gif[/img]

> ale nie widze przeciwwskazan przeciw takiemu powitaniu [img]icons/icon10.gif[/img]

Doooobra, więcej nie będę Cię całuskować...

> lejka nie bede sie spieral dla kogo chcecie byc piekne, jak dla mnie mozecie chciec byc piekne nawet dla swoich chomikow

Hyhyhy, prawie trafiłeś, ja mam świnkę morską i fiooooła na jej punkcie...

> wazne zebyscie piekne byly [img]icons/icon7.gif[/img] nawet w amarantowych kasztanach z lukrem [img]icons/icon10.gif[/img]

??? Trąci szowinizmem... A jak ja na przykład pientkna nie jezdem???
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.