Mamuski dodajcie otuchy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-02, 16:15   #1
andri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Bruksela
Wiadomości: 18

Mamuski dodajcie otuchy!


Witam wszystkie mamuski i te przyszle i te ktore juz maja swoje malenstwa!Ja zostane mama za okolo 3 tygodnie (termin dokladny na 25.11.)i strasznie sie boje.Boje sie wszystkiego,ciagle mysle jak to bedzie gdy sie zacznie?,jak bedzie przebiegal sam porod?,jak ja w ogole dam sobie rade?Nie potrafie juz myslec o niczym innym ,nawet sny dotycza juz tylko dzidziusia.Czy Wy tez sie tak denerwowalyscie?
Chyba wie,ze o "nim" pisze bo robi niezle fikolki w brzuszku.
Pozdrawiam wszystkie mamy!!!
andri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-02, 16:27   #2
nevermind
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1
Re: Mamuski dodajcie otuchy!

Hej! Wszystko będzie dobrze. Ja urodziłam się 25.11 i wszyscy są zadowoleni
nevermind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-02, 17:20   #3
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Mamuski dodajcie otuchy!

Droga Andri to jest normalne,ze sie denerwujesz,poniewaz to cos nowego i nieznanego,wiec zapewniam cie,ze to normalna reakcja.Ja przeszlam juz 3 porody i za kazdym razem byla nerwowka.Wiec glowa do gory i nie mysl o tym za duzo,bo dzidzius bedzie nerwus jak sie urodzi i nie da ci spac po nocach Zycze ci pomyslnego rozwiazania.
Pozdrawiam
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-02, 17:25   #4
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Mamuski dodajcie otuchy!

Dodam jeszcze na rozweselenie kilka gifow
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif bebe0017.gif (9,7 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: gif dziecko__14_.gif (3,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: gif dziecko__15_.gif (15,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: gif dziecko__20_.gif (7,5 KB, 0 załadowań)
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-03, 00:26   #5
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Mamuski dodajcie otuchy!

Ja nie denerwowałam się porodem. Oczywiście, że o nim myślałam, ale np. nie myślałam o bólu. Głowa do góry, będzie wszystko dobrze. Jak zobaczysz dzidziusia, to zapomnisz o tym co przeszłaś.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-03, 07:02   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Mamuski dodajcie otuchy!

kochana,nie bede kłamac ,że nie boli bo wszytsko co piekne rodzi się w bólach .

z pewnościa nie ebdzie tak jak na amerykańskich filmach dostaniesz skurczy i po 10 minutach urodzisz ,moze to trwac kilka godzin -najwazniejszych godzin w twoim zyciu ,bedzie to dla ciebie nizły egzamin z cierpliwosci ,najwazniejsze to nastawic sie pozytywnie wtedy wszytsko co przedziesz bedziesz wspominac z usmiechem a o bólu zapomnisz
wazne tez abys miała przy sobie kogos bliskiego to bardzo pomaga ,no i nie przejmuj sie drobiazgami ,kolor śpioszków jest najmniej istotny

trzymaj sie i usmiechaj sie i wyobrażaj sobie swojego pieknego bąbelka (chociaz na dzień dobry dzieci wyglądaja jak małe brzydale

pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-11, 23:19   #7
Karmen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 171
Re: Mamuski dodajcie otuchy!

paula78 napisał(a):

> trzymaj sie i usmiechaj sie i wyobrażaj sobie swojego pieknego bąbelka (chociaz na dzień dobry dzieci wyglądaja jak małe brzydale
Mój tam był piękny od pierwszych minut
A tak poważnie, to ja przeczytałam przed drugim porodem taką książkę, która pomogła (nie tylko mnie) przezwyciężyć strach. Najważniejsze jest to, by pamiętać, jak ważne jest oddychanie i rozprężanie mięśni dla dzidzi, bo to ona przeżywa wielkie trudy. Dzidziuś przeżywa szok, do tej pory w cieplutkich płynach mamusinego brzucha, gdzie dzwięki są stłumione i czuć bicie serca mamy, a tu nagle... Do płuc wdziera się suche powietrze, dzwięki są ostre i głośne, zimno no i nie słychać serca mamusi....
Tak w tej książce tłumaczy Profesor Fijałkowski (cudowny i ciepły człowiek, załorzyciel szkół rodzenia w polsce).
Zmierzam do tego, byś skupiła się maksymalnie na pomocy dzidziusiowi.
Przy pierwszym porodzie wziełam znieczólenie zewnątrzoponowe i cholernie bolało... Przy drugim oddychałam gorliwie, rozluźniałam między skurczami i skupiałam na tym co mówi do nie położna... było super!!! Dzidziuś był większy niż pierwszy a do tego szedł najszerszym punktem główki a mimo to poród był dla mnie o niebo mniej bolesny i to beb znieczulenia!!!
Okazuje się, że naprawdę można skurcze odbierać jako zadanie a nie ból, jako sygnał do skupienia się na pierwszym macierzyńskim zadaniu jakim jest pomoc naszemu maleństwu wydostać się z brzyszka w jak najłagodniejszy dla niego sposób. Głaszc go (w brzuszku) i mów do niego, powiedz mu, że postarasz się jak najlepiej a napewno będziecie stanowić zgraną paczkę: Ty, dzidziuś i osoba która wam będzie toważyszyć.
Trzymam kciuki, ja rodziłam w domu i było to pzepiękne przeżycie, a bolesne było najwyżej te 15 minut (jak na amerykańskim serialu o którym wspomniała Paula)
Klarysa
Karmen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-25, 18:46   #8
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Re: Mamuski dodajcie otuchy!

Juz dzis 25.11,Andri, mam nadzieje ze wszystko idzie dobrze, ja mam termin na 24 stycznia, i juz mnie dopadaja nerwy przed tym dniem... Niedlugo bedzie po wszystkim, i Ty bedziesz mogla mnie uspokoic, zobaczysz
Sciskam, i ciesze sie ze nie tylko ja sie obawiam tej chwili.
Pozdrawiam...
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:27.