Zwierzętom dzieje się krzywda - GDZIE TO ZGŁOSIĆ? - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż > Zwierzaki w potrzebie

Notka

Zwierzaki w potrzebie Forum zwierzaki w potrzebie, to miejsce gdzie niesiemy pomoc zwierzętom. Tutaj dowiesz się o akcjach na rzecz zwierząt. Przeczytasz o schroniskach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-22, 22:16   #391
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Pies żyje w okropnych warunkach

Cytat:
Napisane przez Wykorkowana Pokaż wiadomość
Napisałam do nich maila. Dokładnie opisałam to co widziałam i prosiłam ich o interwencję.

Nawet jeżeli może przypuszczenia okażą się bezpodstawne to nie będę żałować, a widząc tego psa wiem, że żyje w bardzo złych warunkach i nie jestem w stanie przejść obok niego obojętnie.. jak każdy z tej wsi..
Wiesz co, oni piszą, żeby załączać zdjęcia. Dałabyś radę zrobić? Myślę, że to dość istotne
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 22:20   #392
Wykorkowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 38
Dot.: Pies żyje w okropnych warunkach

Przepraszam za błędy, słownik T9 w telefonie i pisanie pod wpływem nerwów.

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Poproszę chłopaka, bo jutro jedzie w tamte strony. Zdjęcie będą dobrym dowodem dla nich. Dziękuję za rady.
Wykorkowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 22:24   #393
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Pies żyje w okropnych warunkach

Cytat:
Napisane przez Wykorkowana Pokaż wiadomość
Przepraszam za błędy, słownik T9 w telefonie i pisanie pod wpływem nerwów.

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Poproszę chłopaka, bo jutro jedzie w tamte strony. Zdjęcie będą dobrym dowodem dla nich. Dziękuję za rady.
Nie ma za co. Jeśli możesz, to napisz nam po wyjaśnieniu sprawy, jak dalej potoczyła się sytuacja i czy z psiną wszystko okej
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 22:32   #394
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Pies żyje w okropnych warunkach

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Skąd te paranoje wytrzasnęłaś
Wybacz, ale wieś znam od wewnątrz. Pieski zarówno stare, jak i brzydkie i kalekie żyją, mają się dobrze. Ośmielę się powiedzieć, że mają na wsi lepiej niż w mieście, gdzie liczy się żeby piesek był Shiba, bo modny i uroczy, a kundle są passe. Podobnie z przykuciem do budy przez lata [!]. Właśnie przez to wątpię w kompetencje TOZu. Ktoś im nakładzie obrazów zagłady i potem każdy pies przy budzie widzi im się nieszczęśliwym chorym psychicznie wrakiem zwierzęcia
Oczywiście, bywają takie sytuacje. Ale twierdzenie, że KAŻDY i ZAWSZE. Cóż, bez komentarza.
Wybacz, ale ja też.
Psy, które mają się dobrze wyglądają dobrze i biegają po obejściu albo stoją przy przyzwoicie wyglądających budach. I od tego wyjątków nie ma.

Jaki % wykastrowanych psów masz w tej znanej sobie wsi? I ile z nich to suczki? Jeśli nie mniej więcej połowa, to nie zastanawiałaś się nigdy nad tym co się z nimi stało?

Tak, przykucie do budy przez lata.
Nie zauważyłam, żeby podejście do zwierząt zmieniło się jakoś drastycznie w ciągu ostatnich dwudziestu paru lat. A z tamtych czasów pamiętam psy, które nigdy z łańcuchów spuszczane nie były.

Toteż jeśli:
- odwiedzając znajomych w dzień widzę u sąsiadów psa na łańcuchu,
- wychodząc od nich wieczorem widzę psa na łańcuchu,
- wychodząc w nocy widzę psa na łańcuchu,
- odjeżdżając nad ranem widzę psa na łańcuchu,
- zapytani znajomi nie przypominają sobie by widzieli kogokolwiek, kiedykolwiek na spacerze z pieskiem
to nie zakładam radośnie, że jest spuszczany na mityczną wolność żeby się wybiegał w jakichś tajemniczych godzinach, na które nigdy nie udało mi się trafić.

Zgłoszenie do tozu historii psa, stojącego na krótkim łańcuchu w rogu posesji, i stojącego w gnojówce cieknącej ze znajdującego się opodal gnoju (sprawdziłam to kilka razy, koszmar był ten sam za każdym razem). Po interwencji pies zniknął, zadzwoniłam do nich znowu, enigmatycznie wyjaśnili, że problem się rozwiązał, założyłam więc, że został zabrany. Przypadkiem, kilka miesięcy później pocztą pantoflową doszła do mnie "zabawna" historia o tym, jak to wariaci przy*ierdolili się do psa, któremu nic nie brakowało, więc "pozbyli się" psa. I w majestacie prawa można im skoczyć, bo nikt zeznawać w sprawie "głupiego psa" nie pójdzie, a oni się przecież nie przyznają.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 22:34   #395
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pies żyje w okropnych warunkach

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Skąd te paranoje wytrzasnęłaś
Wybacz, ale wieś znam od wewnątrz. Pieski zarówno stare, jak i brzydkie i kalekie żyją, mają się dobrze. Ośmielę się powiedzieć, że mają na wsi lepiej niż w mieście, gdzie liczy się żeby piesek był Shiba, bo modny i uroczy, a kundle są passe. Podobnie z przykuciem do budy przez lata [!]. Właśnie przez to wątpię w kompetencje TOZu. Ktoś im nakładzie obrazów zagłady i potem każdy pies przy budzie widzi im się nieszczęśliwym chorym psychicznie wrakiem zwierzęcia
Oczywiście, bywają takie sytuacje. Ale twierdzenie, że KAŻDY i ZAWSZE. Cóż, bez komentarza.
ta, *****. jeszcze mi powiedz, że są super karmione, a weterynarza widzą częściej niż na szczepienie przeciwko wściekliźnie raz w roku.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 22:42   #396
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Pies żyje w okropnych warunkach

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ta, *****. jeszcze mi powiedz, że są super karmione, a weterynarza widzą częściej niż na szczepienie przeciwko wściekliźnie raz w roku.
A wieczorami hasają sobie radośnie po kwiecistych łąkach razem z jednorożcami.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 23:24   #397
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Pies żyje w okropnych warunkach

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Skąd te paranoje wytrzasnęłaś
Wybacz, ale wieś znam od wewnątrz. Pieski zarówno stare, jak i brzydkie i kalekie żyją, mają się dobrze. Ośmielę się powiedzieć, że mają na wsi lepiej niż w mieście, gdzie liczy się żeby piesek był Shiba, bo modny i uroczy, a kundle są passe. Podobnie z przykuciem do budy przez lata [!]. Właśnie przez to wątpię w kompetencje TOZu. Ktoś im nakładzie obrazów zagłady i potem każdy pies przy budzie widzi im się nieszczęśliwym chorym psychicznie wrakiem zwierzęcia
Oczywiście, bywają takie sytuacje. Ale twierdzenie, że KAŻDY i ZAWSZE. Cóż, bez komentarza.
Tak, w mieście ludzie masowo przykuwają psy do budy. Miasto straszne i niedobre, tylko Shiby i Yorki. Weź, dziewczyno...


Wykorkowana, nie odpuszczaj, pisz/dzwoń do TOZu, pytaj czy interweniowali itd. Ich też czasem trzeba pilnować.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-22, 23:37   #398
Wykorkowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 38
Dot.: Zwierzętom dzieje się krzywda - GDZIE TO ZGŁOSIĆ? - WĄTEK ZBIORCZY

Będę walczyć o tego psiaka, bo rozmawiałam z facetem i chcemy mu dać dom jeżeli się uda.
Wykorkowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 18:19   #399
wie_syl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: POMOCY. Gdzie zglosic zamiar zabicia psów przez kogos ?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
to już lepiej je chyba utopic- w schronisku i tak umrą
można tez spróbowac ruszyc sumienie przez powołanie na religię, na przykazania (nie zabijaj...) ale wątpię, czy to cos da.
W schronisku umrą i w domu też umrą. Nie ma na to rady i reguły. Fakt faktem schronisko nie jest najlepszym miejscem dla czworonogów, wiadomo jak tam są traktowane i jakie mają warunki, ale lepsze to niż śmierć głodowa...

Jest dużo organizacji które podpisują się mianem OCHRONY ZWIERZĄT, ale zazwyczaj tłumaczą się tym, że nic zrobić nie mogą, że mają dużo zgłoszeń... paranoja
wie_syl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzaki w potrzebie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-10 19:19:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:58.