Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-24, 19:42   #1
hakunamattatta1310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31

Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc


Witam, mam 19lat świeżo po maturze czeka mnie w życiu wiele ważnych decyzji natomiast w prawidłowym funkcjonowaniu strasznie przeszkadza mi okropne przetłuszczająca się twarz (nadmierne wydzielanie sebum tudzież łoju) jestem bardzo zdesperowany ponieważ zawsze miałem delikatne problemy z wypryskami natomiast teraz z dnia na dzień pojawia mi się mnóstwo zaskórników które potem przeradzają się w pryszcze dodam iż mam skórę mieszaną ale znaczne przetłuszczanie zaobserwowałem od jakiś 3-4 tygdni. W chwili obecnej używam do oczyszczenia cery rano cetaphil na dzień krem nawilżająco-matujący la roche(niby sebo regulując ale już po 15-20min błyszcze sie niesamowicie :/) a na noc krem nawilżąjący AA Oceanic noc. Byłem wczoraj u pani dermatolog która chyba miała zły dzień i stwierdziła iż w wydzielanie łoju jest sprawą hormonalną i mi nie pomoże Proszę was o pomoc ponieważ nadmierny łój jest pożywką dla bakterii i z dnia na dzień jest coraz gorzej - budzę się rano z okropnym smalcem na twarzy powoli zaczynam wpadać w depresje związane z moim schorzeniem. Mam pytanie czy zabiegi które w ofercie mają salony kosmetyczne są w stanie zredukować lub unormalizować prace gruczołów łojowych jak piszą w ofercie- pytanie tylko brzmi czy to może przynieść pożądany efekt.? Z góry dziękuje za pomoc i ewentualne rady związane z pielęgnacją mojej problematycznej cery...

hakuna
hakunamattatta1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 20:00   #2
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Wiesz, wydaje mi się, że może Ci pomóc ta metoda. Poczytaj dokładnie, dziewczyny bardzo sobie chwalą

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 20:05   #3
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez hakunamattatta1310 Pokaż wiadomość
Witam, mam 19lat świeżo po maturze czeka mnie w życiu wiele ważnych decyzji natomiast w prawidłowym funkcjonowaniu strasznie przeszkadza mi okropne przetłuszczająca się twarz (nadmierne wydzielanie sebum tudzież łoju) jestem bardzo zdesperowany ponieważ zawsze miałem delikatne problemy z wypryskami natomiast teraz z dnia na dzień pojawia mi się mnóstwo zaskórników które potem przeradzają się w pryszcze dodam iż mam skórę mieszaną ale znaczne przetłuszczanie zaobserwowałem od jakiś 3-4 tygdni. W chwili obecnej używam do oczyszczenia cery rano cetaphil na dzień krem nawilżająco-matujący la roche(niby sebo regulując ale już po 15-20min błyszcze sie niesamowicie :/) a na noc krem nawilżąjący AA Oceanic noc. Byłem wczoraj u pani dermatolog która chyba miała zły dzień i stwierdziła iż w wydzielanie łoju jest sprawą hormonalną i mi nie pomoże Proszę was o pomoc ponieważ nadmierny łój jest pożywką dla bakterii i z dnia na dzień jest coraz gorzej - budzę się rano z okropnym smalcem na twarzy powoli zaczynam wpadać w depresje związane z moim schorzeniem. Mam pytanie czy zabiegi które w ofercie mają salony kosmetyczne są w stanie zredukować lub unormalizować prace gruczołów łojowych jak piszą w ofercie- pytanie tylko brzmi czy to może przynieść pożądany efekt.? Z góry dziękuje za pomoc i ewentualne rady związane z pielęgnacją mojej problematycznej cery...

hakuna
jeśli masz dużo zaskórników to mógłbyś się wybrać właśnie do kosmetyczki na oczyszczanie. Sa zabiegi normalizujące prace gruczołów łojowych ale musiałbyś skorzystać z całej serii zabiegów żeby mieć efekt. Ale czy faktycznie by Ci to pomogło musiałbyś się chyba sam na sobie przekonać. Albo poprostu pójdź do jakiejś kosmetyczki i skonsultuj się z nią, może powie Ci czy na pewno zabiegi Ci pomogą
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 20:43   #4
hakunamattatta1310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

A więc byłem u kosmetyczki jakieś 3tygodnie temu zrobiła mi standardowe oczyszczenie po czym nałożyła jakąś maseczke. Skóra goiła sie 2-3dni z licznymi strupami ale po paru dniach i zaczeły pojawiać się nowe zaskórniki. Nie wiem już się zupełnie pogubiłem nie wiem czy te kosmetyki których teraz używam mi nie szkodzą bo z dnia na dzień zamiast poprawy jest coraz gorzej...
hakunamattatta1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 20:48   #5
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez hakunamattatta1310 Pokaż wiadomość
A więc byłem u kosmetyczki jakieś 3tygodnie temu zrobiła mi standardowe oczyszczenie po czym nałożyła jakąś maseczke. Skóra goiła sie 2-3dni z licznymi strupami ale po paru dniach i zaczeły pojawiać się nowe zaskórniki. Nie wiem już się zupełnie pogubiłem nie wiem czy te kosmetyki których teraz używam mi nie szkodzą bo z dnia na dzień zamiast poprawy jest coraz gorzej...
to zmień może kosmetyki. Popatrz w KWC, znajdziesz recenzje kosmetyków i może wybierzesz coś dla siebie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...zyszczanie.htm
albo https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...radzikowej.htm

i przejdź się do innej kosmetyczki i zapytaj o zabieg normalizujący pracę gruczołów łojowych
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 10:49   #6
hakunamattatta1310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Zupełnie już sobie nie radze, budząc sie rano widzę całą twarz w mazi oraz kolejne syfy :/ Nie wiem czy ciągłe przemywanie cetaphilem mi pomaga czy szkodzi bo buzia potrzebuje nawilżenia a la roche zamiast nawilżać matuje mi twarz. W wtorek mam wizyte u kosmetyczki i zobaczymy co powie potem rusze sie do Pani dermatolog która moze w końcu mi pomoże. Piękna choroba na lato ogólnie moje samopoczucie jest fatalne.....
hakunamattatta1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 10:59   #7
Dzika Kotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Na własnym facecie za radą kosmetyczki zastosowałam kosmetyki Clarena z serii Sebum Control (serum i krem). Jemu pomogło.
__________________
Dzika Kotka
-----------------
http://powerlook.pl
Dzika Kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 11:12   #8
hakunamattatta1310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Może spróbuje ale moja wiara w takie cudeńka już chyba jest minimalna. Dodam również iż zażywam 3x dzienne po 3 drożdże piwowarskie w tabletkach oraz 1x 2 razy dziennie tran.
hakunamattatta1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 11:19   #9
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez hakunamattatta1310 Pokaż wiadomość
Może spróbuje ale moja wiara w takie cudeńka już chyba jest minimalna. Dodam również iż zażywam 3x dzienne po 3 drożdże piwowarskie w tabletkach oraz 1x 2 razy dziennie tran.
dlaczego łykasz tran? chyba nic tak blyskawicznie nie zwiekszalo wydzielania łoju u mnie jak tran w kapsulkach, on jest dobry dla osob z bardzo sucha cera, ale nie dla takich tak Ty

jezeli juz moge cos polecic procz dobrego dermatologa, to branie Salfazinu 1x dziennie a do tego wierzbownice w tabletkach 3 tab dziennie. wierzbownica jest glownie polecana wlasnie facetom, dziala antyandrogenowo, zmniejsza wydzielanie loju, poprawia wyglad cery, tak wygladaja te tabletki http://www.i-apteka.pl/product-pol-2...-tabletek.html

a tu masz wątek o wierzbownicy http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ium,t1227.html

a drozdze łykaj dalej

moim zdaniem warto byloby na jesien pojsc na jakis zabieg z kwasami, seria takich zabiegow moglaby na trwale poprawic funkcjonowanie Twojej skory, np. TCA

i sie chłopie nie stresuj, bo im bardziej sie stresujesz, tym Twoj organizm wydziela wiecej hormonow pogarszajacych wyglad cery, takie bledne kolo

EDIT: a twarz warto przemywac naparem z korzenia łopianu, suszony korzen kosztuje ok 3 zł w aptece, a moim zdaniem bardzo sie sprawdza

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2010-06-25 o 11:28
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 11:46   #10
idetamgdzieide
Raczkowanie
 
Avatar idetamgdzieide
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 92
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Piszesz, ze stan Twojej skory sie pogorszyl, moze to wynik stresu maturalnego?

Na Twoim miejscu nie eksperymentowalabym z kosmetyczkami, ktore, jak sadze, nie pomoga, a moga zaszkodzic. Ja nigdy nie odwazylam sie pojsc do kosmetyczki, jednak wiele moich kolezanek - owszem i uwierz mi, ze zadnych zmian nie bylo (pomijajac kilkudniowe zaczerwienienie i opuchlizne po tych "cudownych zabiegach").

Proponuje Ci poszukac w internecie dermatologa z dobrymi opiniami (albo polecanego przez znajomych) i sie do niego wybrac.
idetamgdzieide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 11:57   #11
hakunamattatta1310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Tak znacznie pogorszyła mi sie cera pod wpływem stresu natomiast skóra zaczeła mi się przetłuszczać już miesiąc po maturze hmm

ahh ten tran każdy ma jakieś inne opinie - odstawiam tran i postaram się kupić wierzbownicę a nóż mi pomoże. Dzięki wszystkim za pomoc !
hakunamattatta1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 12:02   #12
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez idetamgdzieide Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu nie eksperymentowalabym z kosmetyczkami, ktore, jak sadze, nie pomoga, a moga zaszkodzic. Ja nigdy nie odwazylam sie pojsc do kosmetyczki, jednak wiele moich kolezanek - owszem i uwierz mi, ze zadnych zmian nie bylo (pomijajac kilkudniowe zaczerwienienie i opuchlizne po tych "cudownych zabiegach").
gdyby nikt efektow nie widzial, to gabinety kosmetyczne dawno juz by splajtowaly są dobre kosmetyczki i te kiepskie, nie uogolniaj tylko w przypadku takiej cery (bardzo tlusta i ze sklonnoscia do krost) wymaga bardzo duzej wiedzy i doswiadczenia kosmetyczki/kosmetologa, a mechaniczne oczyszczanie na cale szczescie odchodzi do lamusa

moim zdaniem najwazniejsza jest najpierw diagnoza i zalecenia lekarza, a potem ewentualne zabiegi, najwazniejsze, ze to nie zaszkodzic...

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez hakunamattatta1310 Pokaż wiadomość
Tak znacznie pogorszyła mi sie cera pod wpływem stresu natomiast skóra zaczeła mi się przetłuszczać już miesiąc po maturze hmm

ahh ten tran każdy ma jakieś inne opinie - odstawiam tran i postaram się kupić wierzbownicę a nóż mi pomoże. Dzięki wszystkim za pomoc !
tran i inne tluszcze w kapsulkach pomagaja czesto, gdy ta nadprodukcja łoju jest spowodowana np. przez niewlasciwa pielegnacje, ale gdy w gre wchodza hormony (jak u Ciebie), to inna sprawa.

mnie osobiscie po tranie strasznie wysypalo krostami, twarz swiecila sie potwornie, wiec odstawilam i wracac wiecej nie bede.

glowa do gory i mniej koncentruj sie na buzi, chociaz wiem, ze ciezko, bo wygla naszej skory ma wielki wplyw na samopoczucie
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 13:11   #13
hakunamattatta1310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

No trzeba przyznać iż cięzko jest nie koncentrować się na twarzy gdy z dnia na dzień jest coraz gorzej oraz budząc się rano moja twarz pokryta jest świecącą się mazią równocześnie wiedzą iż zatyka mi pory i powoduje powstanie różnych nieciekawych niespodzianek ale trzeba już z taką twarzą żyć i próbować leczyć się. Zastanawiam się również nad jakimś dobrym peelingiem regenerująco-oczyszczającym może pomoże trochę oczyścić mi pory i powstrzymać łój ?
hakunamattatta1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 14:12   #14
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez hakunamattatta1310 Pokaż wiadomość
No trzeba przyznać iż cięzko jest nie koncentrować się na twarzy gdy z dnia na dzień jest coraz gorzej oraz budząc się rano moja twarz pokryta jest świecącą się mazią równocześnie wiedzą iż zatyka mi pory i powoduje powstanie różnych nieciekawych niespodzianek ale trzeba już z taką twarzą żyć i próbować leczyć się. Zastanawiam się również nad jakimś dobrym peelingiem regenerująco-oczyszczającym może pomoże trochę oczyścić mi pory i powstrzymać łój ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...rdzo-mocny.htm
według recenzji ten jest najlepszy
poczytaj co dziewczyny o nim piszą, może odblokowuje pory
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 15:02   #15
hakunamattatta1310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Zamowiłem już wierzbownice, nie wiem natomiast czy taki ostry peeling byłby dobry dla mojej skłonnej dla wyprysków twarzy... myślałem może o maseczce coś w stylu :

Soraya, Witaminowa Terapia Matująca, Maseczka do twarzy aktywnie oczyszczająco-normalizująca albo coś z algami ehh chwytam się już czego mogę ale coś musi mi pomóc



Edytowane przez hakunamattatta1310
Czas edycji: 2010-06-25 o 15:24
hakunamattatta1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 16:06   #16
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

jeśli masz zmiany ropne na twarzy to w żadnym wypadku nie rób peelingu mechanicznego!!! Tylko i wyłącznie enzymatyczne
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 17:35   #17
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez hakunamattatta1310 Pokaż wiadomość
Zamowiłem już wierzbownice, nie wiem natomiast czy taki ostry peeling byłby dobry dla mojej skłonnej dla wyprysków twarzy... myślałem może o maseczce coś w stylu :

Soraya, Witaminowa Terapia Matująca, Maseczka do twarzy aktywnie oczyszczająco-normalizująca albo coś z algami ehh chwytam się już czego mogę ale coś musi mi pomóc


Jestem kosmetologiem. Oczyszczanie manualne Ci nie pomoze co z tego ze ci zaskorniki kosmetyczka usunie jak skora nadal sie bedzie przetluszczac?
na wyregulowanie lojotoku polecam zabiegi z kwasami - najlepiej mieszane AHA z BHA -
mozna je wykonywac teraz w tym okresie, jednak nalezy zaopatrzyc sie w krem z wysokim filtrem 50+ w aptece i bron boze sie sie opalac po serii 3-4 zabiegow powinienes juz widziec duza roznice - a nawet po 1 juz zauwazysz
zabiegi robi sie w odstepie 1-1,5 tyg.
Najlepiej rozejzyj sie i popytaj na jakich kwasach pracuja w danym gabinecie - firma i rodzaj kwasu np.glikolowy, salicylowy itd. i w jakim stezeniu je robia, bo to b.wazne

Dobrze jest tez stos.na noc krem regulujacy wydzielanie loju np.Effaclar K - mozesz poczytac opinie o nim na KWC
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 18:13   #18
malibo_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 23
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Polecam peelingi kawitacyjne (ultra dźwięki) - bezinwazyjnie usuną zaskórniki, zdezynfekują cerę, zmiejszy się wydzielanie sebum. Do tego zabieg sonoforeza z odpowiednią ampułką lub żelem i efekt będzie
malibo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 18:33   #19
hakunamattatta1310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Wszystkie Wasze sugestie oraz porady przedstawie kosmetyczce w wtorek i napisze co i jak zobaczymy co mi doradzi. Dzięki za pomoc a co do kremu przeciwłojotokowemu to używam takiego z seri AA Oceaninc nawilżający na noc ale nie mam pojęcia czy on działa tak jak producent napisał. Pozdrawiam
hakunamattatta1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 22:59   #20
hakunamattatta1310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Proszę doradźcie mi uwzględniając moją problematyczną cere w jaki sposób przemywać (pozbywać się skutecznie rano-wieczorem nadmiaru sebum) wydaje mi się iż z dnia na dzień podrażniam sobie skórę i dlatego jest coraz gorzej.
hakunamattatta1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 08:22   #21
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

A czym myjesz twarz? ja polecam CI bardzo delikatny płyn Babydream - do kupienia w każdym Rossmannie, duża butla z żółtą pompką. Po umyciu twarzy używaj jakiegoś bezalkoholowego toniku, jest ich mnóstwo na rynku, najlepiej zainwestować w jakiś apteczny.
Poza tym polecam także maseczki uspokajające skórę, są takie bodajże z Ziaji.

Nie wiem czym może być spowodowane u Ciebie nadmierne wydzielanie sebum, ale może masz przesuszoną skórę, która za wszelką cenę próbuje nadrobić braki w nawilżeniu i stąd takie wydzielanie łoju...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 10:02   #22
hakunamattatta1310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

A więc myje twarz cetaphilem chodź myślę iż mnie zbytnio wysusza potem skóra produkuje więcej łoju. A więc po rozmowie z koleżanką dosyć wtajemniczoną w sprawach cery poradziła mi abym zupełnie odstawił jakiekolwiek kremy do cery trądzikowatej ponieważ robią więcej złego niż dobrego.. poradziła mi abym poprostu mył twarz np. płynem do hig. int. Facelle (firma
Rossmannowa) lub Physiogel i potem jakiś tonik bezalkoholowy nie wiem czy to dobry pomysł co o tym sądzicie ?
hakunamattatta1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 10:10   #23
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Możesz spróbować
I nawilżaj twarz, myślę że po jakimś czasie sytuacja się unormuje.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 10:13   #24
hakunamattatta1310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Mam nadzieję, cięzko znaleźć coś nawilżającego do mojej twarzy aby nie powodował wysypu i nie był zbytnio natluszczający naprawde próbowałem już wielu specyfików i z każdym jest coraz gorzej.
hakunamattatta1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 00:27   #25
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez hakunamattatta1310 Pokaż wiadomość
A więc myje twarz cetaphilem chodź myślę iż mnie zbytnio wysusza potem skóra produkuje więcej łoju. A więc po rozmowie z koleżanką dosyć wtajemniczoną w sprawach cery poradziła mi abym zupełnie odstawił jakiekolwiek kremy do cery trądzikowatej ponieważ robią więcej złego niż dobrego.. poradziła mi abym poprostu mył twarz np. płynem do hig. int. Facelle (firma
Rossmannowa) lub Physiogel i potem jakiś tonik bezalkoholowy nie wiem czy to dobry pomysł co o tym sądzicie ?
nie uzywaj zeli do mycia twarzy, gdyz KAZDY zel przesusza skore a to moze u Ciebie pwoodowac jeszcze wieksza produkcje loju...
polecam pianki do mycia twarzy (np.Lirene do cery mieszanej i tlustej, chyba tak sie nzw., mozna ja dostac w Rossmannie za ok.17zl) lub plyn micelarny ktorzy naklada sie na platek kosmetyczny i przemywa twarz kilkakrotnie polecam np.ten z Biodermy Sensibio albo Sebium lub chusteczki oczyszczajace - niestety tu nie umiem polecic dobrych, gdyz zwyczajnie nie znam
Takie oczyszczanie w zupelnosci wystarczy a skora nie bedzie sie sciagala i przesuszala
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 11:39   #26
hakunamattatta1310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Ale uważasz że taka pianka pomoże mi usunąć nadmierne sebum ? I czy po tej piance może użyć jakiegoś bezalkoholowego tonika ?
hakunamattatta1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 19:55   #27
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez hakunamattatta1310 Pokaż wiadomość
Ale uważasz że taka pianka pomoże mi usunąć nadmierne sebum ? I czy po tej piance może użyć jakiegoś bezalkoholowego tonika ?
janse ze oczysci i jak najbardziej mozesz po niej uzyc toniku

EDIT: moja siostra ktorej wiecznie przetluszcza sie skora, od lat uzywa tej pianki: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...-perfekcja.htm
ponoc b.dobrze oczyszcza i odswieza skore, ale nie przesusza jej az tak jak wszystkie zele myjace i tutaj na KWC tez ma dobre opinie. Mozesz ja albo kupic u konsultantki avonu jak jakas znasz, albo na allegro

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2010-06-27 o 20:04 Powód: dopisek
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 06:20   #28
hakunamattatta1310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Spróbuje którejś pianki do mycia twarzy... Jest lato wyjście na plaże w tym stanie = wysuszenie skory + momentalne świecenie jak latarnia + pełno krost na twarzy wiadomo wygląda to niestetycznie cóż w tym roku będe musiał jakoś to przebolec ;( mam pytanko bo koleżanka poleciła mi salfazin oraz wierzbownice natomiast łykam już drożdże otórz wierzbownica oraz salfazin działają na prostate oraz temu podobne rzeczy czy to mi nie będzie szkodzić ponieważ jest w okresie dojrzewania i bardzo mnie to irytuje? Drożdże oraz salfazin zawierają dawki witaminy B6 która będzie oscylowała w granicach 300mg/dziennie czy to nie za dużo ? Dodam iż już często chodzę siku boje się co będzie po przyjmowaniu tych specyfików.... Proszę o rade.

Edytowane przez hakunamattatta1310
Czas edycji: 2010-06-28 o 06:25
hakunamattatta1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 08:32   #29
hakunamattatta1310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Obawiam się iż mam Łojotokowe Zapalenie Skóry :/ eh za tydzień mam wizyte u dermatologa zobaczymy co powie .
hakunamattatta1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 10:20   #30
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Mężczyzna 19lat nadmierne wydzielanie łoju(sebum). Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez hakunamattatta1310 Pokaż wiadomość
Obawiam się iż mam Łojotokowe Zapalenie Skóry :/ eh za tydzień mam wizyte u dermatologa zobaczymy co powie .
co do tej wierzbownicy i tego preparatu ktory zarzywasz musisz zapytac dermatologa, ja szczerze powiedziawszy nie mam pojecia czy nie powoduja one jakichs interakcji choc jesli w ulotce nie ma nic nt.temat to nie powinno nic sie dziac. Jednak na wizycie najlepiej zapytaj.
Jednak ja radzilabym nie stosowac na raz kilku specyfikow, bo ktos ci cos polecil. To ze na kogos dzialaja nie znaczy ze i na ciebie beda a nie sa to kosmetyki a srodki doustne, wiec lepiej uwazac.

Co do ŁZS, tu masz stronke o tej chorobie: http://nasze-choroby.pl/?act=statki&statek=517
nie sadze zeby cie ona dotyczyla, aczkolwiek moze sie myle... masz takie objawy jak tu opisano?

Co do wyjscia na slonce... musisz poprostu kupic bloker 50+ najlepiej matujacy - ktos polecal ost.taki z firmy Eucerin - i mozesz wyjsc na plaze
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.