Norweg w Polsce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-03, 13:58   #1
fruen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 83

Norweg w Polsce


czesc dziewczyny! mam takie pytanko do wszystkich dziewczyn ktore maja chlopaka obcokrajowca jak nauczyc go chociaz troche jezyka polskiego? my jedziemy w tym roku po raz pierwszy do Polski na Boze Narodzenie i chce zeby mogl chociaz cos zrozumiec o czym rozmawiamy bo wiadomo nien wszystko bede mu tlumaczyc i wlasnie nie wiem od czego zaczac bo on jedyne co umie to Dzien dobry, dowidzenia i dobra macie jakies pomysly ?
fruen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 14:00   #2
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Norweg w Polsce

Moj Fin uczy sie z filmow, seriali i muzyki. Ma tez ksiazeczki dla dzieci.
Ale tak na prawde Twoj facet, nie nauczy sie nic, dopoki uparcie i caly czas nie bedziesz do niego mowic po polsku

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 14:10   #3
fruen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 83
Dot.: Norweg w Polsce

to od dzisiaj zaczynam go meczyc z jezykiem polskim mam nadzieje , ze poskutkuje
fruen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 14:15   #4
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Norweg w Polsce

Moj nie jest Norwegiem co prawda ale uczy sie najwiecej ode mnie lub przysluchujac sie poki co jest w planach kurs ale poki co nie ma czasu

Rosette stone bardzo chwalił tez sobie
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 15:39   #5
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Norweg w Polsce

Jak nie bedziesz chcial to go nie nauczysz. On sam musi chciec sie nauczyc, to podstawa.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 19:31   #6
fruen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 83
Dot.: Norweg w Polsce

on chce bo chce wiedziec o czym rozmawiam z innymi , chcialby czasami sam powiedziec cos po polsku ale go nie zna i w sumie problem byl i jest w tym ze nie wiem od czego zaczac :\ juz spisalam mu kilka wyrazen na ten tydzien ktore bedziemy wplatac w zycie wiec zobaczymy jak mu pojdzie
fruen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 19:49   #7
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Norweg w Polsce

Jeden najlepiej dzialajacy sposob, to taki, ze bedziesz do niego mowic duzo po polsku. To troche jak nauka mowienia dla dziecka To nazywa sie tak, a to tak Ale rezultaty sa ogromne.
Moj bardzo chce sie uczyc ale mieszkamy w miescie, w ktorym nie ma zadnych, nawet najdrobniejszych, kursow polskiego, dlatego musielismy zastosowac inna technike.
Dobrym sposobem bylo obklejenie wszystkich sprzetow w domu karteczka-fiszkami pisanymi w 3 jezykach. Polski/finski/angielski Ja nauczylam sie w ten sposob ich nazw po finsku w moment, a moj tz po polsku.
Teraz tz nie ma juz problemow z komunikacja po polsku. Dogada sie z moimi rodzicami, a jak nie zna slowa to zamacha lapami i jakos leci Z zamknietego nordyckiego gburka,zrobil sie dusza towarzystwa

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-03, 20:05   #8
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Norweg w Polsce

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Jeden najlepiej dzialajacy sposob, to taki, ze bedziesz do niego mowic duzo po polsku. To troche jak nauka mowienia dla dziecka To nazywa sie tak, a to tak Ale rezultaty sa ogromne.
Moj bardzo chce sie uczyc ale mieszkamy w miescie, w ktorym nie ma zadnych, nawet najdrobniejszych, kursow polskiego, dlatego musielismy zastosowac inna technike.
Dobrym sposobem bylo obklejenie wszystkich sprzetow w domu karteczka-fiszkami pisanymi w 3 jezykach. Polski/finski/angielski Ja nauczylam sie w ten sposob ich nazw po finsku w moment, a moj tz po polsku.
Teraz tz nie ma juz problemow z komunikacja po polsku. Dogada sie z moimi rodzicami, a jak nie zna slowa to zamacha lapami i jakos leci Z zamknietego nordyckiego gburka,zrobil sie dusza towarzystwa

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Niezły patent z tymi karteczkami moze zastosuje


Sent from my iPhone using Tapatalk
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 21:31   #9
fruen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 83
Dot.: Norweg w Polsce

chyba tez tak musze zrobic z tymi karteczkami co prawda w tym tygodniu troszke juz trenowalismy "rozmawialismy" wiec mamy jeszcze troche czasu do swiat to moze uda mi sie nie tlumaczyc wszystkiego na norweski
fruen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 21:47   #10
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Norweg w Polsce

Karteczki dają mocno radę. Patrzy się człowiek i mimowolnie się uczy. Chociażby bardzo nie chciał, to gdzieś to w głowie zostaje
Tylko mojemu ciągle się myli kanapa z kanapką
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 22:03   #11
fruen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 83
Dot.: Norweg w Polsce

hehe to moj mowi ze mamy durny jezyk bo co innego piszemy a co innego mowimy i nie moze zrozumiec dlaczego dz jest dz a nie d z wiec ja mam czasami ubaw jak on probuje cos przeczytac. ale jak ja mu powiem a on ma powtorzyc to szczerze mowiac ja jestem z niego dumna wiec miejmy nadzieje,ze uda mu sie ogarnac troche jezyk polski wczoraj sluchalismy koled zeby go oswoic z klimatem swiat w Polsce i jezykiem oczywiscie
fruen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.