ciąża a problemy z cerą - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-21, 13:46   #31
nyla89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 122
Dot.: ciąża a problemy z cerą

przed ciaza nie miałam pryszczy a teraz miałam MASE!! pomogła maść cynkowa(2zł apteka) i codzienna zwykła pielegnacja- rano i wieczorem-zel-tonik-krem
nyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 22:36   #32
Anessa
Wtajemniczenie
 
Avatar Anessa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK - Hampshire
Wiadomości: 2 077
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Anessa Send a message via Skype™ to Anessa
Dot.: ciąża a problemy z cerą

Dziewczyny,

nie wiem czy to bedzie z tematem ciazy zwiazane ale kto wie?
Ja rowniez mam problemy z cera - pojawiaja mi sie krostki za uszami, na szyi z tylu, na dekolcie i brodzie i przy ustach, o czole juz nie wspomne... Nigdy czegos takiego nie mialam!!! Jezeli jakies syfki to niewiele i to raczej na czole a teraz... Horror jakis...
Czy ktoras tak z was miala w pierwszych tygodniach ciazy? Pytam o te pierwsze - pierwsze tygodnie bo u mnie jeszcze za wczesnie na test ciazowy. Moze organizm juz tak reagowac i wariowac z hormonami???
Jak sie okaze, ze to "dary" ciazowe to i tak bede najszczesliwsza zasyfiona babka na ziemi ale chcialabym chociaz wiedziec, czy istnieje takie prawdopodobienstwo.
Pozdrawiam
__________________
07.05.2011, 13.17 - Sono diventata la mamma di Adriano!!!!

Moj Nino

02.06.2014, 4.24 - Flavia e' con noi!!!
Anessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 23:59   #33
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: ciąża a problemy z cerą

Cytat:
Napisane przez munija Pokaż wiadomość
A możesz napisać nazwy tych specyfików?
Ja tez muszę udac sie do dermatologa... Problem mam z twarzą, plecami i mam takie malutkie krostki-jakby wysypkę- na dekolcie. Mam nadzieje, że to jakoś samo minie.
Trzymam za Was kciuki dziewczynki !!
na noc TannoHermal Lotio (biały kolor, dlatego do stosowania na noc)
na dzień specyfik,który robiły mi panie w aptece o nazwie Detramycin- do przecierania buzi, dekoltu, plecków itp
Mi pomogło i to w znacznym stopniu
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 17:38   #34
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: ciąża a problemy z cerą

bardzo wszystkim współczuję mnie na szczęście w ciąży bardzo się cera poprawiła i nie wyskakują żadne pryszcze ani wypryski
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 11:31   #35
domenica82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 11
GG do domenica82
Dot.: ciąża a problemy z cerą

Zakładając ten wątek byłam załamana wyglądem mojej skóry, ale od połowy piątego miesiąca ciąży jej stan bardzo sie poprawił. Ustapiły uporczywe bolące wypryski i wreszcie wygladam jak człowiek
Do dermatologa w koncu nie poszłam, radziłam sie tylko ginekologa ktory kazał przeczekać "ten wysyp" jak sie wyraził.. Stosowałam wiec tylko zwykłą pielęgnacje czyli żel, tonik, lekki kremik.
Mam nadzieje ze i wam sie poprawi bo wiem ile krwi potrafią napsuć te wypryski. Życze ślicznej gładkiej skóry wszystkim przyszłym mamusiom!
domenica82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 09:07   #36
munija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 6
Dot.: ciąża a problemy z cerą

Drogie mamy,
u mnie również zmiany na lepsze. Od dwóch tygodni cera wyraźnie poprawia się, krostki wyskakuja sporadycznie. Nie stosowałam żadnych nowych kremów, żeli itp. Wyglada na to, że hormony się uspokajają. Teraz zaczynam piąty miesiąc i jestem pełna nadzieji, że to świństwo już mnie nie dopadnie. Jeszcze jakiś czas temu w desperacji pytałam w aptece co mogę stosować, ale odpowiedz zawsze była ta sama: "Przeczekać", odpukać przechodzi. Dermatolog wypisała mi tylko spirytus z erytromycyną, którym sporadycznie przecierałam twarz i dekolt (tu również kaszka znikła).
Ale wiecie co, nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy to miało jakiś wpływ na poprawe cery, ale ostatnio zachorowałam i przez 5 dni zażywałam Duomox. Być może on trochę pomógł...
Życzę powodzenia i cierpliwości. Nie zadręczajcie się krostkami, bo i bobaski będą sie smucić
Pozdrawiam
munija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 12:38   #37
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: ciąża a problemy z cerą

Cytat:
Napisane przez domenica82 Pokaż wiadomość
Zakładając ten wątek byłam załamana wyglądem mojej skóry, ale od połowy piątego miesiąca ciąży jej stan bardzo sie poprawił. Ustapiły uporczywe bolące wypryski i wreszcie wygladam jak człowiek
Do dermatologa w koncu nie poszłam, radziłam sie tylko ginekologa ktory kazał przeczekać "ten wysyp" jak sie wyraził.. Stosowałam wiec tylko zwykłą pielęgnacje czyli żel, tonik, lekki kremik.
Mam nadzieje ze i wam sie poprawi bo wiem ile krwi potrafią napsuć te wypryski. Życze ślicznej gładkiej skóry wszystkim przyszłym mamusiom!
U mnie stał się dokładnie ten sam cud!

Powiedziałabym nawet, że wyglądam lepiej niż przed ciążą, jakby młodziej, bardziej świeżo

Może to kwestia samoopalacza zamiast solarium
Skóra jest mniej skatowana.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 21:59   #38
margolcia1006
Rozeznanie
 
Avatar margolcia1006
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 709
Dot.: ciąża a problemy z cerą

Mi też się cera poprawiła ale profilaktycznie cały czas używam kremów do cery trądzikowej i tak się właśnie dopiero dziś zaczęłam zastanawiać czy można je w ogóle stosować w ciąży no to w czas się "obudziłam"
__________________
Michalinka jest już z nami
margolcia1006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:36   #39
cyprysik
Raczkowanie
 
Avatar cyprysik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 69
Dot.: ciąża a problemy z cerą

witam kobietki...
ja mam ten sam problem... pryszcze na twarzy, które nie są zwykłym trądzikiem a zmianami hormonalnymi, wydusić się nie da a do tego bolą. Nie dość że twarz to za uszami, na dekolcie i plecach. Co mogę poradzić? 2x w tygodniu peeling, zwykły jakiś delikatny, kupiony w drogerii, nie warto wydawać pieniędzy na jakieś drogie specyfiki, na to maseczka kojąco-delikatnie wysuszająca, to na twarz... Jeśli uznacie że skóra na twarzy po demakijażu wieczornym jest dość nawilżona, omińcie krem wieczorny, tak na próbę na początek, może tak raz na dwa dni go użyć, zależy od stanu skóry Do tego naprawdę radzę rano - porządny filtr, zwłaszcza jeśli macie problemy z pigmentacją... (ja się nie ruszam z domu bez 50+SPF nawet w deszczowy dzien), a to pół godz. przed wyjściem z domu, czyli przed wyjściem delikatny makijaż bądź krem koloryzujący. Nie wiem czy kosmetyki do skóry trądzikowej są dobrym rozwiązaniem ponieważ to zmiany hormonalne, które miną, chodzi jedynie o ich złagodzenie Dekold i plecy scrub do ciała pod prysznicem 2 razy w tygodniu tak samo, ale do tego koniecznie dobry balsam nawilżający bo ciąża strasznie wysusza skórę...
Ale ogólnie kobietki... ciąża to okres zmian dla naszego organizmu a sprawcą są hormony - wyszaleją się i miną więc cierpliwości i miłej pielęgnacji
cyprysik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 09:15   #40
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: ciąża a problemy z cerą

Ja na poprawę cery polecam wizytę u kosmetyczki, ale takiej naprawdę profesjonalnej, która zna się na pielęgnacji cery kobiety w ciąży. Ja do takiej trafiłam i jestem bardzo zadowolona.
Nie stosujcie nic na własną rękę bez konsultacji.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 20:44   #41
cyprysik
Raczkowanie
 
Avatar cyprysik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 69
Dot.: ciąża a problemy z cerą

to co wyżej napisałam to właśnie rady kosmetyczki... prawdziwa kosmetyczka która nie leci na kasę właśnie tak doradzi, te które myślą jedynie o swoim biznesie a nie o klientkach będą proponowały rzecz jasna zabiegi u siebie, nota bene te same co opisane wyżej tylko innymi ich własnymi kosmetykami
cyprysik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-28, 13:54   #42
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: ciąża a problemy z cerą

Cytat:
Napisane przez margolcia1006 Pokaż wiadomość
Mi też się cera poprawiła ale profilaktycznie cały czas używam kremów do cery trądzikowej i tak się właśnie dopiero dziś zaczęłam zastanawiać czy można je w ogóle stosować w ciąży no to w czas się "obudziłam"
to zalezy jakich kremow uzywasz...?

napewno nie powinno byc tam za duzo witaminy A (retinol)

Edytowane przez Mariquita.
Czas edycji: 2009-07-01 o 07:56
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 08:29   #43
urwisek
Raczkowanie
 
Avatar urwisek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 269
Dot.: ciąża a problemy z cerą

A jakie zabiegi w ciąży u kosmetyczki są dozwolone?
Ja jestem w 13 tc, plecy, dekolt, twarz, szyja...wszystko (!) w pryszczach. Mam ślub pod koniec lipca i jak sobie myślę jak będę wyglądać to aż mi się odechciewa...
__________________
jestem kobietą
urwisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 18:16   #44
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: ciąża a problemy z cerą

Cytat:
Napisane przez domenica82 Pokaż wiadomość
Jestem w 16 tyg ciąży i prawie od początku dokucza mi uporczywy trądzik. Tak okropnej cery nie miałam nawet jako nastolatka! Bez makijażu nie ma mowy o wyjściu z domu..buu Czy wy też macie taki problem? Może znacie jakieś bezpieczne sposoby zeby skutecznie poprawić wygląd skóry?
Ja mam koszmarną cerę, już 21 tydzień a poprawy nie ma... cały czas nawraca i nawraca Nie wiem co z tym zrobić... jako nastolatka nie miałam w czasie dojrzewania w ogóle pryszczy a teraz to koszmar jakiś;( wszyscy mi mówią, że córeczkę będę miała,,, ale to raczej nie o to chodzi bo znam wiele dziewczyn co miały córki i niezbrzydły ... Macie jakieś sposoby na ten koszmar?? Chociaż pewnie to od hormonów i nic się z tym nie zrobi

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
Mi trądzik niemal całkowicie znikł jak 2 x dziennie używałam garnier 3w1
A ja używałam go, bo myślałam, że pomoże i zamiast tego skóra zaczęła mi się łuszczyć z przesuszenia, a pryszcze jak wyskakiwały tak wyskakują...
Próbowałam też kremów dla cery trądzikowej ale efekt ten sam, skóra sucha a pryszcze nadal wyskakują... w dodatku takie piekące i bolące;(
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.