ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-07, 08:23   #3001
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dziewczyny przepraszam za moje pytanie, być może odpowiedź na nie już gdzieś się pojawiła, ale wątek jest zbyt długi i jak na razie przeglądałam go tylko powierzchownie. Po jakim czasie od zakończenia kuracji AD można zacząć się opalać?? Używam AD od 6 dni z polecenia pani dermatolog, która nawet mnie nie poinformowała, że trzeba używać filtrów i unikać opalania - dobrze, że mamy wizaż i tak się zastanawiam czy przypadkiem stosowania nie przerwac, bo pod koniec lipca jadę na wesele i na pewno będę chciała się troszkę opalić. AC zaczęłam używać na przebarwienia i zaskórniki.
india83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-07, 20:42   #3002
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez india83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny przepraszam za moje pytanie, być może odpowiedź na nie już gdzieś się pojawiła, ale wątek jest zbyt długi i jak na razie przeglądałam go tylko powierzchownie. Po jakim czasie od zakończenia kuracji AD można zacząć się opalać?? Używam AD od 6 dni z polecenia pani dermatolog, która nawet mnie nie poinformowała, że trzeba używać filtrów i unikać opalania - dobrze, że mamy wizaż i tak się zastanawiam czy przypadkiem stosowania nie przerwac, bo pod koniec lipca jadę na wesele i na pewno będę chciała się troszkę opalić. AC zaczęłam używać na przebarwienia i zaskórniki
Dwie strony wcześniej dziewczyny poruszały temat opalania się.. Stwierdziły, że najbezpieczniej będzie poczekać z opalaniem miesiąc po przestaniu stosowania AD.. natomiast na stronie acne dermu w odpowiedzi na maila jednej z wizażanek odpisano jej, że:
Cytat:
Brak danych dotyczących czasu jaki musi upłynąć od zakończenia kuracji kremem Acne-Derm do chwili, w której można się opalać. Bezpiecznie będzie odczekać 1-2 tygodnie.
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-07, 21:31   #3003
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Serdecznie dziękuję za odpowiedz i sorki za kłopot - wiem, że męczące bywa odpowiadanie na powtarzające się pytania jak znajdę więcej czasu przeczytam cały wątek
india83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 21:42   #3004
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Czy moge na acne derm dac krem bambino, słyszałam ze jest dobry i chroni przed słonkiem, nie zapcha mnie

prosze o odpowiedź
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 15:19   #3005
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Czy moge na acne derm dac krem bambino, słyszałam ze jest dobry i chroni przed słonkiem, nie zapcha mnie?

prosze o odpowiedź
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 20:50   #3006
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
Czy moge na acne derm dac krem bambino, słyszałam ze jest dobry i chroni przed słonkiem, nie zapcha mnie?

prosze o odpowiedź
O litości! A czy Bambino ma JAKIEKOLWIEK filty?
imposing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-10, 08:25   #3007
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

faktor 4
przeciez krem bambino stosuje sie do opalania, zreszta chroni przed szkodliwym wpływem środowiska

no dobra, jeśli juz nie na słonko to moge go dac tak poprostu na acne derm w celu nawilzenia?
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-10, 09:56   #3008
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cześć dziewczyny ja będę musiała wrócić do regularnego nia AD. Używam tak w sumie raz na 2 tygodnie, poużywam 2 dni pod rząd, przerwa, potem sobie Lysanel kładę, jak mam czeroną buzie to znów zapominam, potem migdałka i wszytko to tak niepoukładane że bez rezulatatu. Wciąż chodzę z zaskurnikami, gulami i przesuszoną twarzą. I też wyciskam, nałogowo nos, bo mam duży i mięciutki no to mi dobrze idzie, oraz krostki, z których potem tworza się gule, i ilekroć się czyms wypełnią to ja już wyciskam z nadzieją, że to juz ostatnia porcja płynu (bo mi taki płyn z wodą z tych gul, o ile zabiorę się za nie zanim dojrzeją) wypływa. Obecnie jestem po 2 nocach z Lysanel, powstały mi 3 gule które zmasakrowałam i położyłam wczoraj Migdałka 15%, bo po nim mam przez 1-2 dni ładną buzie zanim się nie złuszczy. I rano wstałam z czerwonymi plackami, strupkami na gulach (3 dni pod rząd kawasiki to za dużo), nie mogę tego zamalować, ani nic, eh...
Nie wiem już jak mam doprowadzic skórę do dobrego stanu. Walczę z kwasami i filtrami prawie ponad 2 lata i NIC! Dalej mam zaskórniki, dalej wyskakuja i gule (1-2 miesięcznie, ale goją się 2-3 tygodnie). Nie wiem jak sobie te pielęgnację ułozyć, od 2 miesięcy wybieram się zrobić zdjęcia na obronę i nie mogę. Masakra, pożaliłam się.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-10, 16:45   #3009
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
faktor 4
przeciez krem bambino stosuje sie do opalania, zreszta chroni przed szkodliwym wpływem środowiska

no dobra, jeśli juz nie na słonko to moge go dac tak poprostu na acne derm w celu nawilzenia?
Hm, przy kwasach to faktor 50. Chociaż chodzi nam przede wszystkim o ochronę przed promieniowaniem UVA ( czyli żeby było jak największe PPD ).


Jeśli Twoja skóra nie ma skłonności do zapychania. ( btw, nie wiem jaki ten kremik ma skład, ale domyślam się , że sporo zapychających substancji ), to pewnie że możesz używać do nawilżania. Ale oczywiście z dużym odstępem pomiędzy Acne Dermem a nawilżaczem ( 1 - 2 godziny ). A zresztą :
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...+Derm+zbiorczy -> tutaj wszystkie najważniejsze informacje.

Powodzenia.
imposing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 09:40   #3010
addicted to wizaz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 830
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
faktor 4
przeciez krem bambino stosuje sie do opalania, zreszta chroni przed szkodliwym wpływem środowiska

no dobra, jeśli juz nie na słonko to moge go dac tak poprostu na acne derm w celu nawilzenia?
jak pisała imposing faktor 4 to zdecydowanie za mało, jak się już zdecydowałaś na kurację, to zainwestuj w krem z większym faktorem minimum 30 - to oczywiście rano

a co do nawilżania (najlepiej wieczorem) to chyba lepiej jakąś godzinkę lub 2 po acne posmarować twarz effaclarem H, humektanem lub physiogelem, generalnie kremem który ma dość prosty skład
addicted to wizaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 10:19   #3011
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ja będę musiała wrócić do regularnego nia AD. Używam tak w sumie raz na 2 tygodnie, poużywam 2 dni pod rząd, przerwa, potem sobie Lysanel kładę, jak mam czeroną buzie to znów zapominam, potem migdałka i wszytko to tak niepoukładane że bez rezulatatu. Wciąż chodzę z zaskurnikami, gulami i przesuszoną twarzą. I też wyciskam, nałogowo nos, bo mam duży i mięciutki no to mi dobrze idzie, oraz krostki, z których potem tworza się gule, i ilekroć się czyms wypełnią to ja już wyciskam z nadzieją, że to juz ostatnia porcja płynu (bo mi taki płyn z wodą z tych gul, o ile zabiorę się za nie zanim dojrzeją) wypływa. Obecnie jestem po 2 nocach z Lysanel, powstały mi 3 gule które zmasakrowałam i położyłam wczoraj Migdałka 15%, bo po nim mam przez 1-2 dni ładną buzie zanim się nie złuszczy. I rano wstałam z czerwonymi plackami, strupkami na gulach (3 dni pod rząd kawasiki to za dużo), nie mogę tego zamalować, ani nic, eh...
Nie wiem już jak mam doprowadzic skórę do dobrego stanu. Walczę z kwasami i filtrami prawie ponad 2 lata i NIC! Dalej mam zaskórniki, dalej wyskakuja i gule (1-2 miesięcznie, ale goją się 2-3 tygodnie). Nie wiem jak sobie te pielęgnację ułozyć, od 2 miesięcy wybieram się zrobić zdjęcia na obronę i nie mogę. Masakra, pożaliłam się.
Chyba po prostu musisz to sobie poukładać i być systematyczna. Poza tym-z tego co zauważyłam- nie nawilżasz niczym buzi? Przy kwasach potrzebne jest nawilżanie, bo przesuszona skóra nie ma jak się regenerować. Aha, i nie wyciskaj niczego Wiem, że to trudne, ale da się Ja pokonałam ten nałóg i od tego czasu jest lepiej. Życzę powodzenia
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 14:29   #3012
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Nawiżam, nawilżam, cały czas stosuję krem Calma HCL Ziaji czasem zmieszana z kwasem hialuronowym z Mazideł,moja skóra go pije, czasem Ziaję Oliwkową jako kurację na porzesusz, po kwasach smaruję sie na noc, a czasem też po pracy Kremem sutkowym z Rossmana, lub maścią z wit A, no i Lirene 50 jako firltr. Kropy smaruję pastą cynkową i tormentiolem, ale walę wszytkiego chyba za duzo i nielogicznie. Chce je wypalić kwasem więc nakłądam punktowo Lysanel, poetm znów cche coś wycisnąć i tak w kółko.
TŻ twierdzi, że winą jest własnie to że stosuje jakieś kwasy i filtry, a ja już nie mam siły zaprzeczać, że niby stosuję je po to by było lepiej, skoro nie jest. A największy błąd to rodrapywanie - nawet jak się już ten prychol zagoi po rozdrapaniu, to czasem chcę zdłubac strupek i zerwę więcej skóry, no masakra.
Staram się nie nakłądac podkadu, by tych skórek nie było widać, tylko na te prychole i strupki daję jako korektor Colorstaya, Mary Kay lub minerałka EDM.
Nie wiem jak sobie poradzić z tym rozdrapywaniem.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-27, 19:44   #3013
limette
Raczkowanie
 
Avatar limette
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 49
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Z tego co czytam na ich stronie to możesz używać spokojnie każdy kosmetyk tylko trzeba odczekać ok. 0,30 minut od położenia Acne-Dermu. Ta ich stronka jest naprawdę fajna bo szybko odpowiadają właśnie na tego typu wątpliwości. Dla zainteresowanych : www.acnederm.pl
limette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 13:29   #3014
pkpe
Przyczajenie
 
Avatar pkpe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Question Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

A czy gdyby tak stosowac AD zima i to tylko na noc to czy trzeba by stosowac filtr w ciagu dnia? bo w sumie ja mam tylko jedno przebarwienie i nie ma sensu dla mnie smarowac calej twarzy, a ze cere mam jasna to mysle ze mi nie wybieli skory w tym miejscu
pkpe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 19:23   #3015
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez pkpe Pokaż wiadomość
A czy gdyby tak stosowac AD zima i to tylko na noc to czy trzeba by stosowac filtr w ciagu dnia?
filtów nie stosuje się TYLKO jako zasłony przed opalaniem się - opalają promienie UVB
tu chodzi głownie o ochorne przez szkodliwym UVA, a te promienie są cały czas czy to lato czy zima.
skuteczne filtry to wysoki faktor + fotostabilność, wszelkie kremidełka z filtrem Cie niestety nie ochronią


jesli masz jedno przebarwienie (pewnie duży obszar skoro Ci przeszkadza),
to myślę, że powinien je zobaczyć lekarz i ustalić co pomoże w walce z nim
btw, skoro jedno (pewnie w formie placka) to wnioskuję, że hormonalne/posłoneczne,
czyli tymbardziej filtry filtry filtry - skoro masz do tego skłonności

a jak się mylę i chodzi o coś innego to napisz, może ktos coś doradzi więcej


Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-06-30 o 19:27
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 12:25   #3016
pkpe
Przyczajenie
 
Avatar pkpe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Nie, to jest przebarwienie potrądzikowe. Nie jest jakieś duże ale umiejscowione tak, że jest bardzo widoczne i mnie juz denerwuje Ale dziekuje za rade co do tych filtrow Echh...
pkpe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 21:16   #3017
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

heh, ja bym tego nie ruszała tylko czekała az samo zejdzie, ale jak juz kupilas AD to paciaj wacikiem na patyczku, tak wiesz punktowo skoro to po kroscie to raczej malusie, wiec nie ma sensu na jedna plamke paciać całej mordki, coś pewnie pomoże, np zasuszy i może skóra Ci na tej plamce zejdzie - zawsze to jedna warstwa skóry mniej, czyli bledsze przebarwienie

ja nie uzywalam filtrów przy AD i effaclarze, nie mam skłonności do przebarwień, a po drugie nie wychodziłam prawie z domu, bo czy wyjscie raz czy dwa w miesiacu na zewnatrz mogloby od razu wywołac jakies spustoszenia? zawsze sie z tego smiałam, ale...
obecnie kilka razy posmarowalam sie brevoxylem i któregos dnia i raz tylko, wyszłam na balkon rozwiesic pranie NA 5 MIN! i skóra zaczęła mnie cholernie piec, od razu ja umyłam i posmarowalam pantenolem, ale przez nastepne jakies 2 tyg musialam caly czas miec jakies kremy na podraznienia, alergie czy oparzenia, clay czas musialam sie nimi smarowac tak bolała mnie skóra. To samo osttanio zrobiło mi sie po uzyciu differinu - raz wyszlam na balkon i choc posmarowalam sie nim na noc, to w poludnie nastepnego dnia, zaczeły mi sie robic jakies koszmary ze skora, podobne do zdarzenia po brevoxylu (tego uzywam juz tylko na plecy, bo nie mozna łaczyc tych obu preparatów)


ja nie mowie ze Wy wszyscy musicie cos takiego mieć, ale daje słowo, że po dłuższym stosowaniu AD/Skinorenu i innych kwasów, zmieni Wam sie profil cery i możecie sobie napytać biedy jesli sie nie zaczniecie uzywac blokera przeciw UVA

ja obecnie jak wychodze z domu, nakładam filtr, reaplikuje go po 3 godz, nie tylko na twarz, na ramiona też (bo smaruje je brevoxylem), zarówno po dniu z Antheliosem jak i z filtrem Avene (mimo ze pisze ze to emulsja hipoalergiczna i nie powoduje powstawania zaskórników) to po 6-8 godzinach z filtrami mam twarz w kropki, jak go zmywam po poworcie do domu, czoło i policzki sa w czerwnych krostkch, ale wole juz to, niz to coś co mi sie robiło po 5 minutach na pełnym słoncu bez ochrony

tez nienawidze filtrów, twarz z nimi wyglada starsznie, nawet po przypudrowaniu (np Avenki, bo mozna) twarz wyglada koszmarnie, a po 2-3 godzinach mam juz nowe krosty i świece sie jak posmarowana smalcem, tez bym wolała życ bez nich, ale chyba sie jednak nie uda

wybór należy do Was
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 11:15   #3018
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Może masz uczulenie na słońce? Ma to ktoś w rodzinie?
To wychodzi po latach, a jeśli miałaś cerę uwrażliwioną przez kwasy to wyszło wcześniej. Próbowałaś Lirenki? Serdecznie polecam, łatwo zmatowić, mnie nie wypryszcza, tania, duża pojemność, mogę nawet nałożyć przepisową ilość.Avenki mają super opinie, ale są treściwe, może zbyt treściwe dla Ciebie na lato.
Moja babcia to ma i przez lata chodziła w długich koszulkach ledwo słońce wyszło, dopóki wnusia nie kupiła kremu z filtrem Z kolei jej siostra mieszka w Niemczech i dostała w przychodni jakąś szczepionkę na to, problem zniknął. Szkoda że u nas tego nie ma , ale może jakiś dobry lekarz coś poradzi? Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?
Współczuję strasznie, może zrezygnuj na lato z Brevoxylu?

Edytowane przez marcheweczka
Czas edycji: 2009-07-02 o 11:20
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 11:54   #3019
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Nie, to nie uczulenie na słoneczko, jestem coprawda alergikiem, ale wątpie by to było uczulenie na słońce - tylko na twarzy cos sie dzieje, na innych czesciach ciała nie. Jak mam dzien nawilzania (noc z nawilzaczem i dzien z nawilzaczem) to mogę normaline umyc balkon, wieszac pranie, wyjsc ze smieciami, etc i nic sie nie dzieje. A właśnie po posmarowaniu Differinem, czuję, że promienie słoneczne w połaczeniu z nim cos zaczynają tworzyć mi coś na skórze.

Brevoxyl przy pierwszym posmarowaniu od razu mnie podrażnił, tez dłuższy czas smarowałam się olejami by susz zszedł i skóra nie byla czerwona i tak nie szczypała. Później smarowałam się nim tylko na niektore miejsca, nie na cała twarz i 2-3 razy w tyg i było dobrze, az nie zdarzyło sie to podrażnienie w połaczeniu ze słońcem, teraz juz tylko na plecy go mam. A differin tez uzywam sporadycznie, ale odkąd zaczełam i tez zdarzyło sie to podrażnienie to już sie grzecznie filtruje.

Dzieki za zainteresowanie marcheweczko, poszukam info o tym Lirene, w jednym z watków pisano, ze zawiera parsol, więc nie można go matowic czym sie chce, jakby było mozna po nim jechac pudrem jak po Avene to pewnie zakupię, bo Babydream jest paskudnym białym oblepiaczem

ahm i czytalam o filtrach z Tesco --> http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1241

EDIT:
A co do AD/Skinorenu, to kończę ta tubke co mam i robie przerwę i obserwuję, czy skórze bedzie gorzej czy tak jak teraz, 2 lata z kwasem dzien w dzien, to duzo, widac mi na twarzy wszystko, kazda plamke, kazda zyłkę, każdy drobny szczegól, przebarwienia już nie wybielaja sie tak szybko jak kiedys, wszystko dłużej stoi w skórze, a tradzik jak powstawał tak powstaje, więc odstawiam, bo to takie "w koło macieja", jak wybiele jedne przebarwienia to z powodu tego ze AD/Skinoren nie działa na trądzik, powstaja nowe krosty i nowe przebarwienia. Odstawie i zobacze co dalej

ps/ Lirene tłuści a nie da sie go matowic pudrami z mica i talkiem bo zaweira jednak parsol - przeczytalam w składzie
wygladałabym jeszcze gorzej z mąka ziemniaczana na twarzy, wole juz puderek transparentny i te krosty ktore zawsze wyskakuja po uzcyiu Avene, Zmatowienie Antka maką ziemniaczana jest koszmarne, ludzie pytaja czy mi pomóc usiąść etc, bo tak niezdrowo wygladam jakbym sie miała wywrócic, raz bylam tak u stomatologa (skrobia i cynamon), pielegniarka (znajoma mamy) zrobila mi herbate bo sie zaczela o mnie martwic czy to nie przed wizyta zaczynam "odlatywać".. Koszmar.. jakby mi przebarwien i tradziku było mało, teraz doszły szpecace mnie tłuste, świecące i tworzace nowe krosty - filtry.. yyysz

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-07-02 o 12:09
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 12:27   #3020
pkpe
Przyczajenie
 
Avatar pkpe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Silwena - dzięki . Może się jeszcze wstrzymam z tym AD, choc dosc dlugo mam to przebarwienie i pewnie samo nie zejdzie.. Ale na pewno nie zapomne o filtrach Choć są okropne
pkpe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 21:27   #3021
Kasia****
Raczkowanie
 
Avatar Kasia****
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 284
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

kochane mogłybyście mi pwoedzieć czy wysyp krostek po ok tygodniu uzywania AD jest jeszcze normalny czy to juz za długo trwa bo nie wiem czy nadal sie z nim meczyc czy jednak odstawić
aaaa i jeśli AD uzywam wieczorem to po umyciu bużki rano mogę uzyc brewoxylu?

dziekuje z gory za odpowiedz
__________________
ODCHUDZANIE

20.03.2010 : 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48
Kasia**** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 11:30   #3022
ansaria
Raczkowanie
 
Avatar ansaria
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 206
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Hmm używam tą maść już bardzo długo, zaczęłam po wakacjach zeszłego roku. Jak każdy lek, działa inaczej na każdego, na każdą skórę twarzy i trzeba o tym pamiętać. jednym pomoże, drugim nie. Osobiście uwielbiam ten lek bardzo mi pomógł.

Wcześniej non stop pojawiały mi się pryszcze i wypryski na czole, w okolicach ust i na brodzie.
Postanowiłąm wypróbować tą maść, bo czytałam o niej na różnych forach. Zaznaczę że mam mało wrażliwą cerę i takie 'kwasy' to dla niej pikuś A tą maść stosuję tylko na noc.

A co do punktów:
7. Stosowałam bez przerwy, aż do teraz. I przestać nie zamierzam. Wg. mnie przerwa nie jest konieczna, ale to zależy od cery. Dla niektórych na pewno będzie potrzebna ulga.

9. Osobiście nie nakładam na całą twarz, bo to nie jest potrzebne. Raz na początku nałożyłam, ale potem zaczęłam ją nakładać tylko w miejsca wyżej wymienione. Po tak długim czasie stosowania, kolor skóry może lekko zbladł ale nie wyróżnia się.

12. To co wyżej napisałam, stosuję nie na całą twarz, ale tylko na brodę, okolice ust, czoło i naprawdę pomaga i nie ma powikłań (w odróżniającym się kolorze skóry). Jest to środek wysuszający, dlatego stosowanie na całą twarz może podrażnić naczynka np. na policzkach, a potem powodować niezbyt eleganckie rumieńce i zaczerwienienia.

14. Co do swędzenia, to prawda. Mnie swędzi czasami, jak tylko nakładam, ale potem przechodzi. Ważne jest to żeby nie drapać. Ale to jest do wytrzymania, więc nie należy się martwić

20. Chodziłąm do solarium, raz opaliłam twarz bo wyszłam na dwór i przypadkowo się spaliłam Ale na szczęście żadnych powikłań nie było. Może dlatego że stosuję go tylko na noc. teraz jadę do Bługarii i będize silne słońce, jednak zamierzam opalać buźkę, by nie była blada. A maść albo odstawię, albo wieczorem będę stosować. A czy będą powikłania, to nie wiem. Napisze jak wróce

I tyle. Ogólnie BAAARDZO POLECAM na przebarwienia, na pryszcze i wypryski (nie mylić, że na ślady po nich, bo niestety nei usuwa skutecznie) Mi bardzo pomógł.
ansaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 12:18   #3023
magdooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Acne - derm

dla mnie acne derm rewelacja, miałam, krosty, zniknęły, miałam też po niektórych krostach małe ciemne kropeczki również zniknęły, po 3 miesiącach użytkowania wreszcie jestem zadowolona z mojej twarzy, jest świetna
magdooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 10:44   #3024
Porcelain302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 11
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

No i przyszła kolej na mnie - AD stosuję od niecałego tygodnia. Jako, że swojej skóry nie podejrzewam o wrażliwość, zaczęłam używać go rano i wieczorem. Jednak od jakichś 2 dni obserwuję następującą reakcję - po posmarowaniu twarzy skóra wokół ust (a raczej ok. 1cm od nich) zaczyna swędzieć, zaczerwienia się i schodzi w niewielkich ilościach. Po jakichś 2h problem znika. W pozostałych miejscach nic takiego się nie dzieje, twarz jest gładka, matowa, jestem zadowolona. I tu pytam: zacząć stosować AD tylko wieczorem, nawilżając skórę rano, czy może powinam go odstawić?
Porcelain302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 11:59   #3025
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Witam drogie koleżanki Wizażanki
Wspaniały ten wątek, bardzo się ucieszyłam, gdy go znalazłam - ukłony w stronę enigmy Ja już stosowałam AD, ale króciutko przed wakacjami, odstawiłam na lato, ale właśnie do niego wracam
Porcelain302 - narazie nie smaruj AD skóry podrażnionej, tylko intensywnie nawilżaj te miejsca. Nie sądzę, żebyś musiała całkowicie odstawiać AD, ale smarowanie się nim 2x dziennie to dla Twojej buźki za dużo, spróbuj raz dziennie na noc, a na dzień krem nawilżający z filtrem, jeśli wciąż będzie się coś działo, smaruj co drugi dzień na noc. Teraz tylko unikaj smarowania okolic ust, resztę (z dala od ust) myślę, że można smarować

Edytowane przez kaska22
Czas edycji: 2009-08-16 o 20:49 Powód: Część wiadomości była nieaktualna
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 08:05   #3026
nataliawizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

super wątek. dopiero zaczynam kuracje acnedermem i srednio widze roznice no ale zobaczymy, bo to dopiero poczatek. W kazdym razie stosuje dopiero 4 dni i czasem wystepuje lekkie pieczenie przy grubszym nalozeniu. aa i stosuje na ramiona i dekolt. i wlasnie tutaj pojawil sie problem, bo na twarz nie nakladam a mimo to dzisiaj pojawilo sie u mnie pieczenie powiek i zaczerwienienie. czuje sie jak wtedy kiedy pierwszy raz uzywalam benzacne. nie wiem czy to normalne, czy kwas przenika do krwioobiegu i powoduje taka reakcje ale powiem szczerze, ze zdziwilo mnie to bardzo. moze ktos mial podobny problem? albo orientuje sie o co chodzi? bo nie wiem czy odstawiac czy dalej uzywac, dodam ze stosuje tylko raz dziennie na wieczor.
nataliawizaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 14:23   #3027
Gosia_14
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 781
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Hej zamierzam kupić acne derm i mam pytanko czy będę go mogła tak stosować:chciałabym go nakładać wieczorem po umyciu twarzy żelem,trochę odczekam oczywiście,bez toniku bo niby nie można,a potem rano nakładałabym jak zwykle to robię z dax cosmetics krem gruszkowy,posiada filtry i na to podkład.Mogę tak?
Gosia_14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 14:32   #3028
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Gosia_14 Pokaż wiadomość
Hej zamierzam kupić acne derm i mam pytanko czy będę go mogła tak stosować:chciałabym go nakładać wieczorem po umyciu twarzy żelem,trochę odczekam oczywiście,bez toniku bo niby nie można,a potem rano nakładałabym jak zwykle to robię z dax cosmetics krem gruszkowy,posiada filtry i na to podkład.Mogę tak?
mozesz, ale na pewno krem który chcesz stosować na dzień zawiera nieodpowiednie filtry. radze zaopatrzyć się w solidny filtr
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 18:55   #3029
Gosia_14
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 781
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Hmm no to myślę,że zrobię tak,że dokończę krem i potem pewnie acne się jeszcze nie skończy to dokupię z filtrami.Znacie jakiś dobry i tani?Na kieszeń nastolatki Aha i jeszcze jedno używał ktoś kremu z eva pollena za jakoś 8zł-50 spf,gdzie można znaleźc go,czy jest aktualnie w sprzedaży?
Gosia_14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 08:08   #3030
_messy_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Hm, sama mam podobny problem co wiele dziewczyn tutaj, czyli mam brzydkie male przebarwienie w widocznym miejscu, czyli bez korektora sie nie obedzie chcialabym kupic AD, ale mam jeszcze kilka pytan... czy filtr jest obowiazkowym i nieuniknionym zalacznikiem przy zakupie AD? nie mozna by po prostu hm... unikac slonca? bo ja bym go nakladala na noc tylko a jezeli jednak trzeba kupic filtr to jaki najlepiej? prosilabym tu raczej o nazwe jakas konkretna, fajnie jesli niedrogi bedzie I jeszcze jedno pytanko, jak dlugo trzeba uzywac tego filtra juz po odstawieniu AD?
_messy_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.