Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-10, 10:13   #1
aamaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 25

Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)


Witam serdecznie przyszłe Panny Młode i nie tylko
Więc zwracam się do was z problemem może błachym, ale jakże mnie nurtującym
Mianowicie czeka mnie niebawem wizyta w salonie ślubnym, wesele już tuż tuż, a do tej pory jakoś czasu nie było i stąd ten wątek
Jako osoba kompletnie zielona w tym temacie chciałabym się poradzić bardziej doświadczonych przyszłych żon jak się przygotować do takiej wizyty? Co zabrać ze sobą? Jaką bieliznę założyć(chodzi mi tu raczej czy jakiś gorset czy wystarczy stanik bez ramiączek), no i oczywiscie domyślam się ze buty
Bardzo Was proszę o jakieś wskazówki
aamaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 10:35   #2
xhankax
Zakorzenienie
 
Avatar xhankax
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ze Śląska
Wiadomości: 5 454
GG do xhankax
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

Jesli pierwszy raz idziesz do salonu, to domyslam sie, ze dopiero wybrac sukienke.. Ja mialam tak: pierwszy wybor sukienki to tylko zwykle przymiarki, oczywiscie ladna bielizna musi byc. Dopiero przy kolejnej przymiarce musisz juz miec przy sobie buty i bielizne, ktora zalozysz w dniu slubu, zeby wszystko to z sukienka zgrac.
Pamietam, ze w salonach slubnych czulam sie jak ksiezniczka Wiec i tobie milych wyborow
__________________
KKV
xhankax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 10:44   #3
Maggie1983
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie1983
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 3 113
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

Cytat:
Napisane przez aamaro Pokaż wiadomość
Witam serdecznie przyszłe Panny Młode i nie tylko
Więc zwracam się do was z problemem może błachym, ale jakże mnie nurtującym
Mianowicie czeka mnie niebawem wizyta w salonie ślubnym, wesele już tuż tuż, a do tej pory jakoś czasu nie było i stąd ten wątek
Jako osoba kompletnie zielona w tym temacie chciałabym się poradzić bardziej doświadczonych przyszłych żon jak się przygotować do takiej wizyty? Co zabrać ze sobą? Jaką bieliznę założyć(chodzi mi tu raczej czy jakiś gorset czy wystarczy stanik bez ramiączek), no i oczywiscie domyślam się ze buty
Bardzo Was proszę o jakieś wskazówki
wydaje mi sie ze butow na obcasie nie musisz brac, dlatego ze w wiekszosci salonow maja buty slubne roznych wysokosci tak tylko do przymiarki (chyba ze najpierw kupilas buty slubne,a teraz do nich kupisz suknie to wtedy wez). bielizna to podstawa, ale wystarczy zwykla biala - wez tylko taki stanik, w ktorym mozna odpiac ramiaczka. Ja tez radze sie nie malowac tego dnia, bo sama trafilam na salon, gdzie Pani jak zobaczyla nawet delikatny makijaz to zakladala dziewczynom reklamowke na glowe zeby jej czasem sukni nie pobrudzic, poza tym ja np tego dnia specjalnie zalozylam spodniczke, zeby szybciej trwalo przebieranie
zycze powodzonka i zebys trafila na ta jedyna oczywiscie koniecznie sie pochwal, jak juz bedziesz ja miec
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce:nieznane,a jakie bliskie i kochane.Pod moim sercem małe rączki dziecka,cichutko pukają do mojego serca.Myślę sobie wtedy:może być wspanialej?Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje
Maggie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 11:00   #4
aamaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 25
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

Dziękuję bardzo za podpowiedzi Przyznam szczerze ze samo myślenie do tej pory na ten temat było dla mnie odrobine stresujące(stad chyba to zwlekanie z wizytą), ale to chyba z racjii tego że ogarneła mnie jakaś gorączka przedweselna że jeszcze nic nie gotowe itd i z tego wszystkiego wolałam chyba na ten temat nawet nie myśleć Ale jak przeczytałam o tej księżniczce to chyba tą wizytę nawet przyspiesze
I jeszcze jedno pytanko ile czasu powinnam sobie zarezerować na jeden salon? Bo mam nadzieje ze nie uda mi sie wybrać "pierwszej lepszej".
Wielkie dzieki jeszcze raz
aamaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 14:17   #5
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

oooo dobrze, że ktoś zalożył taki watek, bo sama niewiedziałam, co zabrać
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 15:01   #6
arinitti
Raczkowanie
 
Avatar arinitti
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 461
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

Uważam, że buty koniecznie powinnaś wziąć - jest tyle odcieni białego, ekri itp., że najlepiej jednak zabrać je ze sobą. No i zawsze mogą nie mieć Twojego rozmiaru itp. No i bieliznę - najlepiej tę, którą będziesz miała na ślubie - bo każdy stanik inaczej trochę sie układa na biuście. Jeśli masz torebkę, to też weź - zawsze to lepiej zobaczyć, jak wszystko razem wygląda. Jeśli nie masz - mając buty będziesz mogła sobie do nich poprzymierzać te z salonu.
arinitti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 15:52   #7
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

mi sprzedawczyni zaleciła, żeby na pierwszą wizytę [= zdejmowanie wymiarówze mnie] zabrać buty z obcasem wysokości tych ślubnych [zreszta ja już będę miała wtedy moje ślubne] i bieliznę ślubną [żeby nic potem nie odstawało przy zmianie fasonu stanika czy gorsetu]
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 17:23   #8
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

Na pierwszą wizytę, taką dla rozeznania i zmierzenia różnych fasonów najlepiej zabrać swoje buty, w salonach są jakieś buty,ale wiadomo, że najlepiej w swoich No i nie musza one być ślubne, bo przeciez dopiero idziesz wybierać. Druga sprawa to bielizna, nie polecam stringów w ten dzień, no chyba, że nie krępuje Cię to, że panie z salonu będą Cię "tak" oglądać- tym bardziej, że to one ubierają Cię w suknie . Biustonosz w zasadzie obojętnie jaki, chociaż fajnie mieć taki z odpinanymi ramiączkami.
Kolejną rzeczą i chyba już ostatnią jaką można zabrać ze sobą to aparat- być może panie pozwolą zrobić zdjęcie.
Jesli chodzi o czas, to myślę, że w jednym salonie zejdzie Ci od 30 min do godziny- dużo zależy od obsługi i ruchu
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 21:14   #9
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

Jeśli idziesz na pierwsza wizytę się rozeznać, to tak jak dziewczyny wyżej pisały buty, jak już je masz i ładną bieliznę oraz aparat fotograficzny.
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 22:10   #10
Kasiulinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 70
GG do Kasiulinka
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

Właśnie, zdjecia mozna robić bez oporów? ;D
__________________
17 Kwietnia 2010
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-29740.png
Kasiulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 23:14   #11
malenstwo21
Raczkowanie
 
Avatar malenstwo21
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 115
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

ja osobiscie juz mam za soba turnaee po salonach teraz musze sie zastanowic ktora kiecke zamówic.. i nie zabieralam nic z soba pierwsze przymiarki polegaja na dopasowaiu najlepszego fasonu koloru a dopiero jak zamowisz i chodzisz na przymiarki wtedy buty i bielizna...zreszta ja nawet nie zakladalam bialego biustonosza bo nei lbie bialej bieizny a pni w salonie stwierdzila ze rzadko sie zdarza zeby dziewczyny mialy na sobie biala bielizne czy taka juz typowo slubna...i jak kolezanka nie polecam stringów bo jakby nie bylo panie cie ubieraja wiec czekasz sobie za parawanikiem w samej bieliznie i swiecisz nagoscia....

zdjec nie wolno raczej chyba ze juz po zamowieniu to czasem pozwalaja
chodzi o to ze zanim zamowisz zrobisz sobie zdjecie i pojdziesz np do krawcowej uszyc dany model a im niestety klient ucieka podobno dlatego nie pozwalaja...

Edytowane przez malenstwo21
Czas edycji: 2009-03-10 o 23:15
malenstwo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 09:52   #12
justys1358
Zakorzenienie
 
Avatar justys1358
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 8 637
GG do justys1358
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

Z tymi zdjceciami, to tez tak słyszałam. Bez sensu to jest, bo jesli przymierza sie pare sukienek to po którejs tam trudno zapamietac w której czuło sie dobrze,która ładniej wygladała.
justys1358 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 15:03   #13
81gosia
Zadomowienie
 
Avatar 81gosia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 1 304
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

Ze zdjęciami bywa kiepsko. Ja odwiedziłam kilka salonów i tylko w 1 mogłam zrobić fotki. Chyba tylko dlatego, że szefowej akurat nie było.

Ja na pierwsze poszukiwania w zasadzie nic nie zabierałam.
- Buty zawsze jakieś były - za duże, bo za duże ale były.
- Jak już dziewczyny pisały, nie należy się tego dnia raczej malować i pudrować i nawet nie dlatego, że sprzedawczyni może zwrócić uwagę, ale zawsze coś zostaje z makijażu na sukni.
- stanik dobrze z odpinanymi ramiączkami - na pewno będzie lepszy

No i przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość. Nie wpadać w zachwyt - wtedy łatwiej zejść z ceną. Szukać po mniejszych salonach - często ten sam fason co suknie sprowadzane, a np. ładniejsza koronka i sukienka tańsza. No chyba, że cena nie gra roli, a suknia musi mieć firmową metkę

Ja nadal szukam... Do sierpnia jeszcze dużo czasu...

jeszcze 1 - suknie rzadko są do przymiarki w naszym rozmiarze, podobno standard to 38 ja nosze 36 to i tak bielizna mi nic nie dała, bo wszystko było za duże.
__________________
Mam na imię Dominisia ale mama mówi na mnie "Paszczak" bo ciągle bym coś jadła: mleczko, śpioszki. Tatę też czasem podgryzam, ale on mleka nie daje 17.10.2011 ważyłam 3600gr - teraz trochę schudłam. No wiecie kobieta od samego początku musi dbać o linię Mierzyłam 54 cm.

Edytowane przez 81gosia
Czas edycji: 2009-03-12 o 15:06
81gosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 22:54   #14
Kasiulinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 70
GG do Kasiulinka
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

mini turnaee za mna (takie zapoznawcze bo czasu mam ze hoho) i faktycznie ze zdjec nici ale co mi tam, następnego dnia po zamknięciu salonu poszłam i zrobilam zdjecie zza szyby (już nie ten efekt co na mnie ale przynajmniej pamiętam jak ta suknia wyglądała bo faktycznie po 3 stracilam wątek o co w ogóle biega) W 2 pierwszych salonach w ogóle Nas nie zauważono i traktowano jak powietrze ale co tam prawdopodobnie i tak skorzystam z usług krawcowej
__________________
17 Kwietnia 2010
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-29740.png
Kasiulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 09:59   #15
aksa24
Raczkowanie
 
Avatar aksa24
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 208
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

Ja też już mam maraton po salonach za sobą. I tak ostatecznie zamówiłam w sprawdzonym salonie, w którym zamawiała suknie moja siostra Obsługa rewelacyjna-czułam się jak z koleżankami
Nie zabierałam butów i bielizny ślubnej bo jeszcze nawet nie mam. Buty i biustonosz dopiero na przymiarkę, gdy juz bedzie moja suknia, wtedy dopiero ewentualne poprawki.
Juz się nie mogę doczekać!
__________________
Kiedy jestem z Tobą
Wiatr użycza mi swych westchnień
Gdy jestem przy Tobie To czuję, że JESTEM



Kocham...


http://www.suwaczek.pl/cache/f350441464.png?html
aksa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 12:00   #16
aamaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 25
Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

Witam Was ponownie
więc będe się chwalić Jestem juz po tych wszystkich przymiarkach, wizytach itp I przyznam że nie było to wcale takie stresujące jak mi się wydawało W większości salonów panie bardzo miłe, poprostu super, chociaż nie obylo sie także bez niemiłych niespodzianek.
Co do makijażu, akurat nie było problemu(nie mogłam sobie odmówić i go nie zrobić, stwierdziłam że nie mając go, chyba żadna suknia nie bedzie wyglądała ładnie) Panie nie marudziły, i nie zakładały mi reklamówek na głowe Butów raczej też nie brałam, akurat trafiłam do takich salonów w których suknie mierzyło się na takim mniej-więcej 10cm podeście, a z racji tego że mam bardzo wysokiego narzeczonego, akurat takie będą najbardziej pasujące.
Co do aparatów, niestety tylko w jednym salonie miałam możliwość zrobienia zdjęcia, co akurat okazało się bardzo przydatne, juz prawie zdecydowałąm się na ta sukienkę, ale kiedy zobaczyłam zdjęcie bardzo szybko mi przeszło
Więc ogólnie pozytywne wrażenia, poza jedną sytuacja kiedy pani która ubierała mnie w sukienki, przed nałożeniem pierwszej, najpierw wypytała w jakich salonach byłam, i jak się dowiedziała że w tych bardzej ekskluzywnych, stwierdziła że pokaże mi tylko droższe sukienki, bo skoro chodzę po takich salonach to chyba drogiej szukam
No więc życzę wszystkim powodzenia w wybieraniu tej jedynej, i jeszcze raz dziękuję za pomoc. Również dzięki Wam będe miała śliczną, moja wymarzona suknie ślubną Pozdrawiam
aamaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 14:25   #17
wikimi
Raczkowanie
 
Avatar wikimi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 338
GG do wikimi
Smile Dot.: Pierwsza wizyta w salonie ślubnym-co zabrać itd...:)

Cytat:
Napisane przez aamaro Pokaż wiadomość
Witam Was ponownie
więc będe się chwalić Jestem juz po tych wszystkich przymiarkach, wizytach itp I przyznam że nie było to wcale takie stresujące jak mi się wydawało W większości salonów panie bardzo miłe, poprostu super, chociaż nie obylo sie także bez niemiłych niespodzianek.
Co do makijażu, akurat nie było problemu(nie mogłam sobie odmówić i go nie zrobić, stwierdziłam że nie mając go, chyba żadna suknia nie bedzie wyglądała ładnie) Panie nie marudziły, i nie zakładały mi reklamówek na głowe Butów raczej też nie brałam, akurat trafiłam do takich salonów w których suknie mierzyło się na takim mniej-więcej 10cm podeście, a z racji tego że mam bardzo wysokiego narzeczonego, akurat takie będą najbardziej pasujące.
Co do aparatów, niestety tylko w jednym salonie miałam możliwość zrobienia zdjęcia, co akurat okazało się bardzo przydatne, juz prawie zdecydowałąm się na ta sukienkę, ale kiedy zobaczyłam zdjęcie bardzo szybko mi przeszło
Więc ogólnie pozytywne wrażenia, poza jedną sytuacja kiedy pani która ubierała mnie w sukienki, przed nałożeniem pierwszej, najpierw wypytała w jakich salonach byłam, i jak się dowiedziała że w tych bardzej ekskluzywnych, stwierdziła że pokaże mi tylko droższe sukienki, bo skoro chodzę po takich salonach to chyba drogiej szukam
No więc życzę wszystkim powodzenia w wybieraniu tej jedynej, i jeszcze raz dziękuję za pomoc. Również dzięki Wam będe miała śliczną, moja wymarzona suknie ślubną Pozdrawiam

Droga wizazanko a mozna wiedzieć z jakich okolic jesteś?? Ja również byłam przymierzać suknie i praktycznie w każdym oprócz jednego salonu można było robić zdjęcia. Również w niektórych salonach nieawrócili na nas uwagi dlatego odrazu wychodziliśmy;P Tez miałam tak że przymierzyłam- piękną, cud i wogole ,ale jak spojżałam póżniej na fotke to jakoś nie mam pewności że to TA i bede szukać dalej no i cenowo dosyć drogo- jeśli chodzi o łódzkie salony. Może któraś z Was jest z okolic łódzkiego i doradzicie mi gdzie mogłabym znaleść jeszcze jakieś "ciekawe" salony
PS zostałam pokuta szpilkami ale niegroźnie ;P
Chyba każda z przyszłych panien młodych miała jakąś przygode.
__________________
2010-08-29 cc g.12.00 3550g,57dł urodziła się nasza Kasieńka-nasz skarb
skończyłyśmy 7m-cy mamy czetery ząbki i ważymy 9kg, a urosłyśmy duzie duzie 72cm

nasz cudny ślub 08.08.2009
wikimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.