czy to moze byc objaw raka szyjki macicy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-27, 13:21   #1
madzior117
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Unhappy

czy to moze byc objaw raka szyjki macicy?


Witam. Mam 30 lat i od okolo 3 tygodni boli mnie krzyz, posladki i promieniuje az do ud. Najdziwniejsze jest to, ze bol nie jest jakis straszny, jak siedze to nie boli, najgorzej jest jak sie chce wyprostowac albo w nocy gdy leze na brzuchu. Kiedys gdzies przeczytalam ze z bolem krzyza moze byc zwiazany rak szyjki macicy. do tego mam uplawy, ale nie wiem wlasciwie czy to uplawy czy to taka moja naturalna wydzielina. Nie pachnie nieprzyjemnie, ma kwaskowo-slony smak

. wspolzycie rozpoczelam dopiero przed dwoma laty i mam jak dotad tego samego partnera. Boje sie strasznie ze to moze byc rak, a do ginekologa jestem zapisana dopiero w przyszlym tygodniu.
madzior117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 13:25   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: czy to moze byc objaw raka szyjki macicy?

kiedy ostatnio robiłaś cytologię i co na niej wyszło?

ból krzyża może być objawem wszystkiego, od grypy przez niewygodne łóżko/krzesło do poważniejszych schorzeń.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 13:25   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: czy to moze byc objaw raka szyjki macicy?

Jasny szlag, a nie łatwiej iść do lekarza?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 13:35   #4
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: czy to moze byc objaw raka szyjki macicy?

Idź do lekarza, całkiem proste. Równie dobrze to może być zapalenie korzonków.

"Zespół bólowy korzeniowy może mieć charakter ostry i pojawić się nagle. Może obejmować górną część pleców z promieniowaniem do karku lub stawu barkowego (tzw. rwa ramienna) lub, co zdarza się zdecydowanie częściej, lokalizować się w ich dolnej części, obejmując pośladki i kończyny. Jeśli występuje podczas każdego ruchu w okolicy lędźwiowej, jest to tzw. lumbago lub postrzał, a jeśli promieniuje do pośladka albo wzdłuż tylnej powierzchni kończyny dolnej, określamy go mianem rwy kulszowej.
Przewlekły zespół bólowy korzeniowy rozwija się w wyniku przewlekłego ucisku lub wciągnięcia korzenia nerwowego w proces chorobowy.
Zarówno ostremu, jak i przewlekłemu bólowi mogą towarzyszyć objawy neurologiczne wynikające z zaburzenia czynności danego nerwu, np. zaburzenia czucia, osłabienie lub zniesienie odruchów ścięgnistych, osłabienie lub zanik mięśni, zaburzenia zwieraczy, zaburzenia funkcji seksualnych."
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 13:41   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: czy to moze byc objaw raka szyjki macicy?

Obstawiam problemy z kręgosłupem a nie raka szyjki macicy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 18:01   #6
maksikola
Wtajemniczenie
 
Avatar maksikola
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 009
Dot.: czy to moze byc objaw raka szyjki macicy?

nie zamartwiaj się na zapas, poczekaj na wizytę u lekarza. A może akurat to nic groźnego.
maksikola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 19:48   #7
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: czy to moze byc objaw raka szyjki macicy?

dlaczego od razu rak? mało to jest różnych przyczyn bólu kręgoslupa.
Tu bym raczej na rwe kulczowa stawiala ale lekarzem nie jestem i radze jak najszybciej sie do niego udać zamiast szukać opisu różnych chorób w celu dopasowania swoich dolegliwości.
Pytanie mam jeszcze czy jak leżysz na plasko i podnosisz jedną nogę to czujesz mocny ból?
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-27, 22:03   #8
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: czy to moze byc objaw raka szyjki macicy?

Skoro współżyjesz od dwóch lat to szansa, że rak szyjki macicy u Ciebie się rozwiną jest zerowa. Objawy to przede wszystkim krwawienie z dróg rodnych podczas współżycia/pomiędzy okresem (co występuję też przy nadżerce na przykład) i krwiste upławy o nieprzyjemnym zapachu. Główną przyczyną raka szyjki macicy jest zakażenie wirusem hpv, który przenoszony jest przez kontakt seksualny. Większość ludzi go ma. Zwykle wirus "śpi" w organizmie, czasem dochodzi do infekcji hpv, które zwykle są zwalczane przez organizm i przebieg jest bezobjawowy, ale czasem organizm nie potrafi go zwalczyć i dochodzi do dysplazji szyjki macicy (wyleczalne) a dopiero potem raka.
Każdy z tych procesów trwa mniej więcej kilka lat, więc sama wiedzisz, że zachorować na raka szyjki macicy jest dość "trudno", jeśli robi się cytologię przynajmniej raz w roku i chodzi na badania. Kiedy byłaś ostatni raz u ginekologa? Kiedy zrobiłaś cytologię?

Jeśli w przeciągu ok. roku i wszystko było ok to radziłabym Ci po prostu prosto siedzieć i wykonywać jakieś ćwiczenia, bo najprawdopodobniej kręgosłup Ci szwankuje.
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 23:28   #9
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: czy to moze byc objaw raka szyjki macicy?

Cytat:
Napisane przez mel89 Pokaż wiadomość
Skoro współżyjesz od dwóch lat to szansa, że rak szyjki macicy u Ciebie się rozwiną jest zerowa. Objawy to przede wszystkim krwawienie z dróg rodnych podczas współżycia/pomiędzy okresem (co występuję też przy nadżerce na przykład) i krwiste upławy o nieprzyjemnym zapachu. Główną przyczyną raka szyjki macicy jest zakażenie wirusem hpv, który przenoszony jest przez kontakt seksualny. Większość ludzi go ma. Zwykle wirus "śpi" w organizmie, czasem dochodzi do infekcji hpv, które zwykle są zwalczane przez organizm i przebieg jest bezobjawowy, ale czasem organizm nie potrafi go zwalczyć i dochodzi do dysplazji szyjki macicy (wyleczalne) a dopiero potem raka.
Każdy z tych procesów trwa mniej więcej kilka lat, więc sama wiedzisz, że zachorować na raka szyjki macicy jest dość "trudno", jeśli robi się cytologię przynajmniej raz w roku i chodzi na badania. Kiedy byłaś ostatni raz u ginekologa? Kiedy zrobiłaś cytologię?

Jeśli w przeciągu ok. roku i wszystko było ok to radziłabym Ci po prostu prosto siedzieć i wykonywać jakieś ćwiczenia, bo najprawdopodobniej kręgosłup Ci szwankuje.
ja mimo wszystko nie byłabym taka pewna; HPV nie jest jedyną przyczyną powstawania raka szyjki macicy, już nie mówiąc o tym, że autorka mogła go sobie nabyć choćby i od mamy przychodząc na ten świat. A 30letnia kobieta powinna już mieć co najmniej kilka cytologii za sobą.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 01:23   #10
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: czy to moze byc objaw raka szyjki macicy?

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
ja mimo wszystko nie byłabym taka pewna; HPV nie jest jedyną przyczyną powstawania raka szyjki macicy, już nie mówiąc o tym, że autorka mogła go sobie nabyć choćby i od mamy przychodząc na ten świat. A 30letnia kobieta powinna już mieć co najmniej kilka cytologii za sobą.
Rak szyjki macicy nie ma potwierdzonego rodzinnego, dziedzicznego występowania. Poza tym gdyby np. mama Autorki chorowała na raka szyjki macicy to sama Autorka chyba byłaby bardziej obeznana w temacie. Owszem, rsm nie bierze się tylko z hpv, ale też z nieleczonych, długotrwałych infekcji, ryzyko zwiększa palenie i długoletnie stosowanie pigułek anty. MIMO WSZYSTKO - jestem pewna że to nie rak Tylko się badaj.
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 01:48   #11
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: czy to moze byc objaw raka szyjki macicy?

Cytat:
Napisane przez mel89 Pokaż wiadomość
Tylko się badaj.
no wlaśnie o to mi chodzi ;p
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.