Wybór studiów a wątpliwości-znowu! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-26, 14:45   #31
zlosliwa_bestia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez DagUusia87 Pokaż wiadomość
Bo wyobraź sobie, że ludzie, którzy rekrutują do pracy nie czytają jakie masz oceny na świadectwie/dyplomie tylko jak wypadasz na rozmowach kwalifikacyjnych do pracy. Czy jesteś komunikatywny, wygadany itp.
Jasne.
zlosliwa_bestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 14:55   #32
Anette7
Raczkowanie
 
Avatar Anette7
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 45
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

No gdyby tylko przysłowiowy "papierek" decydował o zatrudnieniu to nie mielibyśmy tylu bezrobotnych magistrów, tudzież nie obsługiwaliby oni kas w supermarketach bo z pewnością mieliby ciekawsze zajęcie
Anette7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 15:05   #33
zlosliwa_bestia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Ale gdyby wygadanie wystarczyło do każdej pracy to też zmniejszyłoby się bezrobocie i niektórym studia nie byłyby potrzebne. A moja matka będąc na stanowisku specjalisty BHP 20 lat, znając się na tym doskonale i posiadając "wygadanie" i tak została zmuszona do podjęcia studiów wyższych dla papierka, bo inaczej zostałaby zwolniona.
To samo było z wujkiem policjantem.
zlosliwa_bestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 15:09   #34
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez zlosliwa_bestia Pokaż wiadomość
Ale gdyby wygadanie wystarczyło do każdej pracy to też zmniejszyłoby się bezrobocie i niektórym studia nie byłyby potrzebne. A moja matka będąc na stanowisku specjalisty BHP 20 lat, znając się na tym doskonale i posiadając "wygadanie" i tak została zmuszona do podjęcia studiów wyższych dla papierka, bo inaczej zostałaby zwolniona.
To samo było z wujkiem policjantem.
To jest konsekwencja "wszyscy mają studia". Ale mając do wyboru jednego czlowieka po studiach, i drugiego pracodawca wybierze bardziej komunikatywnego... na miejsce Twojej mamy jest masa ludzi z papierkiem, więc wóz albo przewóz.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 15:19   #35
zlosliwa_bestia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
To jest konsekwencja "wszyscy mają studia". Ale mając do wyboru jednego czlowieka po studiach, i drugiego pracodawca wybierze bardziej komunikatywnego... na miejsce Twojej mamy jest masa ludzi z papierkiem, więc wóz albo przewóz.
Jeśli dwóch kandydatów będzie po studiach to oczywiście wezmą bardziej wygadanego. Ale nikt mi nie wmówi, że wygadanie wystarczy do aplikowania do każde stanowisko. Bez przesady.
zlosliwa_bestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 15:26   #36
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez zlosliwa_bestia Pokaż wiadomość
Jeśli dwóch kandydatów będzie po studiach to oczywiście wezmą bardziej wygadanego. Ale nikt mi nie wmówi, że wygadanie wystarczy do aplikowania do każde stanowisko. Bez przesady.
Na każde na pewno nie, ale na wiele tak... Jak mi wytłumaczysz to, że są osoby po technikach, zawodówkach, bez studiów, które jednak zarabiają i mają się dobrze? Nie gloryfikujcie tak bardzo papierków, bo nie tylko to liczy się często w pracy, bo chętniej jest widziane np. doświadczenie zawodowe...
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 15:34   #37
zlosliwa_bestia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Na każde na pewno nie, ale na wiele tak... Jak mi wytłumaczysz to, że są osoby po technikach, zawodówkach, bez studiów, które jednak zarabiają i mają się dobrze? Nie gloryfikujcie tak bardzo papierków, bo nie tylko to liczy się często w pracy, bo chętniej jest widziane np. doświadczenie zawodowe...
Doświadczenie a wygadanie to dwie różne sprawy.
Mam kolegę kucharza po zawodówce, który boi się ludzi, a został przyjęty do knajpy, bo jest w tym dobry. Mój facet po zawodówce ma firmy w Polsce, Holandii i Francji bo jest wygadany i zna się na rzeczy. Ale nie spotkałam osoby wygadanej, bez wykształcenia i doświadczenia, która dobrze zarabia i ma wysokie stanowisko. W sumie napisałaś "zarabiają i mają się dobrze" czyli może chodzi Ci o to, że po prostu mają pracę? Owszem, w to wierzę- byle jaką pracę może mieć każdy.
zlosliwa_bestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-26, 15:37   #38
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez zlosliwa_bestia Pokaż wiadomość
Doświadczenie a wygadanie to dwie różne sprawy.
Mam kolegę kucharza po zawodówce, który boi się ludzi, a został przyjęty do knajpy, bo jest w tym dobry. Mój facet po zawodówce ma firmy w Polsce, Holandii i Francji bo jest wygadany i zna się na rzeczy. Ale nie spotkałam osoby wygadanej, bez wykształcenia i doświadczenia, która dobrze zarabia i ma wysokie stanowisko. W sumie napisałaś "zarabiają i mają się dobrze" czyli może chodzi Ci o to, że po prostu mają pracę? Owszem, w to wierzę- byle jaką pracę może mieć każdy.
O, widzę że i Tobie przydałby się szacunek dla innych. Ty po swoich studiach też możesz mieć byle jaką pracę, albo w ogóle jej nie mieć. I miałam na myśli to, że nie zarabiają najniższej krajowej.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 15:38   #39
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Jeśli ktoś jest po liceum, to uważam, ze na studia iśc powinien. Jak nie na studia, to do policealnej, na jakiś konkretny kurs, cokolwiek. Inaczej nie ma się praktycznie nic. Chyba, ze kogoś szczytem marzen jest pracować całe życie na kasie w realu. Tak, oczywiście ludzie z pomysłem na siebie sobie poradzą, nawet i po podstawówce. Ale ile jest takich? ile osob ma własne firmy? patrząc całościowo, niewiele..

Moja mama rowniez pracuje od ponad 20 lat lat w jednym miejscu i kazali jej zrobić chociaz lic, inaczej do widzenia. Fakt, jest tak wlasnie dlatego, ze wszyscy muszą studiować. Tylko, ze to sie szybko nie zmieni, potrzebna jest reforma edukacji, także na dzien dzisiejszy lepiej studia mieć niż nie mieć.
Tylko trzeba dodać, ze albo dobre studia, które dają coś konkretnego( medycyna, prawo, techniczne itp.) albo pracować i jednocześnie uczyć się na tych mniej konkretnych. Studiowac dziennie jakiś mało przyszłoszlowy kierunek i nie pracować, to w sumie duzo gorzej niz na studia nie iśc i pracować. ee, to w sumie dochodzę do wniosku, ze moze jednak nie zawsze studia są konieczne.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 15:55   #40
zlosliwa_bestia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
O, widzę że i Tobie przydałby się szacunek dla innych. Ty po swoich studiach też możesz mieć byle jaką pracę, albo w ogóle jej nie mieć. I miałam na myśli to, że nie zarabiają najniższej krajowej.
A ja widzę, że masz zdecydowanie jakieś kompleksy na punkcie wykształcenia. Gdzie w mojej wypowiedzi jest brak szacunku dla innych? Chodzi Ci o to, że napisałam "byle jaką pracę może dostać każdy"? A tak nie jest? Dla mnie byle jaka praca to np. roznoszenie ulotek, ale Ty na pewno uważasz inaczej? Nie gardzę ludźmi wykonującymi taką pracę, ale chyba nie ma osoby, która uczy się całe życie z nadzieją pracowania jako "ulotkarz". A kto powiedział, że ja skończę studia? Kto powiedział, że nie będę całe życie kelnerką czy woźną? Ja nie wspomniałam ani słowa o sobie i nie wywyższam się. Po prostu wypowiedziałam się na temat twojego dziwnego podejścia do wygadania.
zlosliwa_bestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 16:07   #41
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez zlosliwa_bestia Pokaż wiadomość
A ja widzę, że masz zdecydowanie jakieś kompleksy na punkcie wykształcenia. Gdzie w mojej wypowiedzi jest brak szacunku dla innych? Chodzi Ci o to, że napisałam "byle jaką pracę może dostać każdy"? A tak nie jest? Dla mnie byle jaka praca to np. roznoszenie ulotek, ale Ty na pewno uważasz inaczej? Nie gardzę ludźmi wykonującymi taką pracę, ale chyba nie ma osoby, która uczy się całe życie z nadzieją pracowania jako "ulotkarz". A kto powiedział, że ja skończę studia? Kto powiedział, że nie będę całe życie kelnerką czy woźną? Ja nie wspomniałam ani słowa o sobie i nie wywyższam się. Po prostu wypowiedziałam się na temat twojego dziwnego podejścia do wygadania.
Wręcz przeciwnie... Ja nie mam kompleksów na punkcie własnego wykształcenia. Nie mam parcia "muszę na studia, bo wszyscy idą", tylko chcę iść na studia, żeby rozwijać swoje zainteresowania, to czego naprawdę chciałabym się uczyć, a nie "bo tamci poszli, to jest pojdę, byle gdzie bylebym miała studia".
"W sumie napisałaś "zarabiają i mają się dobrze" czyli może chodzi Ci o to, że po prostu mają pracę? Owszem, w to wierzę- byle jaką pracę może mieć każdy."- to zabrzmiało jak pogardzanie ludzmi, o który pisałam, i do których się odniosłaś- po zawodówce czy technikum. Jak ktoś chce roznosić ulotki, adresować koperty- niech to robi, a ja nie mam zamiaru go krytykować.
Z mojej strony koniec OT.

Edytowane przez 201801022117
Czas edycji: 2011-10-26 o 16:09
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-26, 16:09   #42
zlosliwa_bestia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Wręcz przeciwnie... Ja nie mam kompleksów na punkcie własnego doświadczenia.
"W sumie napisałaś "zarabiają i mają się dobrze" czyli może chodzi Ci o to, że po prostu mają pracę? Owszem, w to wierzę- byle jaką pracę może mieć każdy."- to zabrzmiało jak pogardzanie ludzmi, o który pisałam, i do których się odniosłaś- po zawodówce czy technikum. Jak ktoś chce roznosić ulotki, adresować koperty- niech to robi, a ja nie mam zamiaru go krytykować.
Z mojej strony koniec OT.
Tak, masz rację. Gardzę moim narzeczonym.
zlosliwa_bestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 16:17   #43
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez zlosliwa_bestia Pokaż wiadomość
Tak, masz rację. Gardzę moim narzeczonym.
Nie wnikam co robisz, ja tylko napisałam jak można było odebrać tamte słowa.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 16:27   #44
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez zlosliwa_bestia Pokaż wiadomość
Tak, masz rację. Gardzę moim narzeczonym.
Nie znałam Ciebie od tej strony
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 16:32   #45
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Nie znałam Ciebie od tej strony
A cóż to ma do tematu?
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 16:34   #46
zlosliwa_bestia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Nie znałam Ciebie od tej strony
My lubimy odrobinę perwersji w związku. Jak się budzi rano od razu wyzywam go od nieudaczników po zawodówce i każę całować moje świadectwo maturalne.
zlosliwa_bestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 16:48   #47
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez zlosliwa_bestia Pokaż wiadomość
My lubimy odrobinę perwersji w związku. Jak się budzi rano od razu wyzywam go od nieudaczników po zawodówce i każę całować moje świadectwo maturalne.
Super. Następnym razem wyrażaj się jaśniej, bo z logicznego myślenia wyszło, że gardzisz swoim narzeczonym, i innymi podobnymi ludzmi, bo od razu miałaś skojarzenie : ludzie po zawodówce, technikum- byle jaka praca. Tak to przynajmniej wyglądało.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 16:58   #48
DagUusia87
Raczkowanie
 
Avatar DagUusia87
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: łódzkie :)
Wiadomości: 88
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Nie o to mi chodziło, że studia nie są potrzebne bo na niektórych stanowiskach są. Ale jak już Twoja mama zrobi ten papierek- bo są takie wymagania niestety- to jakby poszła szukać innej pracy i by ją postawili z osobą co ma 25 lat i dopiero ukończyła studia to kogo by przyjęli ?? oczywiście, że Twoją mamę bo będzie miała i licencjat i doświadczenie i gadaną zapewne o


ps.

a w ogóle to dla mnie chore, że osoby z 20 letnim doświadczeniem na danym stanowisku mają teraz robić studia :/ np. mojej znajomej mama jest pielęgniarką ma 52 lata, 30 lat pracy bliżej do emerytury a ma iść zrobić studia:/ co za non sens nie sądzicie??
__________________
Każda radość, którą dajemy- powróci

Magister Pedagogiki- Edukacji Wczesnoszkolnej

Włosy 65 cm

Dagusia Gotuje

Edytowane przez DagUusia87
Czas edycji: 2011-10-26 o 17:00
DagUusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 17:07   #49
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez DagUusia87 Pokaż wiadomość
Nie o to mi chodziło, że studia nie są potrzebne bo na niektórych stanowiskach są. Ale jak już Twoja mama zrobi ten papierek- bo są takie wymagania niestety- to jakby poszła szukać innej pracy i by ją postawili z osobą co ma 25 lat i dopiero ukończyła studia to kogo by przyjęli ?? oczywiście, że Twoją mamę bo będzie miała i licencjat i doświadczenie i gadaną zapewne o


ps.

a w ogóle to dla mnie chore, że osoby z 20 letnim doświadczeniem na danym stanowisku mają teraz robić studia :/ np. mojej znajomej mama jest pielęgniarką ma 52 lata, 30 lat pracy bliżej do emerytury a ma iść zrobić studia:/ co za non sens nie sądzicie??
Chore? Nie, to jest normalne. Każdy może iść na studia? O ile ma maturę, którą dość łatwo zdać, to tak. I co. Ktoś, kto pracuje, a jest tylko po technikum czy zawodówce ma zajmować miejsce komuś po studiach? E, no co Ty... To się nie godzi. Na miejsce osoby z 20 letnim stażem , jest kilka/kilknaście/kilkadziesiąt osób młodych, doświadczonych i po studiach. Więc- wszyscy mają studia: chcesz mieć pracę, i Ty musisz zrobić. Ja nie wiem, to są chyba jakieś odgórne wymogi z tymi studiami, ale dla mnie to też jest dziwne...
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-26, 17:13   #50
DagUusia87
Raczkowanie
 
Avatar DagUusia87
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: łódzkie :)
Wiadomości: 88
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

tak tylko po co one osobie, która za 3-5 lat pójdzie na emeryturę;/ chyba dla satysfakcji :/

owszem młodzi też zasługują na pracę- i tu następna non sensowna sytuacja- np. w moim zawodzie- nauczyciele, którzy są już na emeryturach dalej uczą i młodzi nie mogą dostać pracy :-/ to jest dopiero absurd- mają emeryturę+ pensję ...
__________________
Każda radość, którą dajemy- powróci

Magister Pedagogiki- Edukacji Wczesnoszkolnej

Włosy 65 cm

Dagusia Gotuje
DagUusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 17:21   #51
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez DagUusia87 Pokaż wiadomość
tak tylko po co one osobie, która za 3-5 lat pójdzie na emeryturę;/ chyba dla satysfakcji :/

owszem młodzi też zasługują na pracę- i tu następna non sensowna sytuacja- np. w moim zawodzie- nauczyciele, którzy są już na emeryturach dalej uczą i młodzi nie mogą dostać pracy :-/ to jest dopiero absurd- mają emeryturę+ pensję ...
Wydaje mi się, że takie są jakieś odgórne wymogi... Teraz na wszystko trzeba mieć uprawnienia, szkolenia, itd. Pewnie stąd i te studia.
O, z tymi nauczycielami to się zgadzam... Szczególnie, że czasem Ci, którzy już naprawdę powinni pójść na emeryturę uczą i np. zasypiają na lekcjach (przyklad z mojej szkoly).
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 17:30   #52
DagUusia87
Raczkowanie
 
Avatar DagUusia87
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: łódzkie :)
Wiadomości: 88
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

ja rozmawiałam ze starszą nauczycielką, której brakuje 3 lat do emerytury to powiedziała, że już jej się tak nie chce, że szok, ze dzieciaki męczące ble ble ble a musi siedzieć w szkole;/ ale taka to jedna na milion bo reszta woli siedzieć i tak jak mówisz zasypiać na lekcjach;/ a młodych nauczycieli nie chcą przyjmować ;/
__________________
Każda radość, którą dajemy- powróci

Magister Pedagogiki- Edukacji Wczesnoszkolnej

Włosy 65 cm

Dagusia Gotuje
DagUusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 18:59   #53
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Oczywiście że to odgórny wymóg, u mojego taty strażaka w pracy 50 latków wysłali do liceum zaocznego bo wszyscy muszą mieć średnie :facepalm: teraz wszyscy muszą mieć przynajmniej maturę. Przynajmniej. A 30-40 lat temu to była aż matura
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 10:04   #54
kolokon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

jeżeli chodzi o wątpliwośći to ciekawa jestem certyfikatu który można uzykać na WSB to chyba jest certyfikat Franklina czy rzeczywiście jest on tak godny polecenia jak jest napisane na innych forach ?
kolokon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 16:56   #55
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

Cytat:
Napisane przez Natalinka92 Pokaż wiadomość
Jak się tu już kilka razu żaliłam, mam w tej chwili gap year. Próbowałam nawet szukać pracy, w urzędzie zaproponowali mi bardzo fajną pracę, niestety półtoragodzinny dojazd w jedną stronę tramwajami i autobusem, więc odpada No i będę się od stycznia starała o staż, ale nie to jest moje zmartwienie.
Mianowicie za rok planowałam poprawić maturę z rozszerzonego angielskiego i wybrać się na filologię angielską bądź inną filologię językową, ale niedawno zapisałam się na 3-miesięczny kurs angielskiego prowadzony przez native spikerkę i co się okazało? Mam kolejny dylemat.
,,Odkryłam", że dużą trudność sprawia mi płynna komunikacja w języku angielskim, nie potrafię wszystkiego powiedzieć tak jakbym chciała, poza tym mam tremę przed mówieniem w tym języku przed dużą ilością osób i to dodatkowo sprawia, że brakuje mi języka w buzi. Z natury też jestem osobą raczej nieśmiałą, może to ma na to jakiś wpływ.
Dodam, że angielski znam bardzo dobrze, gramatykę mam w dobrym stopniu opanowaną, mój zakres słownictwa też jest bardzo zasobny, wiadomo, że nie znam wszystkich słów, mimo to znajomi nieraz jak się o coś pytają to mówią że mam taki przenośny słownik w głowie. Do tej pory nie wyobrażałam sobie innych studiów niż filologia, jeszcze w liceum nauczycielka mówiła, że nadaję się na takie studia, sama mnie namawiała, ale wiadomo, że w klasie jest inaczej, sami swoi, nauczycielka mówi też po polsku, a na kursie się niemiło rozczarowałam sama sobą, teraz mam ogromne wątpliwości czy aby na pewno dobrze wybrałam i zaczęło mnie to martwić, bo jeżeli nie języki to nie wiem co mogłoby być dla mnie odpowiednie a nie chciałabym stracić kolejnego roku gdyby się okazało, że TO mnie przerośnie.
Ja to mam same problemy, wiem.
Doradzicie mi coś?
Czy tej tzw. płynnej komunikacji da się nauczyć? Czy zrezygnować i szukać sobie czegoś innego?
A może nie rezygnować z filologii, po prostu wziąć inny język zamiast angielskiego? Jak myślicie?
Zastanawiam się też nad pójściem do poradni psychologicznej chociaż nie wiem czy takie coś dużo da, poza tym na dzień dzisiejszy NIC innego mnie nie interesuje i wiem, że to będzie trudne.
edit: do poradni psychologicznej oczywiście w celu zrobienia testów predyspozycji zawodowych
Witam.

Ja zupełnie nie rozumiem, dlaczego skoro tak bardzo chcesz studiować to nie studiujesz? Miałaś możliwość dobrej pracy, mogłabyś studiować zaocznie a w wolnym czasie uczyć się do matury i za rok iść na to, co chcesz.

Uparłaś się na tą filologię, a sama przyznajesz, że mówić nie potrafisz na forum. To jak? Ja jestem po filologii angielskiej, było nas 120 osób, skończyło 35, uczelnia uczelni nierówna, ale na każdej uczyć się trzeba... Co zrobisz jak będzie nauka a przedmiot: konwersacje będzie polegał na mówieniu ?

Mojej przyszłej szwagierce też matura zupełnie nie poszła w tamtym roku, nie dostała się na to co chciała.Poszła na PWSZ, skończyła jeden semestr zupełnie innego kierunku, nauczyła się dużo ciekawych rzeczy, pracowała w międzyczasie i odłożyła trochę. W marcu zrezygnowała, w maju porządnie poprawiła maturę i dostała się na to co chciała. I cieszy się, bo jest teraz dzięki studiowaniu przez pół roku zwolniona z wf-u i informatyki . Teraz studiuje w jednym mieście a mieszka w drugim (codziennie w jedną stronę dojeżdża 1,5 godziny - tylko po to, żeby mieszkać z Tż) i daje radę...

Ja studiowałam dwa kierunki: jeden dziennie, drugi zaocznie pracując przy tym 25 godzin w tygodniu... I to żaden wyczyn. Pewnie zapytasz się, kiedy się uczyłam: otóż w autobusie, bo też musiałam wszędzie dojeżdżać.

Powodzenia życzę na kursie.
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2011-10-29 o 16:58
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 14:00   #56
Virginnia
Zadomowienie
 
Avatar Virginnia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z Krainy Królika
Wiadomości: 1 215
Dot.: Wybór studiów a wątpliwości-znowu!

To może NKJO?
Tam grupy są mniejsze.

Oczywiście to tylko luźna sugestia bo nie napisałaś co chcesz po tej filologii robić.

A wracając do głównego tematu wątku - komunikatywność to moim zdaniem podstawa. Jak nie pamiętasz jakiegoś słówka to wytłumaczysz naokoło, opiszesz, dodasz gest i jest OK. Komunikatywności nie zastąpisz nawet najbardziej wymyślnym słownictwem.

Kurs z native speakerem to dobry pomysł
Można dużo skorzystać.
To jak mówi nauczyciel w szkole/wykładowca na studiach często różni się od tego jak mówi native speaker. Z moich obserwacji wynika, że nawet zwracają uwagę na inne błędy.
__________________
Virginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.