BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-11, 22:01   #811
aya90
AYA90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 10
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Mam jeszcze tradzik ale skora wyglada lepiej niz kiedys. Nawet mam wrazenie ze to zasluga tego kremu bo ma w skladzie zincadone ktory leczy tradzik.taki sam skladnik zawarty jest w kremie normaderm. A cena i dodatkowe dzialanie na blizny sa na plus. Stosuje go na noc codziennie.
aya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 08:46   #812
kredkaxdooczu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

Milciu zmagam się z podobnym problemem z tym, że ja mam trądzik przedmiesiączkowy i na policzku pozostały mi 3 dziury po wyciskaniu. Napisz prosze czy atrederm spłycił Ci te blizny czy jednak na marne to bylo?
kredkaxdooczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 23:14   #813
NiekochanaTakiLos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 115
Czym skutecznie usunac -dziurki w twarzy(powstale przez czarne wagry)?????

Witam drogie wizazanki
Bardzo chcialabym usunac skutecznie dziurki w twarzy,powstale poprzez czarne- wagry .Czy mozecie cos polecic co ten problem zlikwiduje?
Wogole co powoduje (jakie czynniki) powstawanie czarnych wagrow w skorze?
NiekochanaTakiLos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 11:38   #814
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Czym skutecznie usunac -dziurki w twarzy(powstale przez czarne wagry)?????

Skorzystaj z wyszukiwarki, jest dużo wątków na ten temat.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 14:23   #815
NiekochanaTakiLos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 115
Dot.: Czym skutecznie usunac -dziurki w twarzy(powstale przez czarne wagry)?????

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Skorzystaj z wyszukiwarki, jest dużo wątków na ten temat.
Wpisalam wyszukalam czytalam sporo ,ale niestety nie uzyskalam odpowiedzi na to pytanie.....
NiekochanaTakiLos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 16:25   #816
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Czym skutecznie usunac -dziurki w twarzy(powstale przez czarne wagry)?????

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=48400

Zaskórniki otwarte (czarne) tworzą się poprzez zanieczyszczone, zablokowane pory. Gdybyś czytała wiedziałabyś, że dużo pisze się o kwasach wszelkiej maści
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094
polecane jest także olejowanie, odpowiednio dobrane rozpuszczają łój i uniemożliwiają zatykanie porów.
Oczywiście ważne jest dokładne oczyszczanie twarzy (także olejem), tonizowanie, odpowiednie nawilżanie kremami, które nie zatykają porów i nie wysuszają skóry. No i ochrona przed słońcem, choć u większości akurat na zaskórniki nie ma większego wpływu.
Dobre są też maseczki złuszczające i peelingi, najlepiej enzymatyczne, zwłaszcza jesli poza zaskórnikami masz ropne pryszcze na twarzy. Wszystkie te informacje można znaleźć bardzo łatwo na wizażu.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 17:04   #817
NiekochanaTakiLos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 115
Dot.: Czym skutecznie usunac -dziurki w twarzy(powstale przez czarne wagry)?????

Ten artykul jest o tym jak usunac wagry ,a nie jak usunac dziurki po czarnych wagrach..
NiekochanaTakiLos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-05, 13:41   #818
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Czym skutecznie usunac -dziurki w twarzy(powstale przez czarne wagry)?????

Cytat:
Napisane przez NiekochanaTakiLos Pokaż wiadomość
Ten artykul jest o tym jak usunac wagry ,a nie jak usunac dziurki po czarnych wagrach..
To nie artykuły tylko wątki, które mają multum stron i multum informacji. Poczytaj to się dowiesz.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 00:28   #819
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

Hej, macie informacje odnosnie walki z rozstepami? na ogolnym watku tam sie juz pojawilam ale jeszcze was zapytam, macie wiecej wiedzy odnosnie danych substancji i skladnikow.
Mam pharmaceris , od tygodnia , wiec jeszcze na efekty musze poczekac.. Tymczasem stwierdzilam, ze skoro zel hialuronowy jest polecany na delikatne bliz ny na twarz to mozna walnac nim nrowniez te rozstepy... cos innego powiecie na ten temat ?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 00:37   #820
anita9005
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 607
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

hej dziewczyny , poleciłyście by mi coś sprawdzonego na blizny po ospie na twarzy? mam je już kilka lat i przeszkadzają mi mimo ,że nie są aż tak mocno widoczne ( tzn widzę je tylko ja ) ale naprawde nie są jakieś takie mini.
anita9005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 09:01   #821
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witajcie!
Ja na blizny (głównie po opryszczce) używam Contractubex, zawsze mi wszystko znika i osobiście polecam chociaż zaznaczam, że nie jest tani niestety i powinno się go zużyć przez pół roku po otwarciu opakowania. Ale dzisiaj przeczytałam o jego odpowiedniku polskim: Cepan. Nie używałam, więc się nie wypowiem
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 01:55   #822
OszpeconaPrzezBliznyTradz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Blizny potradzikowe CZERWONE na policzkach CZYM da sie skutecznie usunac??

Witam was drogie wizazanki ,mam wielki problem moja mala tragediaktora ciagnie sie za mna juz 12 lat..na poczatku byl ciezki tradzik z ktorym bardzo walczylam-stosowalalm prawie wszystko ,nic nie pomagalo nie mialam jako nastolatka szczesliwego czasu ,smiano sie ze mnie ze mialam pryszcze mozecie sobie tylko wyobrazic ten kto tego nie przezyl nie zrozumie tak naprawde..moje kolezanki cieszyly sie ladna skora Ja niestety nie ,czesto z tego powodu plakalam i przez ludzi rowniez,czesto sie mi przygladali a Ja sie czulam w tym momencie okropniePrzeciez nie bylam temu winna nie zrobila sobie tego i niesamowicie zawziecie walczylm z tym, a teraz -na policzkach mam czerwone blizny potradzikowe Sama sobie tego nie zrobilam -ludzie tego nie rozumieja,ale przygladaja sie wscipsko -czesto...nie wiem dlaczego Bog chcial zebym to miala i tak cierpiala z tego powodu...bo naprawde strasznie mnie to meczy..
Moze ktoras z dziewczyn wie jak skutecznie usunac blizny potradzikowe czerwone przy skorze:sklonnej do zapychania,wagry ,wrazliwej sklonnej do zaczerwienienia,mam tak ze jak nawet umyje twarz to te miejsca robia sie strasznie czerwonejeszcze bardziej-(blizny potradzikowe czerwone) Blagam dziewczyny pomozcie mi doradzcie cos skutecznego ,moze ktoras miala podobny problem?
OszpeconaPrzezBliznyTradz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 08:00   #823
malena678
Raczkowanie
 
Avatar malena678
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 78
Dot.: Blizny potradzikowe CZERWONE na policzkach CZYM da sie skutecznie usunac??

Hej Polecam Ci leczenie blizn kwasami glikolowymi. Możesz zrobić to sama w domu lub jeśli się boisz to taki zabieg wykona Ci kosmetyczka. Leczenie kwasami glikolowymi jest w różnych stężeniach od 5% do 70%. Zaczynasz na tych najmniejszych stężeniach powoli przechodząc na te większe. Kwas glikolowy oczywiście rozcieńczasz z wodą z czego powstaje tonik, którym przemywasz twarz, zostawiasz tę substancję na kilka minut, dokladnie zmywasz i następnie natłuszczasz to miejsce kremem z perłą lub inną mazią (ja używałam zwyklej oliwki lub kremu bambino dla dzieci ) Naprawdę Ci polecam, ja odwazyłam się robić sobie sama te zabiegi i jest oooooooooooogromna poprawa Blizny są wygładzone i wogóle nie są juz czerwone czy jakieś ciemne. Poza tym te kwasy bardzo ładnie wygładzają całą skórę. No i można je stosowac nie tylko na blizny

Efekty stosowania kwasu glikolowego:

- redukcja rozstępów

- wzrost spoistości i zwartości głębszych warstw naskórka

- poprawa faktury skóry, wzrost jej gładkości i miękkości

- uelastycznienie i ujędrnienie


- silna regeneracja

- spłycenie blizn


- zmniejszenie grubości warstwy rogowej - skóra uzyskuje gładkość i ładny, świetlisty koloryt

- wzrost nawilżenia naskórka

- redukcja powierzchniowych zmarszczek - efekt odmłodzenia

- odnowa skóry zniszczonej opalaniem

- zmniejszenie zmian trądzikowych w postaci zaskórnikowej (no wągry) oraz grudkowo-krostkowej

- zmniejszanie przebarwień posłonecznych i pozapalnych (np. po trądziku)

- likwidacja tzw. gęsiej skórki (rogowacenie mieszkowe)

- wspomaganie usuwania toksyn w kuracji antycellulitowej

- wspomaganie przenikania substancji czynnych zawartych w innych preparatach kosmetycznych przez barierę warstwy rogowej, np. kuracje antycellulitowe

- usuwanie zrogowaceń łokci, kolan, stóp
malena678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 17:56   #824
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Blizny potradzikowe CZERWONE na policzkach CZYM da sie skutecznie usunac??

malena678, rozumiem, że Ty tak właśnie robiłaś, przemywałaś twarz tylko kw. glikolowym rozcieńczonym z wodą? Po jakim czasie efekty, działa to też na trądzik? Stosujesz filtry? Sama bym spróbowała kw. glikolowego, tym bardziej, że to BHA, a ja mam cerę naczynkową, ale odstraszają mnie filtry, po których pewnie będę się świecić po godzinie (tłusta cera).
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 14:57   #825
OszpeconaPrzezBliznyTradz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Blizny potradzikowe CZERWONE na policzkach CZYM da sie skutecznie usunac??

Cytat:
Napisane przez malena678 Pokaż wiadomość
Hej Polecam Ci leczenie blizn kwasami glikolowymi. Możesz zrobić to sama w domu lub jeśli się boisz to taki zabieg wykona Ci kosmetyczka. Leczenie kwasami glikolowymi jest w różnych stężeniach od 5% do 70%. Zaczynasz na tych najmniejszych stężeniach powoli przechodząc na te większe. Kwas glikolowy oczywiście rozcieńczasz z wodą z czego powstaje tonik, którym przemywasz twarz, zostawiasz tę substancję na kilka minut, dokladnie zmywasz i następnie natłuszczasz to miejsce kremem z perłą lub inną mazią (ja używałam zwyklej oliwki lub kremu bambino dla dzieci ) Naprawdę Ci polecam, ja odwazyłam się robić sobie sama te zabiegi i jest oooooooooooogromna poprawa Blizny są wygładzone i wogóle nie są juz czerwone czy jakieś ciemne. Poza tym te kwasy bardzo ładnie wygładzają całą skórę. No i można je stosowac nie tylko na blizny

Efekty stosowania kwasu glikolowego:

- redukcja rozstępów

- wzrost spoistości i zwartości głębszych warstw naskórka

- poprawa faktury skóry, wzrost jej gładkości i miękkości

- uelastycznienie i ujędrnienie


- silna regeneracja

- spłycenie blizn


- zmniejszenie grubości warstwy rogowej - skóra uzyskuje gładkość i ładny, świetlisty koloryt

- wzrost nawilżenia naskórka

- redukcja powierzchniowych zmarszczek - efekt odmłodzenia

- odnowa skóry zniszczonej opalaniem

- zmniejszenie zmian trądzikowych w postaci zaskórnikowej (no wągry) oraz grudkowo-krostkowej

- zmniejszanie przebarwień posłonecznych i pozapalnych (np. po trądziku)

- likwidacja tzw. gęsiej skórki (rogowacenie mieszkowe)

- wspomaganie usuwania toksyn w kuracji antycellulitowej

- wspomaganie przenikania substancji czynnych zawartych w innych preparatach kosmetycznych przez barierę warstwy rogowej, np. kuracje antycellulitowe

- usuwanie zrogowaceń łokci, kolan, stóp
A czy ten kwas glikolowy nadaje sie do cery: -wrazliwej sklonnej do rumienia?-mma na skrzydelkach nosa czerona skore jakby..Nie chce zeby z kolei zaszkodzilo to mojej wrazliwej skorze sklonnej do rumienia..
Podobno jest w apetce kwas gliklolowy 12% GLYCO-A -
OszpeconaPrzezBliznyTradz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 22:21   #826
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Blizny potradzikowe CZERWONE na policzkach CZYM da sie skutecznie usunac??

Czesc. Mam problem z rozstepami, wiele dziewczyn walczacych z tymi szpecacymi zmianami skornymi przyznaje, jako ze kremy likwidujace rozstepy nadaja sie na blizny potradzikowe... i to wyjatkowo skutecznie! Moze was ucieszylam.

Ciekawa jestem czy jakies srodki, ktore sluza (lub nie sluza?) na blizny tradzikowe - bylyby rownie skuteczne z rozstepami...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 16:00   #827
NiekochanaTakiLos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 115
Dot.: Blizny potradzikowe CZERWONE na policzkach CZYM da sie skutecznie usunac??

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Czesc. Mam problem z rozstepami, wiele dziewczyn walczacych z tymi szpecacymi zmianami skornymi przyznaje, jako ze kremy likwidujace rozstepy nadaja sie na blizny potradzikowe... i to wyjatkowo skutecznie! Moze was ucieszylam.

Ciekawa jestem czy jakies srodki, ktore sluza (lub nie sluza?) na blizny tradzikowe - bylyby rownie skuteczne z rozstepami...
A jakie kremy na rozstepy polecisz? i czy te kremy na rozstepy stosowane na twarz na cere z bliznami-tlusta nie zapchaja jej?i czy nadaja sie do cery wrazliwej naczynkowej?
NiekochanaTakiLos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 19:31   #828
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: Blizny potradzikowe CZERWONE na policzkach CZYM da sie skutecznie usunac??

Cytat:
Napisane przez NiekochanaTakiLos Pokaż wiadomość
A jakie kremy na rozstepy polecisz? i czy te kremy na rozstepy stosowane na twarz na cere z bliznami-tlusta nie zapchaja jej?i czy nadaja sie do cery wrazliwej naczynkowej?
Tutaj idealnie sprawdzi się Evolet. Ma dobry skład a co najważniejsze witaminę A i C, które dla naczynek są szalenie istotne.
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 09:46   #829
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Nie wiem dziewczyny co na Was działa. Przy moich sporych bliznach na policzkach ani kwas glikolowy 70% (5 zabiegów), ani laser IPL (4 zabiegi, ani kwas migdałowy (5 zabiegów), ani żadne maści nie podziałał.

Zauważyłam natomiast duże spłycenie blizn po zwykłej mikrodermabrazji i w obawie przed wstrzykiwaniem botoxu czy kwasu hialuronowego raz w roku funduję sobie 6 zabiegów i całkiem nieźle to wyląda.

p.s. jednak muszę się przyzwyczaić do myśli, że blizny będą mi towarzyszyć do końca mych dni
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-08, 16:20   #830
NiekochanaTakiLos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 115
Dot.: Blizny potradzikowe CZERWONE na policzkach CZYM da sie skutecznie usunac??

Cytat:
Napisane przez Pawel K Pokaż wiadomość
Tutaj idealnie sprawdzi się Evolet. Ma dobry skład a co najważniejsze witaminę A i C, które dla naczynek są szalenie istotne.
Czy ten krem EVOLET-jest na recepte ? czy normlanie go mozna kupic?
NiekochanaTakiLos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 16:58   #831
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Bez recepty, do kupienia na allegro/w aptekach.
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 17:53   #832
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Blizny potradzikowe CZERWONE na policzkach CZYM da sie skutecznie usunac??

a co polecicie na przebarwienia po wyciskaniu pryszczy? mam same plamy, nie dziury
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 18:04   #833
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: Blizny potradzikowe CZERWONE na policzkach CZYM da sie skutecznie usunac??

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
a co polecicie na przebarwienia po wyciskaniu pryszczy? mam same plamy, nie dziury
Przecież całe te 28 stron jest temu poświęcone! Na pewno coś dla siebie znajdziesz.
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 19:44   #834
marmolada_20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cześć. Od 6 klasy podstawówki miałam trądzik, ale prawdziwy problem zaczął się dopiero na początku liceum. Teraz mam 22 lata i pozostały mi przebarwienia i dziury w twarzy, plus oczywiście gigantycznie rozszerzone pory. Chociaż nic nie wyciskałam... Mój prawdziwy problem polega na tym, że w mojej rodzinie jest łuszczyca, więc dermatolog zabronił mi zabiegów typu mikrodermabrazja. Co w takiej sytuacji mi poradzicie? Może ktoś jest w podobnej sytuacji?
marmolada_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 23:08   #835
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
Nie wiem dziewczyny co na Was działa. Przy moich sporych bliznach na policzkach ani kwas glikolowy 70% (5 zabiegów), ani laser IPL (4 zabiegi, ani kwas migdałowy (5 zabiegów), ani żadne maści nie podziałał.

Zauważyłam natomiast duże spłycenie blizn po zwykłej mikrodermabrazji i w obawie przed wstrzykiwaniem botoxu czy kwasu hialuronowego raz w roku funduję sobie 6 zabiegów i całkiem nieźle to wyląda.

p.s. jednak muszę się przyzwyczaić do myśli, że blizny będą mi towarzyszyć do końca mych dni
Tak się zastanawiam - czy ten zabieg jest odpowiedni dla osób w wieku 20 lat?
Zastanawiam się czy bardziej by mi to pomogło czy zaszkodziło ...
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 18:32   #836
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam - czy ten zabieg jest odpowiedni dla osób w wieku 20 lat?
Zastanawiam się czy bardziej by mi to pomogło czy zaszkodziło ...
Chcesz w takim wieku, mając młodą i zdrową buźkę (nie licząc może tych blizn) jeździć po twarzy 70% glikolowym? IPL to jeszcze jako tako, migdałowy w mniejszych stężeniach wydaje się najlepszą, rozsądną propozycją.
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!

Edytowane przez Pawel K
Czas edycji: 2011-11-23 o 18:33
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 21:17   #837
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Pawel K Pokaż wiadomość
Chcesz w takim wieku, mając młodą i zdrową buźkę (nie licząc może tych blizn) jeździć po twarzy 70% glikolowym? IPL to jeszcze jako tako, migdałowy w mniejszych stężeniach wydaje się najlepszą, rozsądną propozycją.
Przecież żadnych przeciwwskazań wiekowych nie ma. A blizny lepiej usunąć jak najszybciej, bo im starsza blizna, tym ciężej ją usunąć.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 21:54   #838
Malinka_gosiaczek
BAN stały
 
Avatar Malinka_gosiaczek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 258
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

nie chce się powtarzać, ale zapytam, co to jest piling kawiatacyjny?
Malinka_gosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 08:48   #839
asiulka_22
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka_22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 214
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Malinka_gosiaczek Pokaż wiadomość
nie chce się powtarzać, ale zapytam, co to jest piling kawiatacyjny?
PILING KAWITACYJNY

Piling kawitacyjny to oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, wzbogacone o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowatych, pozbycie się zaskórników, wągrów i bakterii. Wygładza skórę, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę.

Kawitacja to zjawisko, które zachodzi, gdy wilgotną skórę potraktuje się falami ultradźwiękowymi. Tworzą się wówczas mikroskopijne pęcherzyki gazu, następuje gwałtowna zmiana ciśnienia i szereg procesów, których efektem jest rozbicie martwych komórek rogowej warstwy naskórka. Do zabiegu wykorzystuje się aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe, zakończony szpatułką, którą przesuwa się po zwilżanej wodą twarzy. Zjawisko kawitacji to inaczej "zimne gotowanie wody".

Piling kawitacyjny oczyszcza skórę bezboleśnie i dokładnie oraz dodatkowo sterylizuje ją usuwając tym samym główną przyczynę powstawania wyprysków – bakterie.

Efekt jest zaskakujący - skóra jest gładka, rozjaśniona, nie ma żadnych podrażnień. Zabieg kończy się zaaplikowaniem ampułki nawilżającej.

Możemy na tym poprzestać, ale lepiej wykorzystać stan pobudzenia skóry i poddać ją dodatkowym zabiegom przy użyciu fal ultradźwiękowych które znajdują zastosowanie między innymi przy rozjaśnianiu przebarwień, regeneracji skóry i spłycaniu zmarszczek.

Jakie są efekty zabiegu?

usuwa zanieczyszczenia skóry
bezboleśnie czyści skórę twarzy, szyi i dekoltu
usuwa martwe komórki skóry
uwalnia pory od nadmiaru łoju, bakterii i substancji toksycznych
regeneruje skórę
przyspiesza mikrokrążenie
pomaga w leczeniu trądziku poprzez swoje działanie antybakteryjne
głęboko nawilża poprzez mikromasaż
poprawia wymianę jonową, wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
pozostawia odmłodzoną, odświeżoną i zregenerowaną skórę
asiulka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 10:25   #840
kulka988
Przyczajenie
 
Avatar kulka988
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: z miasta;)
Wiadomości: 13
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marmolada_20 Pokaż wiadomość
Cześć. Od 6 klasy podstawówki miałam trądzik, ale prawdziwy problem zaczął się dopiero na początku liceum. Teraz mam 22 lata i pozostały mi przebarwienia i dziury w twarzy, plus oczywiście gigantycznie rozszerzone pory. Chociaż nic nie wyciskałam... Mój prawdziwy problem polega na tym, że w mojej rodzinie jest łuszczyca, więc dermatolog zabronił mi zabiegów typu mikrodermabrazja. Co w takiej sytuacji mi poradzicie? Może ktoś jest w podobnej sytuacji?

Witam, chce Ci powiedzieć, że trądzik tak jak i łuszczyca swoje podłoże mają w genetyce- także szczerze Ci współczuje Ale zawsze jest jakieś wyjście i ja w tej sytuacji, na Twoje zmiany skórne poleciłabym Ci Polski peeling ziołowy. Nie wiem dokładnie jak do tego zabiegu odnosi się łuszczyca ale nie wydaje mi się aby było to przeciwwskazaniem.
Jeśli się zdecydujesz na ten zabieg, myślę, że efekty możesz zobaczyć już po pierwszym zabiegu Pozdrawiam
kulka988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 03:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:03.