Wesele bezalkoholowe - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-18, 19:51   #151
karolinaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 150
Dot.: Wesele bezalkoholowe

ja przeczytałam na innym ślubnym wątku super patent na który bym nie wpadła że zamiast wódki świadkowa / świadek wlewają młodej parze wodę mineralną oczywiście taka " wódka " jest dyskretnie oznakowana , dla wtajemniczonych. I niepijaca młoda para może wznosic do woli toasty .
__________________
Najważniejsza w życiu jest decyzja. Reszty dokona przypadek
Lidia Jasińska


Chcesz podarować uśmiech dzieciom wyślij kartkę więcej na: http://marzycielskapoczta.pl/
karolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 16:50   #152
ewelka111
Raczkowanie
 
Avatar ewelka111
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 349
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Ja byłam na takim weselu bezalkoholowym z kilka lat temu. Nie mogę powiedzieć goście bawili sie dobrze. Może dla tego, grała fajna kapela, która umiała zabawiać gości.
Moje wesele będzie jednak z alkoholem (wódka i wino), zostawiam gościom wybór jeśli chcą to piją- to proste.

Co do wznoszenia toastu przez młodych wodą, to słyszałam już od dawna. Do pustej butelki po wódce, wlewa się wodę. Oczywiście trzeba taką butelkę jakoś specjalnie oznaczyć, by trafiła na stół państwa młodych. Najlepiej ten sposób sie sprawdza jeśli młodzi siedzą ze starszymi przy osobnym stole (takim specjalnym dla państwa młodych). Sama zastosuje ten sposób, ponieważ nie przepadam za wódką, a młodej nie wypada wznosić toastu winem
__________________

ewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 10:40   #153
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Witam

ja swoje prawie bezalkoholowe przyjęcie przeżyłam cąłkiem niedawno Oczywiście wszyscy się zorientowali,że my pijemy sok jabłkowy. Dla gości był szampan i tka mało osób piło, bo niekórzy prowadzili i było superrrrrrr Nie było fruwającyh butelek po wódce, przyjęcie w bardzo skromnym i rodzinnym gronie. UDane, bo sami swoi i zarty mogły byc odwazniejsze. Polecam wszytskim takie przyjęcie w małym gronie i z mała ilościa alkoholu
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 12:12   #154
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez ewelka111 Pokaż wiadomość
Ja byłam na takim weselu bezalkoholowym z kilka lat temu. Nie mogę powiedzieć goście bawili sie dobrze. Może dla tego, grała fajna kapela, która umiała zabawiać gości.
Moje wesele będzie jednak z alkoholem (wódka i wino), zostawiam gościom wybór jeśli chcą to piją- to proste.

Co do wznoszenia toastu przez młodych wodą, to słyszałam już od dawna. Do pustej butelki po wódce, wlewa się wodę. Oczywiście trzeba taką butelkę jakoś specjalnie oznaczyć, by trafiła na stół państwa młodych. Najlepiej ten sposób sie sprawdza jeśli młodzi siedzą ze starszymi przy osobnym stole (takim specjalnym dla państwa młodych). Sama zastosuje ten sposób, ponieważ nie przepadam za wódką, a młodej nie wypada wznosić toastu winem
młodej wszystko wypada-mozna winem, ajerkoniakiem szampanem ;] a po co udawac ze sie pije wodke? nie pije to nie pije ;]
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 10:47   #155
ewelka111
Raczkowanie
 
Avatar ewelka111
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 349
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Oczywiście młodej wypada wszystko, ale czuła bym się jakoś dziwnie, gdybym trzymała lampkę wina, a wszyscy goście śpiewali gorzka wódka
__________________

ewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 09:15   #156
Alexandraa
Zakorzenienie
 
Avatar Alexandraa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 134
GG do Alexandraa
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez karolinaa Pokaż wiadomość
ja przeczytałam na innym ślubnym wątku super patent na który bym nie wpadła że zamiast wódki świadkowa / świadek wlewają młodej parze wodę mineralną oczywiście taka " wódka " jest dyskretnie oznakowana , dla wtajemniczonych. I niepijaca młoda para może wznosic do woli toasty .
Stary numer. Od lat praktykowany. Wlewa się wodę, żeby para młoda się nie upiła... Głupio jest nie pić no bo jak ale przecież "gospodarzom" nie wypada się upić.
Moim zdaniem rewelacja....

A i tak jak wspomniałam jakoś dużo wcześniej na tym wątku, na moim weselu (jeśli będzie :P ) będzie alkohol a dla pary młodej woda :P
__________________
Moja galeria z pazurkami: klik


Królowa Aleksandra
Blog <- klik



Alexandraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 20:22   #157
Anathema_Device
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 22
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez zazula Pokaż wiadomość
My planujemy wesele z samym winem. Nie uważamy, żeby wódka była konieczna do dobrej zabawy.
Poza tym nieznoszę pijanych osób i na prawdę nie chcę, żeby na naszym weselu działy się jakieś dziwne rzeczy
To jest nasz dzień i mamy prawo uczynić go takim, jak chcemy. Jeżeli komuś to ne odpowiada to może nie przychodzić. Na pewno też nie dopuścimy do sytuacji, w której goście będą się "zrzucać" na wódkę...
U mnie podobnie. Nie robimy wesela, tylko uroczysty elegancki obiad dla najbliższej rodziny i przyjaciół (niecałe 30 osób). Będzie wino i piwo, kieliszek rakiji (bałkańskiej wódki) tylko na wejściowy toast.
Dlaczego?
1) BO TAK
2) bo według nas do obiadu wódka nie pasuje
3) bo nie mamy ochoty na wszelakie gorzkie wódki i tym podobne przaśne zabawy.
Teść się trochę rzucał, że on sam przyniesie, ale go uprzedziliśmy, że to restauracja, więc jeśli przyniesie swój alkohol, to zostanie wyproszony (przez PM).
Na szczęście sami płacimy za całą imprezę od A do Z, więc nie musimy się nikomu podporządkowywać.

I jeszcze jedno - żądanie przez gości wódki jest dla mnie równie idiotyczne, jak żądanie np. flaków albo schabowego. Niby dlaczego mam serwować coś, co ktoś akurat sobie wydumał? Zapraszam i dzielę się tym, co uważam za stosowne. Jeśli komuś to nie pasuje (o braku wódki wspominaliśmy), to zawsze może zostać w domu i oszczędzić nam nerwów w tym dniu.
Anathema_Device jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-26, 11:31   #158
lokata83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 101
Dot.: Wesele bezalkoholowe

wino, szampan piwo to też alkohol!!!!i tak samo można sie nim spić jak wódka!!!
lokata83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 13:28   #159
Aleksandra06
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 232
Dot.: Wesele bezalkoholowe

SŁuchajcie,odświezajac watek musze Wam powiedziec ze ja sama byłam na takim weselu i pierwszy raz piłam wino bezalkoholowe i powiem Wam,ze nie odczułam na poczatku róznicy.Dopiero jak ktos mi własnie powiedziedział ze jest bezalkoholowe.Jestm pod wrazeniem smaku...
Aleksandra06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 07:40   #160
Alexandraa
Zakorzenienie
 
Avatar Alexandraa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 134
GG do Alexandraa
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez Anathema_Device Pokaż wiadomość
U mnie podobnie. Nie robimy wesela, tylko uroczysty elegancki obiad dla najbliższej rodziny i przyjaciół (niecałe 30 osób). Będzie wino i piwo, kieliszek rakiji (bałkańskiej wódki) tylko na wejściowy toast.
Dlaczego?
1) BO TAK
2) bo według nas do obiadu wódka nie pasuje
Pasuje. Zależy co jesz, jeśli podają krewetki to owszem nie pasuje.
__________________
Moja galeria z pazurkami: klik


Królowa Aleksandra
Blog <- klik



Alexandraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 08:52   #161
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Witam

ja swoje prawie bezalkoholowe przyjęcie przeżyłam cąłkiem niedawno Oczywiście wszyscy się zorientowali,że my pijemy sok jabłkowy. Dla gości był szampan i tka mało osób piło, bo niekórzy prowadzili i było superrrrrrr Nie było fruwającyh butelek po wódce, przyjęcie w bardzo skromnym i rodzinnym gronie. UDane, bo sami swoi i zarty mogły byc odwazniejsze. Polecam wszytskim takie przyjęcie w małym gronie i z mała ilościa alkoholu
Na moim weselu a i owszem była i wódka i wino,jakoś butelki czy inne przedmioty nie latały, nikt nie usnął na stole,wszyscy świetnie się bawili,było miło i kulturalnie,dlatego nie szufladkuj od razu każdego wesela pod takim kątem...
Takie wesela to chyba były ze 20 lat temu jak się jeszcze robiło w namiotach.
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 12:00   #162
Chatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Chatka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 444
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez ewelka111 Pokaż wiadomość
Oczywiście młodej wypada wszystko, ale czuła bym się jakoś dziwnie, gdybym trzymała lampkę wina, a wszyscy goście śpiewali gorzka wódka
Śpiewając gorzką wódkę goście od Was żądają jej posłodzenia dla siebie, nie dla Was - dla Was musieli by słodzić inni Wobec czego toast winem czy czymkolwiek innym w Twoim wypadku jest zupełnie naturalny jako PMki

Ja w ogóle nie będę pić na własnym weselu, mój TŻ tak samo, po prostu nie przepadamy za alkoholem i pijemy rzadko, a na własnym weselu chcemy być w pełni trzeźwi natomiast jeśli goście mają potrzebę zabawy z alko, to nie będę Im tego odbierać, niech sobie piją.
Ale na pewno nie będę udawać, że piję, po prostu będę wznosić toasty sokami i żadnej szopki z butelką po wódce robić nie będziemy
__________________

"Starych szanuj, młodych ucz, mądrych słuchaj, a głupich znoś cierpliwie."

Chatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 13:45   #163
Aleksandra06
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 232
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Na moim weselu jeszcze było wszystko alkoholowe,ale juz teraz jak byłam na weselu przyjaciółki to para młoda piła wino bezalkoholowe.
Wiec zmienia sie to wszystko.A wino bezalkoholowe jest dobre
Aleksandra06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 09:31   #164
Alexandraa
Zakorzenienie
 
Avatar Alexandraa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 134
GG do Alexandraa
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Wino bezalkoholowe to nie wino to sok.
__________________
Moja galeria z pazurkami: klik


Królowa Aleksandra
Blog <- klik



Alexandraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 13:35   #165
Aleksandra06
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 232
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Co do tego winka to wino bezalkoholowe ma smak i aromat niemal identyczny z winem tradycyjnym, różni je tylko zawartość alkoholu i ten tradycyjny alkoholowy akcent.Dla mnie nie jest to na pewno nie sok z winogron, ani ocet, ani nic podobnego.
Aleksandra06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.