Ciąża a lot samolotem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-23, 17:40   #1
Armani90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1

Ciąża a lot samolotem


Witam,

mam na imię Michał, jestem na forum po raz pierwszy jako zalogowany/zarejestrowany użytkownik, aczkolwiek wizaz obserwuje już od dość długiego czasu.

Przyszedł czas, że muszę prosić o poradę, bo jestem w tzw. kropce

Tydzień temu razem z moją partnerką dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami. Na początku zaskoczenie, stres ale i ogromne szczęście, bo jesteśmy ze sobą od ponad czterech lat, powoli zbliżamy się do trzydziestki no i... taka kolej rzeczy. Ciąża nie było planowana, ale po cichu "pożądana" przez obojga.

Kilka miesięcy wstecz wykupiliśmy wakacje na Teneryfie (termin wylotu 24.07). Moja Pani pytała swojej lekarki, czy może lecieć samolotem. Odpowiedź była mniej więcej taka:

"Paaaaaaaaaani, ja w ciąży jeździłam na nartach, skakałam na bungee i tralalala... Do 32 tygodnia ciąży można robić praktycznie wszystko, ciąża to nie choroba itd.".

Jak wiadomo, w internecie jest mnóstwo opinii - można, nie można, może można, a może nie można i sami nie wiemy, co mamy robić.

Wiadomo, że od odpowiedzi na tego typu pytania jest lekarz, ale fajnie by było, gdyby ktoś wypowiedział się, jak to wygląda z autopsji.
Jest to pierwsza ciąża i staramy się uczyć wszystkie od początku, być na bieżąco, dlatego też postanowiłem zadać tutaj tego typu pytanie...

Żadnych krwawień nie ma, dziecko rozwija się prawidłowo, delikatne bóle brzucha i kłucia występują, ale podobno to normalne.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Z wyrazami szacunku,

Michał
Armani90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 22:59   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Ciąża a lot samolotem

Cytat:
Napisane przez Armani90 Pokaż wiadomość
Witam,

mam na imię Michał, jestem na forum po raz pierwszy jako zalogowany/zarejestrowany użytkownik, aczkolwiek wizaz obserwuje już od dość długiego czasu.

Przyszedł czas, że muszę prosić o poradę, bo jestem w tzw. kropce

Tydzień temu razem z moją partnerką dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami. Na początku zaskoczenie, stres ale i ogromne szczęście, bo jesteśmy ze sobą od ponad czterech lat, powoli zbliżamy się do trzydziestki no i... taka kolej rzeczy. Ciąża nie było planowana, ale po cichu "pożądana" przez obojga.

Kilka miesięcy wstecz wykupiliśmy wakacje na Teneryfie (termin wylotu 24.07). Moja Pani pytała swojej lekarki, czy może lecieć samolotem. Odpowiedź była mniej więcej taka:

"Paaaaaaaaaani, ja w ciąży jeździłam na nartach, skakałam na bungee i tralalala... Do 32 tygodnia ciąży można robić praktycznie wszystko, ciąża to nie choroba itd.".

Jak wiadomo, w internecie jest mnóstwo opinii - można, nie można, może można, a może nie można i sami nie wiemy, co mamy robić.

Wiadomo, że od odpowiedzi na tego typu pytania jest lekarz, ale fajnie by było, gdyby ktoś wypowiedział się, jak to wygląda z autopsji.
Jest to pierwsza ciąża i staramy się uczyć wszystkie od początku, być na bieżąco, dlatego też postanowiłem zadać tutaj tego typu pytanie...

Żadnych krwawień nie ma, dziecko rozwija się prawidłowo, delikatne bóle brzucha i kłucia występują, ale podobno to normalne.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Z wyrazami szacunku,

Michał
z przyjaciolka latalam jak byla na poczatku ciazy. nie ma problemu.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-26 22:59:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.