Mydło ALEPPO - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-25, 13:08   #811
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez marcin10_19 Pokaż wiadomość
Wysuszona skore mialem po jeleniu, wyszuszona to malo powiedziane-jak kamien! Umylem Twarz wczoraj wieczor i dzisiaj rano wlasnie tym mydelkiem z aleppo 20% i nie wiem co myslec ale pierwszy raz od dwoch lat przecieram nos i jest tylko taka delikatna powloczka, zadnego filmu tlistego czy jak to bylo po bialym jeleniu az tluszczu splywajacego. Najbardziej boje sie wysypu po tym aleppo, chociaz mam nadzieje ze obejdzie sie bez tego. Bo po nim juz nie mam wysuszonej skory, lekko sciagnieta ale to i woda takie powoduje.
Oby Ci służyło na dłuższą metę. Ja zawsze muszę wtrącić moje trzy grosze, bo są osoby, którym wizażowe hity nie służą i jestem jedną z nich. Jakbym miała bazować na mydle Aleppo, olejach i kosmetykach z wyciągami ziołowymi, to byłoby tragicznie. Ale nic w tym dziwnego, nie istnieje kosmetyk, który służy wszystkim.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 11:57   #812
czarneoczy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 11
Dot.: Mydło ALEPPO

bosz...
przeczytałam właśnie cały wątek i jaka byłam głupia taka jestem nadal :P
skóra mieszana, z tendencją do zaskórniaków parszywych i kruche naczynka na dodatek...
się wstępnie zdecydowałam na aleppo 40% dla siebie i dla 4letniej córki marsylskie z olejem palmowycm albo jak mi wejdzie w ręce/oczy z kozim mlekiem...
dodatkowo chcę kupić jako piling "czarne mydło"
tylko teraz mam zagwozdkę gdzie... mydlarnia ceny ma dość wysokie, kalina ma z jakieś francuskiej firmy "najeli", w helfy nie ma 40%...
a toto http://gaj-oliwny.pl/product-pol-100...wego-200g.html to oryginalne czy jakaś podróba?
a tu któraś kupowała?
http://sapindus.pl/biosklep/mydla-naturalne
się reklamują jako sprzedawcy oryginalnego...

helpunku...
czarneoczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 13:59   #813
201708280929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 204
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Oby Ci służyło na dłuższą metę. Ja zawsze muszę wtrącić moje trzy grosze, bo są osoby, którym wizażowe hity nie służą i jestem jedną z nich. Jakbym miała bazować na mydle Aleppo, olejach i kosmetykach z wyciągami ziołowymi, to byłoby tragicznie. Ale nic w tym dziwnego, nie istnieje kosmetyk, który służy wszystkim.
Mnie też Aleppo nie służyło. Użyłam tylko razy ale zaczęło wywoływać wypryski - zwykle mam czystą cerę, bez trądziku, kupiłam aleppo, bo sądziłam, że pomoże w walce z zaskórnikami. Nie wierzę w oczyszczanie się cery, pryszcze goją się u mnie bardzo długo, więc już nie używam. Mam teraz taki kloc mydła z którym nie wiem co zrobić.
201708280929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 14:30   #814
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez powolutku Pokaż wiadomość
Mnie też Aleppo nie służyło. Użyłam tylko razy ale zaczęło wywoływać wypryski - zwykle mam czystą cerę, bez trądziku, kupiłam aleppo, bo sądziłam, że pomoże w walce z zaskórnikami. Nie wierzę w oczyszczanie się cery, pryszcze goją się u mnie bardzo długo, więc już nie używam. Mam teraz taki kloc mydła z którym nie wiem co zrobić.
To ja mam o wiele dłuższą historię z tym specyfikiem. Zużyłam kostkę 40% i kostkę 5-8% i na koniec słoik Savon Noir. Przez długi czas nie przyszłoby mi do głowy, że to mydło jest winowajcą fatalnego stanu mojej skóry, obwiniałam wszystko inne: kwasy, kremy, minerały, a wystarczyło odstawić Aleppo na kilka dni i skóra zaczęła się regulować. Sugerowałam się tym fajnym, aż skrzypiącym oczyszczeniem twarzy i to był błąd, moja skóra wcale czegoś takiego nie potrzebuje. Myłam nim też ciało. Skóra mnie swędziała, przesuszała się, ale obwiniałam o to wodę na basenie. Powinnam była zdecydowanie wcześniej wyrzucić ten specyfik do kosza.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 14:42   #815
201708280929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 204
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To ja mam o wiele dłuższą historię z tym specyfikiem. Zużyłam kostkę 40% i kostkę 5-8% i na koniec słoik Savon Noir. Przez długi czas nie przyszłoby mi do głowy, że to mydło jest winowajcą fatalnego stanu mojej skóry, obwiniałam wszystko inne: kwasy, kremy, minerały, a wystarczyło odstawić Aleppo na kilka dni i skóra zaczęła się regulować. Sugerowałam się tym fajnym, aż skrzypiącym oczyszczeniem twarzy i to był błąd, moja skóra wcale czegoś takiego nie potrzebuje. Myłam nim też ciało. Skóra mnie swędziała, przesuszała się, ale obwiniałam o to wodę na basenie. Powinnam była zdecydowanie wcześniej wyrzucić ten specyfik do kosza.
Savon noir nie było lepsze? Aktualnie używam takiego bardzo łagodnego płynu do higieny intymnej i jestem bardzo zadowolona, ale kusi mnie, żeby dalej eksperymentować.
201708280929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 14:46   #816
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez powolutku Pokaż wiadomość
Savon noir nie było lepsze? Aktualnie używam takiego bardzo łagodnego płynu do higieny intymnej i jestem bardzo zadowolona, ale kusi mnie, żeby dalej eksperymentować.
Zachęcano mnie w tym wątku, że właśnie lepsze, ale moja skóra się na tę teorię wypięła. Nie chciałabym kolejnego egzemplarza nawet za darmo, chyba nigdy nic mi tak okropnie nie przesuszyło cery. Teraz używam właściwie tylko miceli, mycie wodą jednak mi nie służy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 16:55   #817
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mydło ALEPPO

mi pierwsza kostka aleppo krzywdy nie zrobiła, ale druga już tak , więc również zwolenniczką ich nie jestem
za to polecam mydełko z olejem z czarnuszki (dokładnie takie jak w załączniku)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mydlo-z-olejku-z-czarnuszki-100-naturalne-mydlo-z-olejku-z-czarnuszki.jpg (28,1 KB, 37 załadowań)
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 17:43   #818
marcin10_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13
Dot.: Mydło ALEPPO

Dzisiaj skończyło się moje używanie aleppo. Nadal pogarsza sprawę więc, to wina mydła a w zasadzia oliwy z oliwek bo jak przeczytałem podobno zapycha skórę. Ja już nie wiem czym myć twarz...masakara
marcin10_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 20:50   #819
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez marcin10_19 Pokaż wiadomość
Dzisiaj skończyło się moje używanie aleppo. Nadal pogarsza sprawę więc, to wina mydła a w zasadzia oliwy z oliwek bo jak przeczytałem podobno zapycha skórę. Ja już nie wiem czym myć twarz...masakara
Spróbuj płynu micelarnego, np BeBeauty z Biedronki, sporo osób go używa. Co prawda moim zdaniem nie dorównuje Biodermie Sensibio, ale jeśli brać pod uwagę cenę, to jest tanią i dość dobrą jakościowo opcją. Skład ma taki:

Aqua, Poloxamer 184, Disodium Cocamphodiacetate, Propylene Glycol, Polysorbate 20, Panthenol, Peat Extract, Malva Sylvestris Flower Extract, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Citric Acid, Parfum, Methylparaben, Propylparaben, Methylisothiazolinone
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 22:00   #820
201708280929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 204
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez marcin10_19 Pokaż wiadomość
Dzisiaj skończyło się moje używanie aleppo. Nadal pogarsza sprawę więc, to wina mydła a w zasadzia oliwy z oliwek bo jak przeczytałem podobno zapycha skórę. Ja już nie wiem czym myć twarz...masakara
Z rumiankowego żelu sylveco byłam zadowolona. Ale płyny do higieny intymnej (niektóre, nie wszystkie) to dla mnie odkrycie roku, nigdy nie myłam się czymś tak łagodnym.
201708280929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 20:21   #821
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez powolutku Pokaż wiadomość
Z rumiankowego żelu sylveco byłam zadowolona. Ale płyny do higieny intymnej (niektóre, nie wszystkie) to dla mnie odkrycie roku, nigdy nie myłam się czymś tak łagodnym.
Możesz powiedzieć które żele do hig. intymnej Ci spasowały? Szukam czegoś dobrego, bo mam nawracające infekcje
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-28, 18:24   #822
marcin10_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13
Dot.: Mydło ALEPPO

Jakoś nie wyobrażam sobie myć twarz bez użycia wody...zwłaszcza w środowisku w jakim preacuje....doradzcie czym myć twarz bo ja już na prawde nie wiem...
marcin10_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 21:19   #823
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez marcin10_19 Pokaż wiadomość
Jakoś nie wyobrażam sobie myć twarz bez użycia wody...zwłaszcza w środowisku w jakim preacuje....doradzcie czym myć twarz bo ja już na prawde nie wiem...
Nie wiem, gdzie pracujesz, ale ja pracowałam kiedyś w miejscu, gdzie trochę się kurzyło i bywało gorąco (po pracy miałam zawsze opiłki metalu zalegające na skórze, ciuchach i włosach). Po powrocie do domu wskakiwałam pod prysznic, więc część tego osadu zmywała sama woda, a resztę domywałam właśnie micelem. Moje problemy zaczęły się dopiero od mydła Aleppo.
Strach przed myciem bez wody to jest tylko bariera psychiczna, warto chociaż spróbować. Micele mają środki myjące, tylko łagodniejsze od żeli. Jak ktoś już musi mieć tę wodę, to przecież może potem przetrzeć facjatę np mineralką.

A z jeszcze innych metod to może olejek myjący? Czyli olej + detergent (łagodny). Nie zostawia oleistej powłoki, ale zarazem nie wysusza. Tylko z olejami bywa różnie, niektóre zapychają, także dla mnie micel jednak wygrywa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 08:32   #824
marcin10_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13
Dot.: Mydło ALEPPO

O nie olejki nie wchodzą w grę....wystarczyła mi oliwa z oliwek przed dwa dni i zapchała mi całe czoło. Tak żałuję że stosowałem to mydło ponownie. ja już wole mieć krosty na plecach, klatce czy nawet w dolnych częściach twarzy ale nie na czole....
marcin10_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 19:07   #825
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Mydło ALEPPO

Moje mydlo z dodatkiem soli dobiega konca( mam jeszcze taki maly okruszek ktory juz za wygodnie sie nie uzywa) i wyciagnelam aleppo z dodatkiem soli z morza martwego. Wlasnie umylam sobie lapska i tak mi dobrze ;o) Mam nadzieje ze do twarzy tez bedzie super jak recznie robione solne mydlo. Dzis pierwsze testy...
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 10:55   #826
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Mydło ALEPPO

A co to za solne aleppo? Ja swoje mydła wielbię, nie umiem niczym zastąpić. Teraz mam 55%, a już myślę, jakie kupić następne. Dla mnie zdecydowanie najlepszy kosmetyk do mycia, bardzo szkoda, że nie umiem umyć nim włosów, bo moja pielęgnacja ograniczyłaby się do aleppo + odżywki do włosów
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 16:33   #827
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Mydło ALEPPO

a to ;o) ja od lat tylko ta marka kupuje(mam nawet malutki rabacik u nich ;o) )
http://shop.strato.de/epages/1538070...2/Products/184

Pare lat temu probowalam przestawic sie na mycie wlosow mydlem. Nawet kupilam u Zhenobya specjalnie Aleppo do wlosow i tak samo jak przy zwyklym, moje wlosy go nie lubily. Probowalam przetrzymac te 6-8 tyg, jak zalecaja, ale wytrzymalam tylko 2,5 tyg.
Od poznej jesieni 2013r myje wlosy mydlem. zaczelam od mydla ponaranczowego ktore kupilam latem w Wieliczce i ngale okazalo sie ze moje wlosy nie wygladaja na tluste, nie sa uglabane, no jak bym umyla je szmponem bez silikonow, czyli volumen tez mialam i skora glowy wkoncu szczesliwa( od paru lat reaguje zle nawet na delikatne detergenty w naturalnych szamponach). Zakupilam u mojej siderki 4 mydla wlosowe plus oczywiscie maly zapasik innych mydel. Okazalo sie ze nadal wlosy super. Nie kazde moze bylo idealne dla mojej skory glowy, ale ogolem ok. Teraz wykonczylam je i wzielam to mydlo do wlosow, ktore zamowilam przy ostatnim zamawianiu Aleppo

http://shop.strato.de/epages/1538070...2/Products/608

i wszystko gra, dlatego sobie pomyslalam, ze jak wykoncze mydlo cielesne i bedzie cieplej , to jak zawsze wyciagne Aleppo na cieple miesiace( idealnie mnie dezodoruje, poce sie ale nie waniam zjelczalym potem) , to sporbuje znow umyci wlosy. Moze tym razem sie uda i bede mogla tez aleppo do wlosow uzywac i kto wie? moze sie znow na to specjalnie do wlosow skusze, bo ma bardzo fajne rzeczy w srodku( za pierwszym razem zuzylam je do ciala, skoro wlosy nie lubily)

http://shop.strato.de/epages/1538070...02/Products/90

jak ja mialam to wtedy jeszcze byl inny spempel, ale jesli dobrze kojarze sklad ten sam jest.
I wogole, nawet to zwykle aleppo bez dodatkow w duzej 200g kostce. jak bede super pojechac na urlop do Pl i wziasc ze soba tylko jedna kostke mydla, a nie kilka kostek, jedna do ciala, druga do twarzy( z solnego mydla nie mam zamiaru rezygnowac, reguluje mi cere i wogole pomoglo w odbudowaniu plaszcza lipidowego), a trzecia do wlosow. Jak bym mogla myc wlosy aleppo to mialabym tylko dwie kostki na wyjazdach i wogole, nawet bedac w domu, jakies mydlo sie konczy i nie ma problemu ze nie mam typowego wlosowego mydla i problem, bo czy pasuja finanse czy nie to musze zamawiac, a tak wezme sobie kazde inne mydlo ktore mam pod reka bo sie codziennie myje mydlem naturalnym i moge nim tez wlosy umyc i wygladaja one tak jak bym nie zmienila produktu tylko ciagle myla tym samym mydlem. Marze o takim momencie i jesli dalej bedzie tak dobrze szlo to niedlugo on nastapi ;o) Jestem przeszczesliwa, ze moje wlosy wogole mydlo polubily, teraz musze tylko sprawdzic czy kazde, albo chodz wiekszosc.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 12:44   #828
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Mydło ALEPPO

Umylam dzis wlosy mydlem Aleppo z dodatkiem soli( wlosy mi juz ociekaly woda i nie mialam jak isc do mojej komody po nowe mydlo, zlapalam aleppo solne co mam przy zlewie i go uzylam) i sie udalo. Wlosy sa jak nalezy! Ale sie ciesze ! ;o) Mialam naoliwione wlosy olejem Ikarov. Oleje zmywam przewaznie przy 2-3 namydleniach wlosow, w zaleznosci jak sie zmywaja to czasami wystarczy ze dwa razy namydle wlosy. jak nie jestem pewna, albo czuje ze jednak troche oleju jeszcze jest to namydlam jeszcze trzeci raz i splukuje dosc ciepla woda i to porzadnie, inaczej moga pozostac resztki mydla. na koniec splukuje wlosy zimna woda. Postapilam tak jak zawsze i wszystko gra. Dlaczego kiedys wlosy mydla nie lubily? Dlaczego byly po nim przyklapniete i choc nie byly, to wygladaly na tluste? Nawet zakwaszenie ich nie przynioslo skutku, a teraz tylko myje i nie zakwaszam i jest ok.
Mam taka mala teoryjkie, ale nie wiem czy w dobym kierunku mysle. Kiedys probowalam odrazu przestawiac sie na mydlo, na moich wlosach byly jeszcze resztki tradycyjnej pielegnacji. Na konce uzywalam preparatow z silikonami. Od chyba 1,5 moze 2 lat moje wlosy nie widzialy silikonow. Nawet na konce nakladam krople oleju naturalnego, wszystkie preperaty na konce oddalam w dobre rece i uzywam sama nature. Moze tu jest pies pogrzebany? Woda w kranie nadal taka sama, wiec nic innego mi sensownego nie przychodzi do glowy jak wlasnie to, ze na wlosach nie mam zadnych resztek klasycznej pielegnacji. Ma ktos lepsza teorie ode mnie? Co sie stalo, ze teraz kazde mydlo jak zlapie( nawet te nie wlosowe) moim wlosom pasuja. Nic nie jest ulizane, nic nie jest tluste ani nie wyglada na tluste. Wlosy mam ladne i puszyste jak po umyciu szamponem( po ktorym skora glowy mi szalala, a teraz mam spokoj ;o) ) . od kiedy regularnie olejuje wlosy, to tez zadziej je myje, nie tluszcza sie tak jak wczesniej.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-05-11 o 12:45
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 17:42   #829
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Mydełko dla noworodka

Hej dziewczyny przymierzam sie do zakupów na Biolander i zastanawiam się które z naturalnych mydełek mogłybyście polecić do mycia delikatnej skóry noworodka? Sama używam Aleppo 25% i myślę czy dla noworodka będzie odpowiednie 100% Olive. bardzo dużo jest tych mydełek i nie wiem które można zacząć już stosować u noworodka od pierwszych dni życia. Będę wdzięczna za sugestie i pomoc.
Pozdrawiam
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 17:38   #830
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Mydełko dla noworodka

Niedawno zamawaialam w moim aleppowym sklepie. Wzielam tez mydlo typowo do wlosow. Wczoraj paczka przyszla, a dzis mialam dzien mycia wlosow i wzielam do tego wlosowe Aleppo. I znow bede sie rozplywac jak w poprzednim poscie ;o) Jakie ja mam dzis fajne wlosy, fryzura siedzi jak nalezy. I pomyslec ze te pare lat temu to samo mydlo robilo mi uklep i tluste wlosy. Wygladalam jak by mnie krowa jezorem przejechala hehehehe. Jak ja sie ciesze ze moje wlosy sie przestawily. Od konca jesieni myje wlosy tylko mydlem i skora glowy ma sie idealnie. Zero podraznien jak po szamponach.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 19:16   #831
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie Aleppo powodowało plagę suchych skórek i ogromną nadprodukcję sebum. Cera pomimo tego, że jest z natury tłusta broniła w ten sposób przed obdzieraniem jej z warstwy ochronnej.
Jeśli Aleppo Ci nie pomoże, to bardzo polecam rezygnację z mycia środkami wymagającymi wody na rzecz płynów micelarnych, które czyszczą łagodniej - to uspokaja produkcję sebum, ogranicza przetłuszczanie (bo skóra nie musi się już bronić) i nie powoduje odwodnienia, które jest przyczyną suchych skórek.

Mydła jednak nie są dla każdego. Jak ktoś chce je stosować to warto przy tego rodzaju myciu pamiętać o toniku, który przywraca prawidłowe pH. Bez niego pH powróci do normy, ale to jednak "dodatkowa robota" dla skóry.
Mnie nie wysuszało ani nie podrażniało. Używałam 2 razy dziennie, bo widziałam, że mogę.

Problem? Zaczęły pojawiać mi się pryszcze - a problemów z trądzikiem nie mam. Aleppo kupiłam, bo sądziłam, że pomoże na zaskórniki. Nie pomogło, przynajmniej po miesiącu regularnego stosowania w zaskórnikach nic się nie ruszyło. Oczywiście bezpośrednio po umyciu cera wydaje się czystsza, ale to wrażenie, które mam po wielu środkach myjących. Po chwili po umyciu uczucie znika.

A pryszcze na pewno były spowodowane właśnie przez mydło, bo z kosmetykami nie eksperymentuję... Cyklem spowodowane też to nie było, bo cera powinna mi się była pogorszyć właśnie w tych dniach kiedy Aleppo odstawiłam. Zamiast tego polepszyła się od razu po odstawieniu. Niestety, nie dla mnie.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 20:21   #832
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Mydło ALEPPO

kupilam sobie aleppo z olejem czarnuszki i drugie z glinką i olejem arganowym. Zobaczymy jak się spiszą.
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 06:40   #833
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez marcin10_19 Pokaż wiadomość
Dzisiaj skończyło się moje używanie aleppo. Nadal pogarsza sprawę więc, to wina mydła a w zasadzia oliwy z oliwek bo jak przeczytałem podobno zapycha skórę. Ja już nie wiem czym myć twarz...masakara
"nigdy nie myj twarzy mydłem" tak mnie pouczała moja babcia, a potem mama i nie myję. Tylko wodą, lekkie osuszenie ręcznikiem i na jeszcze wilgotną skórę wcieram żel z kwasem hialuronowym i szybciutko na to olejek arganowy, albo jojoba. Kwas głęboko nawilża, a olejki zapobiegają m.in. uciekaniu wody z komórek. Te olejki NIE ZAPYCHAJĄ PORÓW SKÓRY. Wnikają również głęboko w skórę. Twarz nie jest błyszcząca, a jednak nie ma uczucia ściągania i suchości. Do twarzy może być też SUROWE masło shea.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 06:50   #834
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: Mydło ALEPPO

Mam pytanie o to shea, bardzo lubię jego uczucie na twarzy, ale gdzieś w innym wątku na wizażu przeczytałam, że to zapychające masło. Czy to prawda?
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 06:54   #835
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Nixie Pokaż wiadomość
Mam pytanie o to shea, bardzo lubię jego uczucie na twarzy, ale gdzieś w innym wątku na wizażu przeczytałam, że to zapychające masło. Czy to prawda?
To bardzo indywidualna sprawa. Mnie na przykład nie zapycha i z powodzeniem się nim maziam już od roku....

Ślę z fołna
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 17:34   #836
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
"nigdy nie myj twarzy mydłem" tak mnie pouczała moja babcia, a potem mama i nie myję. Tylko wodą, lekkie osuszenie ręcznikiem i na jeszcze wilgotną skórę wcieram żel z kwasem hialuronowym i szybciutko na to olejek arganowy, albo jojoba. Kwas głęboko nawilża, a olejki zapobiegają m.in. uciekaniu wody z komórek. Te olejki NIE ZAPYCHAJĄ PORÓW SKÓRY. Wnikają również głęboko w skórę. Twarz nie jest błyszcząca, a jednak nie ma uczucia ściągania i suchości. Do twarzy może być też SUROWE masło shea.
to jest indywidualna sprawa. Moja kolezanke jojoba zapycha
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 18:07   #837
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: Mydło ALEPPO

Danke , przecież jojoba to jeden z lżejszych olejów, prawda?
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 18:30   #838
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Mydło ALEPPO

jojoba ponoć nie zapycha. Ale wierze ze komuś może szkodzić. Każda skóra może być inna.
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 10:05   #839
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Mydło ALEPPO

Masło shea nie zatyka porów jest lecznicze dla skóry, a nawet ma właściwości gojące na tej stronie jest wszystko o właściwościach masła shea - http://masloshea.com.pl/. Może ktoś pomylił masło shea z masłem kokosowym, bo kokosowe rzeczywiście zapycha pory.
Olejek jojoba leczy zaskórniki i pomaga usunąć je ze skóry, więc jak może zapychać pory. Skopiowałam info ze strony o kosmetykach, bo adres strony jest blokowany przez Wizaż

Olej z jojoby w rzeczywistości nie jest olejem, lecz ciekłym woskiem o złoto - żółtym zabarwieniu.

Ze względu na swoje niezwykłe właściwości, nazywany jest często płynnym złotem. W swoim składzie zawiera m.in.: witaminę A, F, E, palmitynian cetylu - substancję o cennych właściwościach odżywczych i natłuszczających, skwalen - występuje w naturalnym płaszczu tłuszczowym skóry, chroni ją przed utratą wody.



  • doskonale absorbowany przez skórę, nie zatyka porów działając wręcz przeciwnie - pozwala swobodnie odpływać wydzielinie skórnej, likwidując w ten sposób zaskórniki
  • bardzo trwały, wmieszany do innych olejów roślinnych przedłuża ich trwałość
naturalny filtr przeciwsłoneczny (wartość faktora - ok. 4)
  • posiada ogromne właściwości pielęgnacyjne, m.in. wspomaga naturalne funkcjonowanie skóry, przyspiesza jej regenerację, nawilża, natłuszcza, odżywia, spowalnia proces starzenia się, działa immunostymulująco
  • ponieważ krzewy jojoba uprawiane są z daleka od centrów przemysłowych, olej z jojoby charakteryzuje się idealną wprost czystością, nie zawiera żadnych substancji trujących

Olej z jojoby swoją budową zbliżony jest do wydzielanej przez ludzką skórę substancji, tzw. sebum. Jeśli ilość sebum jest zbyt niska, skóra staje się sucha, pojawiają się zmarszczki, świąd itd. Przy nadmiernym wydzielaniu sebum skóra jest nadmiernie tłusta i skłonna do wyprysków. W każdym przypadku olej jojoba reguluje ilość wydzielanego sebum, wzmacnia warstwę cementu międzykomórkowego zachowując naturalną, kwaśną warstwę ochronną skóry i przyspieszając regenerację komórek. Z tego względu olej z jojoby znalazł zastosowanie nie tylko w terapii cery suchej, ale i w terapii trądzika, łuszczycy, łupieżu. Olej z jojoby jest również prawdziwym wybawieniem dla odwodnionej skóry tłustej

Jak ktoś mówi, że mu zapycha pory to może jeszcze stosuje coś dodatkowego na twarz oprócz olejku i to inny specyfik źle działa na skórę.

Edytowane przez japoneczka01
Czas edycji: 2014-11-29 o 10:13
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 16:25   #840
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: Mydło ALEPPO

na wizażu to czlowiek zawsze sie dowie czegoś nowego dzięki za wyjaśnienie!
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-24 21:11:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.