fotograf z daleka czy znajomy amator??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-29, 12:59   #1
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590

fotograf z daleka czy znajomy amator???


hej dziewczyny!
przegladam sobie strony internetowe roznych fotografow, poszukuje namiarow przez fora i nie moge znalezc nikogo z bydgoszczy lub pobliskiej okolicy, kto spelnialby moje oczekiwania...
jest zaledwie kilka stron, na ktorych zdjecia mi sie spodobaly, ale fotografowie ci sa z dalekich stron... najblizej z poznania... choc wiem, ze niektorzy swiadcza uslugi na terenie calej polski, ale pewnie za dojazd biora "odpowiednia" oplate, a poza tym jak sie z takim fotografem spotkac wczesniej?..
przegladajac zdjecia pochodzace z bydgoskich pracowni, zalamalam sie, bo mysle, ze takie jest w stanie zrobic kuzyn narzeczonego, ktory jest amatorem i bawi sie profesjonalnym aparatem...
moze macie jakies doswiadczenia zwiazane z zamawianiem fotografa z odleglego miasta? prosze o wypowiedzi.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 13:32   #2
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: fotograf z daleka czy znajomy amator???

ciężka sprawa...faktycznie takie dojazdy zapewne są makabrycznie drogie...nie mam pojęcia co CI doradzic, jeżeli faktycznie nikogo w swoim mieście nie znajdziesz, to chyba najlepiej wykorzystac znajomych i niech popstykają fotki. a po ślubie zawsze się można umówic, z jakimś fotografem z dalekich stron, ze to Wy do niego przyjedziecie (można wybrac jakieś ładne okolice i od razu będzie urlop) ) a wyjdzie pewnie taniej, niż gdyby to on miał dojeżdzac
Pozdrawiam! i mam nadzieję, że jakoś sobie poradzisz
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 13:45   #3
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: fotograf z daleka czy znajomy amator???

może postaw na tego kuzyna? Jeżeli się tym interesuje, a sprzęt ma profecjonalny? Tylko, czy ma talent?
My mamy takiego znajomego, fotograf psjonat, nie jakiś tam zawodowiec, a robi takie zdjęcia, że powiedzieliśmy sobie: ten, albo żaden Bo ma talent, pstryka świetne ujęcia ot tak, od niechcenia, bo tu mu się światło ustawi, tu coś innego...
Spróbuj namówić kuzyna na pare foek i sama oceń, czy takie zdjęcia Cię satysfakcjonują. Wiesz, to nie jest ważdne, kto będzie robił zdjęcia, ale żebyście Wy-młodzi byli zadowoleni z efektów.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 14:17   #4
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: fotograf z daleka czy znajomy amator???

Cytat:
Napisane przez sohf
ciężka sprawa...faktycznie takie dojazdy zapewne są makabrycznie drogie...nie mam pojęcia co CI doradzic, jeżeli faktycznie nikogo w swoim mieście nie znajdziesz, to chyba najlepiej wykorzystac znajomych i niech popstykają fotki. a po ślubie zawsze się można umówic, z jakimś fotografem z dalekich stron, ze to Wy do niego przyjedziecie (można wybrac jakieś ładne okolice i od razu będzie urlop) ) a wyjdzie pewnie taniej, niż gdyby to on miał dojeżdzac
Pozdrawiam! i mam nadzieję, że jakoś sobie poradzisz
ech, no pewnie, ze sobie poradze jakos
z tym przyjazdem do fotografa, to ostatecznosc. mysle o zdjeciach przed ceremonia...
a to, ze znajomi beda pstrykac fotki, to pewne - sporo z nich ma cyfrowki, udostepnimy tez swoja, wiec mysle, ze nawet z takich niektore ciekawe sie znajda...
ale sesja jakas tez potrzebna...
w kazdym razie dzieki za odzew.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 14:19   #5
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: fotograf z daleka czy znajomy amator???

Dziewczyny, a czy do robienia zdjęć podczas ślubu, nie jest wymagane specjalne zezwolenie? U mnie w Kościele jest taki wymóg i mogę się tylko cieszyć, że mój brat cioteczny ma ukończony specjalny kurs (zresztą pracuje w zawodzie fotografa).
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 14:20   #6
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: fotograf z daleka czy znajomy amator???

Cytat:
Napisane przez Taverney
może postaw na tego kuzyna? Jeżeli się tym interesuje, a sprzęt ma profecjonalny? Tylko, czy ma talent?
My mamy takiego znajomego, fotograf psjonat, nie jakiś tam zawodowiec, a robi takie zdjęcia, że powiedzieliśmy sobie: ten, albo żaden Bo ma talent, pstryka świetne ujęcia ot tak, od niechcenia, bo tu mu się światło ustawi, tu coś innego...
Spróbuj namówić kuzyna na pare foek i sama oceń, czy takie zdjęcia Cię satysfakcjonują. Wiesz, to nie jest ważdne, kto będzie robił zdjęcia, ale żebyście Wy-młodzi byli zadowoleni z efektów.
co do kuzyna, to tez roznie z nim bywa - niektore zdjecia wychodza mu swietnie, inne tak sobie, ale kto wie??? porozmawiamy z nim zapewne na ten temat... dzieki!
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 14:21   #7
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: fotograf z daleka czy znajomy amator???

Cytat:
Napisane przez Akane
Dziewczyny, a czy do robienia zdjęć podczas ślubu, nie jest wymagane specjalne zezwolenie? U mnie w Kościele jest taki wymóg i mogę się tylko cieszyć, że mój brat cioteczny ma ukończony specjalny kurs (zresztą pracuje w zawodzie fotografa).
co??? naprawde??? pierwsze slysze...
ja niejednokrotnie robilam zdjecia w kosciele, podczas slubu znajomych czy rodziny - wprawdzie na swoj uzytek, nie na zlecenie, ale co to za roznica???
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-29, 14:30   #8
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: fotograf z daleka czy znajomy amator???

Cytat:
Napisane przez papryczka
co??? naprawde??? pierwsze slysze...
ja niejednokrotnie robilam zdjecia w kosciele, podczas slubu znajomych czy rodziny - wprawdzie na swoj uzytek, nie na zlecenie, ale co to za roznica???
Być może chodzi o np. wejście na ołtarz i tego typu sprawy... Będę musiała podpytać dokładnie brata, w czym rzecz.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 20:05   #9
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: fotograf z daleka czy znajomy amator???

Papryczko soft chyba ma dobry pomysł z tym przyjazdem do fotografa po ślubie jeśli oczywiście jestes przekonana do tego fotografa. Moze jedak warto pogadać z kuzynem, pokazac mu zdjecia jakie byście chcieli, spróbowac wczesniej porobić pare fotek. Wiele zalezy od samej pary czyli od Was. My mieliśmy sesje u fotografa i powiem tak, zdjęcia które widziałam w pracowni bardzo mi się podobały natomiast nasze już tak dobrze nie wyszły no bo jakie można zrobić w ciągu pół godziny a następna para już czekała . Natomiast poprosilismy znajomą która miała lustrzanke żeby nam pstryknęła pare fotek, sami wymyslaliśmy pozycje przy tym super się bawiąc, zdjęcia przeszły nasze i jej oczekiwania.
Znajomi oczywiście będą robić zdjęcia ale z doświadczenia wiem że troche popstykaja w kościele, na początku wesela a potem kazdy się bawi. Dlatego warto zwrócić się do jednej konkretnej osoby o robienie zdjęć, to jednak ciężka praca.
Co do robienia zdjęć w kościele jest przepis że zdjecia moga robić tylko osoby po kursie ale jak się wczesniej pójdzie do księdza i poprosi o zgode żeby zdjęcia robiła osoba która takowych uprawnień nie posiada to ksiądz pewnie się zgodzi. Głowie chodzi o umiar i o to zeby nagle przy przysiędzie nie przyleciało pełno osób i nie pstykało zdjęć wchodząc na księdza i młodą pare.
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 20:37   #10
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: fotograf z daleka czy znajomy amator???

Cytat:
Napisane przez agatha_c
Co do robienia zdjęć w kościele jest przepis że zdjecia moga robić tylko osoby po kursie ale jak się wczesniej pójdzie do księdza i poprosi o zgode żeby zdjęcia robiła osoba która takowych uprawnień nie posiada to ksiądz pewnie się zgodzi. Głowie chodzi o umiar i o to zeby nagle przy przysiędzie nie przyleciało pełno osób i nie pstykało zdjęć wchodząc na księdza i młodą pare.
no tak, teraz rozumiem. na szczescie ksiadz jest zarazem znajomym, wiec mysle, ze nie bedzie problemu z pozwoleniem...
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 20:40   #11
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: fotograf z daleka czy znajomy amator???

Cytat:
Napisane przez agatha_c
Natomiast poprosilismy znajomą która miała lustrzanke żeby nam pstryknęła pare fotek, sami wymyslaliśmy pozycje przy tym super się bawiąc, zdjęcia przeszły nasze i jej oczekiwania.
no wlasnie kuzyn mojego narzeczonego ma lustrzanke i do tego jest typem wyglupiajacym sie, wiec zabawa gwarantowana. co raz powazniej zcazynam myslec o zwrocenie sie do niego o pomoc...
ale jeszcze jest troche czasu, wiec moze uda nam sie znalezc jakiegos wymarzonego profesjonaliste, na ktorego nie trafilismy do tej pory...
dzieki za wypowiedzi.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-29, 20:44   #12
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: fotograf z daleka czy znajomy amator???

Cytat:
Napisane przez papryczka
no tak, teraz rozumiem. na szczescie ksiadz jest zarazem znajomym, wiec mysle, ze nie bedzie problemu z pozwoleniem...
Dokładnie. Zazwyczaj nie wymagają kursu ale trzeba koniecznie wcześniej porozmawiać no i podczas ceremonii odpowiednio się zachować, tzn. nie biegac po Ołtarzu bez przerwy i nie wciskać się pomiędzy Księdza a małżonków podczas przysięgi
Na jednych z chrzcin, na których byłam, Ksiądz nie powstrzymał się podczas urocvzystości od komentarza, że tak dobrze wychowanego fotografa nie widział i tak dyskretnego i, że nawet do Komunii poszedł )))
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 11:59   #13
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: fotograf z daleka czy znajomy amator???

A może dasz ogłoszenie że poszukujesz fotografa? Czasami w takie rzeczy bawią się osoby które nie mają profesjonalnego studia. U mnie robił zdjęcia kolega który nie ukończył żadnej szkoły ale robi genialne fotki, miał nawet kilka wystaw na terenie naszego miasta. Robił nam część zdjęć pozowanych a część z "ukrycia" i moim zdaniem wyszło to o wiele ciekawiej niż sesja w studio. Zrobił nam też z tych zdjęć prezentacje na DVD.
Może zgłosi się ktoś ciekawy kto robi takie rzeczy. Obejrzycie sobie prace i wtedy zdecydujecie.
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 12:06   #14
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: fotograf z daleka czy znajomy amator???

Cytat:
Napisane przez Joasiaa
A może dasz ogłoszenie że poszukujesz fotografa? Czasami w takie rzeczy bawią się osoby które nie mają profesjonalnego studia. U mnie robił zdjęcia kolega który nie ukończył żadnej szkoły ale robi genialne fotki, miał nawet kilka wystaw na terenie naszego miasta. Robił nam część zdjęć pozowanych a część z "ukrycia" i moim zdaniem wyszło to o wiele ciekawiej niż sesja w studio. Zrobił nam też z tych zdjęć prezentacje na DVD.
Może zgłosi się ktoś ciekawy kto robi takie rzeczy. Obejrzycie sobie prace i wtedy zdecydujecie.
no wlasnie wiem, ze zdarzaja sie swietni fotografowie, nie majacy stron www. umiescilam ogloszenie na kilku portalach, ale to, co dotychcas mi zaoferowano, nie przekonuje mnie... nie wiem... moze razem z narzeczonym jestesmy zbyt wybredni?? dodatkowym utrudnieniem jest to, ze mieszkamy z dala od rodzinnego miasta, w ktorym odbedzie sie slub i nie mamy mozliwosci objechania wszystkich fotografow bydgoskich w poszukiwaniu jakiejs "perelki"... w kazdym razie nie poddaje sie i szukam dalej... szkoda, ze na wizazu nie ma nikogo, kto moglby mi polecic taka osobe. nie widac tu bydgoszczanek. pozdrawiam.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 14:21   #15
fotograf
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: fotograf z daleka czy znajomy amator???

Cytat:
Napisane przez papryczka
fotografowie ci sa z dalekich stron... najblizej z poznania... choc wiem, ze niektorzy swiadcza uslugi na terenie calej polski, ale pewnie za dojazd biora "odpowiednia" oplate, a poza tym jak sie z takim fotografem spotkac wczesniej?...
Dojazd nie musi być w cale drogi - skąd taki wniosek?
fotograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.