Paracentralna przepuklina jądra miażdżystego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-26, 12:02   #1
madziulek3955555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 18
GG do madziulek3955555
Exclamation

Paracentralna przepuklina jądra miażdżystego


Witam. Robiłem badania TK kręgosłupa lędźwiowego wykonano z wykorzystaniem rekonstrukcji wielopłaszczyznowej w projekcji strzałkowej na poziomach: L3-L4 L4-L5 L5-S1
Prawie poziome ustawienie kości krzyżowej, Sklerotyzacja i nierówność blaszek granicznych. Nieduże zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych na poziomach wszystkich badanych segmentów ruchowych.
Poziom L3-L4: tylnoprawoboczne uwypuklenie pierścienia włuknistego typu bulging disc z wypuklaniem sie w zachyłek boczny prawy : L4-L5: paracentralna przepuklina jądra miażdżystego * 7mm ze zmniejszeniem rezerwy objętościowej kanału kręgowego
Poziom L5-S1 bez cech patologii krążka międzykręgowego. Mam ostre bule promieniujące do lewej nogi.
Czy to schorzenie nadaje się do leczenia manualnego, np dr Palucha ?
Pozdrawiam
madziulek3955555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 04:34   #2
Maorio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Paracentralna przepuklina jądra miażdżystego

Witam Cię! Oczywiście że się nadaję ale musi być w porozumieniu ze specjalistą który Cię kierował na TK i to on musi określić co można z tym zrobić. Jest wiele sposobów na złagodzenie twoich dolegliwości ale jest to proces złożony z wielu czynników. Z tego co piszesz jesteś osobą młodą i w takim wypadku radziłbym wykorzystać wszystkie możliwości jakie będą oddalały radykalne metody leczenia. W wypadku tej metody o której piszesz jest na pewno skuteczna ale długotrwała są lepsze i szybsze metody które w Twoim wypadku można zastosować. Pozdrawiam!
Maorio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 12:41   #3
madziulek3955555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 18
GG do madziulek3955555
Dot.: Paracentralna przepuklina jądra miażdżystego

Dzięki za odpowiedź, mógł byś podać te inne (szybsze) metody leczenia Był bym bardzo wdzęczny
madziulek3955555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 09:03   #4
Maorio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Paracentralna przepuklina jądra miażdżystego

Witam! Najpierw musiałbym wiedzieć co na twoje TK specjalista który Cię wysyłał w jakim jesteś wieku i co robisz na co dzień, nauka czy praca i jaki jej charakter. W brew pozorom to ma ogromne znaczenie. Pozdrawiam! M
Maorio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 16:30   #5
madziulek3955555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 18
GG do madziulek3955555
Dot.: Paracentralna przepuklina jądra miażdżystego

Mam 44lata, pracuję fizycznie budowlaniec (obecnie nie pracuję). Lekarz neurolog sugeruje zabieg usunięcia przepukliny. Miałem 2 lata przerwy bez bólu, w tej chwili czuję nawrót (w mniejszym stopniu niż 2 lata temu). Mam problemy z siedzeniem, leżeniem i spaniem, bez proszków przeciwbólowych nie da się normalnie funkcjonować.
Dzięki za opd. Pozdrawiam
madziulek3955555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.