Mamusie oraz przyszłe mamusie z nadciśnieniem tętniczym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-07, 21:24   #1
agi4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 26

nadciśnienie tętnicze w ciąży


jestem ciekawa czy któraś z Was wpadła w takie nadciśnienie właśnie w ciąży, ja do tej pory niskociśnieniowiec (90/60), nagle mam 135/90 narazie nie dostałam żadnych leków, tak naprawdę nie wiem, może to było sporadyczne, jutro będę miała ciśnieniomierz, wiec zacznę to kontrolować sama, ale tak boli mnie głowa dziwnie i jest mi jakoś ciepło, że zaczynam się martwić, iż to moze byc po prostu wysokie ciśnienie
Napiszcie czy trzeba sie tym bardzo martwic, czy da się z tym życ i szcześliwie [przetrwac ciążę



, czy trzeba będzie brac jakieś leki(to juz chyba ostateczna wersja

z góry dzieki za Wasze odpowiedzi, papa
agi
agi4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 21:58   #2
jona
Raczkowanie
 
Avatar jona
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 225
Dot.: nadciśnienie tętnicze w ciąży

Uważaj! Mam nadzieję, że w Twoim wypadku to nic takiego, ale nadciśnienie może byc objawem gestozy popularnie nazywanej zatruciem ciążowym. Nie jestem lekarzem, ani sama przez to nie przechodziłam (za to chorowała moja koleżanka, stąd znam sprawę), więc nie będę próbowała tłumaczyć na czym rzecz polega. Oczytaj się na fachowych książkach czy stronach, porozmawiaj z lekarzem. W każdym razie, nawet gdyby to była gestoza (a pewnie nie jest, to wcale nie takie częste), to odpowiednio pilnując sprawy, bez problemu urodzisz zdrowe dziecko. Jednak przezornośc nie zawadzi.
jona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 07:36   #3
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: nadciśnienie tętnicze w ciąży

Cytat:
Napisane przez jona
Uważaj! Mam nadzieję, że w Twoim wypadku to nic takiego, ale nadciśnienie może byc objawem gestozy popularnie nazywanej zatruciem ciążowym. Nie jestem lekarzem, ani sama przez to nie przechodziłam (za to chorowała moja koleżanka, stąd znam sprawę), więc nie będę próbowała tłumaczyć na czym rzecz polega. Oczytaj się na fachowych książkach czy stronach, porozmawiaj z lekarzem. W każdym razie, nawet gdyby to była gestoza (a pewnie nie jest, to wcale nie takie częste), to odpowiednio pilnując sprawy, bez problemu urodzisz zdrowe dziecko. Jednak przezornośc nie zawadzi.
Jona ma rację, moja Mama, będąc w ciąży z moja młodszą Siostrą, cierpiała na nadciśnienie, które nigdy wcześniej u Niej nie występowało.
Minęło dwadzieścia lat nadciśnienie pozostało.
Nie Martw się, poprostu sytuację trzeba mieć pod kontrolą
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 08:04   #4
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: nadciśnienie tętnicze w ciąży

W ciąży wzrasta ciśnienie z powodu większej objętości krwi i siły skurczów serca. Jeśli jednak ciśnienie krwi jest zbyt wysokie (większe niż 140/90), lekarz może brać pod uwagę wystąpienie stanu, który objawia się wysokim ciśnieniem krwi, obrzękami (opuchlizną - utrzymujące się po 12 godzinnym wypoczynku w pozycji leżącej; przyrost masy ciała >= 2 kg/tydzień może być wyrazem obrzęków jawnych lub utajonych ) i obecnością białka w moczu (wydalanie co najmniej 300 mg białka/l w 24 godzinnej zbiórce moczu).
Kontroluj ciśnienie w porozumieniu z lekarzem, zgłoś mu te bóle głowy bo to może być jeden z objawów nadcisnienia, ale na razie się nie martw Kontrolowane i leczone nadciśnienie nie jest groźne
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 22:33   #5
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
ciąża i nadciśnienie tętnicze

Hej.Od 2 lat leczę nadciśnienie. chciałabym zacząć starać się o dzidziusia, ale się strasznie boję powikłań. sporo o tym czytałam i wiem jak może być nieciekawie...proszę- Dziewczyny Z Nadciśnieniem -podzielcie się doświadczeniami- jak zniosłyście/ znosicie ciążę?
agabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 06:41   #6
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: ciąża i nadciśnienie tętnicze

Może ja nie dokońca miałam "nadcisnienie tętnicze przewlekłe" ale opowiem jak to było u mnie. Przez 3 lata brałam tabletki antykoncepcyjne przez co to nadciśnienie mi sie pojawiło. Nie zdawalam sobie sprawy, ze w ogóle mam tak wysokie cisnienie az do momentu wizyty u endokrynologa. Tam okazało się, ze moje ciśnienie to 180/120 i jak sie pozniej okazało to takie mialam kazdego dnia ( kupiłam ciśnieniomierz). Z lekarzem zdecydowalismy odstawic wszelkie hormony. Od razu zaszlam w ciąze i okazało się, ze cisnienie zaczyna się gwałtowanie obniżac ale do stanu odpowiedniego Takze w II trymestrze spadło do 130/80 i nawet czasem troszkę mniej. Teraz jestem juz na koncówce i znów się podnosi jest w granicach 140/90 ale kontroluje je zeby nie podniosło sie wyzej niz to wskazane
Jak widać ja nie mam takiego typowego problemu jak TY ale chciałam napisać, ze sa tabletki, które można w ciązy przyjmowac na zbicie ciśnienia ( kontrolowanie ) i wydaje mi się, ze jak znajdziesz dobrego lekarza to będzie OK Zreszta czytałam, ze na poczatku ciązy ciśnienie faktycznie trochę spada takze bądz dobrej mysli.

Pozdrawiam i życze powodzenia
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 15:14   #7
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: ciąża i nadciśnienie tętnicze

Kancia- wielkie dziękiw poniedziałek idę do kardiologa.i niech się dzieje co chce.dla dzieciaczka zaryzykuję nawet własnym zdrowiem.
agabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-07, 18:28   #8
anika105
Przyczajenie
 
Avatar anika105
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: tczew
Wiadomości: 1
Dot.: ciąża i nadciśnienie tętnicze

Witam wszystko zależy od kontrolowania ciśnienia i od leków jakie się bierze.W pierwszej ciaży brałam dopegyt ale długo na nim nie byłam bo miałam zatrucie ciazowe wogule mi nie obniżał ciśnienia tak jak powinien.Obecnie jestem w 8 tygodniu ciaży biorę lokren ciśnienie jest bardzo niskie i tak trzymać lekarz powiedział , że nie można pozwolić aby urosło powyżej 130/80.Trzeba być dobrej mysli
anika105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 18:58   #9
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: ciąża i nadciśnienie tętnicze

anika105 dzięki. byłam wczoraj u kardiologa i kazał mi , jak tylko zajdę w ciąże, odstawić wszystkie leki które teraz biorę od nadciśnienia na pierwsze trzy miesiące ciąży a potem się zobaczy...pozdrawiam:cmok :
agabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 13:46   #10
katarzyna2811
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzyna2811
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 318
Dot.: ciąża i nadciśnienie tętnicze

Przepraszam że się wtrące ale przez przypadek dotarłam do tego wątku i chciałam cię tylko pocieszyć że choroby związane z sercem i układem krążenia nie muszą być przeszkodą w staraniach o dzidziusia. Sama mam spore problemy z sercem, wrodzone, jestem po dwóch operacjach a mimo to dzięki opiece lekarskiej jestem mamusią dwóch chłopców. Tak więc trzeba być dobrej myśli
katarzyna2811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 08:46   #11
Astorianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Magiczna wyspa :)
Wiadomości: 422
Dot.: ciąża i nadciśnienie tętnicze

Ja zawsze miałam ciśnienie z górnej części normy,albo lekko ją przekraczałam. Zastanawialiśmy się co będzie jak zajdę w ciążę. Lekarz rodzinny był święcie przekonany, że będzie jeszcze więcej. Lekarka ginekolog już zastanawiała się jakie leki powinnam brać,miało być nieciekawie a tu niespodzianka... ciśnienie gwałtownie mi spadło. O poprzednich wartościach z cyklu 140/90 czy nawet 150/110 mogę zapomnieć. Ostatni rekord to 112/56... a tak normalnie to oscluje ok 120/70 czyli jest OK.
Astorianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 10:40   #12
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Mamusie oraz przyszłe mamusie z nadciśnieniem tętniczym

Cześć dziewczyny

Postanowiłam założyć oddzielny temat dotyczący nadciśnienia w ciąży.
Obecnie jestem w 18+5 tc, moje ciśnienie od wielu lat jest skaczące, podczas stresu potrafi dojść do 240/170 (to rekord, zazwyczaj przy takim skoku wynosi około 170/90) Na co dzień ciśnienie nie przekracza zazwyczaj 130/80
Mam już jednak zapowiedziany poród poprzez cc, a także jestem w trakcie ustawiania leczenia odpowiedniego dla ciężarnej.

Czy są tu jakieś mamy bądź przyszłe mamy, które borykają się z nadciśnieniem?
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 10:49   #13
sandra1892
Zadomowienie
 
Avatar sandra1892
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 046
Dot.: Mamusie oraz przyszłe mamusie z nadciśnieniem tętniczym

Ja miałam nadciśnienie w ciąży od 15 tygodnia zaczęło skakać i lekarze podejrzewali, że przed ciążą też miałam nadciśnienie,( bo przecież ciśnienie indukowane ciążą pojawia sie po 20 tyg.)ale niezdiagnozowane. Urodziłam córkę w 30 tyg. z powodu stanu przedrzucawkowego i jeszcze 2 miesiące po porodzie ciśnienie mi skakało, a teraz jest w normie.

Chciała bym zajść w następną ciążę, ale boję się powtórki

Życzę spokojnej ciąży i zdrowego bobasa.
__________________
sandra1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 10:55   #14
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Mamusie oraz przyszłe mamusie z nadciśnieniem tętniczym

sandra, dziękuję za odpowiedź
A powiedz, brałaś jakieś leki na wyregulowanie ciśnienia?
Ja się właśnie stanu przedrzucawkowego boję najbardziej
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 11:01   #15
sandra1892
Zadomowienie
 
Avatar sandra1892
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 046
Dot.: Mamusie oraz przyszłe mamusie z nadciśnieniem tętniczym

W ciąży brałam dopegyt. A po ciąży brałam dopegyt i nitrendypinę.

U mnie do nadciśnienia doszła jeszcze cukrzyca, bo gdyby nie ona może nie było by tak źle i wytrzymała bym dłużej.

No ale jak już mi w szpitalu ciśnienie wyrównali bo dostawałam dodatkowo nepresol dożylnie, to na ktg małej zaczęło tętno spadać i cc zrobili.
__________________
sandra1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 11:05   #16
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Mamusie oraz przyszłe mamusie z nadciśnieniem tętniczym

Rozumiem. Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło

Niestety u mnie Dopegyt nie zdaje egzaminu, bo ciśnienie mam napadowe tak jak wcześniej pisałam, w związku z czym po Dopegycie mam "zjazd" kompletny
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 11:27   #17
sandra1892
Zadomowienie
 
Avatar sandra1892
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 046
Dot.: Mamusie oraz przyszłe mamusie z nadciśnieniem tętniczym

Nie martw się. Jeżeli masz zaufanego i kompetentnego lekarza to dobierze odpowiednio leczenie i wszystko będzie w porządku.

Ja chodziłam do lekarza prywatnie i płaciłam dość słono co 3 tygodnie, a on olał moje objawy i podejrzenia i tak to się skończyło. Bo może jak wcześniej by mnie położył do szpitala donosiła bym dłużej ciąże. A tak gdyby nie to że w domu mierzone ciśnienie mnie zaczęło niepokoić to nie wiem jak by to się skończyło gdybym na własną rekę do szpitala się nie zgłosiła.


Dziękuję tylko Bogu za to, że moja córka jest zdrowa i prawidłowo się rozwija.
__________________
sandra1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 11:29   #18
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Mamusie oraz przyszłe mamusie z nadciśnieniem tętniczym

Dziękuję za słowa otuchy

Mam świetnego ginekologa i hipertensjologa, także staram się nie denerwować na zapas

Nie ma co gdybać, dobrze, że Wasza córcia jest zdrowa i że wszystko skończyło się pomyślnie
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 11:59   #19
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Mamusie oraz przyszłe mamusie z nadciśnieniem tętniczym

Ja u lekarza zawsze miałam wysokie (max. 160/110), w domu prawidłowe - koło 115/75.
Nie brałam żadnych leków, jedyne zalecenie to mierzyć codziennie 2x przez cała ciąże.
Przez ten czasu w domu miałam tylko raz podwyższone - jak myślałam, ze odeszły mi wody
Poród sn, o czasie.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 12:14   #20
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Mamusie oraz przyszłe mamusie z nadciśnieniem tętniczym

perfuzja, dziękuję za odpowiedź
Ja nastawiam się zdecydowanie na cc, z resztą nie bardzo chciałabym rodzić sn, bo wiem, że mnie ciśnienie może skoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Wystarczyłoby, że położna krzywo się spojrzy a mnie skoczyłoby ciśnienie na bank
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 13:11   #21
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Mamusie oraz przyszłe mamusie z nadciśnieniem tętniczym

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Postanowiłam założyć oddzielny temat dotyczący nadciśnienia w ciąży.
Obecnie jestem w 18+5 tc, moje ciśnienie od wielu lat jest skaczące, podczas stresu potrafi dojść do 240/170 (to rekord, zazwyczaj przy takim skoku wynosi około 170/90) Na co dzień ciśnienie nie przekracza zazwyczaj 130/80
Mam już jednak zapowiedziany poród poprzez cc, a także jestem w trakcie ustawiania leczenia odpowiedniego dla ciężarnej.

Czy są tu jakieś mamy bądź przyszłe mamy, które borykają się z nadciśnieniem?
witaj, ja też miała przygodę z dużym ciśnieniem w ciąży i skończyło się to cc na miesiac przed terminem, pomimo że leżałam na patologii ciąży i zbijali mi ciśnienie, nie udalo się.
Leczyłamsię na ciśnienie od 4 miesiąca ciąży, najgorsze miałam w 7,8 miesiącu. Brałam dopegyt.
Pomimo problemów z ciśnieniem nie miałam planowanej cesarki, nawet o to się lekarza pytałam ale potem szybko się inaczej podziało. Wysokie ciśnienie, w ciągu tygodnia pojawiło się białko w moczu, kołatania serca, mroczki przed oczami. I w ciągu godziny podjęto decyzje o cc.
Nie wspominam jakoś źle tych problemów.
__________________
Liwia 3.10.2013

Edytowane przez 89Beatka
Czas edycji: 2014-02-19 o 18:38
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 06:41   #22
53a79fa446cdfb8869bfead901fb105f1bedb9e1_5f7ba57211d4f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 953
Dot.: Mamusie oraz przyszłe mamusie z nadciśnieniem tętniczym

Dzień dobry, czy ktoś jeszcze tu zagląda?
Planuję ciąże, leczę nadciśnienie od kilkunastu lat, na nebispesie udało mi się je super wyregulować. Niestety przestawiłam się w związku ze swoimi planami na Dopegyt i mam wrażenie ze w ogóle nie działa a lekarz kazał zapomnieć o planach ciazowych póki co... jestem załamana...
53a79fa446cdfb8869bfead901fb105f1bedb9e1_5f7ba57211d4f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-08 07:41:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.