Skrzypienie na górze stopy + ból - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-18, 18:04   #1
Loristax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 123
Question

Skrzypienie na górze stopy + ból


Witam!
Mam do was takie dziwne pytanie. Jestem aktywna fizycznie, biegam i jeżdżę na rowerze, ale przytrafiła mi się (chyba?) dziwna kontuzja i nie do końca wiem co z tym zrobić.
Biegam raczej ze śródstopia i po ostatnim treningu odczuwałam lekki ból w prawej stopie. Nic szczególnego, więc nie zwróciłam na to uwagi. Ból jednak nasilił się wieczorem i następnego dnia chodzenie po domu sprawiało mi już trudność. Stopa nie była spuchnięta, nie było żadnego urazu (nic mi na nią nie spadło, nie uderzyłam się, nie przewróciłam), żadnych siniaków ani innych niepokojących objawów. Ból dotyczył góry stopy tylko przy chodzeniu - przy dotyku nic nie boli. Mogę zginać palce, ale czuję wtedy ból (głównie przy zginaniu największego palca). W dodatku w środku czuję jakby... skrzypienie :/ Czuć to gdy chodzę, gdy ruszam palcami u stopy, jak i gdy się dotknie ją. Smarowałam maściami przeciwzapalnymi, wzięłam tabletkę przeciwbólową i od wczoraj przykładam żelowy okład (zimny). Ból nie jest jakiś szczególny, czuć go tylko przy chodzeniu i ruszaniu (gdy noga jest w spoczynku wtedy nie). Ale to dziwne skrzypienie nie przechodzi.
Robię przerwę od treningów, to wiadome. Jednak nie mam pojęcia co mi się mogło stać i co tak skrzypi. Ktoś miał podobne objawy? Co to może być? :conf used:
pozdrawiam
Loristax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 09:46   #2
m0nic
Raczkowanie
 
Avatar m0nic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 109
Dot.: Skrzypienie na górze stopy + ból

Ja ostatnio miałam podobną (chyba)kontuzję. Bolała mnie stopa na wysokości kostki tylko bardziej z przodu. Tak jakby w miejscu gdzie są przyczepy mięśni/ścięgien używanych przy ruchu palców. Najgorzej było rano-wtedy nie mogłam chodzić dosłownie. Lekarz przypisał mi lek przeciwbólowy i przeciwzapalny Aulin, do tego smarowanie Ketopromem i przeszło. Czasem tylko lekko zakłuje. Ponad 2 tygodnie się z tym męczyłam. Moim zdaniem się przetrenowałam i naciągnęłam mięsień...
__________________
redukcja start 26.08.2014
64,5-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
m0nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 08:53   #3
Nbd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 47
Dot.: Skrzypienie na górze stopy + ból

Cytat:
Napisane przez Loristax Pokaż wiadomość
Witam!
Mam do was takie dziwne pytanie. Jestem aktywna fizycznie, biegam i jeżdżę na rowerze, ale przytrafiła mi się (chyba?) dziwna kontuzja i nie do końca wiem co z tym zrobić.
Biegam raczej ze śródstopia i po ostatnim treningu odczuwałam lekki ból w prawej stopie. Nic szczególnego, więc nie zwróciłam na to uwagi. Ból jednak nasilił się wieczorem i następnego dnia chodzenie po domu sprawiało mi już trudność. Stopa nie była spuchnięta, nie było żadnego urazu (nic mi na nią nie spadło, nie uderzyłam się, nie przewróciłam), żadnych siniaków ani innych niepokojących objawów. Ból dotyczył góry stopy tylko przy chodzeniu - przy dotyku nic nie boli. Mogę zginać palce, ale czuję wtedy ból (głównie przy zginaniu największego palca). W dodatku w środku czuję jakby... skrzypienie :/ Czuć to gdy chodzę, gdy ruszam palcami u stopy, jak i gdy się dotknie ją. Smarowałam maściami przeciwzapalnymi, wzięłam tabletkę przeciwbólową i od wczoraj przykładam żelowy okład (zimny). Ból nie jest jakiś szczególny, czuć go tylko przy chodzeniu i ruszaniu (gdy noga jest w spoczynku wtedy nie). Ale to dziwne skrzypienie nie przechodzi.
Robię przerwę od treningów, to wiadome. Jednak nie mam pojęcia co mi się mogło stać i co tak skrzypi. Ktoś miał podobne objawy? Co to może być? :conf used:
pozdrawiam
Miałam dokładnie do samo jak przesadziłam ze skakanką i byłam z tym u lekarza - to było zapalenie ścięgna, dostałam jakiś lek przeciwzapalno - przeciwbólowy, ale nie pamiętam nazwy i kazał mi smarować diklofenakiem. Przeszło po jakimś czasie i też to "skrzypienie" się dość długo trzymało i też nie umiałam go za dobrze opisać. Ale w każdym razie wszystko wróciło do normy, tylko musiałam przestać skakać i nie nadwerężać za bardzo stopy.
Nbd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-25 09:53:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.