Problemy ze snem niemowlęcia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-31, 13:27   #1
Sajuri_7
Przyczajenie
 
Avatar Sajuri_7
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 20
Question

Problemy ze snem niemowlęcia.


Może, któraś z mam zna jakiś sposób na rozwiązanie mojego problemu.
Mój synuś ma 14 tygodni i do tej pory wszystko było ok. Ładnie przesypiał mi nocki budząc się jeden, góra dwa razy na karmienie. Natomiast od kilku dni wszystko totalnie się zmieniło. Przy karmieniu na noc, tuż po kąpieli strasznie krzyczy. Uspokaja się gdy karmię go na stojąco. Po karmieniu oczy ma jak "pięć złotych" i ani mu się widzi zasypianie... Jak odkładam go do łóżeczka to zaczyna się bawić i gaworzyć w najlepsze do karuzeli... Walczę tak z nim ok godziny i poddaje się gdy daje mu smoka, przykładam pieluszkę do buźki i ponoszę ze 30 min. Jak kończę z nim walkę to jest jakoś przed 21... Później budzi się już po 24 i od tej pory zaczyna się jazda, bo budzi się co godzinę lub dwie... I wtedy albo chce cyca, albo się wkurza, że mu wypadł smok. Kiedy ja już ok godziny 3 mam dosyć ciągłego wstawania to biorę go do siebie i śpi ze mną do 6 rano. Pomyślałam, że może się nie najada więc przeprowadziłam eksperyment i dokarmiłam go na noc mlekiem modyfikowanym. Niestety to nic nie zmieniło, obudził się pierwszy raz przed 22 żądając piersi, po czym obudził się znów po 24 itd....
Nie wiem czy tak przechodzi skok rozwojowy? Po za tym w dzień też mało co śpi. Ciągle chce na ręce, gdzie zasypia. Strasznie się ślini, wszystko bierze do buźki... Czy to mogą już być zęby? Jest strasznie towarzyski, uwielbia jak się do niego mówi... Na leżaczku wytrzymuje góra 30 min i chce oglądać świat...
Czy wasze dzieci też są lub były takie wymagające?
Sajuri_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 13:36   #2
rewelaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 20
Dot.: Problemy ze snem niemowlęcia.

Przypuszczam że to ząbki. Koleżanki maluch też w okolicach 14-15 tygodnia zaczął się robić marudny. I okazało się, że wybijał się pierwszy ząbek.
rewelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 13:38   #3
Sajuri_7
Przyczajenie
 
Avatar Sajuri_7
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 20
Dot.: Problemy ze snem niemowlęcia.

O kurczę, tak szybko??!! Chyba będę musiała się zaopatrzyć w jakiś żel na dziąsełka...
Sajuri_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 13:44   #4
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Problemy ze snem niemowlęcia.

Cytat:
Napisane przez Sajuri_7 Pokaż wiadomość
O kurczę, tak szybko??!! Chyba będę musiała się zaopatrzyć w jakiś żel na dziąsełka...

Żele są do d.upy. Lepiej daj mu zimnego gryzaka. Po co pakowac od razu jakas chemie? A jak bedzie goraczkował to poporstu podasz mu jakis lek na obnizenie goraczki.

A 14 tyg (btw. nie mozna pisac juz w msc?) to wcale nie za szybko. Mój co prawda miał 8msc ale znam przypadki pierwsszego zeba u 3msc dzieci.
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 16:35   #5
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: Problemy ze snem niemowlęcia.

calkiem prawdopodobne, ze to zabki, przekonasz sie za kilka dni.. badz tygodni

Cytat:
Napisane przez Sajuri_7 Pokaż wiadomość
Na leżaczku wytrzymuje góra 30 min i chce oglądać świat...
AZ 30 MINUT?? cierpliwy z niego gosc, moje dwie cory wytrzymywaly w kazdym wieku max 15min...
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 17:05   #6
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Problemy ze snem niemowlęcia.

Cytat:
Napisane przez meszsares Pokaż wiadomość
AZ 30 MINUT?? cierpliwy z niego gosc, moje dwie cory wytrzymywaly w kazdym wieku max 15min...

Moje dziecie mogło siedziec nawet 2h
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 20:25   #7
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Problemy ze snem niemowlęcia.

to moga byc ząbki,ale dziecku w tym wieku zaczynaja pracowac slinianki,a i poznawanie świata ustami się wtedy zaczyna i sporo mam beirze to za objaw zabkowania, sama tak myslałam

to moze byc po prostu taki etap,skok rozowjowy np. ,według mnie masz normalne dziecko
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 21:34   #8
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: Problemy ze snem niemowlęcia.

Cytat:
Napisane przez Sajuri_7 Pokaż wiadomość
Może, któraś z mam zna jakiś sposób na rozwiązanie mojego problemu.
Mój synuś ma 14 tygodni i do tej pory wszystko było ok. Ładnie przesypiał mi nocki budząc się jeden, góra dwa razy na karmienie. Natomiast od kilku dni wszystko totalnie się zmieniło. Przy karmieniu na noc, tuż po kąpieli strasznie krzyczy. Uspokaja się gdy karmię go na stojąco. Po karmieniu oczy ma jak "pięć złotych" i ani mu się widzi zasypianie... Jak odkładam go do łóżeczka to zaczyna się bawić i gaworzyć w najlepsze do karuzeli... Walczę tak z nim ok godziny i poddaje się gdy daje mu smoka, przykładam pieluszkę do buźki i ponoszę ze 30 min. Jak kończę z nim walkę to jest jakoś przed 21... Później budzi się już po 24 i od tej pory zaczyna się jazda, bo budzi się co godzinę lub dwie... I wtedy albo chce cyca, albo się wkurza, że mu wypadł smok. Kiedy ja już ok godziny 3 mam dosyć ciągłego wstawania to biorę go do siebie i śpi ze mną do 6 rano. Pomyślałam, że może się nie najada więc przeprowadziłam eksperyment i dokarmiłam go na noc mlekiem modyfikowanym. Niestety to nic nie zmieniło, obudził się pierwszy raz przed 22 żądając piersi, po czym obudził się znów po 24 itd....
Nie wiem czy tak przechodzi skok rozwojowy? Po za tym w dzień też mało co śpi. Ciągle chce na ręce, gdzie zasypia. Strasznie się ślini, wszystko bierze do buźki... Czy to mogą już być zęby? Jest strasznie towarzyski, uwielbia jak się do niego mówi... Na leżaczku wytrzymuje góra 30 min i chce oglądać świat...
Czy wasze dzieci też są lub były takie wymagające?
Mój synek ma 14 miesięcy i nadal jest tak samo wymagający. Od 6 miesiąca śpi z nami, bo nie wyrabiałam z ciągłym wstawaniem, potrafił budzić się co pół godziny. Teraz śpi znacznie lepiej. A na leżaczku nigdy nie wytrzymał aż 30 minut. Afera była już w momencie wkładania go do leżaczka. Do tej pory nie znosi być w niczym uwięziony. Fotelik samochodowy gryzie. Wózek dopiero ok. roczku przestał gryźć. Nie usiedzi nawet kilku minut w miejscu. Wymaga ciągłego towarzystwa, sam się sobą nie zajmie. Czytam tutaj na forum o dzieciaczkach spokojnych, które potrafią się same bawić. Mój nerwus jest bardzo niecierpliwy i energiczny.
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 09:05   #9
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Problemy ze snem niemowlęcia.

Może zęby, a może charakterek, albo jakiś skok.

Przeczekaj.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 10:49   #10
amilcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amilcia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 297
Dot.: Problemy ze snem niemowlęcia.

Moja mała miała problemy ze spaniem (budziła się co godzinę) bo sie nie najadała -wybudzały ja też wzdęcia ale to inna sparwa. Problemy w zasypanianiu teraz mamy bo mała chce ogladać świat i też ostrao chce "gadać" z karuzelą jak jest pora spania Bardzo się też ślini i pcha rączki do buzi od miesiaca. Pediatra nam powiedziała, że objawy ząbkowania mogą pojawić się już na 2 miesiace przed ząbkami, o śliniankach też mówiła.
To normalny etap chyba u takich maluchów. Trzeba być cierpliwym.
Ja mam o tyle dobrze, że mała jest już na mm.
Ze starszą córką też tak było.
__________________
"Kiedy pomnażają się cierpienia, pomnaża się też siła do ich zniesienia."

Amelka - 07.12.2006
Aniołek - 30.11.2010
Daria - 29.01. 2012
amilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 17:31   #11
Sajuri_7
Przyczajenie
 
Avatar Sajuri_7
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 20
Dot.: Problemy ze snem niemowlęcia.

No to widzę, że każde dziecko ma jakieś swoje jazdy
Póki nie miałam swego maluszka myślałam, że to prosta sprawa... a mój synek okazał się przytulaczkiem od samego początku i ani rusz coś zrobić bez niego... Do drugiego miesiąca rozwiązaniem dla mnie była chusta...

Dzisiejszej nocy już wyluzował i obudził się o swojej stałej porze... Jednak przy zasypianiu dalej są jazdy. Zobaczymy jak dziś się spisze...
Sajuri_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 18:27   #12
amilcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amilcia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 297
Dot.: Problemy ze snem niemowlęcia.

A jeszcze mi się przypomniało, że moja Darka też tak płacze i nie chce zasnąć jak jest przemęczona, jak np. przeoczyny czas na drzemkę lub nie pójdzie spać o stałej porze
__________________
"Kiedy pomnażają się cierpienia, pomnaża się też siła do ich zniesienia."

Amelka - 07.12.2006
Aniołek - 30.11.2010
Daria - 29.01. 2012
amilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.