e-biznes - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-06, 10:30   #1
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229

e-biznes


Czy wiecie coś może więcej na temat tych studiów- co można się tam nauczyć, czy jest to dobry kierunek? Dzwonilam na uczelnie, ale za dużo panie na ten temat nie wiedziały ...Jestem po ekonomii i wiele nie miałam wspólnego z komputerem, ale interesuje mnie temat reklamy, marketingu...Co konkretnie można robić po tego typu studiach?
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 07:37   #2
wodzienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 249
Dot.: e-biznes

Helenka51, gdzie można to studiować?
z e-biznesem mam do czynienia na codzień w pracy, sporo też przeczytałam teorii, ale chętnie usystematyzowałabym sobie wiedzę na ten temat.
__________________

miłego życia
wodzienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 13:10   #3
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229
Dot.: e-biznes

Skończyłam ekonomię, lecz w trakcie juz prowadzłam własną firmę handlową...Nie mam za wiele do czynienia z pracą na komputerze- znam podstawy,które są mi przydatne w codziennej pracy, lecz chciałabym bardzo otworzyć coś zwiazanego z reklamą i marketingiem...Internet rozwija się niesamowicie więc pomyslałam że może warto zająć się reklamą ale w internecie...

Pomyślałam więc, że może skończyć kursy photoshopa, corela itp i isć na studia z e-biznesu- tyle że nie wiem czy tu bardziej nie byłyby przydatne studia związane z informatyką..Jak uważacie? Tyle że na informatyce poprostu sie nie widzę...
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 09:48   #4
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229
Dot.: e-biznes

oj..chyba wakacje się zaczęły...jakoś tak pusto na tym forum
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 07:12   #5
wodzienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 249
Dot.: e-biznes

Cytat:
Napisane przez 0kasia10 Pokaż wiadomość
Skończyłam ekonomię, lecz w trakcie juz prowadzłam własną firmę handlową...Nie mam za wiele do czynienia z pracą na komputerze- znam podstawy,które są mi przydatne w codziennej pracy, lecz chciałabym bardzo otworzyć coś zwiazanego z reklamą i marketingiem...Internet rozwija się niesamowicie więc pomyslałam że może warto zająć się reklamą ale w internecie...

Pomyślałam więc, że może skończyć kursy photoshopa, corela itp i isć na studia z e-biznesu- tyle że nie wiem czy tu bardziej nie byłyby przydatne studia związane z informatyką..Jak uważacie? Tyle że na informatyce poprostu sie nie widzę...
Hej,
jeśli mogę coś doradzić, jeśli dziś nie masz za wiele do czynienia z komputerem, to kursy ps, corela to może być za mało. Nie zrozum mnie źle, rynek e-usług bardzo szybko się rozwija, technologia prześciga technologię, obawiam się, że zanim zdobyłabyś choć przyzwoite podstawy, Twoja wiedza byłaby już nieaktualna. A co do kursów prog. graf. to moim zdaniem są one dobre dla tych, którzy chcą się nauczyć obróbki zdjęć. Prawdziwi graficy latami bazgrają na papierze, a także poznają programy graficzne w codziennej pracy, to nie jest takie "hop-siup". No, chyba że chcesz się narazić na opinię "psucza" rynku, co jest bynajmniej nie trudne w tej branży.
Do reklamy internetowej nie wystarczy grafika, to jest też kwestia programowania, a to znów są lata.
Poza tym, do tego trzeba mieć smykałkę.
Ale jeśli masz taki pomysł na biznes, to poszukaj wspólnika z "kapitałem intelektualnym", kogoś, kto się na tym zna, a sama zajmij się zarządzaniem firmą, sprzedażą reklam...
__________________

miłego życia
wodzienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 16:46   #6
mitek23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: e-biznes

E-biznes to dość szerokie pojęcie. Ale jak widać można się na tym dorobić jakiś pieniędzy. Przykład to np: ******** księgarnia internetowa. Ty dla nich sprzedajesz a oni płacą prowizję. Można coś podobnego założyć i działać działać.... Do odważnych świat należy.

Edytowane przez Aggie125
Czas edycji: 2009-07-25 o 20:37
mitek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 11:49   #7
scianka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 8
GG do scianka13
Dot.: e-biznes

mysle ze samemu można sie dokształca w ebiznesie. Nie che spamowa daltego jeśli ktoś byłby zainteresowany literaturą z zakresu ebiznesu to mam kilka pozycji które moge polecic ale to prosze pisa na priv
scianka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.