Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-24, 18:07   #3001
melka250
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 26
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cześć wszystkim Tak samo jak moja poprzedniczka mam problem z ropnymi wypryskami, zaskórnikami i licznymi bliznami. Mam 22 lata, a z trądzikiem walcze od 6klasy. Od tego czasu moje czoło jest wiecznie usiane malutkimi grudkami, których w żaden sposób nie jestem w stanie się pozbyć. Denerwuje mnie na nierówna struktura nawet gdy akurat nie ma tam żadnych widocznych niedoskonałości. Od kilku lat trądzik gości również na moich policzkach. Odstawiłam róże, bronzery, zmieniłam sposób odżywiania. Za długi by był ten post, gdybym chciała wymienić wszystko,czego próbowałam. Pół roku temu zaczełam przygode z kwasami. Na pierwszy ogień poszło serum migdałowe z BU, a później peelingi kwasem migdałowym. Zrobiłam ich może z 6, z czego 3 o stężeniu 35%. Przez moment była widoczna poprawa, blizny jakby minimalnie zbledły, ale najgorsze jest to że wypryski nadal się pojawiają. Podobno salicylowy jest typowo przeciwtrądzikowy i można go stosować przy aktywnych zmianach. Myślicie, że warto jeszcze teraz spróbować póki nie ma takiego mocnego słońca, czy może polecacie coś innego?
melka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 21:30   #3002
melka250
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 26
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Jeśli salicylowy, to doradźcie jeszcze czy lepszy taki rozpuszczany w spirytusie czy może mieszanka z PEG400 określona na zsk jako bezpieczna
melka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 14:57   #3003
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez melka250 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim Tak samo jak moja poprzedniczka mam problem z ropnymi wypryskami, zaskórnikami i licznymi bliznami. Mam 22 lata, a z trądzikiem walcze od 6klasy. Od tego czasu moje czoło jest wiecznie usiane malutkimi grudkami, których w żaden sposób nie jestem w stanie się pozbyć. Denerwuje mnie na nierówna struktura nawet gdy akurat nie ma tam żadnych widocznych niedoskonałości. Od kilku lat trądzik gości również na moich policzkach. Odstawiłam róże, bronzery, zmieniłam sposób odżywiania. Za długi by był ten post, gdybym chciała wymienić wszystko,czego próbowałam. Pół roku temu zaczełam przygode z kwasami. Na pierwszy ogień poszło serum migdałowe z BU, a później peelingi kwasem migdałowym. Zrobiłam ich może z 6, z czego 3 o stężeniu 35%. Przez moment była widoczna poprawa, blizny jakby minimalnie zbledły, ale najgorsze jest to że wypryski nadal się pojawiają. Podobno salicylowy jest typowo przeciwtrądzikowy i można go stosować przy aktywnych zmianach. Myślicie, że warto jeszcze teraz spróbować póki nie ma takiego mocnego słońca, czy może polecacie coś innego?
Cytat:
Napisane przez melka250 Pokaż wiadomość
Jeśli salicylowy, to doradźcie jeszcze czy lepszy taki rozpuszczany w spirytusie czy może mieszanka z PEG400 określona na zsk jako bezpieczna
Trudno powiedzieć "który lepszy", bo nie znamy punktu odniesienia. Obydwa będą dobre, jednak na PEGu będzie delikatniejszy i istnieje ryzyko zapychania porów. Na spirytusie będzie głębiej penetrował i mocniej złuszczał.
Zacznij od niewielkich stężeń. To kwas początkowo bolesny, także coś do wachlowania i próbuj. Z tym, że może niekoniecznie potrzebujesz złuszczania, bo pryszczy można się pozbyć również serum z tym kwasem, niekoniecznie trzeba się obdzierać ze skóry.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 19:12   #3004
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez melka250 Pokaż wiadomość
Jeśli salicylowy, to doradźcie jeszcze czy lepszy taki rozpuszczany w spirytusie czy może mieszanka z PEG400 określona na zsk jako bezpieczna
Przeczytaj kilka ostatnich stron wątku Poruszany był niedawno temat PEG-u. Mi on nie pasował, bo dziwne rzeczy mi się po nim działy (wysyp zaskórników i stanów zapalnych), w przeciwieństwie do peelingów na oleju i spirytusie.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 15:15   #3005
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Jaka tu cisza, czy już żadna z was nie kręci domowych peelingów kwasowych?

Ja się powoli poddaję, przez kilka miesięcy romansowałam na poważnie z kwasem salicylowym, efekty były niewielkie, ale i tak zniknęły równocześnie z odstawieniem peelingów Liczyłam na odblokowanie zaskórników zamkniętych, ale te nawet nie drgnęły, za to widzę, że zaczynają pojawiać mi się drobne zmarszczki, więc to gra nie warta świeczki i już raczej nigdy nie wrócę do zabaw z tym kwasem w stężeniu >2%.
Jeszcze korzystając z kiepskiej pogody postanowiłam przetestować LHA, najpierw w stężeniu 1, ostatnio 2%, ale oprócz zamknięcia rozszerzonych porów nie widzę żadnych efektów. Zrobię jeszcze ze 3 peelingi w wyższym stężeniu, ale coś czuję, że to i tak na nic
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 11:16   #3006
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja też się poddaję. Cała zima mi zleciała z kwasami a efektów żadnych. No może jedynie salicyl ograniczył powstawanie nowych zmian. A że aktualnie (odpukac) nie mam z tym problemu to chyba też porzucę eksperymenty. Męczy mnie ta ciągle sucha skóra i łuszczenie. Co prawda delikatne, ale jednak widoczne pod makijażem. LHA też nie pomogło, chociaż wiązałam z nim duże nadzieje. W sumie to pewnie 5 peelingo to za mało, ale nie widziałam efektów żadnych, nawet zwężenia porów. Tylko raz całkiem przypadkiem zafundowalam sobie łuszczenie za dużym stężeniem. Moje ukochane zaskórniki jak były tak są. już straciłam nadzieje, że znajdę kiedyś coś, co pozwoli się ich pozbyć...

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 11:37   #3007
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja też odpuszczam jakiekolwiek kwasy stosowane na całą twarz. Płyn Glymedu z 10% BHA zużyję punktowo na wypryski i na nogi (wrastające włoski po depilacji). Męczenie się z ciągle wysuszoną skórą i na dodatek uwrażliwioną skórą nie jest tego warte, bo efekty są słabe a i nawet one znikają zaraz po odstawieniu kwasu. Nie mam żadnych innych pomysłów na walkę z zewnątrz. Mam nadzieję, że endokrynolog coś zaradzi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-14, 12:42   #3008
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie mam żadnych innych pomysłów na walkę z zewnątrz. Mam nadzieję, że endokrynolog coś zaradzi.
Dobrze, że masz chociaż nadzieję w endo, ja nawet nie mam gdzie uderzyć. Chyba pomyślę nad jakąś maścią od dermatologa, ale to już po sezonie letnim.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 18:05   #3009
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Jakoś tak pesymizmem powiało. Najgorsze jest to, że mam jeszcze spore ilości różnego rodzaju kwasów i nie mam pojęcia jak je zużyć 😀
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 20:34   #3010
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez andzelika123 Pokaż wiadomość
Jakoś tak pesymizmem powiało. Najgorsze jest to, że mam jeszcze spore ilości różnego rodzaju kwasów i nie mam pojęcia jak je zużyć ��
Wymień na wizażowym Targowisku, albo za przykładem chimay, zużyj na skórę nóg/bikini
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2016-03-14 o 20:51
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 10:03   #3011
Venus31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Hej Dziewczyny. Czytam ten wątek bardzo długo i właśnie dzisiaj zamawiam kwas salicylowy, bo już nie daję rady z twarzą Mam 32 lata, a wyprysków, zaskórników, blizn pełno. Czytam i mnie załamałyście, że Wam nic nie pomogło... Możecie mi napisać czym warto nawilżac skórę po takim peelingu ,bo muszę wychodzić do ludzi Pewnie gdzieś już to pisałyście, ale nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać...
Venus31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 10:37   #3012
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Venus31 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny. Czytam ten wątek bardzo długo i właśnie dzisiaj zamawiam kwas salicylowy, bo już nie daję rady z twarzą Mam 32 lata, a wyprysków, zaskórników, blizn pełno. Czytam i mnie załamałyście, że Wam nic nie pomogło... Możecie mi napisać czym warto nawilżac skórę po takim peelingu ,bo muszę wychodzić do ludzi Pewnie gdzieś już to pisałyście, ale nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać...
Salicyl bywa przeważnie odradzany wiosną i latem, większość osób w tym wątku używa go jesienią/zimą.
Co do traktowania skóry po peelingu, to ja bym jednak szukała wśród produktów, które są stworzone właśnie z myślą o takich sytuacjach. Sama używałam maski Farmona Acid Art Sepicalm i bardzo ją polecam. Ostatnio widziałam też Ducray Keracnyl Repair KLIK polecany do skóry trądzikowej przy kuracjach złuszczających. Tyle, że miał Caprylic/Capric Trigliceride na początku, no ale to jest krem do zadań specjalnych, a nie na co dzień. W każdym razie chodzi mi o to, że to już nie te czasy, że jest tylko maść sutkowa albo pantenol w sprayu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 22:27   #3013
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Nie ogarniam działania salicyla, z nim źle, ale bez niego jeszcze gorzej
Minęło już kilka tygodni od kiedy odstawiłam całkowicie kwas salicylowy i o ile zaskórniki w dużej ilości miałam cały czas to jednak nie były aż tak widoczne, teraz po dokładnym obejrzeniu twarzy stwierdzam, że chyba mam ich jakiś wysyp. Są wszędzie i w dodatku duże i widoczne,
peeling z LHA wykonywany raz w tygodniu w ogóle sobie z nimi nie radzi, w podniesionym stężeniu tylko sieje na twarzy zamęt w postaci buraka i pieczenia. Mam serdecznie dość kwasów, ale żadnego innego pomysłu czym walczyć z moimi zaskórnikami
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 20:48   #3014
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Uh ja tez teraz mam wyspy, kwasow przestalam uzywac pare tygodni temu. Mam nadzieje ze samo przejdzie bo przez kwasy nasilila mi sie naczynkowa cera, z ktora teoretycznie nie było problemu wczesniej. Nawet po toniku 5% sie czerwienie,a potem X czasu przy pocieraniu twarzy czymkolwiek. Brrr.

Zapałka, nie wiem co Ci poradzić bo jestem mniej doświadczona w kwaszeniu. Musimy sie zaczac mocniej tapetować:p
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 22:53   #3015
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Musimy sie zaczac mocniej tapetować:p
Poza tuszem i odrobiną różu w ogóle się nie maluję, muszę więc szczególnie dbać o cerę, żeby jakoś wyglądać, bo nie mam jak przykryć niedoskonałości Tak naprawdę nie lubię siebie w podkładach (albo jeszcze nie znalazłam odpowiedniego), wydaje mi się, że jeszcze bardziej podkreślają niedoskonałości
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 20:06   #3016
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja zostałam przy mineralnych podkladach choc mam odrobine za sucha skore na nie. Wlasnie siedzee jak shrek w masce ze spiruliny i wmawiam sobie ze wysyp przejdzie:p
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 13:57   #3017
Sophie_Moony
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja mam do was pytanie. W środę zrobiłam sobie wieczorem peeling salicylowy na spirytusie 10%. Piekło jak diabli, wytrzymałam chyba 5-7 minut, po czym zmyłam go wodą z mydłem i nasmarowałam się alantanem. Twarz była tak czerwona... Byłam w szoku.
Z racji, że był wieczór, to niedługo potem położyłam się spać. Nazajutrz twarz nadal była buraczana, najbardziej na skroniach, policzkach, nosie oraz wokół ust. Najgorsze, że paliła! Umyłam twraz mydłem, póżniej nałożyłam krem i olejek. Miałam wrażenie, że zaczerwienienie nigdy nie zjedzie. Na szczęściej pod koniec dnia trochę zbladło na policzkach. Ale nic więcej, żadnego ściągnięcia, przesuszenia nic. Dziś jest drugi dzień po peelingu i skóra na policzkach, w okolicy pod noszem i wokół ust jest lekko różowa i taka jakby lekko... pomarańczowa? Na policzkach pojawił się nowe krosty. Ale nie w tym rzecz - martwi mnie, że to zaczerwienienie w okolicy ust oraz na policzkach nie zejdzie. To już 2 dzień... W tym obszarze skóa jest troche bardziej sucha, ale nic się nie łuszczy. Pod nosem zauważyłam małę pającki jak naciągnę górną wargę. Martwię się, że to zostanie.
PS. oczywiście krem i filtr cały czas na buzi.
Sophie_Moony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 14:17   #3018
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sophie_Moony Pokaż wiadomość
Ja mam do was pytanie. W środę zrobiłam sobie wieczorem peeling salicylowy na spirytusie 10%. Piekło jak diabli, wytrzymałam chyba 5-7 minut, po czym zmyłam go wodą z mydłem i nasmarowałam się alantanem. Twarz była tak czerwona... Byłam w szoku.
Z racji, że był wieczór, to niedługo potem położyłam się spać. Nazajutrz twarz nadal była buraczana, najbardziej na skroniach, policzkach, nosie oraz wokół ust. Najgorsze, że paliła! Umyłam twraz mydłem, póżniej nałożyłam krem i olejek. Miałam wrażenie, że zaczerwienienie nigdy nie zjedzie. Na szczęściej pod koniec dnia trochę zbladło na policzkach. Ale nic więcej, żadnego ściągnięcia, przesuszenia nic. Dziś jest drugi dzień po peelingu i skóra na policzkach, w okolicy pod noszem i wokół ust jest lekko różowa i taka jakby lekko... pomarańczowa? Na policzkach pojawił się nowe krosty. Ale nie w tym rzecz - martwi mnie, że to zaczerwienienie w okolicy ust oraz na policzkach nie zejdzie. To już 2 dzień... W tym obszarze skóa jest troche bardziej sucha, ale nic się nie łuszczy. Pod nosem zauważyłam małę pającki jak naciągnę górną wargę. Martwię się, że to zostanie.
PS. oczywiście krem i filtr cały czas na buzi.
Zejdzie, zejdzie, ale fakt faktem, zafundowałaś twarzy mały hardcore nawilżaj i natłuszczaj.
Co do naczynek, to nie orientuje się czy kwas ma na nie jakiś wplyw, musi wypowiedzieć się inna Wizażanka.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 14:32   #3019
Sophie_Moony
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziękuję za odpowiedź. Martwię się tym jak nie wiem. Jakby to nie zeszło to nie wiem...
Sophie_Moony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-22, 14:33   #3020
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Zejdzie, zejdzie, ale fakt faktem, zafundowałaś twarzy mały hardcore nawilżaj i natłuszczaj.
Co do naczynek, to nie orientuje się czy kwas ma na nie jakiś wplyw, musi wypowiedzieć się inna Wizażanka.
Mi się wydaje, że w wyższych stężeniach ma wpływ i po kilkukrotnym mocnym łuszczeniu w kilku miejscach skóra została mi bardziej zaczerwieniona. Ale u mnie to były stężenia rzędu 25% A też jestem wrażliwcem. Niemniej jednak przy takim typie skóry należy uważać na alkohol, on może narobić niezłe zamieszanie.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 14:42   #3021
Sophie_Moony
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Rozumiem. Wiem, że sieję panikę, jak to ja Dziękuję za odpowiedź. Dam znać jak sprawa będzie wyglądała jutro/w niedzielę. Mam ogromną nadzieję, że kolor skóry wyrówna się i będzie pryznjamniej "taki sam" jak przed
Sophie_Moony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 14:47   #3022
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sophie_Moony Pokaż wiadomość
Rozumiem. Wiem, że sieję panikę, jak to ja Dziękuję za odpowiedź. Dam znać jak sprawa będzie wyglądała jutro/w niedzielę. Mam ogromną nadzieję, że kolor skóry wyrówna się i będzie pryznjamniej "taki sam" jak przed
Pamiętaj, że w przypadku tego kwasu łuszczenie zwykle pojawia się po 2-3 dniach od peelingu. Wtedy skóra może miejscami przybrać odcień wręcz bordowy Ale to mija
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 15:01   #3023
Sophie_Moony
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

O! To dobry znak! Może i mnie to czeka! Dziękuję za wsparcie po stokroć! Odezwę się jutro!
Sophie_Moony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 13:48   #3024
EuglenaTrojanska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Hej! Przeczytałam o Waszych doświadczeniach z peelingami o wysokich stężeniach i ich działaniu/braku działania na zaskórniki otwarte. Ja z kolei nie widzę efektów po tonikach z 2% zawartością kwasu. Pomyślałam, że może rozwiązaniem byłby roztwór 5% do codziennego/częstego stosowania, tylko nie wiem, jakie powinny w nim być proporcje między alkoholem a wodą, żeby kwas rozpuścił się w całości i nie trzeba było dodawać emulgatora. Czy mogłabym prosić Lorri lub inną ekspertkę o sporządzenie takiej receptury?... Mogłoby z niej skorzystać wiele dziewczyn. Z góry dziękuję za odpowiedź!
EuglenaTrojanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 09:50   #3025
Sophie_Moony
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziś już 4 dzień. Skóra łuszczy się, nie ma jeszcze do końca normalnego koloru. Czerwień na policzku lekko zbladła, mam nadzieję, że dojdzie do siebie. Pod nosem jednak nadal mam czerwono-pomarańczone (brunatne? Nie wiem co to za kolor) plami, ale jestem dobrej myśli Dzięki za pomoc. Jakby działo się coś niepokojącego to znó się odezwę
Sophie_Moony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 09:53   #3026
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sophie_Moony Pokaż wiadomość
Dziś już 4 dzień. Skóra łuszczy się, nie ma jeszcze do końca normalnego koloru. Czerwień na policzku lekko zbladła, mam nadzieję, że dojdzie do siebie. Pod nosem jednak nadal mam czerwono-pomarańczone (brunatne? Nie wiem co to za kolor) plami, ale jestem dobrej myśli Dzięki za pomoc. Jakby działo się coś niepokojącego to znó się odezwę

Spokojnie, raczej troszkę ną pierwszy raz przesadziłaś i skóra się przyparzyła. Ja też tak zrobiłam za pierwszym razem ale wszystko po tygodniu wróciło do normy
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 10:32   #3027
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez EuglenaTrojanska Pokaż wiadomość
Hej! Przeczytałam o Waszych doświadczeniach z peelingami o wysokich stężeniach i ich działaniu/braku działania na zaskórniki otwarte. Ja z kolei nie widzę efektów po tonikach z 2% zawartością kwasu. Pomyślałam, że może rozwiązaniem byłby roztwór 5% do codziennego/częstego stosowania, tylko nie wiem, jakie powinny w nim być proporcje między alkoholem a wodą, żeby kwas rozpuścił się w całości i nie trzeba było dodawać emulgatora. Czy mogłabym prosić Lorri lub inną ekspertkę o sporządzenie takiej receptury?... Mogłoby z niej skorzystać wiele dziewczyn. Z góry dziękuję za odpowiedź!
Czytałaś pierwszy post w wątku?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 10:43   #3028
EuglenaTrojanska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czytałaś pierwszy post w wątku?
Tak, ale tam jest przepis na 5% na czystym spirytusie, a chodzi mi o to, żeby zrobić taki roztwór, w którym alkoholu będzie tylko tyle, ile konieczne do całkowitego rozpuszczenia kwasu, żeby zminimalizować działanie podrażniające.
EuglenaTrojanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 10:54   #3029
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja bym robila metada prob i bledow:p wzilabym minimalna ilosc samego spirytusu i w kapieli wodnej rozpuscila kwas a potem dolala wody tak zeby wyszlo to 5%. Skorzytsaj z kalkulatora stezen
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 11:22   #3030
EuglenaTrojanska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Ja bym robila metada prob i bledow:p wzilabym minimalna ilosc samego spirytusu i w kapieli wodnej rozpuscila kwas a potem dolala wody tak zeby wyszlo to 5%. Skorzytsaj z kalkulatora stezen
Dzięki wielkie za pomoc! Wymyśliłam jeszcze, że można by dodać 1-2% LHA do spirytusu salicylowego, ale sam spirytus bez tuningu pogarsza stan moich naczynek, więc pewnie to jednak nie dla mnie. A czy LHA może trwale rozszerzyć naczynia nawet wtedy, gdy jest na oleju?
EuglenaTrojanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.