Operacyjna korekta zgryzu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-15, 09:34   #1
Shajen
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 120
Talking

Operacyjna korekta zgryzu


Ostatnio czytalam, ze krzywy zgryz mozna prostowac operacyjnie, bez noszenia aparatu.

Czy ktos cos wie na ten temat ?

Albo sam mial juz taka operacje ?
Shajen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 18:42   #2
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Operacyjna korekta zgryzu

Krzywe zęby i nieprawidłowy zgryz to dwie zupełnie różne rzeczy. Zgryz rzeczywiście operuje się w ciężkich przypadkach, kiedy samo prostowanie aparatem nie rozwiązuje sprawy. To bardzo poważna operacja, kiedy ma się dużą wadę i najczęsciej i tak poprzedza ją noszenie aparatu, które ma na celu przygotowanie do niej (do operacji). Operuje się duże asymetrie, zgryz krzyżowy, otwarty, bardzo mocno cofniętą żuchwę itd. Ale o tym, czy operacja jest niezbędna decyduje najpierw orto a potem chirurdzy szczękowi...
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 21:19   #3
Abigail 1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 120
Dot.: Operacyjna korekta zgryzu

Zazwyczaj operuje się naprawdę duże wady. Przy małej nie ma sensu ponieważ efekty takich operacji nie zawsze są idealne, a jest to spore ryzyko.......
Aparatem ustawia się krzywo rosnące zęby, jeśli to jest problemem to pewnie starczy sam aparat, także aparatami i wyciagami leczy się tyłozgryz( aparat twin block, wyciagi) wąską szczękę( np hyrax) jednak takie wady leczy się aparatami jedynie do okresu dojrzewania. Potem rezulataty są znikome a tego typu leczenie przez wielu stomatologów jest uznawane za ryzykowne, i pozostaje operacja.
Abigail 1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 12:48   #4
Shajen
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 120
Dot.: Operacyjna korekta zgryzu

Dzieki za odpowiedzi

Jednak nie jest to takie proste jak myslałam
Shajen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 20:50   #5
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Operacyjna korekta zgryzu

operacyjnie leczy się tzw. wady gnatyczne (szkieletowe)
tych wad nie wyleczy się tylko aparatem stałym, bo problem tkwi w kości, a nie w zębach

leczenie polega (po szczegółowej diagnostyce i pomiarach) na założeniu aparatu stałego na oba łuki

przy wadzie zgryzu zęby dążą do rekompensaty wady i ustawiają się w różnych konfiguracjach

lekarz ortodonta z chirurgiem szczękowym ustalają szczegóły operacji i ortodonta ustawia zęby tak, aby w czasie operacji chirurg mógł je "złożyć" do prawidłowego zgryzu

czyli w czasie noszenia aparatu ortodonta świadomie "pogarsza" wadę (tzn. likwiduje kompensację), aby po operacji góra i dół pasowały do siebie w prawidłowej konfiguracji
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 21:47   #6
Tusia1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Operacyjna korekta zgryzu

Czesc. Ja jestem przed wizyta u ortodonty. Nie wiem jeszcze czy mam krzwe zeby czy wade zgryzu. Jedno jest pewne, ze chcialabym jak najszybciej to zlikwidowac i cieszyc sie pieknym usmiechem. Jednak boje sie ze jedyne co zapropnuje mi ortodonta to aparat staly, a to nie bardzo mi na reke, ze wzgledu na estetyke i czas noszenia czy znacie jakies inne metody leczenia??
Tusia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 08:45   #7
Shajen
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 120
Dot.: Operacyjna korekta zgryzu

Juz sie wyjasnilo siostra bedzie nosic aparat
Shajen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.