Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-06, 22:14   #1
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836

Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.


Hej, hej .

Od dawna marzę, aby znaleźć "swój" zapach. Zazdroszczę dziewczyną, które mają swoje perfumy, które są dla nich charakterystyczne . I stąd moje pytanie, jak Wy dobrałyście sobie swój ukochany zapach . Proszę o wskazówki dla laika .
I jeszcze jedno, co myślicie o perfumach celebrytek albo z takiej półki jak np. Elizabeth Arden (podoba mi się 5th Avenue)? Warto czy lepiej odłożyć kasę i zakupić perfumy "z prawdziwego zdarzenia"?
Dodam, że do tej pory używałam głównie perfumy z Oriflame, (mając mamę konsultantkę miałam bardzo atrakcyjne ceny) lub jakichś innych typu Playboy itd. Boję się, że jeszcze nie dorosłam do luksusowych perfum .
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 22:35   #2
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Jak dobrać zapach nie powiem, bo wciąż szukam
Ale co do perfum z górnej półki - według mnie się opłaca. Mają intensywniejszy zapach i dłużej się utrzymuje, według mnie też są bardziej wydajne. Nie muszę ich dużo używać, wystarczy odrobina, a i tak są bardzo mocno wyczuwalne.
Prawdopodobnie też kupujesz wtedy prawdziwe perfumy, a nie wodę toaletową.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 23:10   #3
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Musisz odkryć jakie nuty zapachowe podobają Ci się - nawet na podstawie tych z Oriflame, będziesz mieć już punkt zaczepienia. A potem już tylko szukać i szukać

Zapalone perfumomaniaczki raczej nie są fankami zapachów celebryckich (z tego co zauważyłam ), ale moim zdaniem jeśli podobają Ci się to dlaczego nie. Ja nie dzielę "perfum" (obejmuje tutaj wszystkie typy zapachów; wody toaletowe, perfumowane), jeśli jakieś podobają mi się to je kupuje i tyle I szczerze to mało mnie obchodzi czy będzie to Avon za 50zł czy Escada za 200zł

Jeszcze co do intensywności zapachu, nie na każdym zapach będzie trzymał się tak samo intensywnie więc to też trzeba brać pod uwagę. Udało mi się przetestować kilka perfum, nazwijmy tych bardziej górnopółkowych i zapachy bardzo różnie utrzymywały się.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 23:12   #4
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Jak dobrać zapach nie powiem, bo wciąż szukam
Ale co do perfum z górnej półki - według mnie się opłaca. Mają intensywniejszy zapach i dłużej się utrzymuje, według mnie też są bardziej wydajne. Nie muszę ich dużo używać, wystarczy odrobina, a i tak są bardzo mocno wyczuwalne.
Prawdopodobnie też kupujesz wtedy prawdziwe perfumy, a nie wodę toaletową.
To wcale nie jest regułą. Wiele zapachów droższych jest równie ulotych, jak te tańsze.

Jeśli kupujesz wodę toaletową, to masz toaletową, a jeśli perfumy, to masz perfumy. Jest jeszcze woda perfumowana. a perfumy jako takie są rzadkością ( niewiele zapachów jest produkowanych w tej wersji) i są z reguły bardzo drogie - wysoka koncentracja zapachu.


Testować, testować, testować. I na skórze, nie na papierku.

Edytowane przez dobbinka
Czas edycji: 2014-07-06 o 23:14
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 09:22   #5
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Jak byłam młodsza używałam tylko Avonu, na te mnie było stać. Teraz nawet ich nie dotknę po latach ich używania zobaczyłam, że wszystkie pachną prawie tak samo.

Pierwszy swój zapach odkryłam... przez przypadek próbkę Lolity Lempickiej dostałam przy okazji jakiegoś prezentu urodzinowego, pamietam byłam zniesmaczona, że ktoś mi do prezentu dołozył próbke, ale to była miłość od pierwszego wejrzenia Miałam kilka flakonów i nigdy mi sie nie znudziły.

Potem zaczęłam odkrywać nowe zapachy i powoli kolekcjonować, zakochałam się w perfumach i uwielbiam odkrywać nowe tym samym szukać odpowiednich dla mnie zapachów.

Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej inwestować w droższe, bo są oryginalne, długotrwałe, z charakterem którego dostają na naszej skórze.

Osobiscie wolę wody perfumowane, bo z reguły wody na mojej skórze nie utrzymuja sie długo, obojętnie czy są za 400zł czy za 75zł.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 11:45   #6
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez anekania Pokaż wiadomość
Jak byłam młodsza używałam tylko Avonu, na te mnie było stać. Teraz nawet ich nie dotknę po latach ich używania zobaczyłam, że wszystkie pachną prawie tak samo.

Pierwszy swój zapach odkryłam... przez przypadek próbkę Lolity Lempickiej dostałam przy okazji jakiegoś prezentu urodzinowego, pamietam byłam zniesmaczona, że ktoś mi do prezentu dołozył próbke, ale to była miłość od pierwszego wejrzenia Miałam kilka flakonów i nigdy mi sie nie znudziły.

Potem zaczęłam odkrywać nowe zapachy i powoli kolekcjonować, zakochałam się w perfumach i uwielbiam odkrywać nowe tym samym szukać odpowiednich dla mnie zapachów.

Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej inwestować w droższe, bo są oryginalne, długotrwałe, z charakterem którego dostają na naszej skórze.

Osobiscie wolę wody perfumowane, bo z reguły wody na mojej skórze nie utrzymuja sie długo, obojętnie czy są za 400zł czy za 75zł.
Nie jest prawda, ze drozsze sa oryginalne - przeciez perfumy celebrytow czy yves rocher sa z tanszych, a sa oryginalne.

Druga sprawa - sa wody perfumowane i toaletowe, rzadko ten sam zapach wystepuje w obydwu wersjach i rozni sie tylko koncentracja. Bywa ze woda toaletowa pachnie dluzej i mocniej niz perfumowana.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 12:01   #7
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Nie jest prawda, ze drozsze sa oryginalne - przeciez perfumy celebrytow czy yves rocher sa z tanszych, a sa oryginalne.

Druga sprawa - sa wody perfumowane i toaletowe, rzadko ten sam zapach wystepuje w obydwu wersjach i rozni sie tylko koncentracja. Bywa ze woda toaletowa pachnie dluzej i mocniej niz perfumowana.
Ja mówię odnosząc się do zapachów typu Avon, sama kocham zapachy Rihanny czy Kim Kardashian, a z Yves Rocher mam chyba wszytskie możliwe ale zdecydowanie lepiej trzyma mi się Lancome czy Lolita niż Yves Rocher
Oryginalne chodziło mi bardziej niepowtarzalne
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 18:21   #8
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

A jak się ma cudowny flakon, kampania, reklama, prestiż marki do ceny perfum "luksusowych"? Przecież nie zostaje to bez znaczenia. Ciekawa jestem ile by kosztowały perfumy same w sobie bez tej całej otoczki .
Prosty przykład. Np. CK Truth woda perfumowana w Douglas kosztuje 155 zł/30 ml a dla porównania na promocji w Rossmann 100 zł/100 ml (też woda perfumowana!). Nieporównywalna różnica cenowa, oczywiście z korzyścią dla konsumenta. Ale czy wielkie koncerny nie nabijają nas czasami w butelkę (albo raczej w flakonik) ?
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:06   #9
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
A jak się ma cudowny flakon, kampania, reklama, prestiż marki do ceny perfum "luksusowych"? Przecież nie zostaje to bez znaczenia. Ciekawa jestem ile by kosztowały perfumy same w sobie bez tej całej otoczki .
Prosty przykład. Np. CK Truth woda perfumowana w Douglas kosztuje 155 zł/30 ml a dla porównania na promocji w Rossmann 100 zł/100 ml (też woda perfumowana!). Nieporównywalna różnica cenowa, oczywiście z korzyścią dla konsumenta. Ale czy wielkie koncerny nie nabijają nas czasami w butelkę (albo raczej w flakonik) ?
to, że w znakomitej większości perfumy nie są warte swojej ceny, jest chyba oczywiste. obecnie koszt produkcji zapachu, który nie zawiera naturalnych olejków, nie może być wysoki, a przecież po to koncerny przeprowadzają liczne, znienawidzone reformulacje - żeby zaoszczędzić na składnikach.
perfumy to luksusowa rozrywka, w której płaci się przede wszystkim za otoczkę. z tym się trzeba albo pogodzić, albo nie pachnieć.
albo uturlać perfumy samemu.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:28   #10
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
To wcale nie jest regułą. Wiele zapachów droższych jest równie ulotych, jak te tańsze.

Jeśli kupujesz wodę toaletową, to masz toaletową, a jeśli perfumy, to masz perfumy. Jest jeszcze woda perfumowana. a perfumy jako takie są rzadkością ( niewiele zapachów jest produkowanych w tej wersji) i są z reguły bardzo drogie - wysoka koncentracja zapachu.


Testować, testować, testować. I na skórze, nie na papierku.
Dokladnie, uwazam, ze perelki jak i buble mozna znalezc na kazdej polce. Nie zawsze cena jest adekwatna do jakosci niestety.

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Cytat:
Napisane przez anekania Pokaż wiadomość
Jak byłam młodsza używałam tylko Avonu, na te mnie było stać. Teraz nawet ich nie dotknę po latach ich używania zobaczyłam, że wszystkie pachną prawie tak samo.

Pierwszy swój zapach odkryłam... przez przypadek próbkę Lolity Lempickiej dostałam przy okazji jakiegoś prezentu urodzinowego, pamietam byłam zniesmaczona, że ktoś mi do prezentu dołozył próbke, ale to była miłość od pierwszego wejrzenia Miałam kilka flakonów i nigdy mi sie nie znudziły.

Potem zaczęłam odkrywać nowe zapachy i powoli kolekcjonować, zakochałam się w perfumach i uwielbiam odkrywać nowe tym samym szukać odpowiednich dla mnie zapachów.

Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej inwestować w droższe, bo są oryginalne, długotrwałe, z charakterem którego dostają na naszej skórze.

Osobiscie wolę wody perfumowane, bo z reguły wody na mojej skórze nie utrzymuja sie długo, obojętnie czy są za 400zł czy za 75zł.
Nie generalizowalabym w ten sposob Bo roznie bywa

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
A jak się ma cudowny flakon, kampania, reklama, prestiż marki do ceny perfum "luksusowych"? Przecież nie zostaje to bez znaczenia. Ciekawa jestem ile by kosztowały perfumy same w sobie bez tej całej otoczki .
Prosty przykład. Np. CK Truth woda perfumowana w Douglas kosztuje 155 zł/30 ml a dla porównania na promocji w Rossmann 100 zł/100 ml (też woda perfumowana!). Nieporównywalna różnica cenowa, oczywiście z korzyścią dla konsumenta. Ale czy wielkie koncerny nie nabijają nas czasami w butelkę (albo raczej w flakonik) ?
Dokladnie Z tym trzeba sie liczyc
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:30   #11
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość

Nie generalizowalabym w ten sposob Bo roznie bywa

Jeśli chodzi o Avon pracowałam przez lata jako lider , nawet te najdroższe wody miałam po 8zł - 10zł z czasem zobaczyłam, że one wszytskie pachną tak samo, Avon ma swoją nutę przewodnią, ale to trzeba lat doświadczeń.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-08, 08:32   #12
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
to, że w znakomitej większości perfumy nie są warte swojej ceny, jest chyba oczywiste. obecnie koszt produkcji zapachu, który nie zawiera naturalnych olejków, nie może być wysoki, a przecież po to koncerny przeprowadzają liczne, znienawidzone reformulacje - żeby zaoszczędzić na składnikach.
perfumy to luksusowa rozrywka, w której płaci się przede wszystkim za otoczkę. z tym się trzeba albo pogodzić, albo nie pachnieć.
albo uturlać perfumy samemu.
Moim zdaniem czesc drogich perfum nie jest warta swojej ceny, perfumy sie nie rozwijaja, sa bliskoskorne, ulotne, ale z kolei sa tez i takie, w ktore warto zainwestowac, bo np dajmy na to w Avonie nie znajdziemy intensywnego, trwalego, oryginalnego (nietypowego) zapachu, o genialnej projekcji. No ale to trzeba takie utrafic. Wiec testowac, testowac i jeszcze raz testowac
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:34   #13
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
w Avonie nie znajdziemy intensywnego, trwalego, oryginalnego (nietypowego) zapachu, o genialnej projekcji. No ale to trzeba takie utrafic. Wiec testowac, testowac i jeszcze raz testowac
o to mi chodziło
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:42   #14
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez anekania Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Avon pracowałam przez lata jako lider , nawet te najdroższe wody miałam po 8zł - 10zł z czasem zobaczyłam, że one wszytskie pachną tak samo, Avon ma swoją nutę przewodnią, ale to trzeba lat doświadczeń.
Mysle, ze Avon ma robic przede wszystkim zapachy przyjemne, zahaczajace o banal, wszystkie sa na jedno kopyto to fakt. Ale sa mile dla nosa. Ale zeby od razu ich nie tknac? Mi sie czasami zdarza uzywac kiedy nie mam ochoty na bardziej zlozone kompozycje

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez anekania Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Avon pracowałam przez lata jako lider , nawet te najdroższe wody miałam po 8zł - 10zł z czasem zobaczyłam, że one wszytskie pachną tak samo, Avon ma swoją nutę przewodnią, ale to trzeba lat doświadczeń.
Nie chce tutaj avonu bronic, bo zadna zapalona zwolenniczka nei jestem, ale nawet zapachy drozsze bazuja na podobnych nutach we wszystkich swoich perfumach, np Boss ma charakterystyczna dla siebie i zawsze taka sama baze. Znalazloby sie jeszcze kilka firm
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:54   #15
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
Mysle, ze Avon ma robic przede wszystkim zapachy przyjemne, zahaczajace o banal, wszystkie sa na jedno kopyto to fakt. Ale sa mile dla nosa. Ale zeby od razu ich nie tknac? Mi sie czasami zdarza uzywac kiedy nie mam ochoty na bardziej zlozone kompozycje

Nie chce tutaj avonu bronic, bo zadna zapalona zwolenniczka nei jestem, ale nawet zapachy drozsze bazuja na podobnych nutach we wszystkich swoich perfumach, np Boss ma charakterystyczna dla siebie i zawsze taka sama baze. Znalazloby sie jeszcze kilka firm
Używałam Avonu i TYLKO AVONU przez 5 lat, chyba mogę mieć już totalne obrzydzenie? : ) czasami można kochać coś wiecznie a czasami szybko można sobie obrzydzic, jak była mała przez 3 miesiące dziadkowie dawali mi do picia tylko wodę i sprite od tych wakacji które były lat temu 14 nie pije sprite, bo nie tknę

Byc może bazują przecież nie wiem, ja odnoszę się tu do Avonu
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 09:22   #16
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
Moim zdaniem czesc drogich perfum nie jest warta swojej ceny, perfumy sie nie rozwijaja, sa bliskoskorne, ulotne, ale z kolei sa tez i takie, w ktore warto zainwestowac, bo np dajmy na to w Avonie nie znajdziemy intensywnego, trwalego, oryginalnego (nietypowego) zapachu, o genialnej projekcji. No ale to trzeba takie utrafic. Wiec testowac, testowac i jeszcze raz testowac
to, że jak się zainwestuje to się dostaje opcję najlepszą z możliwych (co często jest prawdą, acz nie zawsze, teraz nawet chanel nie chce trzymać się skóry), to nie oznacza od razu, że coś jest warte swojej ceny.
skoro najdroższe zapachy avonu można mieć za 10 zł, to jaki jest koszt produkcji zapachu i ile zarabia proucent? ile tam jest procent marży? o ile droższa może być produkcja zapachu diora, a o ile wyższe są ceny? jakie jest przebicie?
ja rozumiem inwestowanie w dobre perfumy. sama inwestuję. ale mam świadomość, ile przepłacam.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 19:08   #17
vilka80
Wtajemniczenie
 
Avatar vilka80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 842
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

A ile warta jest książka jako zbiór kartek lub płyta jako sam nośnik albo płótno z naniesioną farbą?? Perfumy podobnie jak książka, płyta czy obraz to sztuka i za tą twórczość, pomysł się płaci (plus oczywiście marketing i jakość komponentów).
__________________


vilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 22:03   #18
Lou71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 40
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Witam,
Od ok. 7 lat testuję perfumy, wody toaletowe, kupuję odlewki, miniaturki itp. Miałam ich setki, jedne podobają mi się bardziej, inne mniej, ale żaden nie przypadł mi tak do gustu, aby go kupić po raz drugi. W perfumeriach również wącham, testuję. Kiedy któryż zapach spodoba mi się, to często już po kilku tygodniach nudzi mi się. Wiem , że w najbliższym czasie nie będę w stanie go użyć. Wówczas odkładam go, sprzedaję na allegro, wydaję siostrze lub córce. Bardzo lubię pachnieć i chciałabym znaleźć "swój" zapach. Poradźcie .
Lou71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 23:45   #19
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez vilka80 Pokaż wiadomość
A ile warta jest książka jako zbiór kartek lub płyta jako sam nośnik albo płótno z naniesioną farbą?? Perfumy podobnie jak książka, płyta czy obraz to sztuka i za tą twórczość, pomysł się płaci (plus oczywiście marketing i jakość komponentów).
Vilko, zgoda. Koszt produkcji zapisu myśli ludzkiej, nośnika kultury czy działa sztuki nijak się ma do jego ceny rynkowej. Koszt wytworzenia perfum, jak mniemam, jest wyższy niż koszt wytworzenia książki czy płyty jednak pytanie o realną wartość tego, co kupuję zamknięte we flakonie wraca do mnie za każdym razem gdy widzę w jednej perfumerii zapach za xzł w drugiej zaś, z pewnością mniej okazałej i generującej mniejsze koszty własne za ten sam zapach za 1/2x.
To co mnie bulwersuje w przemyśle perfumeryjnym to swoisty podatek od luksusu, który uiszczamy za każdym razem, gdy kupujemy flakon. Mam wrażenie, że ceny perfum z całkowitą premedytacją windowane są wysoko- z definicji jest to bowiem dobro, na które nie każdy będzie mógł lub chciał sobie pozwolić. Skoro tak producent i dystrybucja może ustalić bardzo wysokie choć nie zaporowe ceny ci bowiem, którzy z pasji, snobizmu lub chęci poczucia przynależności do "elity" chętnie zapłacą więcej za dobro ściśle kojarzone z luksusem i zamożnością.
Ot, proste zastosowanie znanej z psychologii marketingu reguły niedostępności.
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-09, 09:05   #20
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Z 15- 20 lat testuję różności a nie mam jeszcze swojego zapachu, jest tyle flakoników w sklepach że kupuję ciągle coś nowego.
Nie powiedziałam jeszcze żadnemu zapachowi "zostaję z tobą do emerytury", ciągle mi się zmieniają nuty podobające się, są zapachy którym nadaję tytuł hitu, ale całe życie pachnieć jednym zapachem toby to nudne było.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 09:14   #21
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Z 15- 20 lat testuję różności a nie mam jeszcze swojego zapachu, jest tyle flakoników w sklepach że kupuję ciągle coś nowego.
Nie powiedziałam jeszcze żadnemu zapachowi "zostaję z tobą do emerytury", ciągle mi się zmieniają nuty podobające się, są zapachy którym nadaję tytuł hitu, ale całe życie pachnieć jednym zapachem toby to nudne było.
Ja nawet nie szukam tego jednego jedynego, ale po prostu kolejnego, ktory mnie zachwyci i ktorego bede chetnie nosic zdarza sie, ze uzywam codziennie czegos innego, zmieniam zapachy w zaleznosci od masy czynnikow, nastroju, chwilowego kaprysu, pory dnia, pory roku, klimatu itd i tak jak mowisz, z jednym to by byla nuda z drugiej strony fajnie meic taki signature scent, z ktorym wszyscy Cie kojarza, sama lubie jak moi bliscy pachna zawsze tak samo () no ale u mnie sie na to nie zanosi
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 10:33   #22
Lou71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 40
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Witam,
Ja też lubię różne zapachy, ale najgorsze jest to, że tracę kupę kasy, bo kupując podoba mi się, a po jakimś czasie nie. No i nie lubię jak każdy sweter pachnie inaczej, wszystko się miesza
W mojej pracy jedna z szefowych zawsze pachnie tak samo i jak przejdzie korytarzem, wtedy wiem, że to ona szła .

Edytowane przez Lou71
Czas edycji: 2014-07-09 o 10:34
Lou71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 11:12   #23
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Ja nie cierpię z tego powodu, że po skończeniu flakonu albo używki, nie marzę o drugim takim samym zapachu. Po co? Jest tyle perfum na rynku, że prawdziwą frajdę sprawia mi szukanie, testowanie, kupowanie i używanie nowych zapachów.

Lou71, co to za problem, że kupisz zapach, który Ci się spodoba a potem się znudzi? Sprzedasz i nie jesteś stratna ( i masz kasę na następny flakonik)
Ja nie perfumuję raczej ubrań, bo właśnie nie lubię jak "wszystko się miesza"

A co do szukania własnego zapachu- testować, wybierać perfumy najpierw ze "swoich klimatów", zastanowić się czego brakuje danemu zapachowi- pikanterii? świeżości? mocy? słodyczy?; czytać nuty , opinie, wrażenia i tym tropem podążać dalej (czyli nadal testować, ale zawężając już krąg).
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 10:09   #24
Lou71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 40
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Vanilla,
Niestety jestem stratna. Poza tym nie mam czasu na siedzenie w necie, żeby ciągle kupować, a potem sprzedawać, pakować, wysyłać itp. Często nie chce mi się sprzedawać, więc jak już pisałam wydaję po rodzinie. A pod koniec miesiąca okazuje się, ile mogłabym zaoszczędzić nie kupując tych zapachów. I ciągle jest to samo, już wydaje mi się, że zużyję cały, a po kilku tygodniach patrzeć na niego nie mogę. Wiem, że tak będzie, więc zawsze mam jakieś inne w zapasie.
Ja lubię perfumować ubrania, gdyż niestety mam podrażnioną skórę od perfum.
Poza tym mój małżonek krzywo na mnie patrzy, ze tyle kasy wydaję i że ciągle mam inne zapachy.
Miłego dnia wśród zapachów .
Lou71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 10:17   #25
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez Lou71 Pokaż wiadomość
I ciągle jest to samo, już wydaje mi się, że zużyję cały, a po kilku tygodniach patrzeć na niego nie mogę. Wiem, że tak będzie, więc zawsze mam jakieś inne w zapasie.
.
Skoro wiesz, ze tak jest i wiesz, ze tak bedzie to kupuj po prostu miniatury, odlewki i duze probki zdazysz poznac zapach i nie zdazysz sie znudzic Ja tez tak czesto robie, nigdy nie kupuje 100ml zapachow, bo wiem, ze nie zuzyje
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 10:38   #26
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
Ja tez tak czesto robie, nigdy nie kupuje 100ml zapachow, bo wiem, ze nie zuzyje
A ja własnie im większe tym lepsze - lubię dużo się psikać.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 11:01   #27
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
Skoro wiesz, ze tak jest i wiesz, ze tak bedzie to kupuj po prostu miniatury, odlewki i duze probki zdazysz poznac zapach i nie zdazysz sie znudzic
dokładnie to samo miałam pisać
kupuj właśnie na rozbiórkach małe pojemności
Oj , ja skórę też mam podrażnioną od perfum... ale tylko na skórze podobają mi się moje perfumy. Poza tym boję się zawsze, że perfumując ubrania, zostawię ślady (jasne koszule np.)

A o niezrozumieniu przez męża manii perfumomaniaczej..... hmmm.... dużo by pisać
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 21:01   #28
Lou71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 40
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
Skoro wiesz, ze tak jest i wiesz, ze tak bedzie to kupuj po prostu miniatury, odlewki i duze probki zdazysz poznac zapach i nie zdazysz sie znudzic Ja tez tak czesto robie, nigdy nie kupuje 100ml zapachow, bo wiem, ze nie zuzyje
Witam,
Setek nigdy nie kupuję. Najbardziej lubię 15ml z atomizerem, takie miniaturki 5ml lub 4ml nie mają atomizerów, no i strasznie się przepłaca.
Wczoraj zakupiłam odlewki chloe edp i edt. niuchnęłam. Jeden i drugi na dzień dzisiejszy śliczne. Jednak na paseczku od wczoraj nic nie czuć. Czy tak samo będzie na ciele .... Co robić?
Zakupiłam też versace bright crystal absolu - 30ml. Oczekuję przesyłki. W ciągu dwóch dni zużyłam odlewkę 4ml .
Lou71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 21:12   #29
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez Lou71 Pokaż wiadomość
Witam,
Setek nigdy nie kupuję. Najbardziej lubię 15ml z atomizerem, takie miniaturki 5ml lub 4ml nie mają atomizerów, no i strasznie się przepłaca.
Wczoraj zakupiłam odlewki chloe edp i edt. niuchnęłam. Jeden i drugi na dzień dzisiejszy śliczne. Jednak na paseczku od wczoraj nic nie czuć. Czy tak samo będzie na ciele .... Co robić?
Zakupiłam też versace bright crystal absolu - 30ml. Oczekuję przesyłki. W ciągu dwóch dni zużyłam odlewkę 4ml .
15 ml to fajna pojemnosc i mozna szybko zejsc, tym bardziej, ze mowisz ze potrafisz w 2 dni wykonczyc jakas odlewke to jak moga Cie w takim tempie znudzic... A o Chloe mnie nie pytaj, bo ja akurat ich nie znosze
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 21:40   #30
Lou71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 40
Dot.: Swoje, charakterystyczne dla siebie perfumy.

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
15 ml to fajna pojemnosc i mozna szybko zejsc, tym bardziej, ze mowisz ze potrafisz w 2 dni wykonczyc jakas odlewke to jak moga Cie w takim tempie znudzic... A o Chloe mnie nie pytaj, bo ja akurat ich nie znosze
haha, sama się zdziwiłam z tą odlewką, trochę za bardzo przelała mi się na włosy, czułam jak mi ścieka po głowie.
Wydawało mi się, że naprawdę ciągnie się za mną zapach. Niestety nikt nie zauważył (ani mąż, ani tesciowa )
Nigdy nie miałam nic podobnego do chloe, on jest taki inny ... dlatego tak mnie zaintrygował, jak się będzie zachowywać, jak ja się będę z nim czuć ....
Lou71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-10 22:40:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.