Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-12, 21:52   #661
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
po kolei :
filtr chemiczny
trisonorb m

filtr chemiczny
trisonorb s
filtr chemiczny
filtr chemiczny

nie ma parsola mozna uzywac na niego kazda kolorówkę



swoja drogą zainteresowł mnie
czyli jest wart zainteresowania??uzywam 3 dni i nie wiem jak go wykoncze, tzn czy zdolam, on sie w ogole nie wchlania jak na niego makijaz klasc to ja nie wiem

Dziekuje bardzo za analize : roza:
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 11:02   #662
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
czyli jest wart zainteresowania??uzywam 3 dni i nie wiem jak go wykoncze, tzn czy zdolam, on sie w ogole nie wchlania jak na niego makijaz klasc to ja nie wiem

Dziekuje bardzo za analize : roza:
raczej tak jakbym go miala u sieie to bym pewnie kupiła


hmm moze go bardziej wmasowywuj, albo odczekuj troche dluzej?


ewentualnie przypudruj skrobia i potem make up?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 23:58   #663
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
raczej tak jakbym go miala u sieie to bym pewnie kupiła


hmm moze go bardziej wmasowywuj, albo odczekuj troche dluzej?


ewentualnie przypudruj skrobia i potem make up?
czekanie nie pomaga, niestety, ale poprobuje jeszcze, moze faktycznie najpierw skrobia, potem make up pomoze
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 09:59   #664
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
czekanie nie pomaga, niestety, ale poprobuje jeszcze, moze faktycznie najpierw skrobia, potem make up pomoze
moze skrobia da rade



tak wogóle to ja nie wiem co zrobie jak będe musiała uzywac niekoloryzowanego filtra (koloryzowanego nie lubię uzywac, no ale daje mi on kolor) bo jestem blada jak nie wiem, a mój podkład mineralny jest jasny, no nic zobaczymy jak będe wyglądac
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 12:50   #665
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam. Ostatnio z powodzeniem używam filtru Lysalpha SVR na twarz, szyję i dekolt. Dręczy mnie tylko kwestia nakładania filtrów na ciało pod ubranie. Skoro ubranie nie zatrzymuje promieniowania powodującego fotostarzenie, czy powinnam przez cały rok codziennie smarować ciało filtrem, tak jak to się robi balsamem? Czy Wy tak robicie? Czy kremy z filtrami w ogóle się do tego nadają?

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2012-08-14 o 12:52
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 22:07   #666
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Witam. Ostatnio z powodzeniem używam filtru Lysalpha SVR na twarz, szyję i dekolt. Dręczy mnie tylko kwestia nakładania filtrów na ciało pod ubranie. Skoro ubranie nie zatrzymuje promieniowania powodującego fotostarzenie, czy powinnam przez cały rok codziennie smarować ciało filtrem, tak jak to się robi balsamem? Czy Wy tak robicie? Czy kremy z filtrami w ogóle się do tego nadają?
ja bym się nie męzyla z filtrem pod ubranie, nib ono nie stwarza nieprzepuszczalnej warstwy no ale bez przesady


ja filtruję codziennie tylko twarz, a ciało to na plazy w wakacje
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 23:58   #667
pietrucha95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 58
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A jak to jest jak na filtr nałożymy jeszcze podkład z filtrem?

Mam na mysli ten filtr: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-ochrona.html

i jak na niego nałożę podkład , który ma SPF 6 czy tam 10 to wszytsko będzie w porządku?
pietrucha95 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-15, 14:18   #668
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pietrucha95 Pokaż wiadomość
A jak to jest jak na filtr nałożymy jeszcze podkład z filtrem?

Mam na mysli ten filtr: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-ochrona.html

i jak na niego nałożę podkład , który ma SPF 6 czy tam 10 to wszytsko będzie w porządku?
ten filtr jest stabilny wiec jesli nałozysz na niego podkład( który ten spf ma zapewne dzięku tlenkom cynku lub dwutlenkom tytanu) to nic sie nie stanie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2012-08-15 o 14:21
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 21:54   #669
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

a czy to prawda, ze filtry sie jakby rozkladaja po jakims czasie i powoduja powstawanie wolnych rodnikow, ktore w efekcie przyczynaja sie do starzenia sie skory? Moze wiecie gdzie mozna poczytac cos o tym, to prosilabym o linka?
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-17, 09:36   #670
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej,
jestem początkującą filtromaniaczką Mam filtr Iwostin SPF 25 dla cery tłustej. Filtr ma Parsol w składzie. Nie odpowiada mi nakładanie na twarz skrobi, a póki co nie mam kasy na sypki puder EL. Czy mogę nakładać tak: filtr, krem normalny, puder sypki z talkiem i miką? Nie zdestabilizuje to Parsola?
Z góry dzięki

Edytowane przez Jacqueline27
Czas edycji: 2012-08-17 o 09:37 Powód: literówka
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-17, 21:57   #671
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Hej,
jestem początkującą filtromaniaczką Mam filtr Iwostin SPF 25 dla cery tłustej. Filtr ma Parsol w składzie. Nie odpowiada mi nakładanie na twarz skrobi, a póki co nie mam kasy na sypki puder EL. Czy mogę nakładać tak: filtr, krem normalny, puder sypki z talkiem i miką? Nie zdestabilizuje to Parsola?
Z góry dzięki

ale ty na filtr chcesz nakładac krem?


no a talk i mika zdestabilizuja parsol
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-18, 15:13   #672
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam taki plan: filtr, na filtr krem, i na krem kolorówkę. Z tym że krem bez składników które mogłyby zdestabilizować Parsol z Iwostina.
Wiem że kombinuje jak koń pod górę, ale nakładanie skrobi na Parsol u mnie kompletnie się nie sprawdza. Pomyślałam że może tak samo jak skrobią oddziela się kolorówkę od Parsola, ja mogłabym tak samo zrobić nakładając krem. Nie wiem- dobrze to wykombinowałam, czy nie bardzo?
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 18:31   #673
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Mam taki plan: filtr, na filtr krem, i na krem kolorówkę. Z tym że krem bez składników które mogłyby zdestabilizować Parsol z Iwostina.
Wiem że kombinuje jak koń pod górę, ale nakładanie skrobi na Parsol u mnie kompletnie się nie sprawdza. Pomyślałam że może tak samo jak skrobią oddziela się kolorówkę od Parsola, ja mogłabym tak samo zrobić nakładając krem. Nie wiem- dobrze to wykombinowałam, czy nie bardzo?
Nigdy nie nakładamy kremu na filtr.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 06:36   #674
miss_dior
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 356
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

jak się cieszę, że lato ma się ku końcowi! bo wciąż nie znalazłam sensownego filtru: wrzystkie tłuste, wstrętne, rozpulchniają pory etc.
miss_dior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 10:19   #675
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miss_dior Pokaż wiadomość
jak się cieszę, że lato ma się ku końcowi! bo wciąż nie znalazłam sensownego filtru: wrzystkie tłuste, wstrętne, rozpulchniają pory etc.

no widzisz, a ja filtruje sie cały rok :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 15:27   #676
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nigdy nie nakładamy kremu na filtr.
Dzięki za informację.
W jeden z gazet (Instyle?, Glamour? już nie pamiętam) kiedyś było napisane że można tak nakładać. Najpierw filtr żeby się nie opalić, potem np. krem odżywczy, makijaż. Zasada była taka: pierwsza warstwa kremu jest ta, na której nam najbardziej zależy.
Tak to zapamiętałam i pomyślałam że to jakieś rozwiązanie dla mnie.
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 20:21   #677
sratatatka
Raczkowanie
 
Avatar sratatatka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 345
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witajcie, dopiero kilka godzin temu zaczęłam zagłębiać się w kompletnie dla mnie nieznane tereny - cały Wasz wątek i biochemię kosmetyczną Używam obecnie kremu z filtrem SPF 15 firmy Olay, na to kładę makijaż i tu naglę czytam, że ten i tak marny filtr może nic nie zdziałać przez źle dobrany puder... Planuję zmienić swoją pielęgnację i co do filtrów zaplanowałam taki zestaw:


1. rano po umyciu twarzy będę nakładać serum flavo-c (ten z BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html)

2. potem planuję wklepywać krem BB Dollish (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...spf25-pa-.html)
z filtrem SPF25 PA++

3. no i co dalej? Mam cerę tłustą o bardzo nierównym kolorycie, od kilku lat stosuję Dream Matte Mousee firmy Maybelline (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...oundation.html) - czy to by się nadawało? Czy destabilizacja filtru czeka mnie na mur-beton? Do finalnego zmatowienia myślałam nad pudrem bambusowym anty UV od BU (http://biochemiaurody.com/sklep/powder-bamboozinc.html)


Czy takie zestawienie ma ręce i nogi? Czy czekają mnie zmarchy za 5 lat? Będę wdzięczna za opinię
__________________
sratatatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 12:38   #678
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Udało mi się przypadkiem dostać SVR Lysalpha w bardzo miłej cenie. I jestem zakochana. Po potwornych gulach jakie zafundowała mi Soraya 45, ten wydaje się ideałem. Na razie nie wysuszył (ale kładę pod niego zawsze serum, czasem krem) i co mnie bardzo dziwi, ale równie mocno cieszy, siedzi przypudrowany mieszanką dry flo z jedwabiem cały dzień bez latarni.

Cytat:
Napisane przez sratatatka Pokaż wiadomość
Witajcie, dopiero kilka godzin temu zaczęłam zagłębiać się w kompletnie dla mnie nieznane tereny - cały Wasz wątek i biochemię kosmetyczną Używam obecnie kremu z filtrem SPF 15 firmy Olay, na to kładę makijaż i tu naglę czytam, że ten i tak marny filtr może nic nie zdziałać przez źle dobrany puder... Planuję zmienić swoją pielęgnację i co do filtrów zaplanowałam taki zestaw:


1. rano po umyciu twarzy będę nakładać serum flavo-c (ten z BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html)

2. potem planuję wklepywać krem BB Dollish (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...spf25-pa-.html)
z filtrem SPF25 PA++

3. no i co dalej? Mam cerę tłustą o bardzo nierównym kolorycie, od kilku lat stosuję Dream Matte Mousee firmy Maybelline (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...oundation.html) - czy to by się nadawało? Czy destabilizacja filtru czeka mnie na mur-beton? Do finalnego zmatowienia myślałam nad pudrem bambusowym anty UV od BU (http://biochemiaurody.com/sklep/powder-bamboozinc.html)


Czy takie zestawienie ma ręce i nogi? Czy czekają mnie zmarchy za 5 lat? Będę wdzięczna za opinię
Chcesz na krem BB kłaść jeszcze podkład? Przecież to już jak podkład. Tynk na twarzy murowany. Poza tym filtr PA++ to bardzo, bardzo mało.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 14:31   #679
sratatatka
Raczkowanie
 
Avatar sratatatka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 345
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Chcesz na krem BB kłaść jeszcze podkład? Przecież to już jak podkład. Tynk na twarzy murowany. Poza tym filtr PA++ to bardzo, bardzo mało.
Może źle się wyraziłam - Dolish nie jest typowym koloryzującym kremem BB, ma kolor zielonkawy albo liliowy. A jak wspomniałam wcześniej mam nierówny kolor cery (mam prawie przeźroczystą skórę, widać mi wszystkie żyłki przy oczach itd) i chciałam używać jeszcze jakiegoś korektora/musu na okolice oczu i okolice ust i nosa. Parę razy użyłam samego BB Dolish (wzięłam od kuzynki) i nie jest to wystarczające krycie, ten kremik świetnie matuje, trochę wyrównuje, ale nie kryje.

Rozumiem, że na codzienną pielęgnację filtry ma za małe? Myślałam, że jest w normie...
__________________
sratatatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 15:26   #680
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

BB creamy to chyba bardziej kremy koloryzujące, a nie podkłady? Tzn są niektóre bardziej kryjące, ale większość z tego co obiło mi się o uszy/oczy, to są właśnie takie leciutkie, dla prawie idealnych cer.

Sratatatka
, a może wypróbujesz minerałów, zamiast drogeryjnego podkładu? . Zajrzyj na podforum mineralne, jest dużo firm, dużo wiadomości... Dziewczyny doradzają też kolory, w które najlepiej celować. Jeśli chcesz dobrą ochronę przeciwsłoneczną, to raczej powinnaś wybrać krem apteczny (lub ogólnie ze stabilnym filtrem), a nie używać jakby bazy z filtrem
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 16:44   #681
sratatatka
Raczkowanie
 
Avatar sratatatka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 345
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki dziewczyny, dałyście mi do myślenia... Zastanowię się też nad jakimś filtrem od razu tonującym, idę czytać KWC jak macie jakieś swoje prywatne hity dla tłustej cery to chętnie poczytam
__________________
sratatatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 17:18   #682
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sratatatka Pokaż wiadomość
Może źle się wyraziłam - Dolish nie jest typowym koloryzującym kremem BB, ma kolor zielonkawy albo liliowy. A jak wspomniałam wcześniej mam nierówny kolor cery (mam prawie przeźroczystą skórę, widać mi wszystkie żyłki przy oczach itd) i chciałam używać jeszcze jakiegoś korektora/musu na okolice oczu i okolice ust i nosa. Parę razy użyłam samego BB Dolish (wzięłam od kuzynki) i nie jest to wystarczające krycie, ten kremik świetnie matuje, trochę wyrównuje, ale nie kryje.

Rozumiem, że na codzienną pielęgnację filtry ma za małe? Myślałam, że jest w normie...
Przeciez dollish jest mocno kryjacy ja mam duzy tradzik i biore caly czas anty iotyki na cere i dollish mi calkowicie kryje
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 19:19   #683
sratatatka
Raczkowanie
 
Avatar sratatatka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 345
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Przeciez dollish jest mocno kryjacy ja mam duzy tradzik i biore caly czas anty iotyki na cere i dollish mi calkowicie kryje
Hm, a jaki kolor uzyskujesz na twarzy? Ja miałam okazję użyć kilka razy zielonego - przy większej ilości rzeczywiście kryje, ale daje (przynajmniej u mnie) trupi kolor
__________________
sratatatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 22:01   #684
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sratatatka Pokaż wiadomość
Może źle się wyraziłam - Dolish nie jest typowym koloryzującym kremem BB, ma kolor zielonkawy albo liliowy. A jak wspomniałam wcześniej mam nierówny kolor cery (mam prawie przeźroczystą skórę, widać mi wszystkie żyłki przy oczach itd) i chciałam używać jeszcze jakiegoś korektora/musu na okolice oczu i okolice ust i nosa. Parę razy użyłam samego BB Dolish (wzięłam od kuzynki) i nie jest to wystarczające krycie, ten kremik świetnie matuje, trochę wyrównuje, ale nie kryje.

Rozumiem, że na codzienną pielęgnację filtry ma za małe? Myślałam, że jest w normie...
Cóż, ja również używam Dollish zielonego i uważam, że krycie to on ma bardzo dobre. Nie wyobrażam sobie kłaść na niego jeszcze klasycznego podkładu. Wszystkie kremy BB, z jakimi miałam do czynienia traktuję jako zamienniki podkładu. A na pewno do idealnej mojej buzi jest bardzo bardzo daleko i mimo to nigdy nie sięgam po korektor (szczerze mówiąc to nawet takowego nie posiadam).
Co do filtru - moim zdaniem, jeśli chce się filtrować to za mało.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 09:26   #685
rakkat
Raczkowanie
 
Avatar rakkat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 62
GG do rakkat
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jestem całkiem początkująca w tym temacie. Też kiedyś dopytywałam się na tym wątku o skuteczność filtrowania przy pomocy kremu BB. Wtedy konkretnie pytałam o Missha M Signature, która ma SPF 25 P++. Ponieważ jednak chiałabym się chronić skutecznie przed promieniami UV, przestawiłam się teraz na krem BB Skin79 Snail Nutrition, który ma SPF 45 P+++.
Chciałabym Was się poradzić czy taka ochrona jest ok, czy raczej powinnam zacząć poważnie myśleć o filtrze aptecznym?
Nakładam ten krem BB na oczyszczoną skórę, niestety następnie brązuję się pudrem brązującym Bikor Egiptishe Erde, który ma w składzie mikę (nie wiem czy to dobrze, że tak robię, ale ten kremm BB wydaje mi się za jasny na buzi), a następnie strefę T pudruję pudrem do ciała Hauschki.
Poniżej podaję skład tego kremu BB Skin79 (może to coś pomoże w ocenie):
Snail Secretion Filtrate, Titanium Dioxide, Phenyl Trimethicone, Dimethicone, Zinc Oxide,Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Orbignya Oleifera Seed Oil, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Butylene Glycol,Arbutin, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Magnesium Sulfate, Trimethylsiloxysilicate, Aluminum Hydroxide,Stearic Acid, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Sorbitan Isostearate, Calcium Stearate,Quaternium-18 Bentonite, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Triethoxycaprylylsilane,W ater, Adenosine, Tocopheryl Acetate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Linaria Japonica Extract,Anthemis Nobilis Flower Water, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Centella Asiatica Extract,Copper Tripeptide-1, Betula Platyphylla Japonica Juice, Beta-Glucan, Portulaca Oleracea Extract,Imperata Cylindrica Root Extract, Sodium Hyaluronate, Glycine Soja (Soybean) Sprout Extract,Magnolia Kobus Bark Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Extract,Melissa Officinalis Leaf Extract, Primula Veris Extract, Achillea Millefolium Extract, Alchemilla Vulgaris Extract,Veronica Officinalis Extract, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol,Fragrance, CI 77491, CI 77492, CI 77499.

Proszę, doradźcie, czy taka ochrona jest wystarczająca na codzień - w godzinach 7:00-15:00 przebywam w biurze, czy może robię coś źle i destabilizuje filtr, albo ten filtr nie jest wystarczający?
Z góry dzięki za pomoc!
rakkat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 13:11   #686
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Tylko filtra/kremu nakłada się więcej, niż podkładu/kremu koloryzującego... Także nie polecam chronienia się podkładem.

Poza tym, w tym BB widzę tylko filtry mineralne- Titanium Dioxide i Zinc Oxide...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 13:55   #687
rakkat
Raczkowanie
 
Avatar rakkat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 62
GG do rakkat
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

To prawda, chyba nie wsmarowuję w cerę przepisową ilośc tego kremuBB. Czyli przed aplikacją tego kremu musiałabym się zdecydować na jakiś krem z filtrem posiadający w składzie filtr tzw chemiczny, wsmarować go tyle ile trzeba, odczekać te 30 minut, a następnie mogłabym już postępować tak jak opisałam?
rakkat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 15:07   #688
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja też nie daję przepisowych ilości filtra, ale smaruję się na miasto, a nie na plażę. Tam nakładałabym dużo więcej. Jednak i tak daję tego więcej, niż gdybym wsmarowywała tradycyjny, płynny podkład.

Tak, polecam Ci filtr z chemicznymi filtrami. Niektóre dziewczyny używają mineralnego z John Masters Organic (trochę kosztuje...) i go sobie chwalą- że nie tłuści, dobrze się wsmarowuje. Nie wiem, jak z ochroną, bo czytałam tylko pierwsze spostrzeżenia. Jednak ja zostanę przy chemicznych filtrach, jak dla mnie są bardziej "pewne".


Z takich tu mocno polecanych jest np Soraya 45, kosztuje też niewiele (chyba 20-25 zł). Czytałam tu dużo pozytywów o nim.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 15:53   #689
rakkat
Raczkowanie
 
Avatar rakkat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 62
GG do rakkat
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Właśnie czytam o tym filtrze Soraya 45+ i straszą jakimś "filtrem przenikającym" do organizmu i później działającym jak hormon. Widzę też, że ta wersja chyba jest już wycofana i zastępuje ją wersja 60+, która już tak dobrych not nie zbiera. Poszperałam na KWC i najbardziej zbliżam się ku mleczku Ducray Melascreen 50+. Czy macie jakies z nim doświadczenie?

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Chociaż teraz spoglądam na skład tego mleczka Ducray i on też zawiera ten składnik: Ethylhexyl Methoxycinnamate
rakkat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 16:17   #690
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja mam Ducray, tzn krem do twarzy, nie mleczko. Jest ok, ale tłusty, jak to filtr... Nie bieli, łatwo się rozsmarowuje (nie jest bardzo gęsty np, czy "tępy"), ale pozostawia lepką warstwę.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.