Desperacko proszę o pomoc! praca w restauracji- jak ograniczyć pokusy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-20, 17:48   #1
martusiaooo
Raczkowanie
 
Avatar martusiaooo
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 102

Desperacko proszę o pomoc! praca w restauracji- jak ograniczyć pokusy?


Cześć Dziewczyny!

Od długiego czasu mam problem i dopiero dzisiaj postanowiłam się Wam wyżalić.. Mam nadzieję, że z Waszym doświadczeniem i pomocą uda mi się jakoś schudnąć.
Mój problem pojawił się kiedy zaczęłam pracować w restauracji. Jako, że był to duży i ciągle pełn ludzi lokal, pracowałam dużo i cięzko. Każdemu pracownikowi przysługuje posiłek podczasz zmiany, więc codziennie tam jadam 'obiady'. Niestety tempo pracy i godziny pracy (pracuję na zmiany- czasem jestem tam już o 7 rano, a czasem zaczynam dopiero o 17 do 23, czasem śpię po 4h na dobę) spowodowały u mnie dziwne przyzwyczajenie tego, żeby się najeść, bo inaczej będę głodna i nie będę mieć siły żeby dorwać do końca zmiany. Na dobrą sprawę od września zeszłego roku przybyło mi jakieś 5kg. Dodam, że to co tam prawie codziennie jem to wrap z piersią kurczaka (małą), plasterkiem sera, ananasem i listkiem sałaty. Wykluczyłam z tego majonez- z wiadomych powodów. Zimą często dogadzałam sobie winem i ciastkami podczas wieczornego oglądania filmów. I dopiero niedawno obudziłam się z przerażeniem stwierdzając, że mój brzuch osiągnął masakryczne rozmiary. Od jakiegoś miesiąca nie jem żadnych batoników, czasem ciastka z ziarnami, czasem muesli, staram się jeść dużo jabłek i błonnika, jednak nie mogę pochamować swojego głodu.
Jedzenie stało się moją obsesją, myślę o nim 24/24 i nie potrafię się odzwyczaić dodatkowo mam problemy z żołądkiem, biorę leki, ponieważ mam okropne problemy ze wzdęciami i wypróżnianiem. Obiecuję sobie wiele razy, że nie będę jadła w restauracji, jednak nigdy mi się to nie udaje..czasem jem w domu, żeby nie iść do pracu głodna ale to nie pomaga.. nie wiem co mam zrobić, ciągle czuję się głodna, czasem jem i nie wiem czy jestem już najedzona czy nie.. później czuję przesyt czuję się źle w swoim ciele, jestem zła, ponieważ nigdy nie mogę wytrwać w żadnej diecie.. pomocy.. może macie jakiś pomysł? chcę schudnąć i przestać myśleć o jedzeniu
martusiaooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 18:00   #2
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Desperacko proszę o pomoc! praca w restauracji- jak ograniczyć pokusy?

to tak jakby alkoholika zatrudnić w monopolowym
zmień prace
I polecam książkę Doroty Saneckiej: Dlaczego chcesz być gruba, psychologia odchudzania

Edytowane przez Edo_ergo_sum
Czas edycji: 2011-04-20 o 18:01
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 22:02   #3
martusiaooo
Raczkowanie
 
Avatar martusiaooo
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 102
Dot.: Desperacko proszę o pomoc! praca w restauracji- jak ograniczyć pokusy?

to prawda, czuje sie jak uzalezniona... ;/ skorzystam z Twojej rady i sprawie sobie ta ksiazke, juz czytalam recenzje..
czy ktos mial podobny problem, co ja? pomocy!
martusiaooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.