DIASTEMA:((( prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-19, 19:40   #1
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468

DIASTEMA:((( prosze o pomoc


Witam.Mam kilka pytan dotyczących mojego najwiekszego kompleksu - diastemy.Po tylu latach ciągłego smutku i wewnętrznego "w pewnym sensie" bólu zdecydowalam się na zlikwidowanie (lub chociaz zmniejszenie)diastemy miedzy jedynkami.Ta okropna ok 2mm przerwa nie daje mi życ.Być moze kogos moze to smieszyc,dziwić itp. ale dla mnie to ogromny kompleks,przez ktory nie moge sie uśmiechać,na wszystkich zdjęciach zastawiam buźke...uwierzcie mi...to naprawde "boli" Wiem,ze byc moze spotkam sie tu z krytyką,ale w koncu to forum...
moje marzenie? - Ładny uśmiech -

oto moje pytania

1)Zdecydowalam się na kompozyt - jaka jest cena?Moze ktos z Was sie orientuje? Podobno całkowity koszt waha się w graniacach 150-200zl?

2)Czy ktos miał juz wykonywany taki "zabieg".Jakie są efekty końcowe?

3)Czy jesli jedna z jedynek jest bardzo nieznacznie wysunięta do przodu - stanowi to jakąs przeszkode w zalaniu kompozytem?

4)Kazda inna informacja na temat diastemy i kompozytu bedzie dla mnie ogromną pomocą

Dziękuje z gory za pomoc...licze na Was
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 22:44   #2
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

puk puk...tu jestem
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 22:51   #3
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

korekt ksztaltu kompozytem nie bedzie nigdy w pelni estetyczna-nawet tym najlepszym.Niestety.O ile zaraz po zabiegu wszystko bedzie wygladac ladnie, to z ubiegiem czasu zaczna pojawiac sie granice miedzy kompozytem a zebem, kompozyt straci swoj"swieży"kolor,a czasem moze i oddkruszac sie
By miec problem z glowy na stale zdecyduj sie na porcelanowe licowki badz pelnoceramiczne korony.
LUb droge korekty ortodontycznej.
Odbudowa kompozytem jest opcja najtańsza i..najgorsza.
pozdrawiam
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 00:19   #4
ntl
Raczkowanie
 
Avatar ntl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 30
GG do ntl
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

A mi się stasznie podoba taka przerwa miedzy jedynkam!!! Serio!!! Najczęściej sami wyolbrzymiamy swoje wady . Skoro juz podjełaś decyzje to pewnie nikt Cie od niej nie odwiedzie i doskonale to rozumiem, ale przerwy są częst bardzo urocze
ntl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 15:28   #5
pałeczkaa
Raczkowanie
 
Avatar pałeczkaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Alone in hell
Wiadomości: 73
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

hej Ja też mam taki problem jak ty tylko jeszcze gorszy bo ja oprócz diastemy 3mm mam przerwy między prawie każdą jedynką czyli (przed chwilą policzyłam) 10 szpar- na serio! NIenawidze ich, niecierpie i wyglądam z nimi jak jakieś monstrum (nie jedna osoba to przyznała-ale cóż) . Bylam juz u nie jednej orto i mi powiedziała że żaden aparat nic tu nie pomoże, i zostało tylko zabudowywanie albo kompozytem albo koronkami.

Kompozyt w moim mieście kosztuje od 200-250zl w sumie nie drogo ale jak mi ta paniusia orto zaśpiewała ile kosztują koronki w moim przypadku- to mało co nie spadlam z fotela 15tysięcy!!! Seryjnie! bo na takj duza ilosc zębów to musi kosztowac Byłam juz na nie jednym forum (mozesz wejsc na gazeta.pl na forum aparat ortodontyczny duzoo tego tam jest) naczytalam sie, naczytalam i stwierdzilam ze bede zabudowywac kompozytem ale nie wszystkie tylko te z górnej szczęki czyli 3 zęby


jedni chwala a drudzy odradzaja ja sama nie wiem co myslec. Wiem ze to nie trwale, bedzie odpryskiwac i ścierać ale cóż zrobić( Ale jezeli juz sie zdecydujesz zabudowywac to znajdz dobrego fachowca co sie na tym zna, aby dobral ci kolor tak zeby sie od zeba nie odroznial i wyglądal jak naturalny bo w przciwnym razie uuu bedzie źle

powodzenia! aha wejdz jeszcze na forum dentonet.pl
pałeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 17:01   #6
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Zdaje sobie sprawe z tego,ze po kilku latach bedzie odpryskiwal,ale zawsze mozna to chyba nadlac ponownie? Kiedy bedzie mnie stac na cos inneg,wtedy sie zdecyduje..narazie pozostaje mi kompozyt.Dziekuje Ci za odpowiedz
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 16:26   #7
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

ntl chyba tylko Tobie jednej się to podoba:/
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-17, 13:19   #8
edyta12_13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Ja mam taki sam problem .!
ale ja mam owielee.....
wiekszy czyli 4 mm miedzy 1

a reszta zebow maja ok 2 mm tylko te styłu sa normalne
niech sobie ktos to wyobrazi jak to wyglada .! bo to wyglada fatalnie
i gorzej....
Nie stać mnie na aprat na licówki itp tym bardziej .!
jest też te doklejanie kompozytem cena odpowida ale coż pewnie jak znam los to nic z tego nie bedzie
chcialabym chociaż troche zmniejszyc te szpary
tak żeby mi zostalo z 2 mm lub 1 wtedy bym była zadowolona .!
jakbym miala tylko 2 mm to bym sie cieszyla bo jak dla mnie to wyglada bardzo ladnie .! ale nie 4 mm to już przesada
wiec czy mozna dokleic na 4 mm szparze ??
i też jest tak że wiele dentystek nie podejmie sie tego ale też sa takie że to zrobia i chcialabym sie dowiedziec kto by sie tego podjał
czy wogóle ktoś taki jest ??
i gdzie ?
z góry bardzoo dziekuje za odp to jest dla mnie ważne
edyta12_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 22:13   #9
edyta12_13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

A może ktoś ma taki sam problem z zabkami czyli 4 mm pomiedzy 1 ??
i czy ktoś z tak szeroka szpara zakleił sobie szpare ??
i jakie efekty były ??
czy jestescie zadowolone ?
z góry dziekuje za odp
edyta12_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 18:21   #10
ada1969
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Mam 38 lat. W dzieciństwie "podcięto" mi wiązadełko nad jedynkami, żeby ząbki się zeszły. Rzeczywiście moja przerwa między nimi odrobinę się zmniejszyła. Po przeczytaniu wątku na tym forum dopiero ją zmierzyłam - ma 2 mm. Do wczoraj nie wiedziałam nawet, że to się nazywa diastema. Dopiero wizyta u ortodonty (z moim 10 letnim synem) uzupełniła moją niewiedzę
Jako młoda dziewwczyna miałam mnóstwo kompleksów. Ale nigdy z powodu zębów (które wcale nie wyrosły najprościej). Uśmiecham się na każdym zdjęciu okazując mój stosunek do życia. Bo uroda (przekonałam się o tym z wiekiem i doświadczeniem) pochodzi z wnętrza. Ktoś pogodny, pogodzony ze sobą i światem, otwarty na urodę życia i świata wokół, zawsze będzie się wydawał piękny. Ze swojej wady nigdy nie zdawałam sobie do końca sprawy, nie myślałam o niej i nie przeszkadzała mi ona dzięki temu. Z resztą "usterek" urody musiałam sie pogodzić świadomie i z trudem. Ale nie żałuję pracy nad sobą (tej wewnętrznej). Teraz dopiero czuję się naprawdę piękna i pożądana. URODA PŁYNIE Z WNĘTRZA. Gdybym była świadoma tej prawdy mając 16 lat, z pewnością byłabym szczęśliwszą młodą osobą. Obecnie jestem szczęśliwą dojrzałą kobietą. Niech żyją szczere, choćby i niedoskonałe, "zeszpecone" diastemą uśmiechy! Słyszałam kiedyś, że osoby posiadające tę przerwę między zębami cechuje pogoda i sympatyczny charakter. Ktoś kiedyś mi tak powiedział. Może to zadziałało?
ada1969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 17:06   #11
mOnia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez ada1969 Pokaż wiadomość
Mam 38 lat. W dzieciństwie "podcięto" mi wiązadełko nad jedynkami, żeby ząbki się zeszły. Rzeczywiście moja przerwa między nimi odrobinę się zmniejszyła. Po przeczytaniu wątku na tym forum dopiero ją zmierzyłam - ma 2 mm. Do wczoraj nie wiedziałam nawet, że to się nazywa diastema. Dopiero wizyta u ortodonty (z moim 10 letnim synem) uzupełniła moją niewiedzę
Jako młoda dziewwczyna miałam mnóstwo kompleksów. Ale nigdy z powodu zębów (które wcale nie wyrosły najprościej). Uśmiecham się na każdym zdjęciu okazując mój stosunek do życia. Bo uroda (przekonałam się o tym z wiekiem i doświadczeniem) pochodzi z wnętrza. Ktoś pogodny, pogodzony ze sobą i światem, otwarty na urodę życia i świata wokół, zawsze będzie się wydawał piękny. Ze swojej wady nigdy nie zdawałam sobie do końca sprawy, nie myślałam o niej i nie przeszkadzała mi ona dzięki temu. Z resztą "usterek" urody musiałam sie pogodzić świadomie i z trudem. Ale nie żałuję pracy nad sobą (tej wewnętrznej). Teraz dopiero czuję się naprawdę piękna i pożądana. URODA PŁYNIE Z WNĘTRZA. Gdybym była świadoma tej prawdy mając 16 lat, z pewnością byłabym szczęśliwszą młodą osobą. Obecnie jestem szczęśliwą dojrzałą kobietą. Niech żyją szczere, choćby i niedoskonałe, "zeszpecone" diastemą uśmiechy! Słyszałam kiedyś, że osoby posiadające tę przerwę między zębami cechuje pogoda i sympatyczny charakter. Ktoś kiedyś mi tak powiedział. Może to zadziałało?
hej interesuje mnie podcinanie więzadałka. czy po tym zabiegu hirurgicznym zęby same sie przesuna ? jesli tak to ile czasu to trwa?

pozdrawiam
mOnia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-28, 14:16   #12
ada1969
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Przykro mi, ale taki zabieg wykonuje się w dzieciństwie (myślę, że do ok.7 roku życia). Wówczas zęby rzeczywiście się zsuwają. Im wcześniej zabieg wykonany, tym lepszy efekt. Potem już nie ma szans. Ale proszę zapamietac moją poprzednią wypowiedź i być szczęśliwą mimo wszystko
ada1969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 14:06   #13
krochmalek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Ja też z powodu tej nieszczęsnej diastemy miałam podcinane wędzidełko w wieku hmmm.... może 10 lat albo nawet później. Tak, tak to jest na pewno wędzidełko, nie wiązadełko. W moim przypadku raczej nie pomogło... Mam 15 lat i w zasadzie mogłabym nosić aparat, jednak jest jedno 'ale'.... Gram na klarnetcie i jak ktoś się orientuje, to wie, że w trakcie gry opiera się ustnik o wewnętrzną część górnych zębów. Raz słyszałam, że w tym przypadku, grając na dętych nie można nosić aparatu. Hmmm, czy wie ktoś więcej na ten temat? A może znacie kogoś z aparatem, kto gra na instrumencie dętym... Wiem, wiem prawdopodobieństwo znikome....
krochmalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 19:51   #14
April89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 28
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

to ja wam opowiem historię życia. Moja mama jest pomocą dentystyczną tzn. wiecie robi plomby (tzn. robiła bo już nei pracuje w zawodzie) zawsze miała hopla na punkcie zębów no i oczywiście udzieliło mi się drażni mnie jak ktos nie ma zębów i powiedzmy sobie szczerze że nie wygląda to estetycznie. Diastema u kogoś szczególnie duża doprowadzała mnie do szału do czasu Poznałam cudownego faceta (a wiadomo jak myślimy ja sie nie zakocham w blondynie, blondyni nam się trafiają non stop i tak było ze mną czyli szczerbaty (blee) albo diastema ale w tym przypadku to tylko mnie drażniło (przeiceż nie wygląda tak strasznie wsumei teraz mogę powiedzieć ze ją kocham ale do rzeczy. Więc zakochalam sie w superprzystojniaku w megawspaniałym facecie ideał istny jedyny problem (na początku) że ma diasteme (jaki pech) i wiecie co pokochałam go i u niego mi to wcale nie przeszkadzało (teraz już u nikogo mi nie przeszkadza jednak trzeba być otwartym)i taka jest racja jeżeli ktoś się nie przejmuje to nie ma znaczenia czy ma diasteme czy nie ma mój misiek wcale sie nei przejmował na zdjęciach zabójczy uśmiech i kurcze zakochałam sie na zabój i nei zamieniłabym go na żadnego innego
dziewczyny każdy ma kompleksy i nie ma ideałów ale niektóre porostu może pokochać ukochana osoba
jeżeli na sile chcemy się zmieniać nei wychodzi nam wsumei do zmiany myślenia nie trzeba iwele ukochana osoba która pokocha nas w calości z zaletami i wadami
apropo u nas w szkole najpopularniejsza osoba ma diasteme u niego tego wcalen ie widać poprostu niczym sie nei przejmuje jest przezabawnym i z każdym potrafi sie dogadać głowa do góry jedni maja krzywe nogi inni zeza a jeszcze inni diasteme
takie jest życie (bądź co bądź piękne

p.s co mają zęby do charakteru (jak sie przekonałam na moim Misiu nic
April89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 19:58   #15
April89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 28
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

jeszcze dodam ze mam braciszka lat 13 jakiś rok temu rodzice kupili mu aparat i zęby mu się cofają i pięknie zrastają (powoli ale jednak widać różnice (wcześniej było coś typu królik teraz już pół królik
wiecie wystawały mu jedynki i miał rozlazłe
April89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 00:20   #16
carla_87
Raczkowanie
 
Avatar carla_87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: teraz Wawa :)
Wiadomości: 199
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

ja też wiem co to znaczy mieć kompleks z powodu diastemy.moja wynosila chyba 2-3 mm...nie pamietam. zdecydowałam sie na założenie aparatu, bo to najlepsze rozwiązanie...wiem, że jest drogie, ale warto. kompozyt sie przebariwa itd...a poza tym dolozenie np po 1 mm kompozytu z każdej strony zęba może zmienić jego kształt. Jedynki mogą wydawać się duże, szerokie...

jest już wątek dotyczący przerw pomiędzy zębami: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83259
__________________

Ex - aparatka
carla_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 19:35   #17
beata020793
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 9
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Ja niestety mam jeszcze ten problem..i chciałabym się go jak najszybciej pozbyć.Napisałaś ,że masz już aparat...a możesz mi powiedzieć czy to stały aparat czy może ruchomy??I ile taki kosztuje??
beata020793 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 12:54   #18
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez ada1969 Pokaż wiadomość
Przykro mi, ale taki zabieg wykonuje się w dzieciństwie (myślę, że do ok.7 roku życia). Wówczas zęby rzeczywiście się zsuwają. Im wcześniej zabieg wykonany, tym lepszy efekt. Potem już nie ma szans. Ale proszę zapamietac moją poprzednią wypowiedź i być szczęśliwą mimo wszystko
Hej,

ja dzisiaj byłam u dentystki i ona mi zaczęła coś tam gadać o tej diastemie i mówiła własnie że są teraz jakieś sprzęty laserowe, które przecinają te wiązadełko (czy tam wiĘzadelko, nie wiem:P)... no i ja mam 15 lat, więc skoro to w tak 'późnym' wieku nie działa, to po co ona by mi o tym gadała?

W sumie to już się przyzwyczaiłam do mojej diastemii... nie jestem tak przeczulona na jej punkcie, żeby płacić za jakieś kompozyty czy coś.. no ale skoro te przecięcie więzadełka mogłoby coś pomóc.. (?).. a to jest darmowe? i gdzie się to wykonuje?
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 19:32   #19
beata020793
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 9
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Hej,

ja dzisiaj byłam u dentystki i ona mi zaczęła coś tam gadać o tej diastemie i mówiła własnie że są teraz jakieś sprzęty laserowe, które przecinają te wiązadełko (czy tam wiĘzadelko, nie wiem:P)... no i ja mam 15 lat, więc skoro to w tak 'późnym' wieku nie działa, to po co ona by mi o tym gadała?

W sumie to już się przyzwyczaiłam do mojej diastemii... nie jestem tak przeczulona na jej punkcie, żeby płacić za jakieś kompozyty czy coś.. no ale skoro te przecięcie więzadełka mogłoby coś pomóc.. (?).. a to jest darmowe? i gdzie się to wykonuje?
Ja też mam 15 lat i diastemę...a na temat tego wiązadełka jeśli chodzi o cenę to też nic nie wiem;(a chciałabym się tego pozbyć.....jak będziesz coś wiedziała to napisz
beata020793 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-04, 22:45   #20
esmera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 34
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Są dwie metody podcięcia wiązadełka, laserowo koszt ok. 200zł. bądz skalpelem koszt ok.100zł.
esmera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 09:53   #21
CzarnulkaJE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Witam...
Jest taka sprawa... Mam 20 lat i diastemę która ma 5mm... chce się jej pozbyć... Ile może to potrwać i jaki jest koszt... Proszę o pomoc...
CzarnulkaJE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 18:00   #22
majena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Witam wszystkich,
również miałam szparę między jedynkami i to naprawdę dużą. Przez nią miałam straszne kompleksy, na zdjęciach nigdy się nie uśmiechałam, albo starałam ukryć moje nieszczęsne zęby Jako dziecko miałam przypalane wiązadełko, pamiętam kupę bólu straszny smród, a efektów praktycznie żadnych. Jakieś 3lata temu za namową mojej dentystki zdecydowałam się na aparat, koszt spory, wycierpieć się trzeba na początku, ale naprawdę warto) U mnie noszenie aparatu trwało krótko, bo jakieś trochę ponad pół roku, ponieważ resztę zębów mam i miałam równiutkie i tak jak "książka pisze", tylko te jedynki:/ teraz żałuję, że dopiero 3lata temu zdecydowałam się na aparat. Nie to że ładne proste ząbki to jeszcze można naprawdę dużo schudnąć)
majena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 17:10   #23
favrielle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

[quote=mOnia123;6644846]hej interesuje mnie podcinanie więzadałka. czy po tym zabiegu hirurgicznym zęby same sie przesuna ? jesli tak to ile czasu to trwa?

Hmm ja również przeszłam podcinanie więzadła nie jest to takie straszne i praktycznie nie boli ale ja bojąc się dentysty sama sobie narobiłam stresu i strachu i kłopotu gościowi bo z nerwów zemdlałam nie zdążyłam go nawet poinformować, ze mi słabo) stomatolog okazał się być superdelikatny!!! wykasował 150zl ale po pewnym czasie teraz wydaje mi się że te zęby znów są tak samo a było troszkę lepiej. A o swojej szparce takiej ze wykałaczka wchodzi bez trudu staram sie nie myslec:P

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Cytat:
Napisane przez beata020793 Pokaż wiadomość
Ja też mam 15 lat i diastemę...a na temat tego wiązadełka jeśli chodzi o cenę to też nic nie wiem;(a chciałabym się tego pozbyć.....jak będziesz coś wiedziała to napisz
ja miałam robione parę miesięcy temu a mam 17 lat więc wiek chyba nie ma tu znaczenia jesli chodzi o skuteczność nie wiem zębologiem nie jestem. Szuakam teraz innej metody na pomniejszenie tej szpary
favrielle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 21:41   #24
Tabita1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Witajcie,
akurat przeglądałam net w poszukiwaniu informacji na temat zamknięcia diastemy. Dziś powiem po raz kolejny próbowałam przekonać moją dentystkę, aby mi ja usuneła. Niestety, nie zgodziła się. Twierdzi, że jest to zły pomysł, ponieważ jedynki, są zdrowe, ładne, szkoda zębów, ładnie to wygląda it. Oprócz tego omówiła wszystkie metody, jakimi można to zrobić i ich wady. Tu usłyszałam historię, że będę jadła jabłko i zostanie mi w nim kawał kompozytu np. Byłam już u kilku stomatologów, ale każdy mi odradza. Słyszałam już także argumenty od znajomych, przyjaciół - "to jest niepotrzebne, ładnie wyglądasz z diastemą, dodaje ci uroku itd". Dodam tylko, że wszystkie zęby mam proste, równe, białe, zdrowe i staram się sobie wmówić, że "szpara" jest ok. Jednak dziś znów chcę ją "zabudować". Swoją drogą słowo "diastema" usłyszałam kiedyś od chłopaka, który podszedł do mnie na imprezie i stwierdził "ale masz seksi diastemę, naturalna?" Okazało, się, iż to stomatolog Wędzidło miałam podcinane w wieku chyba 6 lat, mi to nic nie dało. Ale brat miał w wieku 4 lat chyba i on nie ma diastemy - ale za to jedynki mu się popsuły na stycznych i ma plomby A gdy byłam mała, to ciotka (też z diastemą) powiedziała mi, żeby nigdy jej nie likwidować, bo ona daje "powodzenie" i niektórzy specjalnie takie sobie robią. Madonna ma diastemę, nawet Terminator miał diastemę
Tabita1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 10:07   #25
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83259
Tu jest taki temat.
Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 22:31   #26
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez krochmalek Pokaż wiadomość
Ja też z powodu tej nieszczęsnej diastemy miałam podcinane wędzidełko w wieku hmmm.... może 10 lat albo nawet później. Tak, tak to jest na pewno wędzidełko, nie wiązadełko. W moim przypadku raczej nie pomogło... Mam 15 lat i w zasadzie mogłabym nosić aparat, jednak jest jedno 'ale'.... Gram na klarnetcie i jak ktoś się orientuje, to wie, że w trakcie gry opiera się ustnik o wewnętrzną część górnych zębów. Raz słyszałam, że w tym przypadku, grając na dętych nie można nosić aparatu. Hmmm, czy wie ktoś więcej na ten temat? A może znacie kogoś z aparatem, kto gra na instrumencie dętym... Wiem, wiem prawdopodobieństwo znikome....
Krochmalek, ja też gram na klarnecie, ale nigdy nie opieram ustnika o wewnętrzną część górnych zębów! Ale do rzeczy - moja koleżanka gra na klarnecie i nosi aparat (góra i dół), kolega - puzon (również góra i dół), tak więc nie ma problemu aby pogodzić jedno i drugie. Aha, ja też zakładam w lipcu i nie będę rezygnować na czas noszenia z gry
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 13:30   #27
tysia160
Przyczajenie
 
Avatar tysia160
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 26
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

hej ;] ja mialam wedzidelko podcinane w wieku 13 lat .. tragedia .. bol okropny 6 szwów .. i wsumie powiem ze nie zauwazylam po 3 latach zeby mi sie diastema zmniejszyla
tysia160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 23:54   #28
akilegna250
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

lo

Edytowane przez akilegna250
Czas edycji: 2015-02-28 o 17:28
akilegna250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 15:15   #29
Tabita1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez akilegna250 Pokaż wiadomość
witam ja też proszę o pomoc.Mam 17 lat i chce ją zlikwidować... <z góry dzięki>
http://zosia5.samosia.pl/70fc08708fe...c0f94178217880

jest to mój najgorwszy kompleks tak jak u pani która napisała tego posta..

Hej, ja sobie zrobiłam zamknięcie diastemy jakieś rok temu na wakacje. Najpierw wybieliłam zęby do bardzo białych, a następnie udałam się na dobudowanie jedynek. Wygląda to super. Nic nie widać, że coś mam dorobione. Zapłaciłam 250zł. Jestem mega zadowolona, nareszcie mogę się uśmiechać Robiłam w Zakopanem.
Tabita1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-31 17:16:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.