Rozjaśnianie tęczówki (alfa arbutyna a hydrochinon) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-23, 11:45   #1
AdverseNavy
Przyczajenie
 
Avatar AdverseNavy
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3

Rozjaśnianie tęczówki (alfa arbutyna a hydrochinon)


Cześć, to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość, mam nadzieję, że umieściłam wszystko w tych miejscach w których powinnam to zrobić

Tłumacząc się z tytułu - nie zamierzam kombinować z hydrochinonem, a już na pewno nie w odniesieniu do tak wrażliwego narządu jakim jest oko. Dużo nasłuchałam się na temat jego toksyczności. Czytałam, że alternatywę dla tej substancji stanowi alfa arbutyna i używa się jej w USA do rozjaśniania tęczówki, dlatego mam kilka pytań:
1. Czy to jest w ogóle prawda?
2. Jest skuteczna?
3. Powoduje przejście w inną barwę czy rozjaśnienie w obrębie jednej?
4. Jej stosowanie niesie ze sobą niebezpieczeństwo?

Mój naturalny kolor oczu to szarozielony z niebieskimi refleksami otoczony delikatną turkusową obwódką. Bawiłam się kiedyś w programie graficznym nad swoim zdjęciem, maksymalnie zwiększyłam kontrast między tęczówką (miała ona wtedy kolor akwamaryny) a obwódką (była ciemnoturkusowa), i doszłam do wniosku, że muszę coś zrobić by mieć takie oczka również w rzeczywistości, bo dodaje mi to nieopisanego uroku. Dlatego bardzo zależy mi na rozjaśnieniu tęczówki na którą zakładałabym jeszcze soczewkę z cienką, nierozmytą, ciemną obwódką, wyglądałoby to mniej więcej tak:


Dlatego błagam Was o pomoc. Ewentualnie - w jaki inny sposób mogę rozjaśnić tęczówkę oka? Dodam, że same soczewki mnie nie zadowolą, albo mają zadowalający mnie wzór ale wyglądają bardzo nienaturalnie:

Albo mają naturalny wygląd, ale są o milion odcieni za ciemne i mają za grubą obwódkę, lub nie mają jej w ogóle


Co mi radzicie?
AdverseNavy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:13   #2
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Rozjaśnianie tęczówki (alfa arbutyna a hydrochinon)

ja radzę puknąć się w głowę zanim zaczniesz kombinować przy OCZACH. Nie potrzebujesz wzroku już do końca życia? Lepiej wyglądać "uroczo" niż widzieć?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:19   #3
AdverseNavy
Przyczajenie
 
Avatar AdverseNavy
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Rozjaśnianie tęczówki (alfa arbutyna a hydrochinon)

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
ja radzę puknąć się w głowę zanim zaczniesz kombinować przy OCZACH. Nie potrzebujesz wzroku już do końca życia? Lepiej wyglądać "uroczo" niż widzieć?
Skąd ta agresja? Słyszałam tylko, że w USA rozjaśnia się tęczówki przy użyciu alfa arbutyny, gdybym była nierozsądna już dawno zakraplałabym nią oczy, a tak wolę się najpierw upewnić czy jest to bezpieczne. Każesz mi się puknąć w głowę bo wiesz wszystko na temat obu substancji, czy po prostu "wydaje Ci się", że to niebezpieczne?
AdverseNavy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:21   #4
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Rozjaśnianie tęczówki (alfa arbutyna a hydrochinon)

Wydaje mi się, że majstrowanie przy oczach dla urody, a nie z konieczności medycznej, jest głupotą. Bez względu na to jak bezpieczne substancje chcesz sobie zakroplić. Nawet jeśli jest 1 procent szans, że ci to zaszkodzi, to podejmowanie takiego ryzyka jest idiotyzmem. Dla mnie nie do pojęcia.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:24   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Rozjaśnianie tęczówki (alfa arbutyna a hydrochinon)

Zgadzam się z zakonną. Masz kolor oczu jaki masz, nie wiem po co to zmieniać. Naturalne (nie licząc stanów patologicznych), zawsze będzie górowało nad sztucznym. Po co sobie robić problemów i ryzykować ze wzrokiem, dla tak bezsensownej pobudki?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:43   #6
AdverseNavy
Przyczajenie
 
Avatar AdverseNavy
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Rozjaśnianie tęczówki (alfa arbutyna a hydrochinon)

Dobry argument - istnieje też 1 % szans, że idąc do sklepu po bułki potrąci Cię samochód, więc po co w ogóle wychodzić z domu?
AdverseNavy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 13:04   #7
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Rozjaśnianie tęczówki (alfa arbutyna a hydrochinon)

Jeść trzeba, pracować trzeba dlatego wychodzić z domu to konieczność. Natomiast świadome narażanie narządu wzroku dla urodowego widzimisię jest absurdalne i dla mnie oburzające aż. Pokazuje jakieś pomieszanie priorytetów.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 17:28   #8
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Rozjaśnianie tęczówki (alfa arbutyna a hydrochinon)

Cytat:
Napisane przez AdverseNavy Pokaż wiadomość
Dobry argument - istnieje też 1 % szans, że idąc do sklepu po bułki potrąci Cię samochód, więc po co w ogóle wychodzić z domu?
Wychodząc z domu robię masę rzeczy, które są konieczne do tego by żyć, funkcjonować w społeczeństwie, zarabiać, spełniać pasje itd. itd. Natomiast narażanie wzroku z powodu tak płytkich pobudek jest niczym innym jak głupotą. Gdybyś sobie coś takiego zastosowała i uszkodziła sobie wzrok, to pewnie 99% ludzi słyszących Twoją historię powiedziało by, że masz to na co sobie głupotą zapracowałaś - i choć było by to marudzenie nad rozlanym mlekiem, to mieliby rację. Dlatego lepiej porzuć ten pomysł, bo jest najzwyczajniej głupi.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 22:30   #9
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Rozjaśnianie tęczówki (alfa arbutyna a hydrochinon)

Poczytaj sobie Autorko, jak kończyły Twoje duchowe poprzedniczki z czasów okołorenesansowych, które zakraplały sobie oczy roztworem z wilczej jagody, żeby mieć ,,oczy błyszczące jak gwiazdy". kombinowanie przy oczach jest majstersztykiem głupoty, nawet nie sądziłam, że to możliwe O.o
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 07:29   #10
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Rozjaśnianie tęczówki (alfa arbutyna a hydrochinon)

Cytat:
Napisane przez AdverseNavy Pokaż wiadomość
Skąd ta agresja? Słyszałam tylko, że w USA rozjaśnia się tęczówki przy użyciu alfa arbutyny, gdybym była nierozsądna już dawno zakraplałabym nią oczy, a tak wolę się najpierw upewnić czy jest to bezpieczne. Każesz mi się puknąć w głowę bo wiesz wszystko na temat obu substancji, czy po prostu "wydaje Ci się", że to niebezpieczne?
Zależy też, czy chcesz to robić na własną rękę, czy z pomocą lekarza.
Dodam, że wiele leków, oraz dawek nie pokrywa się z polskimi tabelami leków. Niektóre substancje są w Polsce niedozwolone. Zazwyczaj leki które ingerują w zmianę koloru tęczówki, to leki stosowane w leczeniu chorób. To nie jest raczej traktowane jako medycyna estetyczna, dla poprawienia wyglądu, przynajmniej na Polskich realiach. Jedno jest pewne- powinnaś się ze swoim 'problemem' zgłosić do okulisty. Oko jest bardzo wrażliwe, najmniejsza ingerencja może powodować nieodwracalne zmiany. Ja osobiście mimo zainteresowania tematem okulistyki, nie słyszałam aby ktoś rozjaśniał tęczówkę według swoich upodobań. Myślę, że najlepiej zaakceptować kolor, jaki masz. Rozwiązaniem są też kolorowe soczewki kontaktowe, jeśli tak bardzo chcesz zmienić na co dzień kolor oczu. Jest to pewien dyskomfort, jednak coś za coś.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 11:57   #11
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Rozjaśnianie tęczówki (alfa arbutyna a hydrochinon)

Myślę, że obecnie rozjaśnianie tęczówki jeszcze nie jest zbyt bezpieczne. W przyszłości pewnie zostanie to dobrze opracowane, ale teraz jeszcze nie jest. Najlepiej pójdź do lekarza wypytać się o to, jakie skutki uboczne mają te substancje, czy w ogóle masz na tyle zdrowe oczy żeby je ewentualnie traktować czymś takim. Jeśli byś wkraplała to też regularne kontrole. Podrażnienia oka (nawet z początku nieodczuwalne) łatwo mogą przejść w stany zapalne i upośledzić wzrok.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 22:05   #12
Tookie
Raczkowanie
 
Avatar Tookie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 53
Dot.: Rozjaśnianie tęczówki (alfa arbutyna a hydrochinon)

Również jestem zainteresowana tematem, swego czasu czytałam o tym wiele na anglojęzycznych stronkach. Nie rozumiem niestety wszystkiego, co jest tam napisane, ale rozjaśnianie tęczówki wydaje mi się naprawdę ciekawym zagadnieniem i powiem Ci, że opierając się na tym, co wyczytałam na forach i witrynach poświęconych chemikaliom prędzej zdecydowałabym się na MSM niż alfa-arbutynę, pierwszy związek jest używany w niektórych kroplach do oczu, natomiast drugi kojarzy mi się bardziej ze składnikiem używanym przez Azjatki do rozjaśniania skóry. Od razu zastrzegam - nie zachęcam do zakraplania oczu niczym dziwnym przed konsultacją z okulistą bądź kimś, kto zna się na rzeczy, uważam to za zbyt duże ryzyko, ale jakbyś dowiedziała się czegoś więcej, to chętnie poczytam
__________________
Znajdź mnie szybko. Zanim znajdzie mnie kto inny.
Tookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-09 23:05:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.