Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-16, 20:03   #1891
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Proszę bardzo:

Rossmann:
Rival De Loop, Apfel-Kiwi Pflegendes Gesichtswasser Trockene Haut- edycja limitowana
Rival De Loop, Sanftes Gesichtswasser Anspruchsvolle & Sensible Haut - edycja limitowana
Nivea, Gesichtswasser mit Mandelöl
Nivea, Belebendes Gesichtswasser, Reife Haut
CD, Mildes Gesichtswasser

Müller:
Hildegard Brukmann, Vitamin Gesicht Tonic, Trockene, empfindliche Haut
Sans Souci, Gesichtswasser, Normale und trockene Haut
Revlon, Gentle Toner, All Skin Types - duża butla z pompką
AOK, Beruhigendes Gesichtswasser, Empfindliche & Trockene Haut
Marbert, Soft Cleansing Lotion, Dry Skin
Dr Scheller, Granatapfel Gesichtswasser - ma alkohol, ale daleko w składzie, jednak nie polecałabym go przy podrażnionej skórze, u mnie nie zachowywał się całkiem neutralnie w takich sytuacjach.

Sklepiki i drogerie eko:
Martina Gebhardt, Shea Butter Tonic

Coś tam może być jeszcze w DM, ale mam zawsze daleko do tej drogerii. Cześć tych toników (na pewno Nivea) jest dostępna chyba we wszystkich drogeriach.

Nie wiem, czy jedynym Twoim kryterium jest brak alkoholu czy masz jeszcze inne wymagania. Dla mnie część tych produktów i tak odpada, bo mają zwyczajnie nieciekawe składy. Wszystkie mam obfocone, więc jak chcesz, to też mogę wrzucić. Na razie miałam Dr Schellera, Martinę Gebhardt i dziś kupiłam Hildegard Brukman (bo ma alantoinę i pantenol).


Jak widać są to prawie w całości toniki do cery suchej i wrażliwej. Niestety Niemcy jeszcze nie doszli do tego, że można mieć cerę jednocześnie tłustą i wrażliwą, albo np tłustą i naczynkową (nie mają prawie w ogóle kosmetyków dla naczynkowców). Rozróżniają tylko 3 typy: sucha, normalna i tłusta. Wszystkie, dosłownie WSZYSTKIE toniki (oraz duża część kremów i lotionów) do cery tłustej mają alkohol na drugim miejscu, więc pozostaje tylko testowanie tych do cery suchej z nadzieją, że nie będą zbyt ciężkie i oblepiające.
Dziekuje bardzo ja musze miec cos do skory: : Mieszana+ wrazliwa. A Garnier z winogronem? Co sadzisz
.
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Edytowane przez ORIENT Music
Czas edycji: 2015-02-16 o 20:09
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 20:27   #1892
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo ja musze miec cos do skory: : Mieszana+ wrazliwa.
No to ciężko będzie coś znaleźć, jeśli chcesz się sugerować deklaracjami producenta, bo tak jak pisałam, kombinacja mieszana/tłusta + wrażliwa nie jest tu w ogóle przewidziana.

Ja z moją tłustą cerą celuję głównie w toniki do wrażliwej albo do wszystkich typów, bo inaczej pozostałyby mi tylko te z alkoholem. W Polsce wybór jest o wiele lepszy, ale tutaj też jakoś daję sobie radę po pierwszych rozczarowaniach niemieckim rynkiem.
Z tych, które podałam chcę przetestować jeszcze Revlona i Sans Souci.



Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
A Garnier z winogronem? Co sadzisz
.
Masz na myśli to?

Nie znam składu, a nie robiłam mu fot, więc nie wiem, co on tam zawiera.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 20:53   #1893
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

a i jeszcze mysle o toniku firmy MIXA
Skład produktu:Mixa- Łagodzący tonik. Optymalna Tolerancja

Aqua, Hexylene Glycol (środek konserwujący, może uczulać), Glycerin, Poloxamer 184(substancja myjąca, emulgator, łagodny dla skóry i błon śluzowych) , Disodium Cocoamphodiacetate(substa ncja myjąca), Disodium EDTA (stabilizator), Panthenol (substancja nawilżająca), Polyaminopropyl Biguandie (niszczy drobnoustroje, dobrze tolerowany przez skórę, oczy i włosy.), Rosa Gallica Extract (ekstrakt z róży), Parfum.

i sklad toniku GARNIER DO SKORY MIESZANEJ: Aqua / water glycerin benzyl salicylate butylphenyl methylpropional hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde linalool methylparaben panthenol peg-60 hydrogenated castor oil polyaminopropyl biguanide pyrus malus water / apple fruit water vitis vinifera extract / grape fruit extract parfum / fragrance (f.i.l. b35588/1)

A i niecierpie jak tonik zostawia lepka warstwe,to czesto moze zapychac skore..
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Edytowane przez ORIENT Music
Czas edycji: 2015-02-16 o 21:09
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 21:09   #1894
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
a i jeszcze mysle o toniku firmy MIXA
Skład produktu:Mixa- Łagodzący tonik. Optymalna Tolerancja

Aqua, Hexylene Glycol (środek konserwujący, może uczulać), Glycerin, Poloxamer 184(substancja myjąca, emulgator, łagodny dla skóry i błon śluzowych) , Disodium Cocoamphodiacetate(substa ncja myjąca), Disodium EDTA (stabilizator), Panthenol (substancja nawilżająca), Polyaminopropyl Biguandie (niszczy drobnoustroje, dobrze tolerowany przez skórę, oczy i włosy.), Rosa Gallica Extract (ekstrakt z róży), Parfum
Taki sobie. Hexylene Glycol na początku będzie pełnił funkcję rozpuszczalnika i nawilżacza, nie konserwantu. Jak wszystkie glikole może podrażniać niektóre skóry, ale dla mnie znacznie gorszy jest alkohol.

Z Mixy jeszcze nic nie miałam, więc w sumie nie mam żadnej opinii o ich kosmetykach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 21:17   #1895
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Szukalam cos przyjazngo w BIOGATE ,ale kazdy naturalny tonik(Dr.Hauschka,Sante,L ogona) zawiera alkohol a moja skora niecierpi alkoholu
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 21:34   #1896
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Szukalam cos przyjazngo w BIOGATE ,ale kazdy naturalny tonik(Dr.Hauschka,Sante,L ogona) zawiera alkohol a moja skora niecierpi alkoholu
Zdecydowana większość naturalnych toników ma alkohol. Powodem jest to, że eko-kosmetyka nie dopuszcza do użytku glikolu propylenowego i innych glikoli, które mają podobne do alko właściwości (rozpuszczalniki dla innych składników), ale wg mnie są od niego lepsze, bo dodatkowo nawilżają i nie wysuszają. Stąd obecność alko, który trudno w tej sytuacji zastąpić.
Dlatego ja szukam marek, które nie są do końca eko, ale także stosują składniki roślinne.
Z tych wymienionych w miarę ciekawe składowo są:

Sans Soucis
WATER (AQUA) • GLYCERIN • PENTYLENE GLYCOL • PANTHENOL • CORNFLOWER (CENTAUREA CYANUS) FLOWER EXTRACT • ARGININE • POLYGLYCERYL-4 LAURATE/SEBACATE • FRAGRANCE (PARFUM) • SODIUM BENZOATE • POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE/CAPRATE • AMMONIUM GLYCYRRHIZATE • CITRIC ACID • POTASSIUM SORBATE

Revlon - skład na zdjęciu

Hildegard Braukmann
AQUA (WATER), ALOE BARBADENSIS (ALOE) EXTRACT, PENTYLENE GLYCOL, PROPYLENE GLYCOL, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, PANTHENOL, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, CITRIC ACID, ALLANTOIN, CAMELIA SINENSIS (THEA SINENSIS) LEAF EXTRACT, SODIUM PHYTATE, PARFUM (FRAGRANCE), CITRAL, LIMONENE

Martina Gebhardt, Shea Butter
Aqua (Water), Sambucus Nigra (Elder)Water*, Rosa Damascena (Rose) Flower Water*, Spagyrische Essenz von Butyrospermum Parkii (Shea) Extract*.

oraz Dr Scheller
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Revlon Tonic.jpg (100,0 KB, 4 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 22:58   #1897
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Firma "MELVITA" ma bardzo dobre sklady kremow,tonikow i widze ze sa bez alkoholu

TONIK ROZANY "Melvita"sklad:ROSA DAMASCENA FLOWER WATER* - AQUA/WATER - POLYEPSILON-LYSINE - CITRONELLOL** - GERANIOL** - EUGENOL**.

TONIK Lawendowy sklad: LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) FLOWER WATER* - SODIUM BENZOATE. (Melvita)

Ktory wybrac z rozy czy lawendowy? za pare dni bede w tym sklepie wiec na ktorys z nich musze sie zdecydowac, Lawenda czy Roza ?

SLYSZALAM tez ze maja bardzo dobry tonik: ROZA+ kwas hialuronowy "Melvita"->
Sklad:
Aqua [Water], Citrus Medica Limonum Fruit Water [Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Water]*, Glycerin*, Xylitol, Decyl Glucoside, Parfum [Fragrance], Gellan Gum, Xanthan Gum, Lactic Acid, Carica Papaya Fruit Extract [Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract], Citrus Medica Limonum Fruit Extract [Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract], Olea Europaea Leaf Extract [Olea Europaea (Olive) Leaf Extract], Hyaluronic Acid, Narcissus Tazetta Bulb Extract*, Linalool**, Citronellol**, Potassium Sorbate, Sodium Hydroxide.

http://de.melvita.com/narzissenwasse...150.htm#s=4520

http://de.melvita.com/bl%C3%BCtenwasser,5,2,7998,0.htm
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Edytowane przez ORIENT Music
Czas edycji: 2015-02-16 o 23:46
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-17, 07:25   #1898
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Firma "MELVITA" ma bardzo dobre sklady kremow,tonikow i widze ze sa bez alkoholu

TONIK ROZANY "Melvita"sklad:ROSA DAMASCENA FLOWER WATER* - AQUA/WATER - POLYEPSILON-LYSINE - CITRONELLOL** - GERANIOL** - EUGENOL**.

TONIK Lawendowy sklad: LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) FLOWER WATER* - SODIUM BENZOATE. (Melvita)

Ktory wybrac z rozy czy lawendowy? za pare dni bede w tym sklepie wiec na ktorys z nich musze sie zdecydowac, Lawenda czy Roza ?

Ja bym nie wzięła żadnego, bo to są zwykłe hydrolaty (Blütenwasser), więc praktycznie jednoskładnikowy produkt. Mnie hydrolaty jakoś nie zachwycają w ogóle, mogę używać, mogę się obyć, a już na pewno nie za 14 euro/200 ml, bo w tej cenie mogę mieć porządny tonik.

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
SLYSZALAM tez ze maja bardzo dobry tonik: ROZA+ kwas hialuronowy "Melvita"->
Sklad:
Aqua [Water], Citrus Medica Limonum Fruit Water [Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Water]*, Glycerin*, Xylitol, Decyl Glucoside, Parfum [Fragrance], Gellan Gum, Xanthan Gum, Lactic Acid, Carica Papaya Fruit Extract [Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract], Citrus Medica Limonum Fruit Extract [Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract], Olea Europaea Leaf Extract [Olea Europaea (Olive) Leaf Extract], Hyaluronic Acid, Narcissus Tazetta Bulb Extract*, Linalool**, Citronellol**, Potassium Sorbate, Sodium Hydroxide.
A to już jest tonik, ten bym wzięła.

Narzissenwasser ma alkohol. Przejrzyj sobie składy, może jeszcze coś fajnego u nich znajdziesz. Będziesz w ich sklepie firmowym?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-17, 09:29   #1899
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bym nie wzięła żadnego, bo to są zwykłe hydrolaty (Blütenwasser), więc praktycznie jednoskładnikowy produkt. Mnie hydrolaty jakoś nie zachwycają w ogóle, mogę używać, mogę się obyć, a już na pewno nie za 14 euro/200 ml, bo w tej cenie mogę mieć porządny tonik.



A to już jest tonik, ten bym wzięła.



Narzissenwasser ma alkohol. Przejrzyj sobie składy, może jeszcze coś fajnego u nich znajdziesz. Będziesz w ich sklepie firmowym?
Tak na stroniee podany jest alkohol w skladzie,ale na opakowaniu nie ma tego alkoholu ,jjakas pomylka? Od siebie jakies 1o minut mam sklep gdzie sporo produktow tego typu w tym maja asortyment "Melvita" dzieki za odradzenie hydrolatow i ciekawe czy nada sie do cery wrazliwejj
? hmmmmm
i jeszcze zastanawiam sie nad tonikiemm LOGONA-/Łagodny tonik na bazie wyciągów z róży, w całości wykonany wyłącznie z naturalnych składników. Nie zawiera alkoholu, sztucznych barwników ani konserwantów, pachnie naturalnym różanym olejkiem eterycznym. Tak delikatny, będzie świetnie służył nawet najbardziej wrażliwym cerom.

Skład: Aqua (Water}, Rosa Canina Fruit, Rosa Centifolia Flower Extract, Glycerin, Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool

Cena: 12EUR / 150ml
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Edytowane przez ORIENT Music
Czas edycji: 2015-02-17 o 09:46
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-17, 09:54   #1900
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Tak na stroniee podany jest alkohol w skladzie,ale na opakowaniu nie ma tego alkoholu ,jjakas pomylka?
Może tak być. Mnie kiedyś tu polecano tonik różany Martiny Gebhardt, że świetny na podrażnioną cerę, na ich stronie ma alko gdzies w połowie składu, ale oglądałam go już w dwóch sklepach stacjonarnych i jak byk stoi alkohol na drugim miejscu, więc sobie daruję ten produkt.

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Od siebie jakies 1o minut mam sklep gdzie sporo produktow tego typu w tym maja asortyment "Melvita" dzieki za odradzenie hydrolatow
Właściwie to ja Ci ich nie odradzam, bo są osoby, które sobie bardzo chwalą. Wychodzi ze mnie w tym momencie skąpiec, bo wiem, że o wiele taniej takie hydrolaty dostanę w polskich sklepach z półproduktami, gdzie zapłacę przykładowo 10-13 zł zamiast 10-13 euro. Z innymi produktami już tak łatwo nie ma, tych samych toników po 10 euro nie kupię w Polsce po 10 zł.
Sporo tego jest na eco-verde, nie wiem, czy kupujesz też w necie (ja nie, za często się przeprowadzam).

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
i jeszcze zastanawiam sie nad tonikiemm LOGONA-/Łagodny tonik na bazie wyciągów z róży, w całości wykonany wyłącznie z naturalnych składników. Nie zawiera alkoholu, sztucznych barwników ani konserwantów, pachnie naturalnym różanym olejkiem eterycznym. Tak delikatny, będzie świetnie służył nawet najbardziej wrażliwym cerom.

Skład: Aqua (Water}, Rosa Canina Fruit, Rosa Centifolia Flower Extract, Glycerin, Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool

Cena: 12EUR / 150ml
Całkiem sensownie wygląda.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 13:57   #1901
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Jako posiadaczka cery mieszanej i odwodnionej odradzam tego Garniera ładnie nawilża i oczyszcza, ale świecę się po nim jak cholera.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-22, 14:04   #1902
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, co z zaskórnikami na nie tłustych partiach skóry? Żaden kosmetyk nie jest sprawcą bo dokładnie czytam składy. Ręce już opadają.
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 16:55   #1903
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny ze jeszcze zapytam,dlaczego po nalozeniu nanoc oleju zimnotloczonego ,czy to to z orzechow wloskich czy soji,po tym moja
skora bardzo szaro wyglada,dlaczego ?
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 17:11   #1904
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Dziewczyny ze jeszcze zapytam,dlaczego po nalozeniu nanoc oleju zimnotloczonego ,czy to to z orzechow wloskich czy soji,po tym moja
skora bardzo szaro wyglada,dlaczego ?
Może twoja cera nie lubi olejów? Niektóre oleje są zbyt ciężkie. Ja np. lubię używać oleje kiedy moja cera jest przesuszona.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 20:31   #1905
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co z zaskórnikami na nie tłustych partiach skóry? Żaden kosmetyk nie jest sprawcą bo dokładnie czytam składy. Ręce już opadają.
Bo zaskórniki nie są raczej spowodowane kosmetykami, tylko wewnętrznymi procesami toczącymi się w organizmie (w skórze też). Można działać od wewnątrz (tu kłaniają się badania), albo od zewnątrz (głównie kwasy).

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Może twoja cera nie lubi olejów? Niektóre oleje są zbyt ciężkie. Ja np. lubię używać oleje kiedy moja cera jest przesuszona.
Ja nie lubię w ogóle i od twarzy trzymam jak najdalej. Zresztą na innych częściach ciała też tej metody nie lubię
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 20:44   #1906
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja nie lubię w ogóle i od twarzy trzymam jak najdalej. Zresztą na innych częściach ciała też tej metody nie lubię
Ja bardzo lubie ojeje, ale olej olejowi nie równy. Mam olej z pachnotki który po nałożeniu na twarz wchłania się od razu, z kolei olej arganowy "wisi" na niej i chyba nocą go wycieram całego w poduszkę. Jak pisałam wcześniej oleje stosuje raczej w sytuacji gdy cera jest zmęczona i przesuszona - mimo iż mam cerę tłustą. Czasem stosuje jakiś krem na noc i na to jeszcze odrobina olejku. Za to uwielbiam stosować olej na mokre ciało po kąpieli. Rewelacja.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 21:34   #1907
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Ja bardzo lubie ojeje, ale olej olejowi nie równy. Mam olej z pachnotki który po nałożeniu na twarz wchłania się od razu, z kolei olej arganowy "wisi" na niej i chyba nocą go wycieram całego w poduszkę. Jak pisałam wcześniej oleje stosuje raczej w sytuacji gdy cera jest zmęczona i przesuszona - mimo iż mam cerę tłustą. Czasem stosuje jakiś krem na noc i na to jeszcze odrobina olejku. Za to uwielbiam stosować olej na mokre ciało po kąpieli. Rewelacja.
To u mnie dzieje się tak, że oleje mi skórę właśnie przesuszają (a produkcja sebum oczywiście i tak trwa w najlepsze). I na twarzy i na ciele. Jest to dla mojej skóry zbyt uboga metoda pielęgnacji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 09:27   #1908
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej!
potrzebuje pomocy z moją skórą, mam skóre typowo mieszaną i chyba troche (bardzo?) odwodnioną, po myciu twarzy żelem odczywam dyskomfort... dodatkowym problemem od kilku miesięcy ( ) jest alergia na nie-mam-pojecia-co, uczuliło mnie kilka kosmetyków i analizujac ich składy, nie natrafiłam na powtarzające się skladniki (poza wodą gliceryną itp) alergia objawia się czerwonymi swędzącymi lekko opuchnietymi plamami wokoł oczu, powieki, skronie, za uszami. Potem te plamy robią się suche i złuszczają się.

moja pielęgnacja obecna (jestem nawet zadowolona, nie mam alergii i skóra jest gładka ale chciałabym ja lepiej nawilzyc, bo czesto odczuwam dyskomfort....

Rano: żel sylveco tymiankowy, potem woda termalna psiik, potem hydrolat werbeny i potem krem nawilzajacy (w sumie uzywam róznych, ale wszystkie sa bez parabenow bez olejow mineralnych, np. iwostin hydratia, linum z dermedica
Wieczór : makijaz zmywam obecnie mixą ( dwufazowy do oczu i micel do twarzy), potem OCM (10% rycynowego + głownie avocado z dodatkiem makadamii i słodkich migdałow) , tonik norel z kwasami, potem czasami serum z żelem hialuronowym, i na to olej (obecnie marula, przedtem stosowalam arganowy) , czasami jeszcze jakis krem (mam ich sporo, uzywam zamiennie)
z kremów słuzyły mi też toleransy z dermedica (i ten na noc i na dzień)
pod oczy rano i wieczorem topialyse z SVR , dobrze radzi sobie z alergia

efekt jest taki, ze skore mam gładka i pory wygladaja ok, ale rano i tak budze sie z lekkim dyskomfortem na skórze i czasami z piekącymi oczami...
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 11:19   #1909
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A ja polecam tonik z rossmanna rival the loop tonik pielęgnacyjny do twarzy.
Sklad: aqua, glycerin, panthenol, salicylic acid, butylene glycol, sodium hydroxide, cucumis sativus fruit extract, ginko biloba leaf extract, pantolactone, citric acid, CI 16035.
Od paru lat non stop go kupuje, kosztuje 10 zł. Moja skóra po oczyszczaniu żelem dzieki temu tonikowi jest ukojona. Również mam skórę mieszaną, wysuszoną wieloma latami używania wszystkiego "anty acne" i "dla skóry trądzikowej". Jest wrażliwa, bo mam alergie skórne, płytko unaczyniona i sucha zazwyczaj na nosie i brodzie (często też na czole), tłuści się tylko na czole i trochę na policzkach przy nosie. Więc nietypowo mieszana, ale jednak.
Inne rzeczy, które używam to żel do mycia twarzy 3 w 1 Nivea (dobrze oczyszcza, ale uczucie spiętej skóry pozostawia), krem... to balsam do ciała Isana z 5,5% urea (póki co najlepszy, nie tworzą mi się krosty i dobrze nawilża twarz), peeling norel (45zl ale wydajny), zmywam go zawsze gąbką, twardą stroną. Idealnie usuwa suche skórki. Jedyne czego nie mogę ogarnąć to ciągle tworzące się zmarszczki pod oczami a mam dopiero 23lata.
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-23, 11:49   #1910
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
A ja polecam tonik z rossmanna rival the loop tonik pielęgnacyjny do twarzy.
Sklad: aqua, glycerin, panthenol, salicylic acid, butylene glycol, sodium hydroxide, cucumis sativus fruit extract, ginko biloba leaf extract, pantolactone, citric acid, CI 16035.
Ten tonik jest okropnie lepki i ciężki, ale w sumie nic dziwnego, skoro jest przeznaczony do suchej skóry. Zużyłam go pół i więcej nie dałam rady. Moja skóra nie toleruje lepkich produktów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 11:59   #1911
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
A ja polecam tonik z rossmanna rival the loop tonik pielęgnacyjny do twarzy.
Sklad: aqua, glycerin, panthenol, salicylic acid, butylene glycol, sodium hydroxide, cucumis sativus fruit extract, ginko biloba leaf extract, pantolactone, citric acid, CI 16035.
Od paru lat non stop go kupuje, kosztuje 10 zł. Moja skóra po oczyszczaniu żelem dzieki temu tonikowi jest ukojona. Również mam skórę mieszaną, wysuszoną wieloma latami używania wszystkiego "anty acne" i "dla skóry trądzikowej". Jest wrażliwa, bo mam alergie skórne, płytko unaczyniona i sucha zazwyczaj na nosie i brodzie (często też na czole), tłuści się tylko na czole i trochę na policzkach przy nosie. Więc nietypowo mieszana, ale jednak.
Inne rzeczy, które używam to żel do mycia twarzy 3 w 1 Nivea (dobrze oczyszcza, ale uczucie spiętej skóry pozostawia), krem... to balsam do ciała Isana z 5,5% urea (póki co najlepszy, nie tworzą mi się krosty i dobrze nawilża twarz), peeling norel (45zl ale wydajny), zmywam go zawsze gąbką, twardą stroną. Idealnie usuwa suche skórki. Jedyne czego nie mogę ogarnąć to ciągle tworzące się zmarszczki pod oczami a mam dopiero 23lata.
O mam ten tonik ale czeka w kolejce na razie kończę Lirene oczyszczający-nawilżający.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 12:06   #1912
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
Hej!
potrzebuje pomocy z moją skórą, mam skóre typowo mieszaną i chyba troche (bardzo?) odwodnioną, po myciu twarzy żelem odczywam dyskomfort... dodatkowym problemem od kilku miesięcy ( ) jest alergia na nie-mam-pojecia-co, uczuliło mnie kilka kosmetyków i analizujac ich składy, nie natrafiłam na powtarzające się skladniki (poza wodą gliceryną itp) alergia objawia się czerwonymi swędzącymi lekko opuchnietymi plamami wokoł oczu, powieki, skronie, za uszami. Potem te plamy robią się suche i złuszczają się.

moja pielęgnacja obecna (jestem nawet zadowolona, nie mam alergii i skóra jest gładka ale chciałabym ja lepiej nawilzyc, bo czesto odczuwam dyskomfort....

Rano: żel sylveco tymiankowy, potem woda termalna psiik, potem hydrolat werbeny i potem krem nawilzajacy (w sumie uzywam róznych, ale wszystkie sa bez parabenow bez olejow mineralnych, np. iwostin hydratia, linum z dermedica
Wieczór : makijaz zmywam obecnie mixą ( dwufazowy do oczu i micel do twarzy), potem OCM (10% rycynowego + głownie avocado z dodatkiem makadamii i słodkich migdałow) , tonik norel z kwasami, potem czasami serum z żelem hialuronowym, i na to olej (obecnie marula, przedtem stosowalam arganowy) , czasami jeszcze jakis krem (mam ich sporo, uzywam zamiennie)
z kremów słuzyły mi też toleransy z dermedica (i ten na noc i na dzień)
pod oczy rano i wieczorem topialyse z SVR , dobrze radzi sobie z alergia

efekt jest taki, ze skore mam gładka i pory wygladaja ok, ale rano i tak budze sie z lekkim dyskomfortem na skórze i czasami z piekącymi oczami...
Odwadniać może u Ciebie: tonik Norel (kwasy), mycie twarzy żelem.
Podrażniać może więcej rzeczy, akurat oleje mineralne są pod tym względem całkowicie neutralne. Ja bym wzięła pod uwagę składniki naturalnego pochodzenia (oleje, hydrolaty), Methylchloroisothiazolino ne i Methylisothiazolinone podrażniają częściej niż parabeny, ewentualnie składniki kompozycji zapachowych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 12:39   #1913
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Odwadniać może u Ciebie: tonik Norel (kwasy), mycie twarzy żelem.
Podrażniać może więcej rzeczy, akurat oleje mineralne są pod tym względem całkowicie neutralne. Ja bym wzięła pod uwagę składniki naturalnego pochodzenia (oleje, hydrolaty), Methylchloroisothiazolino ne i Methylisothiazolinone podrażniają częściej niż parabeny, ewentualnie składniki kompozycji zapachowych.
dzięki wielkie za odpowiedz!
czym w takim razie najlepiej myć rano twarz? mam na oku coś takiego : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-do-mycia.html tylko to znowu żel.. ale kremowy hmm nie wiem, czy będzie mniej wysuszający?
toniku norel używam bo chciałam coś delikatnie złuszczającego, mam wrazenie ze peelingi mechaniczne nie słuzą mojej skórze.
poza tym czytałam że użycie toniku z kwasami przed innymi preparatami pielęgnującymi poprawia ich wchłanianie

czy mogę w takim razie prosić o polecenie jakiegoś dobrego, lekkiego kremu (lekkiego tzn żeby nadał się pod makijaż ) nawilżającego na dzień? dotąd moim ideałem był lekki krem miodowy Sanoflore miel nourricier - ku mojemu oburzeniu i rozpaczy od wielu miesięcy już nie mozna go dostać w Polsce

i czegoś bardziej treściwego na noc? Może powinnam dodać, że mam 25 lat

(a olejów mineralnych unikam ze względu na to, że mam po nich lekki wysyp, podrażniać nie podrażniają )


p.s
co sądzicie o tym kremie ?
Skład: Aqua (Water), Vitis Vinifera (Grape) Fruit Water*, Dicaprylyl Ether*, Glycerin*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Extract*, Hexyldecanol*, Hexyldecyl Laurate*, Behenyl Alcohol*, Glyceryl Stearate*, Erythritol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum (Fragrance), Tocopherol*, Lecithin*, Caprylyl Glycol, Mannitol*, Sodium Benzoate, Xanthan Gum, Palmitoyl Grape Seed Extract*, Vitis Vinifera (Grape) Juice*, Sodium Hydroxide, Glycine Soja (Soybean) Sterols*, Butylene Glycol, Sodium Citrate, Citric Acid, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Sodium Phytate*, Potassium Sorbate, Biosaccharide Gum-1, Sodium Hyaluronate, Homarine Hcl, Glyceryl Caprylate*, Acetyl Tetrapeptide-15.


*Plant Origin.

Edytowane przez BreakIt
Czas edycji: 2015-02-23 o 12:59
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 18:49   #1914
Czerwona Kokarda
Raczkowanie
 
Avatar Czerwona Kokarda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 54
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
dzięki wielkie za odpowiedz!
czym w takim razie najlepiej myć rano twarz? mam na oku coś takiego : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-do-mycia.html tylko to znowu żel.. ale kremowy hmm nie wiem, czy będzie mniej wysuszający?
toniku norel używam bo chciałam coś delikatnie złuszczającego, mam wrazenie ze peelingi mechaniczne nie słuzą mojej skórze.
poza tym czytałam że użycie toniku z kwasami przed innymi preparatami pielęgnującymi poprawia ich wchłanianie

czy mogę w takim razie prosić o polecenie jakiegoś dobrego, lekkiego kremu (lekkiego tzn żeby nadał się pod makijaż ) nawilżającego na dzień?
Używałaś może kosmetyków Cetaphil? Ja codziennie oczyszczam twarz emulsją micelarną z tej firmy. Z tego co słyszała, to często jest polecana przez dermatologów dla osób z problemami skórnymi. Niestety minusem jest mała wydajność - chcąc dobrze zmyć makijaż trzeba zużyć sporo wacików. Miałam też krem nawilżający, ale niestety słabo się wchłaniał i pozostawiał na twarzy tłustawy filtr.
Czerwona Kokarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 19:54   #1915
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Czerwona Kokarda Pokaż wiadomość
Używałaś może kosmetyków Cetaphil? Ja codziennie oczyszczam twarz emulsją micelarną z tej firmy. Z tego co słyszała, to często jest polecana przez dermatologów dla osób z problemami skórnymi. Niestety minusem jest mała wydajność - chcąc dobrze zmyć makijaż trzeba zużyć sporo wacików. Miałam też krem nawilżający, ale niestety słabo się wchłaniał i pozostawiał na twarzy tłustawy filtr.
nie używałam odstrasza mnie skład - parabeny i SLS... jakoś nie wierzę, żeby to był delikatny produkt...jesli chodzi o demakijaż to używam miceli (miałam bioderme rózowa, loreala, dermedica, tołpe - i akurat tołpa robiła mi armageddon na twarzy) a potem oczyszczam twarz metodą OCM i jestem zadowolona z tego, wydaje mi się tylko że powinnam wykombinować coś nowego do zmywania oczu, bo mixa niby jest hipoalergiczna ale coś mnie podrażnia jednak...
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 19:56   #1916
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
dzięki wielkie za odpowiedz!
czym w takim razie najlepiej myć rano twarz? mam na oku coś takiego : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-do-mycia.html tylko to znowu żel.. ale kremowy hmm nie wiem, czy będzie mniej wysuszający?

Masz już micel i OMO, po co jeszcze żel? Ja żelów do mycia twarzy nie używam już półtora roku i nie zamierzam do nich wracać. Jeszcze są olejki myjące, naprawdę żel to nie jedyna alternatywa.

Co do kremu nie pomogę, nie maluje się i dla mnie nie istnieje coś takiego jak lekki krem, jakbym nie musiała (kwasy), to bym w ogóle tego rodzaju kosmetyków nie używała.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 20:45   #1917
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz już micel i OMO, po co jeszcze żel? Ja żelów do mycia twarzy nie używam już półtora roku i nie zamierzam do nich wracać. Jeszcze są olejki myjące, naprawdę żel to nie jedyna alternatywa.

Co do kremu nie pomogę, nie maluje się i dla mnie nie istnieje coś takiego jak lekki krem, jakbym nie musiała (kwasy), to bym w ogóle tego rodzaju kosmetyków nie używała.
żel po to, żeby oczyścić czymś skórę rano, to chyba oczywiste muszę umyć czymś twarz po nocy
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 20:47   #1918
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To u mnie dzieje się tak, że oleje mi skórę właśnie przesuszają (a produkcja sebum oczywiście i tak trwa w najlepsze). I na twarzy i na ciele. Jest to dla mojej skóry zbyt uboga metoda pielęgnacji.
O to to. Też tak mam z niektórymi olejami solo. Dlatego lepiej mi stosować "coś" - np. krem lub serum i na to kropelka oleju. Wtedy olej sprawia że to coś pod spodem lepiej działa.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz już micel i OMO, po co jeszcze żel? Ja żelów do mycia twarzy nie używam już półtora roku i nie zamierzam do nich wracać. Jeszcze są olejki myjące, naprawdę żel to nie jedyna alternatywa.
Co do kremu nie pomogę, nie maluje się i dla mnie nie istnieje coś takiego jak lekki krem, jakbym nie musiała (kwasy), to bym w ogóle tego rodzaju kosmetyków nie używała.
Polecam. Mam cerę tłustą ale używam olejku do mycia twarzy bielenda. Niby jak tłuste ma umyć tłuste, ale to jedyny sposób by nie nabawić się przesuszu.
Co do kremów to dla mnie to też katorga. Lubie kremy ale mało co mi pasuje. Na dzień potrzebuje czegoś nawilżającego ale lekkiego żeby twarz się nie świeciła. Ostatnio pokazały mi się naczyńka na lewym policzku - szlag. Na noc w zasadzie obojętnie co (bo nikomu się nie pokazuje) . Akurat kończą mi się kremy a nie wiem co wybrać
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 20:55   #1919
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Z calego serca moge polecic Sylveco lekki,brzoza,wchlania sie blyskawicznie,nie zapycha nie podraznia i nie powoduje wagrow, dlugo szukalam dobrego kremu pod makijaz zeby byl dobry nie obciazal nie gryzl sie + niepowodowal wzmozonego swiecenia ,jak to jest w przypadku wielu kremow i przyjazny dla skory ,tylko ten z wieluuu sie sprawdzil,niestety nie moge go kupic u siebie ,ale bedac w pl robie zapas.
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Edytowane przez ORIENT Music
Czas edycji: 2015-02-23 o 20:59
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 21:00   #1920
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
O to to. Też tak mam z niektórymi olejami solo. Dlatego lepiej mi stosować "coś" - np. krem lub serum i na to kropelka oleju. Wtedy olej sprawia że to coś pod spodem lepiej działa.

Polecam. Mam cerę tłustą ale używam olejku do mycia twarzy bielenda. Niby jak tłuste ma umyć tłuste, ale to jedyny sposób by nie nabawić się przesuszu.
Co do kremów to dla mnie to też katorga. Lubie kremy ale mało co mi pasuje. Na dzień potrzebuje czegoś nawilżającego ale lekkiego żeby twarz się nie świeciła. Ostatnio pokazały mi się naczyńka na lewym policzku - szlag. Na noc w zasadzie obojętnie co (bo nikomu się nie pokazuje) . Akurat kończą mi się kremy a nie wiem co wybrać
o kurczę, też mam naczynka, ostatnio zauważyłam. Na policzku, z boku poniżej ust. wgl moja skóra ma skłonnośc do zaczerwienień... też uwielbiam kremy, ale kompletnie nie wiem co teraz kupić, jestem wściekla ze nie mogę już nigdzie dostać tego lekkiego miodowego sanoflore, on był swietny.
teraz się zastanawiam nad jakimś kremem z dr. organic
http://drorganickosmetyki.pl/ znacie?
myslałam też nad kremami caudalie ale nie wiem, ich składy są zbyt skomplikowane jak na moja głowę ^^
http://www.iperfumy.pl/caudalie/vinosource-krem-nawilajcy-dla-cery-wraliwej/?gclid=CPHmtrP6-MMCFdMatAodn2IAsQ
http://www.iperfumy.pl/caudalie/vino...raliwej-skory/
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.