Jak mam się malować? Głęboko osadzone oczy + okulary, blada skóra... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-29, 17:35   #1
Demotywacja
Raczkowanie
 
Avatar Demotywacja
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 198
Question

Jak mam się malować? Głęboko osadzone oczy + okulary, blada skóra...


Witajcie
Od dłuższego czasu zastanawiałam się, czy poprosić was o poradę. W końcu stwierdziłam, że co mi szkodzi?
Mam problem z makijażem... od dawna. Mam dość nieregularną twarz, bladą cerę i głęboko osadzone oczy, które są największym problemem. Obejrzałam wiele filmików i przeczytałam wiele porad, niestety tylko szczątkowo odpowiadają mojemu wyglądowi.
Tak jak porady internetowe zalecają maluję się w jasnych, neutralnych kolorach, ale nie odpowiada mi to. Chciałabym móc malować się wyraziście.
Po pierwsze, nie wiem jak nakładać bronzer, róż i podkłady, żeby wyregulować kształt twarzy - sądzę, że na zdjęciu widać wyraźnie, że, zwłaszcza gdy się uśmiecham, moja twarz jest bardzo nieregularna. Do tego mam wypukłe policzki i nie mogę przesadzać z makijażem, bo wyglądam jak lalka. Widziałam wiele porad jak nakładać te kosmetyki, ale żadna nie pokazała jak zniwelować ten efekt przy szczęce.
Drugim i najwięszym problemem cą oczy - są głęboko osadzone - na tyle, że zawsze wydają się małe, więc nie mogę używać do nich ciemnych kolorów. Zalotki do rzęs nie dają żadnych efektów... po prostu moje oczy wydają się małe... nawet gdy potraktuję je tuszem wydłużającym i białą kredką, cały efekt powiększenia znika po założeniu okularów. Nawet najstaranniejszy makijaż w jasnych - odpowiednich dla moich oczu kolorach jest niemal niezauważalny.
I stąd trzecia kwestia - ze względu na to, że nie mogę lub nie potrafię wyraziście pomalować oczu, chciałabym móc postawić mocniejszy akcent na usta - zwłaszcza, ze ubieram się w ciemnych kolorach i to by ze sobą współgrało... Chciałabym malować usta nie na kolor różowy, ale wyraziste jak brąz, fiolet, czerwień... Robiłam już kilka prób odcieni które dobrze wyglądały na dziewczynach z odcieniem cery podobnym do mojej, ale w większości takich kolorów wyglądam jak clown i zwyczajnie wyrzuciłam pieniądze na szminki w błoto. Pomyślałam, że na pewno niektóre odcienie muszą pasować, muszę tylko dobrać odpowiedni kosmetyk - jeżeli znacie jakieś, najlepiej konkretnie - firma i odcień, będę bardzo wdzięczna.

Bardzo proszę o porady, jak powinnam się malować i jak mogę użyć w makijażu ciemnych barw nie oszpecając się. Każda sugestia jest mile widziana.
Co do kosmetyków, szminek szukam z niższej i średniej półki - musiałam oddać znajomym sporo nietrafionych zakupów i wolę nie tracić większych pieniędzy na kolejny eksperyment.
Z góry dziękuję za porady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (100,6 KB, 91 załadowań)
__________________
Los to los, policz do dziesięciu i bądź dużą dziewczynką.
Demotywacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 21:40   #2
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Jak mam się malować? Głęboko osadzone oczy + okulary, blada skóra...

ja bym zaczęła od ładnego ukształtowania i podkreślenia brwi bardzo "robią" całą twarz.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 14:56   #3
Demotywacja
Raczkowanie
 
Avatar Demotywacja
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 198
Dot.: Jak mam się malować? Głęboko osadzone oczy + okulary, blada skóra...

Dziękuję bardzo za odpowiedź
Jednak wolałabym uzyskać odpowiedź na moje pytanie o makijaż. Brwi reguluję w stopniu minimalnym. A na tym zdjęciu jestem bez makijażu, więc bez żadnego podkreślenia.
__________________
Los to los, policz do dziesięciu i bądź dużą dziewczynką.
Demotywacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 16:32   #4
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mam się malować? Głęboko osadzone oczy + okulary, blada skóra...

Też mam głęboko osadzone oczy. Z tego co u siebie zauważyłam to mogę Ci tylko powiedzieć czego nie robić w makijażu:

-nie maluj dolnych rzęs tuszem
-malowanie dolnej powieki cieniem po całej szerokości też może źle wyglądać
-jakiekolwiek kreski na linii wodnej czy na górnej powiece nie mogą być na całej szerokości oka
-nie używaj ciemnych matowych cieni na całą powiekę ruchomą (np. granatu, czerni)
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 23:36   #5
ooolaaa9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 51
Dot.: Jak mam się malować? Głęboko osadzone oczy + okulary, blada skóra...

Kreskę na górnej powiece wyprowadzaj poza zewnętrzny kącik oka. Stosuj jasne cienie do powiek

Edytowane przez ooolaaa9
Czas edycji: 2015-02-02 o 02:41
ooolaaa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-01 23:36:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.