nocleg a pełnoletność - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-02, 17:35   #1
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016

nocleg a pełnoletność


Mam pytanie możliwe jest zakwaterowanie w hostelu osoby niepełnoletniej ? Pytam bo coraz bardziej mam ochotę się gdzieś wybrać na wakacje a że 18 w pażdzierniku więc już będzie szkoła oO. Chodzi mi tutaj głównie o europe.

Nie wiem czy mam pisac i pytać w danym hostelu o taka mozliwość czy może jednak rezerwować i się niczym nie przejmowac ?

BO z tego co wiem to z couchsurfing to raczej nikłe sznase mam nie dośc że ten wiek to jeszcze kompletnie nie wiem jak mam to napisac do nich tak aby sie toś zgodził.
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 07:51   #2
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: nocleg a pełnoletność

Wyrób sobie tymczasowy dowód toższamości.
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 15:52   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: nocleg a pełnoletność

Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
Wyrób sobie tymczasowy dowód toższamości.
Wyrobic wyrobie ale chodzi mi o to czy jeżeli już zarezerwuje kupie bilety polece i sie na miejscu że nie moga mnie przyjąc bo nie mam lat ?
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 16:49   #4
proansis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20
Dot.: nocleg a pełnoletność

jeżeli nie masz referencji, to na couchsurfingu ciężko, wiem bo sama próbowałam. sama mam podobny problem, ogromnie chcę wyjechać, szczególnie do pracy, ale urodziny też mam w październiku i boję się, że to będzie problem, dlatego także czekam na odpowiedzi.
proansis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 15:35   #5
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: nocleg a pełnoletność

Nie jest to ABSOLUTNIE mozliwe,osoba niepelnoletnia nie moze sama podrozowac samolotem (musi byc pod czyjas opieka,lub miec notarialnie potwierdzony dokumet ze zgodza ktoregos z rodzicow) ,wowczas podczas lotu jest pod opieka personelu samolotu,osoba niepelnoletnia NIE moze sama wyjechac za granice,NIE moze rowniez sama zakwaterowac sie w hotelu/hostelu/b&b i innych.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 16:34   #6
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: nocleg a pełnoletność

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Nie jest to ABSOLUTNIE mozliwe,osoba niepelnoletnia nie moze sama podrozowac samolotem (musi byc pod czyjas opieka,lub miec notarialnie potwierdzony dokumet ze zgodza ktoregos z rodzicow) ,wowczas podczas lotu jest pod opieka personelu samolotu,osoba niepelnoletnia NIE moze sama wyjechac za granice,NIE moze rowniez sama zakwaterowac sie w hotelu/hostelu/b&b i innych.


Nie wiem o co chodzi ale mam nadzieje że ci się kawał udał z tym samolotem.
Ja się tutaj tylko pytałem o mozliwośc zakwaterowania a nie o jakiejś notarialnej zgodzie na podróz za granice oO
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 21:54   #7
mariposa rosa
Raczkowanie
 
Avatar mariposa rosa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 50
Dot.: nocleg a pełnoletność

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Nie jest to ABSOLUTNIE mozliwe,osoba niepelnoletnia nie moze sama podrozowac samolotem (musi byc pod czyjas opieka,lub miec notarialnie potwierdzony dokumet ze zgodza ktoregos z rodzicow) ,wowczas podczas lotu jest pod opieka personelu samolotu,osoba niepelnoletnia NIE moze sama wyjechac za granice,NIE moze rowniez sama zakwaterowac sie w hotelu/hostelu/b&b i innych.

No to zdziwię koleżankę Właściwie każde linie lotnicze pozwalają na samodzielną podróż osoby niepełnoletniej. LOT od lat 12stu, Ryanair od 16stu itd. Poczytaj , na wypadek gdybyś miała jeszcze w przyszłości udzielać komuś rad
__________________
Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.

"Kolejny łyk..i bar zaczyna wirować. To dobrze. Bary powinny wirować."
Sophie Kinsella
mariposa rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-11, 23:45   #8
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: nocleg a pełnoletność

Cytat:
Napisane przez mariposa rosa Pokaż wiadomość
No to zdziwię koleżankę Właściwie każde linie lotnicze pozwalają na samodzielną podróż osoby niepełnoletniej. LOT od lat 12stu, Ryanair od 16stu itd. Poczytaj , na wypadek gdybyś miała jeszcze w przyszłości udzielać komuś rad
za zgoda rodzicow oczywiscie,ze niepelnoletni moze leciec sam samolotem,bez opieki rodzicow,ZADNE linie lotnicze nie wpuszcza dziecka na poklad od tak sobie tym bardziej jesli sie udaje za granice

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Nie wiem o co chodzi ale mam nadzieje że ci się kawał udał z tym samolotem.
Ja się tutaj tylko pytałem o mozliwośc zakwaterowania a nie o jakiejś notarialnej zgodzie na podróz za granice oO
odpowiedzialam przeciez na twoje pytanie,mniemam,ze umiesz czytac ? przy zakwaterowaniu musisz okazac dowod tozsamosci,osoba niepelnoletnie nie moze sama zakwaterowac sie w hotelu (chyba,ze ktos dorosly zarezerwoje co pokoj i uprzedzi personel,ze bedzie w nim przebywac osoba niepelnoletnia za jego zgoda)
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 03:56   #9
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: nocleg a pełnoletność

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
za zgoda rodzicow oczywiscie,ze niepelnoletni moze leciec sam samolotem,bez opieki rodzicow,ZADNE linie lotnicze nie wpuszcza dziecka na poklad od tak sobie tym bardziej jesli sie udaje za granice

No a to jest w dalszym ciagu dla mnie dziwne i dalej tego nie moge pojac. A niby dlaczego mieli by nei wpuszczać na pokład ? kupuje bilet i wsiadam i lece. Zresztą jak już ktoś pisał w jakim wieku mozna w jakich liniach latać wieć ...

---------- Dopisano o 03:56 ---------- Poprzedni post napisano o 03:54 ----------



odpowiedzialam przeciez na twoje pytanie,mniemam,ze umiesz czytac ? przy zakwaterowaniu musisz okazac dowod tozsamosci,osoba niepelnoletnie nie moze sama zakwaterowac sie w hotelu (chyba,ze ktos dorosly zarezerwoje co pokoj i uprzedzi personel,ze bedzie w nim przebywac osoba niepelnoletnia za jego zgoda)
Co do tego w hotelu może i nie ale w jakimś pensjonacie czy hostelu ? Wydaje mi się że to już ich dobra wola zawsze można napisac wcześniej i się dowiedzieć. W 4 powiedzą że nie absolutnie a w 5 się zgodzą. A wiadome ze pensjonat czy hostel jak jest w jakimś turystycznym mieście gdzie jest określony sezon nie bd. "wybrzydzać" klientem," płaci to dajemy "
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 09:14   #10
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: nocleg a pełnoletność

Leciałam pierwszy raz sama samolotem w wieku 14 lat, nie miałam zgody rodziców, personel też nie był uprzedzony o moim wieku..
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 09:50   #11
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: nocleg a pełnoletność

Wszystko zależy od regulaminu. Często pasażer musi podpisać oświadczenie "że jest osobą o pełnej zdolności do czynności prawnych", co oznacza osobę powyżej 18 lat. Niektóre linie uznają, że osobą dorosłą jest osoba powyżej 16 roku życia. Ale to też zależy od prawa kraju stałego zameldowania.
Co do hoteli - tutaj też trzeba się zorientować, czy prawo danego kraju pozwala. Ale jeżeli nawet prawo pozwala, a regulamin wewnętrzny mówi, że nie przyjmuje osób poniżej pewnego progu wiekowego, to nic z tym nie zrobisz. Jeżeli opiekun zarezerwuje pokój, to nie ma problemu, bo ktoś jest odpowiedzialny za Ciebie, sam z siebie możesz mieć z tym problemy. Po prostu należy zapytać. Poczytać regulaminy wewnętrzne. Często się zdarza, że recepcjonista odmówi rezerwacji i nie ma się co dziwić.
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 15:02   #12
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: nocleg a pełnoletność

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od regulaminu. Często pasażer musi podpisać oświadczenie "że jest osobą o pełnej zdolności do czynności prawnych", co oznacza osobę powyżej 18 lat. Niektóre linie uznają, że osobą dorosłą jest osoba powyżej 16 roku życia. Ale to też zależy od prawa kraju stałego zameldowania.
Co do hoteli - tutaj też trzeba się zorientować, czy prawo danego kraju pozwala. Ale jeżeli nawet prawo pozwala, a regulamin wewnętrzny mówi, że nie przyjmuje osób poniżej pewnego progu wiekowego, to nic z tym nie zrobisz. Jeżeli opiekun zarezerwuje pokój, to nie ma problemu, bo ktoś jest odpowiedzialny za Ciebie, sam z siebie możesz mieć z tym problemy. Po prostu należy zapytać. Poczytać regulaminy wewnętrzne. Często się zdarza, że recepcjonista odmówi rezerwacji i nie ma się co dziwić.

Wezcie tez pod uwage fakt,ze jesli cos sie stanie ,bo przeciez nigdy nic nie wiadomo,lub ow mlody czlowiek cos zmaluje hotel/hostel/czy b&b bedzie mial powazne klopoty,poniewaz zakwaterowal osobe niepelnoletnia bez zgody rodzicow.
Pracuje w hotelarstwie od 9 lat,nie ma nic do rzeczy czy to hotel czy hostel,bo przepisy i zasady dla wszystkich sa takie same,ja pracuje za granica,ale jestem przekonana ,ze na terenia polski dziala to mniej wiecej tak samo.

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Leciałam pierwszy raz sama samolotem w wieku 14 lat, nie miałam zgody rodziców, personel też nie był uprzedzony o moim wieku..
personel jest ZAWSZE uprzedzany,ze na pokladzie bedzie osoba niepelnoletnia (tym bardziej,jesli jest bez opieki rodzicow)
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.