Iberystyka - UP Kraków czy UMCS - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-16, 22:15   #1
emvu2015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1

Iberystyka - UP Kraków czy UMCS


Witam Mam dylemat dotyczący wyboru uczelni, kierunek na Umcsie - iberystyka ze specjalizacją tlumaczeń, analiza specjalistycznych dokumentów lub jezyk hiszpanski w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Teoretycznie można wybrać sobie specjalność, jednak pani przy rekrutacji powiedziała, że dużo osob jest na nie chętnych i ilość miejsc ograniczona
Drugą opcją jest filologia hiszpańska na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, tylko że w irk ani przy wpisie nie była określona żadna specjalizacja, czyli mam rozumieć, że jest ona bardziej ogólna. Marzy mi się Kraków, duże miasto, więcej możliwości, tylko że ta uczelbia nie stoi w rankingach tak wysoko jak umcs. Nie orientujecie się, czy UP na filologii jest nastawiony tylko na pedagogikę? Bardzo proszę o rady, jakąś pomoc, bo cholernie ciężko mi wybrać- Kraków jednak zachęca do studiowania.
emvu2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 07:21   #2
fragile_27
Zadomowienie
 
Avatar fragile_27
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 310
Dot.: Iberystyka - UP Kraków czy UMCS

Jeśli chodzi o UP i hiszpański- nie ma specjalizacji nauczycielskiej, teoretycznie jest tłumaczeniowa.

Kraków polecam, UP odradzam. ;p gdybyś chciała się czegoś więcej dowiedzieć pisz na priv, ale wiadomo, że to będzie tylko moja opinia.
__________________
'Baby we both know
That the nights were mainly made
For saying things that you can't say tomorrow day'
fragile_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 11:56   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Iberystyka - UP Kraków czy UMCS

Kraków - więcej możliwości yyyyyy nie. Niestety rynek pracy w Krk jest tak samo o kant d...py potłuc jak w Lublinie. Studenci i absolwenci kierunków filologicznych wiszą tu głównie w Campgemini na słuchawce (takie duże call center). Lublin nie jest duży, więc tam szału nie ma. Spora część absolwentów ucieka po studiach choćby do Warszawy. Ale gdybyś chciała pracować jako tłumacz, to zawsze jest ten plus, że tę pracę można jeszcze wykonywać zdalnie.

Co jeszcze... w Lublinie jest świeższe powietrze i tańsze mieszkania.

Porównaj sobie plany studiów, moim zdaniem ten na UMCS wygląda lepiej, ale to tylko moje widzimisię
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 13:23   #4
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Iberystyka - UP Kraków czy UMCS

Cytat:
Napisane przez emvu2015 Pokaż wiadomość
Witam Mam dylemat dotyczący wyboru uczelni, kierunek na Umcsie - iberystyka ze specjalizacją tlumaczeń, analiza specjalistycznych dokumentów lub jezyk hiszpanski w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Teoretycznie można wybrać sobie specjalność, jednak pani przy rekrutacji powiedziała, że dużo osob jest na nie chętnych i ilość miejsc ograniczona
Drugą opcją jest filologia hiszpańska na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, tylko że w irk ani przy wpisie nie była określona żadna specjalizacja, czyli mam rozumieć, że jest ona bardziej ogólna. Marzy mi się Kraków, duże miasto, więcej możliwości, tylko że ta uczelbia nie stoi w rankingach tak wysoko jak umcs. Nie orientujecie się, czy UP na filologii jest nastawiony tylko na pedagogikę? Bardzo proszę o rady, jakąś pomoc, bo cholernie ciężko mi wybrać- Kraków jednak zachęca do studiowania.
możesz mi wysłać pw, jestem z tłumaczeniowej na umcsie
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 19:53   #5
Ulka96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Iberystyka - UP Kraków czy UMCS

Hej, ja właśnie rozpocznę w październiku filologię hiszpańską na UP

emvu2015 wysłałam Ci wiadomości pv

A co do zapytania, dowiedziałam się od koleżanki rok starszej, która zaczęła fil. hiszpańską w zeszłym roku na Up, że specjalność mają oni sobie wybrać na 3 roku, albo tłumacza albo nauczyciela, tak jest w przypadku tego rocznika, myślę, że na naszym chyba będzie podobnie

Edytowane przez Ulka96
Czas edycji: 2015-07-18 o 20:22
Ulka96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-18 20:53:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.