Miasto 44 - opinie - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-24, 13:37   #61
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Miasto 44 - opinie

Mi się zdecydowanie zwiastuny podobały bardziej, niż sam film. Czytałam sobie po seansie recenzje na filmwebie i przychylam się do jednej, że reżyser dał swoim bohaterom emocje a zabrał inteligencję.
Film tylko utwierdził mnie w przekonaniu, jakim głupim przedsięwzięciem było całe powstanie. Od samego początku odnosiłam wrażenie, że dzieciaki się chciały pobawić, chciały dreszczyku emocji to przystąpiły do powstania. Świadczy o tym między innymi dialog z samochodu, gdzie gościu się cieszy jak głupi do sera, że mają w obozie najlepsze dziewczyny, no i przewidywania, że w trzy dni bez odpowiedniego uzbrojenia, bez odpowiedniego przeszkolenia w większości przypadków zakończą walkę z okupantem. Widać wyraźnie, że 3/4 dzieciaków wcale nie wiedziała na co się pisze. Mieli jakieś romantyczne wyobrażenie o tym przedsięwzięciu, co jest w zasadzie dość smutne.
Mam nadzieję, że w rzeczywistości nie wyglądało to tak beznadziejnie i było nieco bardziej przemyślane. W filmie dzieciaki biegną na czołówkę z wrogiem- właściwie bez broni (to co mieli to była porażka), właściwie bez żadnego planu.

Szkoda, że zdecydowali się na ten ruch. Od 44' do kapitulacji Niemiec było tak blisko, że mogło się obyć bez zrównania miasta z ziemią, bez wymordowania tylu ludzi. Można powiedzieć, że na armię niemiecką- gdzie walczyły wojska z prawdziwego zdarzenia, dobrze uzbrojone wyskoczyły dzieciaki z patykami i kamieniami. Nie liczę tych kilku oddziałów, które miały jakiś pomysł na to powstanie i potrafili posługiwać się bronią. W większości była to młodzież służąca za mięso armatnie.

Szkoda też, że nie pokazali wcale wątku łączniczek, które odegrały kluczową rolę w powstaniu i bez ich udziału powstanie nie byłoby możliwe. Te kobitki wykonywały naprawdę niebezpieczną robotę i właściwie zawsze kończyło się to śmiercią.
Dziewczyny w filmie są głupiutkie, całowanie zajmuje je bardziej niż rozmyślanie jak tu nie dać się zabić.

Edytowane przez DariaKom
Czas edycji: 2015-01-24 o 13:41
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 16:09   #62
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Miasto 44 - opinie

Można już kupić "Politykę" z filmem, cena 29 zł.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 13:41   #63
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Miasto 44 - opinie

ja dopiero parę dni temu widziałam część filmu i jestem pod ogromnym wrażeniem że ktoś był w stanie nakręcić aż ..taki szit
no nie mam słów.normalnie mnie zatkało i naprawdę brak mi słów.
takiego chłamu dawno nie widziałam
zwiastun był okropny.i reszta też
co to w ogóle było?przerysowana kreskówka?
żal.

Edytowane przez 201710120930
Czas edycji: 2016-12-30 o 13:42
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-30 13:41:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.