Pomysl na nauke sikania na nocnik - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-29, 09:26   #31
Mortishia
Raczkowanie
 
Avatar Mortishia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 167
Dot.: Pomysl na nauke sikania na nocnik

Hej dziewczyny,
może macie jakiś pomysł jak wpłynąć na dziecko?

Zabrałam się za tą trudną naukę,gdy syn miał 7/8 miesięcy, umiał siedzieć i zwyczajnie go wysadzałam,ale po kilku dniach nie miał ochoty, był płacz, krzyk, więc odpuściłam. Gdy sam zainteresował się nocnikiem po jakiś 2 tygodniach "pokazałam" mu do czego służy,tłumaczyłam,że to nie zabawka tylko musi usiąść i tu robi się siku.
Szybko załapał Od początku lepiej mu było przy robieniu kupki, mimo że nie miał stałej pory wypróżniania się,to zaczął wołać, nocnik też stał się pewnym "rytuałem" i po każdej drzemce musiał iść siku (sam chciał), szybko zaczął mi sygnalizować, że chce wołając "si si si".

Niestety dziś ma 12 miesięcy i coś nam nawala Jest na etapie "nie nie" tylko czasem jak zapytam, to biegnie na nocnik, ma dni, że sam usiądzie na nocnik, choć ma pieluchę Ale liczy się jego chęć Niestety na 5 sikań, zawoła może 2 razy.
Łatwiej mu z kupą, pewnie parcie lepiej czuje. Miałam nadzieję, że jak tak szybko załapał o co chodzi z nocnikiem i wołał to szybciej nam to pójdzie, a niestety zaczyna mnie to irytować i mam dość

Może puszczać go w domu w majtkach? Jak będzie miał mokre spodnie to załapie, że coś nie gra? W sumie jest bunt przy zakładaniu pieluch i to nie ważne, czy jednorazowe, czy wielorazowe, czy te pielucho-majtki Po kilku tygodniach na ogródku, gdzie biegał w majtkach lub z gołym tyłkiem, ma awersje do pieluch Choć tam mógł nawet gdzieś popuścić, czy nasiusiać na trawkę i tyle bez sygnalizowania, choć nocnik był i pilnowałam go ile się dało.

Potrafi złapać się za pieluchę, jak chce siku albo niestety gdy zrobił tyle co Czasem też woła za późno, gdy już jest po sprawie

Często mimo,że wołał "si", zapytany, czy chce siku odpowiadał "nie, nie" i mimo wysadzania, nocnik był pusty. Więc słucham go i zazwyczaj się sprawdza. A pytam, bo si zaczął nazywać światło, choć wcześniej była to po prostu lampa,a teraz mi utrudnił

Może wymagam dużo od niego,ale skoro potrafił sygnalizować mając 8 miesięcy i szło mu tak dobrze, to po 4 miesiącach, a w sumie prawie 5 wiadomo, że człowiek oczekuje efektów. W sumie znajomi, rodzina są w szoku, że tak dobrze mu idzie, że w ogóle siada, że woła nawet jak tylko 3 razy w ciąg dnia,to sukces.

No i co? Macie jakiś sprawdzony sposób, by dzieciaczek załapał, że trzeba wołać?
__________________
"...Strach rodzi się wtedy, gdy dostrzegamy, że to, co zwykłe, nagle wypuszcza pazury..."
>J.Carroll< "Poza ciszą"
Mortishia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 18:22   #32
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Pomysl na nauke sikania na nocnik

Cytat:
Napisane przez Mortishia Pokaż wiadomość

No i co? Macie jakiś sprawdzony sposób, by dzieciaczek załapał, że trzeba wołać?

tak, poczekać aż sam dojrzeje do tego, żeby się pożegnać z pieluchą

Ja osobiście nie rozumiem wysadzania i tych wielomiesięcznych nauk korzystania z nocnika u malutkiego dziecka.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 18:55   #33
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Pomysl na nauke sikania na nocnik

Cytat:
Napisane przez Mortishia Pokaż wiadomość
No i co? Macie jakiś sprawdzony sposób, by dzieciaczek załapał, że trzeba wołać?
Naprawdę tak cie boli, ze roczniak sika w pieluche? To,że w wieku 8 miesięcy mu się udawało to przypadek. Daj mu spokój.
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 19:55   #34
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Pomysl na nauke sikania na nocnik

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie rozumiem wysadzania i tych wielomiesięcznych nauk korzystania z nocnika u malutkiego dziecka.
Ja też. Zaczęłam nocnikowanie jak córka miała 2 lata i 2 tygodnie. Nauka zajęła nam około 3 dni, bez krzyku, płaczu, histerii, sadzania na siłę, i przede wszystkim bez moich i dziecka nerwów i rozczarowań. Na wszystko przyjdzie czas, nocnikowanie to nie żaden wyścig.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 20:37   #35
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Pomysl na nauke sikania na nocnik

Widocznie synek w wieku 8 miesięcy wcale nie załapał.
Daj spokój dziecku, szkoda czasu na takie ganianie z nocnikiem, nie lepiej coś przyjemniejszego i bardziej pożytecznego robić?
Dziwi mnie duma rodziców, którym udało się po całym bożym dniu uganiania się za dzieckiem kupę czy siku złapać.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 21:50   #36
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Pomysl na nauke sikania na nocnik

nie będę oryginalna
roczne dziecko z pieluchą to żaden wstyd. dla dziecka za wcześnie i tyle
właśnie jestem po etapie odpieluchowania młodszej córki - w czerwcu skończyła 2 lata
tuż po urodzinach próbowałyśmy
siku w nocniku było na zasadzie: udało się złapać
w wolnych chwilach i w czasie pobytu na wsi u teściów córka latała w majtusiach - sikała na trawę ile wlezie
po miesiącu jak dalej nie wołała dałam za wygraną - stwierdziłam, że spróbuję za 2-3 miesiące
aż nagle córka dokładnie na drugi dzień sama zaczęła najpierw nie wołać a siadać na nocnik gdy latała z gołą pupą. jak miała majtusie to sikała na podłogę a z gołą pupę sama biegła do nocnika
po 2 dniach zaczęła normalnie wołać (od razu i na siku i na kupkę)
i od tej pory pieluchy mamy tylko na noc
ale zdarzają się gorsze dni (np. dzisiaj) że co prawda nie zesika się całkiem, ale często sporo popuści i dopiero zawoła nie robię problemu tylko przebieram bo to ewidentnie jakieś krótkotrwałe regresy bo tydzień temu byliśmy na wycieczce poza miastem i calutki wyjazd wytrzymała bez żadnej wpadki w 1 majtusiach
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:16.