Dziecko leczone pod kątem astmy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-31, 23:31   #1
bobonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 15
Question

Dziecko leczone pod kątem astmy


Witam wszystkie mamy. Mam córeczkę która ma 5lat, chodzi do przedszkola. Ogólnie chorowała nam bardzo często i za każdym razem lekarz przepisywał jej antybiotyk, do ostatniego momentu, zmieniliśmy lekarza i ten dał nam skierowanie do pulmunologa. Który jej przepisał leki wziewne na bazie sterydów, fakt odkąd zaczęła je stosować unikamy antybiotyków. I nie wiem teraz co było lepsze czy antybiotyki czy sterydy u małego dziecka. A z drugiej strony odkąd zaczęła się leczyć pod kątem astmy częsciej brakuje jej tchu podczas oddechu, słychać świsty. A jak był antybiotyk to wszystko zabijał, leczenie było krótko trwałe. Wziewne leki bierzemy cały czas, czy to tak będzie do końca?
bobonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 11:06   #2
erato29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: Dziecko leczone pod kątem astmy

Hej! Może to co napiszę wydaje się dziwne,ale często podobne objawy są z przyczyny...pasożytów!!!! Sama nie mogłam w to uwierzyć-przeczytałam taki przypadek na internecie-poszukam,to wkleję link.To nie do uwierzenia po prostu,tamto dziecko też było leczone pod kątem astmy,masa leków,sterydy,antybiotyki-tymczasem przyczyna okazała się prozaiczna-zawsze można zbadać dziecko pod tym kątem-tym bardziej,że nie jest to bolesne.Może coś w tym jest-niektórzy nasi lekarze pozostawiają wiele do życzenia-szukają nie wiadomo czego,zamiast o prostych przyczynach pomyśleć.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

proszę przeczytać to:http://forum.gazeta.pl/forum/w,578,8...i_i_astmy.html
erato29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 12:57   #3
bobonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 15
Dot.: Dziecko leczone pod kątem astmy

Dziękuję ci bardzo za link, właśnie przeczytałam, stwierdziłam że swoje dziecko też zbadam pod kątem pasożytów, wszystkie objawy tego chłopca mamy są identyczne z moją córeczką, jestem przerażona ale nastawiona pozytywnie, w końcu będzie postawiona poprawna diagnoza. Teraz już wiem pod jakim kątem mam iść dalej.
bobonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 14:39   #4
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194
Dot.: Dziecko leczone pod kątem astmy

Cytat:
Napisane przez bobonka Pokaż wiadomość
Wziewne leki bierzemy cały czas, czy to tak będzie do końca?
Witaj, moja córcia długo miała katarki i w końcu trafiliśmy do alergologa/pulmonologa na testy i dalsze leczenie. Powiem Ci, ze powinnaś o to jak dlugo będą leki dawane zapytać własnie lekarza porwadzącego. Przecież przy każdej wizycie są na pewno badania, testy... więc skoro przepisuje recepty to na podstawie czegoś, prawda?
U nas było leczenie alergii, ale ostatnie testy pokazały że już jedynie jest uczulona tylko na kurz, a początkowo była prawie na wszystko. Lekarka mówi, że młoda może i wyrosnąć z tego, ponoć często się tak zdarza.
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 16:19   #5
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dziecko leczone pod kątem astmy

Leczenie astmy sterydami to tylko leczenie objawow a nie przyczyny.
Trzeba zaczac od znalezienia i wyeliminowania alergenow albo innych czynnikow drazniacych.
Czesto alergia/astma u dzieci (i nie tylko) spowodowana jest pasozytami i warto przebadac (chociaz wyniki rzadko wychodza mimo obecnosci pasozytow) i zastosowac diete i leczenie.

Jesli corka brala antybiotyki to na 99,99% cos ma (pasozyty to nie tylko glista czy owsiki ale tez lamblie, grzyby i inne)
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 21:08   #6
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194
Dot.: Dziecko leczone pod kątem astmy

Te testy na pasożyty się powtarza w 3 próbach, więc jak coś jest to można złapać.
Całą rodziną braliśmy Paraprotex, bo żeby pozbyć się owsików muszą brać wszyscy.
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 21:12   #7
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dziecko leczone pod kątem astmy

Cytat:
Napisane przez Rapsodia Pokaż wiadomość
Te testy na pasożyty się powtarza w 3 próbach, więc jak coś jest to można złapać.
Całą rodziną braliśmy Paraprotex, bo żeby pozbyć się owsików muszą brać wszyscy.
Czesto nawet w 10 probach nie wychodzi chociaz cos jest, zalezy jak sie trafi w cykl zycia/rozmnazania oraz od laboratorium, bo nie wszyscy potrafia rozpoznac
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.