Dieta lecz brak rezultatów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-22, 16:01   #1
xmerlinmonroex
Raczkowanie
 
Avatar xmerlinmonroex
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 111

Dieta lecz brak rezultatów


Witam was kochane wizażanki mam pewien problem od miesiącą odchudzam się, moje podstawowe zasady, które stosuję od miesiąca to:
-jadam normalne śniadania, jednak jem jedynie chleb ciemny
- na II - jem jakiś owoc np jabłko albo nektarynę
- obiad również jem normalny z tym, że rzadko jadam zupy, a na drugie danie jem głównie warzywa, ponieważ nie uznaję innego mięsa niż pierś z kurczaka
- z kolacji rezygnuję ewentualnie zjem znowu jakiś owoc ale przed 18
- piję dużo wody ok 1,5 litra dziennie
- ćwiczę, codziennie ok 25 minut na piłce do ćwiczeń, modeluję nogi i brzuch
- jeżdżę na rowerze w terenie ok 45 minut w terenie górzystym ok 4 razy w tygodniu
- odrzuciłam słodycze, które jadłam kiedyś codziennie
Ważę 67,5 kg... przy wzroście 174, myślę że po miesiącu takich wyrzeczeń powinnam coś schudnąć, mój jedeny sukces to strata na wadze pół kilograma co robić? Moja praca nie daje mi żadnych rezultatów, jestem załamana i boję się, że po np 2 takich miesiącach stracę całą motywację
xmerlinmonroex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 16:17   #2
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

Co do Twoich zasad - to z niejedzeniem po 18 to mit. Lekka, białkowa kolacja powinna być zjedzona 2-3h przed snem. No i jeszcze jedno - owoców na redukcji nie jemy po obiedzie. Zawierają cukier - fruktozę, która może spowolnić proces chudnięcia. Dodałabym też jakiś serek/kefir/jogurt do 2 śniadania, bo wydaje się mało.

Poza tym - piszesz, że ćwiczysz codziennie. W takim wypadku bardziej zwróciłabym uwagę na obwody, a nie na wagę. Mogę Ci powiedzieć na własnym przykładzie - regularnie trenuję i dobrze się odżywiam od połowy marca tego roku. Fakt, że ćwiczę więcej niż Ty, ale wagowo (nie mam własnej wagi, więc podam wyniki sprzed ok miesiąca) nie zmieniło się nic, może jakiś ułamek kilograma. A spójrz na obwody, jakie mam w podpisie - to one świadczą o postępie w odchudzaniu.

Poza tym - może zdarza Ci się podjadać między posiłkami, może masz jakieś grzeszki, które powtarzają się za często i przez to trudno Ci schudnąć?

Edytowane przez 97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Czas edycji: 2011-09-22 o 16:18
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 16:55   #3
xmerlinmonroex
Raczkowanie
 
Avatar xmerlinmonroex
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 111
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;29564223]Poza tym - może zdarza Ci się podjadać między posiłkami, może masz jakieś grzeszki, które powtarzają się za często i przez to trudno Ci schudnąć?[/QUOTE]

Nie mam żadnych grzeszków, czasem raz w tygodniu np, zdarza mi się zjeść jeden wafel ryżowy oczywiście też przed 18... albo czasem zjem jakiś batonik zbożowy np fitness, ale to też z raz w tygodniu

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Moim marzeniem jest stanąć kiedyś na wadze i zobaczyć 58 kg
xmerlinmonroex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 12:50   #4
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

Cytat:
Napisane przez xmerlinmonroex Pokaż wiadomość
Witam was kochane wizażanki mam pewien problem od miesiącą odchudzam się, moje podstawowe zasady, które stosuję od miesiąca to:
-jadam normalne śniadania, jednak jem jedynie chleb ciemnyco to jest normalne sniadanie? kanapki z czym? ile kromek?
- na II - jem jakiś owoc np jabłko albo nektarynę owoc to nie jest posiłek
- obiad również jem normalny z tym, że rzadko jadam zupy, a na drugie danie jem głównie warzywa, ponieważ nie uznaję innego mięsa niż pierś z kurczaka tzn. że jesz same warzywa? czy warzywa plus piers kurczaka?
- z kolacji rezygnuję ewentualnie zjem znowu jakiś owoc ale przed 18 rezygnacja z kolacji to głupota. owoce o tej porze też nie są rozwiązaniem
- piję dużo wody ok 1,5 litra dziennie
- ćwiczę, codziennie ok 25 minut na piłce do ćwiczeń, modeluję nogi i brzuch
- jeżdżę na rowerze w terenie ok 45 minut w terenie górzystym ok 4 razy w tygodniu
- odrzuciłam słodycze, które jadłam kiedyś codziennie
Ważę 67,5 kg... przy wzroście 174, myślę że po miesiącu takich wyrzeczeń powinnam coś schudnąć, mój jedeny sukces to strata na wadze pół kilograma co robić? Moja praca nie daje mi żadnych rezultatów, jestem załamana i boję się, że po np 2 takich miesiącach stracę całą motywację
Jesz tragicznie mało. W zasadzie tylko 2 posiłki - sniadanie i obiad. Zacznij jesc normalnie i zamiast cwiczyc codziennie po 20 minut to zamien to na porządne cwiczenia siłowe pare razy w tyg i ewentualnie w pozostałe dni rower. Ale zacznij od diety bo jest tragiczna.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 13:06   #5
ponette
Raczkowanie
 
Avatar ponette
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 100
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

each tez mam taki problem jak autorka, z tym, że odżywiam się naprawdę racjonalnie :

jem śniadanie: jakieś 6 łyżek płatków orkiszowych lub owsianych z mlekiem 1,5%(ok pół szklanki), łyżką siemienia lnianego, dwoma otrębów i zazwyczaj jakimś owocem (najcześciej mrożone - mała miseczka owoców)

potem jabłko (odstęp ok 2-3h)
za godzinkę lub półtorej obiad:
chude mięsa, ryby, wołowina bez tłuszczu (gotowane grillowane parowane lub pieczone) do tego odrobina węglowodanów w postaci kaszy, brązowego ryżu, pełnoziarnistego makaronu - ok pół szklanki(2-3 łyżki) i warzywa w formie gotowanej i surowej. Na deser zjem jogurt ze słodzikiem bez aspartamu, ewentualnie kawa zbożowa
na podwieczorek:
serek wiejski z orzechami
a na kolację:
zawsze białkowo -warzywna (w tym warzywa raczej niskokaloryczne, zielone, bez strączków)
pije wodę i herbaty zieloną i czerwoną, i tą kawę czasami
ćwicze 2 razy w tyg na siłowni, 3 razy w tyg na koniu jeżdżę i conajmniej raz w tyg aquaaerobik, dodatkowo codzienne rozciąganie ok 15-20 min, nie używam wind, wszędzie chodzę zamiast jeździć. I NIC totalnie nic na wadze, a przed okresem jeszcze rośnie. Nie wiem gdzie robię błąd - ma ktoś z Was pojęcie?
A... i tak miałam w przeszłości problemy z ED, może to ma wpływ?

dziękuję z góry za pomoc
__________________
58.7
20.XII - 56,2
I cel - 55kg
II cel - 52kg
III cel - 50kg
ponette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 13:49   #6
kasiulkowatosc
Przyczajenie
 
Avatar kasiulkowatosc
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

Ja jak jestem na diecie i przez pewien okres mam efekty, a później jestem powiedzmy miesiąc i waga nie spada to robię sobie dzień przyjemności, pizza, słodycze i inne przyjemności, organizm wariuje i zaraz widać efekty można jeszcze pójść w drugą stronę i go zmęczyć jakimś rowerem albo fitnesem
kasiulkowatosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 16:12   #7
xmerlinmonroex
Raczkowanie
 
Avatar xmerlinmonroex
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 111
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

To napiszę dokładnie mój jadłospis
Sniadanie:
musli z jogurtem naturalnym albo np. dwie kromki ciemnego pieczywa z jajkiem na twardo i zielonym ogórkiem + herbata
II śniadanie np, nektarytna
Obiad:
np. dwa małe ziemniaki + pierś z kurczaka + buraczki z cebulką
Kolacja:
banan przed 18
xmerlinmonroex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 18:21   #8
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

Cytat:
Napisane przez xmerlinmonroex Pokaż wiadomość
To napiszę dokładnie mój jadłospis
Sniadanie:
musli z jogurtem naturalnym albo np. dwie kromki ciemnego pieczywa z jajkiem na twardo i zielonym ogórkiem + herbata
II śniadanie np, nektarytna
Obiad:
np. dwa małe ziemniaki + pierś z kurczaka + buraczki z cebulką
Kolacja:
banan przed 18
No ja się nie dziwię, że nie ma rezultatów, bo jadłospis jest fatalny. Do każdego posiłku pchasz węglowodany.
Owoce bym wyrzuciła całkowicie, fruktoza jest zbędna dla organizmu (wg mnie zresztą jak wszystkie inne cukry, ale ja mam dość skrajne poglądy, przez wielu ludzi nierozumiane). Warzywa Ci wystarczą.
Tłuszczu jesz zdecydowanie za mało. Banan na kolację to kpina
Ogranicz węglowodany do 2. pierwszych posiłków, na kolejne jedz białko i tłuszcze. Powinno pomóc.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 21:25   #9
xmerlinmonroex
Raczkowanie
 
Avatar xmerlinmonroex
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 111
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Banan na kolację to kpina
Dlaczego kpina?
xmerlinmonroex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 22:06   #10
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

Cytat:
Napisane przez xmerlinmonroex Pokaż wiadomość
Dlaczego kpina?
Dowiesz się jak poczytasz całe forum dietetyczne. To było wałkowane tyle razy, że pisanie o tym kolejny raz byłoby tylko zaśmiecaniem Internetu redundantnymi informacjami.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 22:16   #11
xmerlinmonroex
Raczkowanie
 
Avatar xmerlinmonroex
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 111
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Dowiesz się jak poczytasz całe forum dietetyczne. To było wałkowane tyle razy, że pisanie o tym kolejny raz byłoby tylko zaśmiecaniem Internetu redundantnymi informacjami.
Szukałam, ale niestety nic nie mogę znaleźć na ten temat, mogłabyś mi podpowiedzieć.
Możesz mi podać jaka dieta byłaby prawidłowa ?
Podaj np jadłospis na dzień
xmerlinmonroex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 23:06   #12
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

Cytat:
Napisane przez xmerlinmonroex Pokaż wiadomość
Szukałam, ale niestety nic nie mogę znaleźć na ten temat, mogłabyś mi podpowiedzieć.
Kłamiesz. Nie zajrzałaś do żadnego wątku.

Cytat:
Napisane przez xmerlinmonroex Pokaż wiadomość
Możesz mi podać jaka dieta byłaby prawidłowa ?
Nie ma czegoś takiego jak prawidłowa dieta. Każdy organizm jest inny. Ja nie jem prawie wcale węglowodanów i jestem szczęśliwa, ale wiele osób się puka w głowę jak to słyszy. Ale jak chcesz to polecam zainteresować się dietą dr Lutza, która imho jest najzdrowsza ze wszystkich i w dodatku skuteczna.


Cytat:
Napisane przez xmerlinmonroex Pokaż wiadomość
Podaj np jadłospis na dzień
Tłuste mięso, tłusty ser, masło, śmietana 36%, smalec. Mało ludzi jest w stanie uwierzyć jak ładnie można schudnąć na tym i pewnie dlatego nie chudną, bo ich zdaniem "trzeba jeść ciemne pieczywo"
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 08:13   #13
xmerlinmonroex
Raczkowanie
 
Avatar xmerlinmonroex
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 111
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Kłamiesz. Nie zajrzałaś do żadnego wątku.
Nie oskarżaj mnie o kłsmstwo skoro nie masz jakichkolwiek dowodów. Ja pierwszy raz się odchudzam i jestem zielona w tym temacie dlatego też tutaj zadałam to pytanie, zamiast mi uprzejmie odpowiedzieć to zarzucasz mi kłamstwo... szukałam coś na temat jedzenia owoców na kolację ale nie umiem niczego znaleźć. Jak nie miałaś ochoty odpowiadać to tzrba było tego nie robić.
xmerlinmonroex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 17:16   #14
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

Cytat:
Napisane przez xmerlinmonroex Pokaż wiadomość
Nie oskarżaj mnie o kłsmstwo skoro nie masz jakichkolwiek dowodów. Ja pierwszy raz się odchudzam i jestem zielona w tym temacie dlatego też tutaj zadałam to pytanie, zamiast mi uprzejmie odpowiedzieć to zarzucasz mi kłamstwo... szukałam coś na temat jedzenia owoców na kolację ale nie umiem niczego znaleźć. Jak nie miałaś ochoty odpowiadać to tzrba było tego nie robić.
Dowód mam taki, że na pierdyliardzie wątków co chwile ktoś pisze, że owoce w pierwszej części dnia, jeśli już (bo wg mnie nie ma ich sensu jeść w ogóle).
BTW zajrzałaś chociaż na wątki podwieszone do forum Dietetyka?
Jest tam na przykład taki wątek jak "Zanim założysz nowy temat" ...
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 19:08   #15
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Dowód mam taki, że na pierdyliardzie wątków co chwile ktoś pisze, że owoce w pierwszej części dnia, jeśli już (bo wg mnie nie ma ich sensu jeść w ogóle).
BTW zajrzałaś chociaż na wątki podwieszone do forum Dietetyka?
Jest tam na przykład taki wątek jak "Zanim założysz nowy temat" ...
Litości... Nie chcesz zaśmiecać forum pisząc po raz kolejny to samo, ale zaśmiecać wątek kilkoma wiadomościami z mądrymi radami typu"poczytaj, bo mnie się po raz kolejny pisać nie chce" jest według Ciebie ok? Jak nie masz ochoty to się najlepiej w ogóle nie odzywaj, albo odpowiedz na pytanie....

A do autorki. Przede wszystkim mierzyłaś się? Zauważyłaś spadki obwodów? Zmianę jędrności ciała itd? Cokolwiek? Waga to nie wszystko.

Co do owoców, to akurat banany, winogrona i czereśnie przy redukcji masy ciała są kompletnie niewskazane. Owoce należy jeść głównie w pierwszej części dnia, ale przesadzać z nimi też nie można. Jesz za mało białka i tłuszczy. Powinnaś na obiad do warzy zjeść np grillowaną pierś z kurczaka lub rybę. Dorzuć np nieco orzechów bo mają zdrowe tłuszcze. Oliwa z oliwek do sałatek. Białe sery. No i ryby.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 19:13   #16
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Dieta lecz brak rezultatów

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Litości... Nie chcesz zaśmiecać forum pisząc po raz kolejny to samo, ale zaśmiecać wątek kilkoma wiadomościami z mądrymi radami typu"poczytaj, bo mnie się po raz kolejny pisać nie chce" jest według Ciebie ok? Jak nie masz ochoty to się najlepiej w ogóle nie odzywaj, albo odpowiedz na pytanie....
Ta.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.