Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-08, 12:41   #2101
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Daj znać, czy kwas się rozpuści. Roztwór 10%:

Spirytus salicylowy - 3,5 ml
Kwas salicylowy - 0,5 ml
Taki peeling będzie dobry na aktualną porę roku? Chciałam na koniec sezonu jeszcze brodę pomęczyć bo mam sporo otwartych zaskórników
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 12:10   #2102
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Czy ten kwas wchłania się przez skórę?Wiem,że może głupie pytanie, ale stosuje peeling na plecy i boję powiedzmy przedawkowania.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 11:57   #2103
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Taki peeling będzie dobry na aktualną porę roku? Chciałam na koniec sezonu jeszcze brodę pomęczyć bo mam sporo otwartych zaskórników
ja zrobiłam w zeszły poniedziałek 10% salicyl na spirytusie, tak samo chcialam jeszcze na koniec sezonu zrobić ostatnie uderzenie w zaskórniki smaruję sie filtrami i mam nadzieję że nie dostanę żadnych przebarwień na tym wiosennym słoneczku - nie przybywam na słońcu dużo, tylko w drodze z prady/do pracy i ewentualnie na zakupy, zastanawiam się jak długo po ostatnim peelingu trzeba chronić skórę

przy okazji mam porównaniu salicylu na oleju i na spirytusie
na oleju nie piecze prawie w ogóle, skóra przez 5-10 minut jest lekko zaczerwieniona, łuszczy się delikatnie przez 4-5 dni
to samo stężenie na spirytusie - piekło bardzo, zmyłam po ok 2 minutach, bo balam się że poparzę skórę (nie mam możliwości kilkudniowego ukrywania się przed ludźmi po takim zabiegu), skóra bardzo ściągnięta, czerwona przez kilka godzin, po 2 dniach intensywne łuszczenie, które trwa do dziś czyli prawie tydzień
może i efekty są lepsze, ale dla osób które w pracy mają kontakt z ludźmi i muszą znośnie wyglądać polecam peelingi na oleju

Claire91 tak, kwas wchłania się przez skórę - dlatego peelingu nie mogą robić kobiety w ciąży
do przedawkowania pewnie trzeba by duzą powierzchnię smarować i robić wysokie stężenie
"Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 g kwasu acetylosalicylowego" to gdzieś znalazłam - biorąc pod uwagę, że przez skórę wchłania się z pewnościa nie cały kwas, to jest to dość duża ilość
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 19:28   #2104
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość

Claire91 tak, kwas wchłania się przez skórę - dlatego peelingu nie mogą robić kobiety w ciąży
do przedawkowania pewnie trzeba by duzą powierzchnię smarować i robić wysokie stężenie
"Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 g kwasu acetylosalicylowego" to gdzieś znalazłam - biorąc pod uwagę, że przez skórę wchłania się z pewnościa nie cały kwas, to jest to dość duża ilość
Dzięki za odpowiedź.No właśnie też tak myślałam, że się wchłania.Ja robiłam 20% na plecy, potem obudziłam się w nocy z kołaczącym sercem i z jakimiś dusznościami, dlatego trochę jestem zaniepokojona, chyba,że to nie wina kwasu.Robiłabym mniejsze stężenia, ale moja skora na plecach nie reaguje na nicChociaż użyłam pół podanej porcji czyli ok. 0,75 ml kwasu,czyli jeśli gęstość to 1,4 g/ml to raczej nie przedawkowałam,biorąc jeszcze w dodatku pod uwagę straty przy wchłanianiu
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 14:41   #2105
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Chociaż użyłam pół podanej porcji czyli ok. 0,75 ml kwasu,czyli jeśli gęstość to 1,4 g/ml to raczej nie przedawkowałam,biorąc jeszcze w dodatku pod uwagę straty przy wchłanianiu
Przy dozowaniu objętościowym proszków uwzględniamy ciężar nasypowy, a nie gęstość/ciężar właściwy https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post38289963. Ciężar nasypowy kwasu salicylowego z ZSK i Naturalisa wynosi 0,54 g/ml, z Mazideł - 0,63 g.

W czym rozpuszczałaś kwas i ile dałaś tego rozpuszczalnika?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 21:51   #2106
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przy dozowaniu objętościowym proszków uwzględniamy ciężar nasypowy, a nie gęstość/ciężar właściwy https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post38289963. Ciężar nasypowy kwasu salicylowego z ZSK i Naturalisa wynosi 0,54 g/ml, z Mazideł - 0,63 g.

W czym rozpuszczałaś kwas i ile dałaś tego rozpuszczalnika?
Robiłam z zamieszczonego przepisu, z alkoholem (1,5ml kwasu i 3ml spirytusu,stężenie ok.25%).To jeśli dałabym np.2ml kwasu,to w efekcie będzie to ok. coś ponad 1g.Więc nie ma szansy na żadne przedawkowanie.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 19:56   #2107
Lou Lou
Raczkowanie
 
Avatar Lou Lou
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Proszę, oświećcie mnie, bo siedzę w wątkach o salicylu i tu i na LU drugi dzień i już zgłupiałam... Konkretnie rzecz w przeliczaniu g na ml i ściskaniu w strzykawce- czy te ml ściska się czy "luźno" odmierza? Najpierw myślałam, że tak, wszyscy piszą o ściskaniu, ale potem gdzieś dojrzałam, że jak się przelicza z ciężaru nasypowego, to te ml są bez ściskania Już nie ogarniam, więc będę wdzięczna za odpowiedź, mimo, że pytanie pewnie jest z gatunku tych głupszych.

edit: jednak dogrzebałam się do wypowiedzi Lorri, że kwas trzeba lekko docisnąć. Zatem, jeśli odmierzam strzykawką, a nie łyżeczką, to też tylko jakby lekko "uklepać"? Bo gdzie indziej czytałam, że trzeba dociskać mocno, ile się da. A gdzie indziej, że w ogóle nic nie dociskać. A to chyba jednak sporo zmienia... Oszaleję

Edytowane przez Lou Lou
Czas edycji: 2013-04-28 o 21:50
Lou Lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-28, 21:39   #2108
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

W 1 poście podane są dla kwasu salicylowego z spirytusem rektyfikowanym. Chciałem zrobic sobie ok. 13% na początek na plecy ale się dowiedziałem że owa koncówka co mam w domu jest rozcieńczona do ok. 35-40%. Jakie proporcje musiałbym zrobić aby wyszło te 13%? Jak dam półtora raza więcej spirytusu to nic nie da?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-04-29 o 04:28 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 12:45   #2109
satine
Zadomowienie
 
Avatar satine
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 875
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Czy mogę prosić o przepis na salicyla 5% ze spirytusem salicyliowym. Peeling 10% to dla mnie hardcore - łuszcze się z tydzień, wielkimi płatami.
__________________


satine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 16:07   #2110
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lou Lou Pokaż wiadomość
Bo gdzie indziej czytałam, że trzeba dociskać mocno, ile się da. A gdzie indziej, że w ogóle nic nie dociskać. A to chyba jednak sporo zmienia... Oszaleję
Nie ma potrzeby ściskania z całej siły. Sprawdzałam wagę kwasu nieściskanego (tylko lekko przyklepanego na łyżeczce) i zgadzało mi się z ciężarem nasypowym.

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
W 1 poście podane są dla kwasu salicylowego z spirytusem rektyfikowanym. Chciałem zrobic sobie ok. 13% na początek na plecy ale się dowiedziałem że owa koncówka co mam w domu jest rozcieńczona do ok. 35-40%. Jakie proporcje musiałbym zrobić aby wyszło te 13%?
4 ml alkoholu, 1 ml kwasu. Przy dużej zawartości wody możesz mieć problem z rozpuszczeniem kwasu.

Cytat:
Napisane przez satine Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o przepis na salicyla 5% ze spirytusem salicyliowym.
kwas salicylowy - 0,4 ml
spirytus salicylowy - 4,6 ml

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-02 o 16:13
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 22:04   #2111
satine
Zadomowienie
 
Avatar satine
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 875
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie ma potrzeby ściskania z całej siły. Sprawdzałam wagę kwasu nieściskanego (tylko lekko przyklepanego na łyżeczce) i zgadzało mi się z ciężarem nasypowym.



4 ml alkoholu, 1 ml kwasu. Przy dużej zawartości wody możesz mieć problem z rozpuszczeniem kwasu.



kwas salicylowy - 0,4 ml
spirytus salicylowy - 4,6 ml
Dziękuje Lorri Jesteś niezastąpiona
__________________


satine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 00:46   #2112
Lou Lou
Raczkowanie
 
Avatar Lou Lou
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie ma potrzeby ściskania z całej siły. Sprawdzałam wagę kwasu nieściskanego (tylko lekko przyklepanego na łyżeczce) i zgadzało mi się z ciężarem nasypowym.
Dzięki za odpowiedź, niebawem dotrą do mnie łyżeczki i wtedy problem się rozwiąże, bo lekkie przyklepywanie w strzykawce chyba mi nie wychodzi , z 2 ml po lekkim ściśnięciu robi mi się ok 1,5 i nie wiem czy to dobrze czy za mocno, może ktoś się orientuje? W sumie stwierdziłam, że jak się postuka lekko w strzykawkę palcem, to też trochę "siada" i zmniejsza objętość, więc może samo "stukanie" wystarczy, bez ściskania jakiegokolwiek?
Lou Lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 13:44   #2113
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lou Lou Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, niebawem dotrą do mnie łyżeczki i wtedy problem się rozwiąże, bo lekkie przyklepywanie w strzykawce chyba mi nie wychodzi , z 2 ml po lekkim ściśnięciu robi mi się ok 1,5 i nie wiem czy to dobrze czy za mocno, może ktoś się orientuje? W sumie stwierdziłam, że jak się postuka lekko w strzykawkę palcem, to też trochę "siada" i zmniejsza objętość, więc może samo "stukanie" wystarczy, bez ściskania jakiegokolwiek?
Sprawdzę przy najbliższej okazji.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 22:43   #2114
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Czy do peelingu 5% można dodać trochę wody zamiast alkoholu?Wolałabym nie podrażnić skóry.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 22:19   #2115
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Może mnie ktoś oświeci co jest nie tak ze mną lub z tym kwasem co mam. Właśnie nałożylem sobie salicyla na plecy jako że nie miałem oleju słonecznikowego tylko rzepakowy [rektyfikowany rzecz jasna] dałem tego oleju 3ml i 1ml kwasu tak jak słonecznikowy. Mieszanka owa się rozpuściła choć małe krysztalki się dało wyczuć, po nałożeniu nie było ich czuć, miałem uczucie smarowania sie samym olejem, myślałem że jak nałoże na plecy mieszankę ok. 13% to będę coś czuł, jak się okazało nic nie czuję ani drapania ani żeby ten kwas "robił swoje" i tak sie zastanawiam czy to ja coś źle zrobiłem, kwas miał jakiś maly %, kupiony kwas jest felerny czy moje plecy które miały pare razy robione migdała [mimo ze ostatni raz jakies 2-3 miesiące temu]
Może po prostu tten cały salicył na moje plecy nie działa i pasowało by się przerzucic na jakis inny [mlekowy, glikolowy]?

Dodam że to jest jakiś 2 raz kiedy robie salicyla wcześniej było to jakieś 10-13% i tak smo nie było nic czuć.
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 22:24   #2116
jukakoss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 7
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witam, chciałabym kupić kwas salicylowy i zrobić sobie peeling na oleju, ale nie jestem pewna czy moge. W domu mam tylko olej migdałowy. Myślicie że może sie nadać ? Wcześniej robiłam sobie peeling migdałowy na zaskorniki ale nie do końca pomógł, moim najwiekszym problemem są zaskorniki zamknięte.
jukakoss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 19:22   #2117
GRUone
Raczkowanie
 
Avatar GRUone
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 49
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez jukakoss Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym kupić kwas salicylowy i zrobić sobie peeling na oleju, ale nie jestem pewna czy moge. W domu mam tylko olej migdałowy. Myślicie że może sie nadać ? Wcześniej robiłam sobie peeling migdałowy na zaskorniki ale nie do końca pomógł, moim najwiekszym problemem są zaskorniki zamknięte.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post38291656

Ps. pamietaj o filtrze 50+, nawet przy zachmurzeniu.

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Może mnie ktoś oświeci co jest nie tak ze mną lub z tym kwasem co mam. Właśnie nałożylem sobie salicyla na plecy jako że nie miałem oleju słonecznikowego tylko rzepakowy [rektyfikowany rzecz jasna] dałem tego oleju 3ml i 1ml kwasu tak jak słonecznikowy. Mieszanka owa się rozpuściła choć małe krysztalki się dało wyczuć, po nałożeniu nie było ich czuć, miałem uczucie smarowania sie samym olejem, myślałem że jak nałoże na plecy mieszankę ok. 13% to będę coś czuł, jak się okazało nic nie czuję ani drapania ani żeby ten kwas "robił swoje" i tak sie zastanawiam czy to ja coś źle zrobiłem, kwas miał jakiś maly %, kupiony kwas jest felerny czy moje plecy które miały pare razy robione migdała [mimo ze ostatni raz jakies 2-3 miesiące temu]
Może po prostu tten cały salicył na moje plecy nie działa i pasowało by się przerzucic na jakis inny [mlekowy, glikolowy]?

Dodam że to jest jakiś 2 raz kiedy robie salicyla wcześniej było to jakieś 10-13% i tak smo nie było nic czuć.
to, że taki zabieg nazywa się peelingiem, nie znaczy że odczujesz mechaniczne drapanie. Oceń go po efekcie, a nie po tym czy drapie.
Ps. "rektyfikowany" to jest spirytus, nie olej
GRUone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 12:37   #2118
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez GRUone Pokaż wiadomość

to, że taki zabieg nazywa się peelingiem, nie znaczy że odczujesz mechaniczne drapanie. Oceń go po efekcie, a nie po tym czy drapie.
Ps. "rektyfikowany" to jest spirytus, nie olej
Tak tylko że ja podczas robienia i po do teraz nie czuje nic nawet skórka mi nie zeszła a był to robiony niby te 14% +/-
aż nie wiem czy faktycznie pisałem o oleju rektyfikowanym jeżeli tak mój błąd przepraszam ;D ale chodziło mi o to że robiłem ten peeling na oleju.
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 16:38   #2119
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

salicyl na oleju jest słabszy niż na spirytusie więc po 14% nie spodziewałabym się wielkiego wow, wszystko zależy oczywiście od wrażliwości skóry, u mnie podziałał dopiero 30% peeling na spirytusie.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 12:32   #2120
GRUone
Raczkowanie
 
Avatar GRUone
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 49
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
salicyl na oleju jest słabszy niż na spirytusie więc po 14% nie spodziewałabym się wielkiego wow, wszystko zależy oczywiście od wrażliwości skóry, u mnie podziałał dopiero 30% peeling na spirytusie.
nie wiedziałam o tym, dzięki
GRUone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 16:10   #2121
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
peeling kwasem salicylowym w domu - czy on ma się wchłaniać?

Kupiłam 25% roztwór kw. salic. w spirytusie i sądziłam, że zrobię nim peeling (czytałam wcześniej ten długi wątek o robieniu nim peelingu w domu). Ale kiedy zaczęłam nakładać, okazało się, że on natychmiastowo i całkowicie wchłania się. Zamierzałam zmyć po kilku minutach, ale nie było czego, wchłonął się do zera. Czy to tak ma być?
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 16:27   #2122
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: peeling kwasem salicylowym w domu - czy on ma się wchłaniać?

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Kupiłam 25% roztwór kw. salic. w spirytusie i sądziłam, że zrobię nim peeling (czytałam wcześniej ten długi wątek o robieniu nim peelingu w domu). Ale kiedy zaczęłam nakładać, okazało się, że on natychmiastowo i całkowicie wchłania się. Zamierzałam zmyć po kilku minutach, ale nie było czego, wchłonął się do zera. Czy to tak ma być?
Po odparowaniu alkoholu kwas wytrąca się na skórze w postaci osadu.

Możesz podać skład INCI tego roztworu?
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 17:40   #2123
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: peeling kwasem salicylowym w domu - czy on ma się wchłaniać?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Po odparowaniu alkoholu kwas wytrąca się na skórze w postaci osadu.

Możesz podać skład INCI tego roztworu?
nie, żadnego osadu nie było. dziwne. nie ma INCI. stoi tylko: acidum salicylicum D4 - czyli, że 4krotny roztwór z tego co rozumiem, ale opis na opakowaniu jest bardzo niejasny.

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-07-04 o 17:42
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 17:52   #2124
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: peeling kwasem salicylowym w domu - czy on ma się wchłaniać?

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
nie, żadnego osadu nie było. dziwne. nie ma INCI. stoi tylko: acidum salicylicum D4 - czyli, że 4krotny roztwór z tego co rozumiem, ale opis na opakowaniu jest bardzo niejasny.
Opis jest po niemiecku, tak? Możesz przytoczyć?
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-07-04 o 17:57
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 18:48   #2125
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: peeling kwasem salicylowym w domu - czy on ma się wchłaniać?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Opis jest po niemiecku, tak? Możesz przytoczyć?
acidum salicylicum D4
1 ml Flüssige Vedünnung enthält:
Arzneilich wirksamer Bestandteil: Acidum salicylicum Dil. D4 1 ml.
20 ml Flüssige Verdünnung

///
Sądziłam, że D to skrót of diluted albo dilution, w tym przypadku czterokrotnie. Ale nie wiem, o chemii nie mam pojęcia.

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-07-04 o 19:01
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 00:43   #2126
Shiraishi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 85
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Właściwie to nie salicylowym, tylko LHA. Nakładanie filtrów przeciwsłonecznych dość mocno mnie zapryszczyło, więc uznałam, że warto dokopać się do ładnej skóry. Wolałam nie powtarzać wiosennej serii migdałowej, tylko raczej podleczyć skórę, z ewentualnym nieznacznym łuszczeniem.

Podgrzałam olej słonecznikowy (25 ml) do jakichś 70 stopni i wsypałam 1 ml LHA (czyli około 0,7 g - może więcej, bo kwas nie był przyklepany). Wymieszałam. Po wystygnięciu dolałam niepełne 15 ml olejku jojoba i 10 ml pachnotki. Wychodzi na to, że uzyskałam stężenie odrobinę poniżej 2%, w sam raz na początek.

Szczypie. Kto by pomyślał?
Dalsze sprawozdania wrzucę za parę dni.
Shiraishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 18:20   #2127
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Wybaczcie głupie pytanie ale czy zamiast spirytusu rektyfikowanego mogę zastosować do peelingu spirytus salicylowy czy może za mało tam alkoholu? Pierwszy raz będę robić peeling salicylowy nie na oleju.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 21:14   #2128
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Ligiya Pokaż wiadomość
Wybaczcie głupie pytanie ale czy zamiast spirytusu rektyfikowanego mogę zastosować do peelingu spirytus salicylowy czy może za mało tam alkoholu? Pierwszy raz będę robić peeling salicylowy nie na oleju.
Spirytus salicylowy ma już w sobie zawartość kwasu salicylowego. Najlepszy byłby czysty spirytus, 100 ml to koszt ok. 10 zł, ewentualnie możesz próbować zrobić peeling na czystej wódce, z tym, że nie da się tutaj osiągnąć wyższych stężeń.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 19:16   #2129
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Spirytus salicylowy ma już w sobie zawartość kwasu salicylowego. Najlepszy byłby czysty spirytus, 100 ml to koszt ok. 10 zł, ewentualnie możesz próbować zrobić peeling na czystej wódce, z tym, że nie da się tutaj osiągnąć wyższych stężeń.
A jakby wtedy dać po prostu mniej spirytusu? Chciałam zrobić 15%, dodałabym np. tyle co na 13%, a nawet jeśli wyszłoby 16 czy 17% to nie zrobiłoby mi krzywdy.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 06:10   #2130
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Spirytus salicylowy ma już w sobie zawartość kwasu salicylowego. Najlepszy byłby czysty spirytus, 100 ml to koszt ok. 10 zł, ewentualnie możesz próbować zrobić peeling na czystej wódce, z tym, że nie da się tutaj osiągnąć wyższych stężeń.
Wódka zawiera znacznie mniej alkoholu / więcej wody niż spirytus salicylowy.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:18.