Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-06, 16:21   #1
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696

Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?


Macie doświadczenia?
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 17:41   #2
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?

pewnie.prawie od zawsze moje najlepsze przyjaciolki byly z gatunku pulchnych a ja patyczak i jakos w niczym to nikomu nie przeszkadzalo.do dzis zreszta mam zawsze jakas dobra kumpele w gronie ktora jest pulchna,co prawda ja juz typowym patyczakiem nie jestem ale w gronie chudych sie mieszcze i nigdy jakis dziwnych sciec nie bylo.
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 18:15   #3
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?

Nie mam nic przeciw szczupłym. Lubię swoją pulchność, może dlatego mi nie przeszkadza inny typ figury.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 18:32   #4
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?

Ja należę do osób bardzo szczupłych i z czymś takim raczej się nie spotkałam, choć w LO miałam "koleżankę", która stwierdziła, że mnie nie lubi, bo nigdy nie będzie tak chuda jak ja.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 19:29   #5
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?

Nienawidzą to może zbyt mocne słowo, ale na mnie pociesza się cała grubsza część rodziny (ciotki i kuzynki). Różne niemiłe słowa padały.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 22:36   #6
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?

[1=397c2675f3cdfd9a8d96949 5a6edd4aafb32f2d2_655aa1f 83943f;49238218]Nienawidzą to może zbyt mocne słowo, ale na mnie pociesza się cała grubsza część rodziny (ciotki i kuzynki). Różne niemiłe słowa padały.[/QUOTE]
Współczuję krewnych. Są głupie, a raczej zakompleksione.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 15:08   #7
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?

Cytat:
Napisane przez krystyna77 Pokaż wiadomość
Macie doświadczenia?
Może to tylko ja mam takie szczęście, ale z moich doświadczeń wynika, że ludzie wokół mnie lubią☠innych za ich charakter, nikogo waga drugiej osoby nie obchodzi i sama tak też podchodzę do innych.
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 19:47   #8
Mariselle
Raczkowanie
 
Avatar Mariselle
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 58
Dot.: Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?

A ja niestety miałam takie 2 przykre sytuacje, że dwie z moich koleżanek zaczęło się odchudzać dlatego, że przeszkadzało im, że jestem chudsza od nich. Niestety nie wzmocniło to naszych relacji, ciągle tylko się potem do mnie porównywały i chciały mnie utuczyć :/ Przykre, ale prawdziwe.
Mariselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 17:38   #9
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?

Cytat:
Napisane przez Mariselle Pokaż wiadomość
A ja niestety miałam takie 2 przykre sytuacje, że dwie z moich koleżanek zaczęło się odchudzać dlatego, że przeszkadzało im, że jestem chudsza od nich. Niestety nie wzmocniło to naszych relacji, ciągle tylko się potem do mnie porównywały i chciały mnie utuczyć :/ Przykre, ale prawdziwe.
Jeśli macie po 13 lat to mnie to szczególnie nie dziwi, ale jeśli to dorosłe osoby to współczuję smutnego życia .
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 16:12   #10
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?

raczej to historie ze szkoły.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 15:50   #11
lovebefit
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 41
Dot.: Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?

Myślę, że jeśli jakaś zawiść się pojawia to na tle tego, że żadna ze stron nie potrafi zauważyć swojego piękna i docenia się tego co się ma
lovebefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-21, 13:02   #12
acetylokoenzym
Przyczajenie
 
Avatar acetylokoenzym
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5
Dot.: Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?

"Nienawiść" to zdecydowanie zbyt duże słowo, ale podczas zmagań z zaburzeniami odżywiania bardzo zazdrościłam moim chudym koleżankom ( choć w czasie walki z bulimią obiektywnie wciąż byłam dość szczupła, to nie mogłam zaakceptować nawet tych kilku kg więcej niż wcześniej .) Myślę, że ewentualna niechęć bierze się właśnie z braku samoakceptacji, a przecież nie każda pulchna osoba ma z nią problem - i bardzo dobrze Takie nadmierne porównywanie się do innych i całkowite uzależnianie od wyników tych porównań swojej samooceny świadczą jednak o braku pewności siebie - dlatego jeśli takie historie dotyczą osób młodych, to jestem je w stanie zrozumieć, bo dojrzewanie jest okresem, kiedy dopiero uczymy się budować stabilne i rozsądne opinie na swój temat

PS. Pisząc " takie historie" mam na myśli np. odchudzanie się, by dorównać drobniejszej koleżance. Wyśmiewanie innych w celu podbudowania ego to chamstwo :<
__________________
hej, czy nie wiecie, nie macie władzy na świecie

Edytowane przez acetylokoenzym
Czas edycji: 2015-07-21 o 13:05
acetylokoenzym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 17:06   #13
idealkobiety
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 75
Dot.: Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?

Raczej zazdroszcza silnej woli w powstrzymywaniu sie przed duza iloscia jedzenia. Chociaz i tak zawsze beda wyzywac od 'patykow'
idealkobiety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 21:25   #14
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?

Nie mam wrażenia, żeby to był problem młodzieży.
Póki sama byłam młodzieżą właściwie się z tym nie spotykałam.
Tzn. w szkołach różne osoby były prześladowane, ale nie było reguły, że to pulchne śmiały się ze szczupłych czy odwrotnie.

Za to dorosłe kobiety... brrr. Najgorsze są takie, które wcale nie wyglądają źle, ale ubierają się tak, że widać, że wszystko im jedno. I ważą te swoje 80 czy 90 kilo, skupiając się na wyszukiwaniu w otoczeniu "wieszaków" i "anorektyczek" które wcale anorektyczkami nie są.
A do tego są przekonane, że wielki tyłek w jakiś sposób czyni z nich kaleki, więc są "usprawiedliwione", bo te szczupłe mają w życiu o tyle lepiej... wszystko łatwo, jak na tacy, wszystko cudownie.
W drugą stronę też to zauważyłam. Chociaż rzadziej, ale jednak też sączyły świeżo wyciśnięty jad.

Nie spotkałam się z tym, żeby osoba dobrze czująca się w swoim ciele czepiała się czyjegokolwiek wyglądu, nie wspominając o nienawiści. Bez względu na to, w jakim rozmiarze było to ciało.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 10:40   #15
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Pulchne kobiety nienawidzą szczupłych?

Gdy miałam dużą nadwagę, NIKT się ze mnie nie nabijał, pewnie dlatego, że to temat tabu (miałam trochę ponad 20 lat, więc górniarą nie byłam i nie obcowałam z gówniarzami). Grubej obrażać nie wolno

Za to teraz, gdy schudłam do w miarę normalnej wagi (ale do szczupłości brakuje mi ponad 5 kg, choć wyglądam normalnie, nie jestem chuda), ciągle słyszę od rodziny i bliższych mi osób (opinie zwykłych znajomych mam w czterech literach), że jestem - cytuję - koścista, kościotrup, za chuda, ledwo się trzymam na nogach itd itp.

WTF? Widzę,m jak wyglądam, mam normalną wagę, co z tego, że mi kości wystają? Taką mam budowę. Miękkie uda, a zaraz obok kościste kolana. Miękki brzuch, a zaraz obok wystające kości miednicy. Miękkie cycki ,a obojczykami mogłabym zabijać krągłe ramiona, ale kościste bary.
Mogłabym przypakować, ale po co?

Zadziwia mnie to, że ludzie zauważają takie małe zmiany. Jak byłam gruba, nikt nie obrażał, teraz (choć mam normalną wagę, no ale ciało troche kościste - budowa), to ciągle coś się komuś nie podoba.

Kto dał im takie prawo? Dodam, że te epitety słyszę tylko od osób grubszych od siebie. Te szczuplejsze zachwycają się i komplementują, że ładnie wyglądam.

Zazdrość?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-30 11:40:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:55.