świat kosmetyków... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-14, 19:08   #1
kasia-sia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 2

świat kosmetyków...


Mam 18 lat, świat kosmetyków stoi przede mną otworem, ja jednak słuchając mamy, Jej wywodów typu "..masz jeszcze czas...", "..puder (ostatnio fluid) niszczą cerę...", czy: "skóra musi oddychać..." itp. itd. nie bardzo wierę w to niszczenie. Bo przecież mając na sobie warstwę podkładu chronimy naszą cerę przed brudem dnia codziennego ( który- nie oszukujmy się- trudno usunąć nawet dobrąmaseczką).
Na wieczór wystarczy mleczko i po ochronej warstwie ani śladu. Potwierdzenie na moją "teorię" znalazłam wśród koleżąnek używających całej tej chemii.Ich twarze ( bez makijażu ) są idealnie gładkie, zero wągrów, zero zatkanych porów, zero pryszczy! Jednak ciągle nurtuje mnie pytanie, czy mój tok myślenia jest aby napewno poprawny, czy może starsze pokolenie ma rację. Acha (Aha) i jeszcze jedno:na czym polega odddychanie skóry, przecież wszestkie niezbędne elementy do życia komórki ( w tym O2 ) dostarczane są za pomocą ukłau obiegowego,( jak twierdzi PANI z bio.) ???
kasia-sia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 19:38   #2
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Re: świat kosmetyków...

Maluję się regularnie od 1 klasy Liceum.W tej chwili mam 27 lat.Obecnie staram się mądrze dobierać kosmetyki,ale był czas że traktowałam swoją twarz jak poligon doświadczalny(często zmieniałam kremy,fluidy,pudry).
I jakoś nie widzę negatywnych tego skutków.Wprost przeciwnie.Mam ładną cerę o zdrowym kolorycie,owszem pod oczami mam lekkie zmarszczki i kurze łapki,ale to sprawa genów.Poza tym nie palę i prawidłowo się odżywiam,sporo chodzę,nie korzystam z solarium.A to chyba ma większy wpływ na naszą cerę.Radzę poobserwować panie,które nic nie kładą na twarz(tylko nie nastolatki, ale te trochę starsze)jak wygląda ich cera.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-15, 08:56   #3
marti*
Raczkowanie
 
Avatar marti*
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wroclaw (chwilowo San Francisco)
Wiadomości: 127
Re: świat kosmetyków...

Jak najbardziej sie zgadzam z cosma!!! Na stan naszej cery sklada sie wiele czynnikow, wlasnie takich jak odzywianie, sposob spedzania czasu, palenie papierosow, picie alkoholu i korzystanie z kapieli slonecznych. Natomiast uzywanie wszelkiego rodzaju podkladow czy pudrow nie moze zaszkodzic naszej cerze, chronia przed wiatrem, kurzem i brudem ulicznym...a juz jak podkladzik zawiera ochrone przed promieniowaniem UV to o czym jeszcze marzyc. Pozdrawiam
marti* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.