Roczne dziecko nie chce samo jeść - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-11, 11:02   #1
line_87
Rozeznanie
 
Avatar line_87
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 867

Roczne dziecko nie chce samo jeść


Witajcie,
synek kończy rok za 2 tygodnie. Pije mleko z butelki, je ładnie z łyżeczki. Nie chodzi mi o to, żeby sam jadł, bo przecież na to za wcześnie, ale widzę, że wszystkie dzieci w podobnym wieku, a nawet i młodsze, wszystko biorą do buzi. On nigdy. Żadnych zabawek, gryzaczków, tylko podczas ząbkowania kilka razy widziałam, że wkładał do buzi ręce. Nie interesują go żadne kawałki jedzenia przed nim położone - traktuje je jaki zabawki i zrzuca na podłogę. Jak ma przed sobą dwa identyczne kawałki np. chleba z masłem, to jeden wkładam mu do buzi, żeby wiedział, że to jedzenie, a drugi daję do rączki i kieruję do buzi, żeby skojarzył, że to ma tam trafić. Strasznie się przy tym broni i odpycha rękę od buzi. Ode mnie natomiast zje wszystko. Taka jego "uroda" i jeszcze na to za wcześnie, czy jakoś nad tym zacząć pracować?
__________________
32/40
line_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 13:39   #2
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Roczne dziecko nie chce samo jeść

Jesz obok niego? Widzi że masz talerz, widelec i ich używasz?
Roczniak spokojnie nauczy się jeść sztućcami poprzez naśladownictwo Ciebie. U mnie też dałam córce widelec późno - na roczek, synek w 10 miesiącu zaczął sam się karmić.
Nałóż młodemu na talerz, siądź obok ze swoim obiadem i ... zacznij jeść, powinien chwycić
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 16:04   #3
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Roczne dziecko nie chce samo jeść

To zależy od dziecka. Mam takie znajome,które mając 1,5 roku samo wzieło jabłko do ręki i zaczęło jeść. Ma teraz 2 lata ponad i nie chce jeść samo łyżką czy widelcem.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 19:00   #4
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Roczne dziecko nie chce samo jeść

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Jesz obok niego? Widzi że masz talerz, widelec i ich używasz?
Roczniak spokojnie nauczy się jeść sztućcami poprzez naśladownictwo Ciebie. U mnie też dałam córce widelec późno - na roczek, synek w 10 miesiącu zaczął sam się karmić.
Nałóż młodemu na talerz, siądź obok ze swoim obiadem i ... zacznij jeść, powinien chwycić
Jak tak patrzę po otoczeniu, to nie wydaje mi się, że roczek to późno jak na danie dziecku widelca. Niektóre roczniaki nadal karmione są łyżeczką

Mój syn zaczął samodzielne jeść jak miał ok. 10 m-cy. Rączkami. Teraz ma 14 m-cy i nadal je rączkami, sztućce go niespecjalnie interesują, chyba że jako zabawka
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 21:08   #5
kata_strofa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 69
Dot.: Roczne dziecko nie chce samo jeść

Tez mysle, ze trzeba dac mu troche czasu- jeden załapie od razu, bo sztućce wzbudza jego ciekawosc, bedzie chcial cie nasladowac, a inne dziecko załapie to znacznie pozniej.
kata_strofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 11:49   #6
aganja_osw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 7
Dot.: Roczne dziecko nie chce samo jeść

U nas pomogły wspólne posiłki Syn zafascynowany możliwościami łyżki i widelca, sam zaczął działać
aganja_osw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 13:41   #7
misiekmisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Roczne dziecko nie chce samo jeść

My zainwestowaliśmy troszkę więcej w zastawę stołową - taką specjalną dla dziecka. Kupiliśmy ją o tutaj <ciach>
Powiem tak, było mi żal trochę tych pieniędzy, ale jak zobaczyłam jak Michaś pięknie je to zmniejszyło mój dysonans pozakupowy. No na dziecku nie ma co oszczędzać

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2015-11-06 o 13:52
misiekmisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-08, 22:28   #8
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Roczne dziecko nie chce samo jeść

Jeśli nie pomogą powyższe rady, zdiagnozuj synka pod kątem nadwrażliwości oralnej.
Jeśli nie bierze niczego do buzi, zabawek, etc., to jest to niepokojące.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 11:21   #9
Dianka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Roczne dziecko nie chce samo jeść

Cytat:
Napisane przez line_87 Pokaż wiadomość
Witajcie,
synek kończy rok za 2 tygodnie. Pije mleko z butelki, je ładnie z łyżeczki. Nie chodzi mi o to, żeby sam jadł, bo przecież na to za wcześnie, ale widzę, że wszystkie dzieci w podobnym wieku, a nawet i młodsze, wszystko biorą do buzi. On nigdy. Żadnych zabawek, gryzaczków, tylko podczas ząbkowania kilka razy widziałam, że wkładał do buzi ręce. Nie interesują go żadne kawałki jedzenia przed nim położone - traktuje je jaki zabawki i zrzuca na podłogę. Jak ma przed sobą dwa identyczne kawałki np. chleba z masłem, to jeden wkładam mu do buzi, żeby wiedział, że to jedzenie, a drugi daję do rączki i kieruję do buzi, żeby skojarzył, że to ma tam trafić. Strasznie się przy tym broni i odpycha rękę od buzi. Ode mnie natomiast zje wszystko. Taka jego "uroda" i jeszcze na to za wcześnie, czy jakoś nad tym zacząć pracować?

Witaj, czy sytuacja zmieniła się od ostatniego wpisu?
Dianka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-18 12:21:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.