krostki na plecach.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-30, 20:06   #1
myssti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 38

krostki na plecach....


hej mam taki problem od niedawna chyba dlatego ze bralam przez jakis czas tabletki antykoncepcyjne ktore rozregolowaly mi caly organizm...a mianowicie od jakiegos roku mam krostki na plecach, przewaznie wagry (te czarne swinstwa) od czasu do czasu jakies pryszcze (ale zadko) nie wiem co mam robic! kiedys chodzilam na solarium od czasu do czasu aby sie tego pozbyc ale za to z dwojona sila wychodzilo....poradzcie mi cos cokolwiek....
teraz nic nie robie nie wyciskam nie smaruje i jakos mniej tego mam, przynajmniej juz nie takie widoczne.... ale problem i tak jest.....
myssti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 20:44   #2
LaFinca
Raczkowanie
 
Avatar LaFinca
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: krostki na plecach....

Hej Myssti, ja tez od wielu lat walcze z parchami na plecach. Z tym, ze u mnie to sa najzwyklejsze pryszcze, nie wagry. Moj sposob jest taki: rano: zel Effaclar (La Roche- Possay), wieczorem, co drugi dzien Benzacne/tonik aspirynowy (wg Łuskiewnika).
Nie jestem pewna tylko, czy w przypadku samych wagrow taka kuracja nie bylaby zbyt silna i nie narozrabiala na skorze dodatkowo...? Z wlasnego doswiadczenia jednak widze, ze zarowno Effaclar, Effaclar K jak i Benzacne dzialaja antyzaskornikowo.
LaFinca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 09:01   #3
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: krostki na plecach....

wygrzebałam z dna ten watek
zmagam sie z krostkami na plecach od jakiegos czasu. zapewne w moim przypadku sa to potowki gdyz przy wysiłku czuje ze poce sie na plecach.
znikaja kiedy opalam sie na solarium wiec tak ok wiosny. dzis stwierdziłam ze mam plecy zasiane tym okropienstwem..szoruje podczas kapieli szczotka specjalna a one sa, zauwazyłam rowniez ze od tego szorowania mam małe blizny,
nie wiem jak sobie radzic, chciałabym miec czyste plecy a nie moge kuźwa sie do nich dostac dokładnie wiec nie widze co tam sie dzieje.
jak sobie z tym radziccie? zaczełam przecierac je toniekiem ale moze zmienie g na jakis antybakteryjny z alko
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 14:52   #4
aneczkale29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 17
Dot.: krostki na plecach....

jesli chodzi o krostki, pryszcze i tym podobne na plecach ramionach itd... to tez kiedyś miałam taki problem, otóż odstawiłam wszelkiego rodzaju żele do mycia, balsamy....
juz ponad rok używam szarego mydła , białego jelenia, skóra się nie wysusza a ja mam spokój...
aneczkale29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 15:17   #5
anika500
Przyczajenie
 
Avatar anika500
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 5
GG do anika500
Dot.: krostki na plecach....

Cytat:
Napisane przez Ania09121983 Pokaż wiadomość
wygrzebałam z dna ten watek
zmagam sie z krostkami na plecach od jakiegos czasu. zapewne w moim przypadku sa to potowki gdyz przy wysiłku czuje ze poce sie na plecach.
znikaja kiedy opalam sie na solarium wiec tak ok wiosny. dzis stwierdziłam ze mam plecy zasiane tym okropienstwem..szoruje podczas kapieli szczotka specjalna a one sa, zauwazyłam rowniez ze od tego szorowania mam małe blizny,
nie wiem jak sobie radzic, chciałabym miec czyste plecy a nie moge kuźwa sie do nich dostac dokładnie wiec nie widze co tam sie dzieje.
jak sobie z tym radziccie? zaczełam przecierac je toniekiem ale moze zmienie g na jakis antybakteryjny z alko
Tylko nie toniki z alkoholem . To najgorsze co może być. Alkohol strasznie wysusza skore i fakt faktem wysusza również nasze wypryski ale co z tego skoro nasza skora później wygląda jak po wojnie. Wyskakuje pełno zaskórników, skora schodzi ogromnymi płatami a w dodatku po jakimś czasie wszystko wraca ze dwojoną siła. To samo jest z solarium. Pomaga ale tez na krótką metę. Ja osobiście stosuje Ziaja Med, Kuracja Antybakteryjna, Krem redukujący trądzik. Ktory ma w swoim składzie pochodne kwasów owocowych a jak wiadomo nie od dziś kwasy owocowe bardzo dobrze wypływaja na nasza skóre.I jestem zadowolona. Od czasu do czasu smaruje rowniez tonikiem z lirene Lirene Dermoprogram, na blizny oraz różne przebarwienia polecam krem GLYCOA poczytaj troche o nim duzo jest postów na wizażu. ) Od momentu kiedy zaczełam stosowac te produkty mam niemalże idealne plecy ! Wiec polecam z czystym sumieniem.
anika500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 19:43   #6
justyna9129
Przyczajenie
 
Avatar justyna9129
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 27
Dot.: krostki na plecach....

Jeżeli są to potówki to polecam krochmal zrób wystudź i nałóż na plecki i zmyj po 15minutach Mi to bardzo pomaga
__________________
Razem -> 03.03.2009
Zaręczyny -> 23.06.2011
Ślub -> 08.06.2013





justyna9129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.