Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-15, 22:17   #2401
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
PS. Poradźcie, czym potraktować ciągle odnawiającego się dużego pryszcza z białą zawartością?. Mój TŻ przygolił niechcący małego pryszczyka i od tej pory ciągle tworzy się nowa gula i nowa treść. Już nie wiem, czym to smarować, co by wyglądał jak człowiek. Wszystkie moje metody poległy :-(
Kup mu talk w płynie, np Pudroderm, albo po prostu powiedz w aptece "płynny talk", smaruje się tym wykwity przy ospie, ale i tego typu syfka leczy w ciągu doby, możesz też spróbować ałunu, albo może właśnie miodku??? Jeśli się odnawia, to może mu tam włos wrósł głęboko i też trzeba obserwować
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 22:45   #2402
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kup mu talk w płynie, np Pudroderm, albo po prostu powiedz w aptece "płynny talk", smaruje się tym wykwity przy ospie, ale i tego typu syfka leczy w ciągu doby, możesz też spróbować ałunu, albo może właśnie miodku??? Jeśli się odnawia, to może mu tam włos wrósł głęboko i też trzeba obserwować
Ja po miodku mam coraz ładniejszą buzię

Dziękuję Ci, z pewnością spróbujemy płynnego talku! Ałunem mu dziś posmarowałam, bo już nie wiedziałam czego się czepić Mąż uprawia sporty kontaktowe, a tam pot się leje strumieniami i niestety przenosi się bakterie i tu upatruję przyczyny ciągłego odnawiania

Dzisiaj w desperacji zamówiłam mu też ten koncentrat Lierac. I muszę zapasy Alvy zrobić, bo śmierdziel też doskonale robi nam obojgu
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 22:47   #2403
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja jestem po trzecim 'miodowym zabiegu'. Póki co nie zauważam niczego wow ale zapewne potrzeba czasu
__________________
I'll show you...
... the dark side.

Edytowane przez Ingran
Czas edycji: 2015-04-15 o 22:49
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 09:11   #2404
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja jestem po trzecim 'miodowym zabiegu'. Póki co nie zauważam niczego wow ale zapewne potrzeba czasu
w jaki sposób go używasz? I czy masz z pasieki?
Ja zawsze buzię masuję około 3 minut szczególnie wcieram go w miejsca gdzie mam najwięcej zanieczyszczonych porów aż się zrobi emulsja, potem jeszcze na 10/15 minut zostawiam. Z tym że jak go zaczęłam używać nie miałam stanów zapalnych/pryszczy. Raz spróbowałam od razu go nałożyć bez masażu w formie maseczki i jakoś nie zadziałał na mnie tak jak w formie "mycia".
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 09:32   #2405
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ja po miodku mam coraz ładniejszą buzię

Dziękuję Ci, z pewnością spróbujemy płynnego talku! Ałunem mu dziś posmarowałam, bo już nie wiedziałam czego się czepić Mąż uprawia sporty kontaktowe, a tam pot się leje strumieniami i niestety przenosi się bakterie i tu upatruję przyczyny ciągłego odnawiania

Dzisiaj w desperacji zamówiłam mu też ten koncentrat Lierac. I muszę zapasy Alvy zrobić, bo śmierdziel też doskonale robi nam obojgu
A ja już jakoś z 3 miesiące używam miodu i jedno wiem na pewno, nie jest to wydajny interes, zużyłam już jakieś 0,75 litra miodu Postanowiłam, że nie będę używać codziennie, a 2 razy w tygodniu dla podtrzymania efektów, zobaczymy, jak skóra będzie się zachowywać.

Lierac powinien się sprawdzić

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja jestem po trzecim 'miodowym zabiegu'. Póki co nie zauważam niczego wow ale zapewne potrzeba czasu
Ingran, po 3 razie to już powinny być efekty powyżej oczekiwań. Jedyny problem, jaki upatruję, to kosmetyki, jakich używasz. Nie gniewaj się, jeśli uznasz to co napiszę za jakieś niemiłe aluzje, nie o to nam chodzi, lecz o dobra radę. Na drogeryjnych kosmetykach daleko nie zajedziesz. Twoja skóra jest zmieniona chorobowo, przypuszczam tez, ze zaniedbana i wymaga leczniczych kosmetyków, aptecznych oraz specjalistycznych zabiegów, by wyjść na prostą. Sam miód może nie wystarczyć, jeśli skórę codziennie katujesz drogeryjną sieczką. Nie ma też jak zadziałać, jeśli jest nadmiar martwego naskórka, nie przebije się w głębsze warstwy, podobnie jak inne kosmetyki.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 11:22   #2406
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Ja sobie umyśliłam, że połączę z mleczanem sodu (zwiększa on właściwości wit. C, zwłaszcza te wybielające), do tego glukonolakton, a skoro i glukonolakton to jeszcze jakieś ekstrakty roślinne, np. z lukrecji, z mącznicy- też mają właściwości wybielające. Czyli taki rozjaśniający tonik, co mnie osobiście bardzo się przyda. Jedynie z jakimś sensownym pH będę musiała powalczyć.
macka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 13:18   #2407
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

[QUOTE=Korah;51058049]A ja już jakoś z 3 miesiące używam miodu i jedno wiem na pewno, nie jest to wydajny interes, zużyłam już jakieś 0,75 litra miodu Postanowiłam, że nie będę używać codziennie, a 2 razy w tygodniu dla podtrzymania efektów, zobaczymy, jak skóra będzie się zachowywać.

Lierac powinien się sprawdzić

/QUOTE]

I tu masz rację, miód schodzi dość szybko Na razie jestem na etapie nasycania cery i se nie żałuję Potem pewno przestawię się jak Ty
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-16, 13:25   #2408
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
w jaki sposób go używasz? I czy masz z pasieki?
Ja zawsze buzię masuję około 3 minut szczególnie wcieram go w miejsca gdzie mam najwięcej zanieczyszczonych porów aż się zrobi emulsja, potem jeszcze na 10/15 minut zostawiam. Z tym że jak go zaczęłam używać nie miałam stanów zapalnych/pryszczy. Raz spróbowałam od razu go nałożyć bez masażu w formie maseczki i jakoś nie zadziałał na mnie tak jak w formie "mycia".
Używam 2-3x w tygodniu. Kładę jako maseczkę na 15min a potem 'myję' z odrobiną wody i spłukuję.
Tak, z pasieki
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ingran, po 3 razie to już powinny być efekty powyżej oczekiwań. Jedyny problem, jaki upatruję, to kosmetyki, jakich używasz. Nie gniewaj się, jeśli uznasz to co napiszę za jakieś niemiłe aluzje, nie o to nam chodzi, lecz o dobra radę. Na drogeryjnych kosmetykach daleko nie zajedziesz. Twoja skóra jest zmieniona chorobowo, przypuszczam tez, ze zaniedbana i wymaga leczniczych kosmetyków, aptecznych oraz specjalistycznych zabiegów, by wyjść na prostą. Sam miód może nie wystarczyć, jeśli skórę codziennie katujesz drogeryjną sieczką. Nie ma też jak zadziałać, jeśli jest nadmiar martwego naskórka, nie przebije się w głębsze warstwy, podobnie jak inne kosmetyki.
Nie gniewam się, oczywiście, i dziękuję za te wskazówki strasznie demonizujesz drogeryjne kosmetyki, może nie mam racji, ale wielu osobom służą mnie, niestety, póki co nie stać na nic innego więc biorę to, na co mogę sobie pozwolić.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 13:55   #2409
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Nie gniewam się, oczywiście, i dziękuję za te wskazówki strasznie demonizujesz drogeryjne kosmetyki, może nie mam racji, ale wielu osobom służą mnie, niestety, póki co nie stać na nic innego więc biorę to, na co mogę sobie pozwolić.
Demonizuję, bo mam powody, a poza tym nie raz nie dwa przekonałam się i na pewno wiele innych osób także, że takie tańsze kosmetyki z drogerii, to tylko pozorna oszczędność, bo potem i tak będziesz musiała na lekarzy wydać to co zaoszczędziłaś, chyba, że godzisz się na taki stan cery, to ok. Dodam jeszcze, że droższe kosmetyki są wydajniejsze, a najlepsze są i tak kosmetyki z kuchni, od których nie ma nic tańszego.

Jak widać, drogeria wielu osobom służy, ale jest drugie tyle osób, którym nie służy i dla tych osób stworzono produkty apteczne.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-16 o 13:59
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 14:09   #2410
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Demonizuję, bo mam powody, a poza tym nie raz nie dwa przekonałam się i na pewno wiele innych osób także, że takie tańsze kosmetyki z drogerii, to tylko pozorna oszczędność, bo potem i tak będziesz musiała na lekarzy wydać to co zaoszczędziłaś, chyba, że godzisz się na taki stan cery, to ok. Dodam jeszcze, że droższe kosmetyki są wydajniejsze, a najlepsze są i tak kosmetyki z kuchni, od których nie ma nic tańszego.

Jak widać, drogeria wielu osobom służy, ale jest drugie tyle osób, którym nie służy i dla tych osób stworzono produkty apteczne.
Niestety problemowe cery, czyli osoby takie jak my, muszą chuchać i dmuchać, przebierając rozważnie w ofertach kosmetycznych. Drogeryjne kosmetyki w większości sprawdzają się na cerach bez takich problemów, u nas to loteria

Też celuję w apteczne lub sprawdzone marki, od czasu do czasu pozwalając sobie na mały skok w bok . Jednak baza pielęgnacji powinna być przemyślana, a nie tylko najtańsza. Potem i tak wydasz więcej, żeby ratować cerę
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 14:15   #2411
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Niestety problemowe cery, czyli osoby takie jak my, muszą chuchać i dmuchać, przebierając rozważnie w ofertach kosmetycznych. Drogeryjne kosmetyki w większości sprawdzają się na cerach bez takich problemów, u nas to loteria

Też celuję w apteczne lub sprawdzone marki, od czasu do czasu pozwalając sobie na mały skok w bok . Jednak baza pielęgnacji powinna być przemyślana, a nie tylko najtańsza. Potem i tak wydasz więcej, żeby ratować cerę
Zgadzam się.

Prosty przykład jak zaoszczędzić, zamiast peelingu kupić drobną kaszkę kukurydzianą, 3 zł za 500g. Mamy już wtedy zaoszczędzone 10-20 zł, które możemy dołożyć i kupić dobre mleczko czy emulsję apteczną do mycia twarzy, do której można ową kaszkę dodawać w ramach peelingu. Ja tak robię, pomimo, iż stać by mnie było na osobny peeling, to wolę tę drugą opcję, po pierwsze dlatego, że mi to służy i wiem co kupuję, żadnego kota w worku, po drugie dlatego, że nie ma w tym szkodliwych substancji, ani też nadmiaru wszelakich substancji
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-16 o 14:18
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-16, 14:37   #2412
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

W sumie i racja. Jeszcze trochę to będę mogła bardziej rozwinąć skrzydła, teraz muszę działać skromnie
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 15:15   #2413
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Co ja głupia gadam, błąd w rachubie, kupując kaszkę 500g zaoszczędzimy znacznie, znacznie więcej, bo ok 10 gotowych peelingów zakładając, że każdy kosztuje ok 10-20 zł, to 100-200 zł do skarbonki.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 16:01   #2414
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Niestety problemowe cery, czyli osoby takie jak my, muszą chuchać i dmuchać, przebierając rozważnie w ofertach kosmetycznych. Drogeryjne kosmetyki w większości sprawdzają się na cerach bez takich problemów, u nas to loteria

Też celuję w apteczne lub sprawdzone marki, od czasu do czasu pozwalając sobie na mały skok w bok . Jednak baza pielęgnacji powinna być przemyślana, a nie tylko najtańsza. Potem i tak wydasz więcej, żeby ratować cerę
Ja też się zgadzam. Długo miałam problemy ze skórą i myślałam, że po prostu mam tłustą cerę i takie skłonności. Sklepowe kremy robiły harakiri, nawet te z najwyższej półki. Okazało się że mam wrażliwą. Wszystko się uspokoiło gdy zaczęłam używać naturalnych kosmetyków do ciała i do skóry głowy niestety, trzeba znaleźć to dla siebie a to wymaga trochę zachodu.
Z drogeryjnych najczęściej korzystają dziewczyny, które mają bezproblemowe cery

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zgadzam się.

Prosty przykład jak zaoszczędzić, zamiast peelingu kupić drobną kaszkę kukurydzianą, 3 zł za 500g. Mamy już wtedy zaoszczędzone 10-20 zł, które możemy dołożyć i kupić dobre mleczko czy emulsję apteczną do mycia twarzy, do której można ową kaszkę dodawać w ramach peelingu. Ja tak robię, pomimo, iż stać by mnie było na osobny peeling, to wolę tę drugą opcję, po pierwsze dlatego, że mi to służy i wiem co kupuję, żadnego kota w worku, po drugie dlatego, że nie ma w tym szkodliwych substancji, ani też nadmiaru wszelakich substancji
A co to za kaszka?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 16:14   #2415
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A co to za kaszka?
Kukurydziana, najlepiej błyskawiczna, bo jest najdrobniejsza, są różni producenci, u mnie najczęściej można dostać z tych bardziej ekologicznych marek kaszkę "Ania", ale nieekologiczne też mi nigdy krzywdy nie zrobiły, może być też mąka kukurydziana, a jak ktoś ma w domu narzędzie do mielenia, np młynek do kawy, to ma szerokie pole do popisu, bo można każde ziarna zemleć, ja mielę ryż brązowy. Są gotowce ryżowe, więc czemu w domu takiego nie zrobić, zainspirowała mnie do działania maseczka Balm Balm hibiskusowa. Od 3 lat nie kupiłam peelingu, nawet do ciała, dopiero ostatnio skusiłam się na ten Avonowski, bo akurat miałam okazję i go pamiętam, że lubiłam, a tak to nie potrzebuję, bo mam swój domowy i mieszam z czym akurat chcę, żelem i olejem do ciała, miodem, mleczkiem do twarzy. Nawet jak mam ten z Avonu, toi tak nie odstawiłam mąki, bo po prostu jest najlepsza i dozuję sobie tez wedle uznania, a jak kiedyś mi się trafiły peelingi, które były za słabe ( głównie z ShinyBoxu), to sobie je wzbogacałam też tym mielonym ryżem. Same korzyści, zero wad i każdy by się zdziwił skutecznością.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 18:50   #2416
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja nie jestem przekonana, czy apteczne kosmetyki są jakoś specjalnie lepsze od drogeryjnych albo eko. Swego czasu sporo się mówiło o tym, że kosmetyka apteczne czy też tzw "dermokosmetyki" to tylko etykietka, która ma nas przekonać, że to coś innego, lepszego, bardziej skutecznego. Nie wiem, jaki pogląd obecnie panuje.
Chociaż przyznam, że np drogeryjne micele nie dorównują Biodermie, no ale to jedna Bioderma. Bo już np micel Avene jest wg mnie beznadziejny, zresztą jak cała ta marka.

Ja teraz romansuję z kosmetykami profesjonalnymi, ale czy coś z tego będzie, czas pokaże. Chociaż tu pewnym ograniczeniem jest też to, że duża część z nich to produkty, które najlepiej stosować w ramach zabiegów. Np kupiłam peptydowe serum pod oczy Bielendy i dopiero na opakowaniu doczytałam, że zaleca się je wprowadzać za pomocą mezoterapii bezigłowej luz sonoferezy.

Jeszcze co do toniku Simply Tołpy z Biedronki, o którym coś było wcześniej. Używam go jakiś tydzień. Chciałam nawet dodać dwa produkty z tej serii do KWC, ale okazało się, że się nie da, bo są one traktowane tak samo jak np micel BeBeauty, też robiony przez Tołpę.
W każdym razie tonik jest dziwny. Podśmierduje męsko i pozostawia dziwne wrażenie na skórze, zwłaszcza nad wargą, tak jakby puszczało znieczulenie. Takie dziwne mrowienie. Nie wiem, może to ta kamfora w składzie. Niezbyt mi się to widzi Wolę produkty, które zachowują się bardziej neutralnie. Ale jest też plus: nie lepi się.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 19:36   #2417
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Używam 2-3x w tygodniu. Kładę jako maseczkę na 15min a potem 'myję' z odrobiną wody i spłukuję.
Tak, z pasieki

Nie gniewam się, oczywiście, i dziękuję za te wskazówki strasznie demonizujesz drogeryjne kosmetyki, może nie mam racji, ale wielu osobom służą mnie, niestety, póki co nie stać na nic innego więc biorę to, na co mogę sobie pozwolić.

Kosmetyki na stronach z półproduktami nie są wcale drogie w porównaniu z drogeryjnymi, a w drogeryjnych nie znajdziesz takich składników, które zadziałają konkretnie, albo znajdziesz w znikomej ilości na końcu składu i wyprzedzają je różne świństwa.

Ja właśnie szykuje zamówienie na e-naturalne
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 19:49   #2418
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Kosmetyki na stronach z półproduktami nie są wcale drogie w porównaniu z drogeryjnymi, a w drogeryjnych nie znajdziesz takich składników, które zadziałają konkretnie, albo znajdziesz w znikomej ilości na końcu składu i wyprzedzają je różne świństwa.

Ja właśnie szykuje zamówienie na e-naturalne
Przeliczyłam, ile wydałam w ZSK w 2014 - 300 zł, czyli wychodzi 25 zł w przeliczeniu na miesiąc. To jest na pielęgnację samej twarzy. W tym roku poszło już 200, ale myślę że więcej niż drugie tyle już nie wydam. Jeżeli przeliczymy to na kosmetyki o znanych przez nas składach, z odpowiednim stężeniem substancji aktywnych i z możliwością dobierania składów tak, aby mieć dokładnie to, czego potrzebujemy nie wychodzi wcale tak źle. Aczkolwiek trzeba przyznać, że samodzielne kręcenie wciąga czasem aż za bardzo, a półprodukty nie zawsze się wykorzysta w całości.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 20:40   #2419
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zgadzam się.

Prosty przykład jak zaoszczędzić, zamiast peelingu kupić drobną kaszkę kukurydzianą, 3 zł za 500g. Mamy już wtedy zaoszczędzone 10-20 zł, które możemy dołożyć i kupić dobre mleczko czy emulsję apteczną do mycia twarzy, do której można ową kaszkę dodawać w ramach peelingu. Ja tak robię, pomimo, iż stać by mnie było na osobny peeling, to wolę tę drugą opcję, po pierwsze dlatego, że mi to służy i wiem co kupuję, żadnego kota w worku, po drugie dlatego, że nie ma w tym szkodliwych substancji, ani też nadmiaru wszelakich substancji
Kolejnym przykładem może też być puder myjący vel pasta myjącą z płatków owsianych (lub migdałów). Lush ma taka pastę, a Make Me Bio pudry- są w nich 4 składniki na krzyż. Bez problemu można samemu coś takiego przygotować. Tutaj więcej jakby ktoś był zainteresowany: klik
Zastanawiam się też, czy nie zrobić takiej pasty łącząc płatki owsiane ze słynnym już miodem. Tutaj widzę, że taki pomysł przeszedł: klik
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-16, 20:49   #2420
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja nie jestem przekonana, czy apteczne kosmetyki są jakoś specjalnie lepsze od drogeryjnych albo eko. Swego czasu sporo się mówiło o tym, że kosmetyka apteczne czy też tzw "dermokosmetyki" to tylko etykietka, która ma nas przekonać, że to coś innego, lepszego, bardziej skutecznego. Nie wiem, jaki pogląd obecnie panuje.
Chociaż przyznam, że np drogeryjne micele nie dorównują Biodermie, no ale to jedna Bioderma. Bo już np micel Avene jest wg mnie beznadziejny, zresztą jak cała ta marka.

Ja teraz romansuję z kosmetykami profesjonalnymi, ale czy coś z tego będzie, czas pokaże. Chociaż tu pewnym ograniczeniem jest też to, że duża część z nich to produkty, które najlepiej stosować w ramach zabiegów. Np kupiłam peptydowe serum pod oczy Bielendy i dopiero na opakowaniu doczytałam, że zaleca się je wprowadzać za pomocą mezoterapii bezigłowej luz sonoferezy.

Jeszcze co do toniku Simply Tołpy z Biedronki, o którym coś było wcześniej. Używam go jakiś tydzień. Chciałam nawet dodać dwa produkty z tej serii do KWC, ale okazało się, że się nie da, bo są one traktowane tak samo jak np micel BeBeauty, też robiony przez Tołpę.
W każdym razie tonik jest dziwny. Podśmierduje męsko i pozostawia dziwne wrażenie na skórze, zwłaszcza nad wargą, tak jakby puszczało znieczulenie. Takie dziwne mrowienie. Nie wiem, może to ta kamfora w składzie. Niezbyt mi się to widzi Wolę produkty, które zachowują się bardziej neutralnie. Ale jest też plus: nie lepi się.
Zgadzam się z tym wszystkim, to jest tylko etykieta, sposób dystrybucji, bo apteczne kosmetyki także mogą szkodzić. Raczej uogólniłam pisząc apteczne, żeby dać jakieś przeciwstawne słowo do "drogeryjne" i nie pisać 4 określeń na raz (apteczno-specjalistyczno-naturalno-internetowe). Tak samo specjalistyczne kosmetyki i naturalne mogą szkodzić, nie ma reguły, ale po to jest ten wątek, żeby czytać co każda z nas najbardziej poleca A jeśli chodzi o apteczne, to na pewno warto zawiesić oko nad micelami, wodami termalnymi, produktami kwasowymi, żelem aloesowym chociażby, a także jakimiś plynami typu Afronis, Azulan, bo to typowe preparaty pierwszej pomocy, tego nie ma w drogerii.

Widziałam ten tonik dzisiaj, może się skuszę. Kamfora chyba rozgrzewa

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Kolejnym przykładem może też być puder myjący vel pasta myjącą z płatków owsianych (lub migdałów). Lush ma taka pastę, a Make Me Bio pudry- są w nich 4 składniki na krzyż. Bez problemu można samemu coś takiego przygotować. Tutaj więcej jakby ktoś był zainteresowany: klik
Zastanawiam się też, czy nie zrobić takiej pasty łącząc płatki owsiane ze słynnym już miodem. Tutaj widzę, że taki pomysł przeszedł: klik
dokładnie I nie przepłacamy, tym bardziej, że w Lushu trzeba kupić konkretną pojemność, a terminy ważności są króciutkie.
Zachęcam spróbować Tylko olej bym odpuściła.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-16 o 20:52
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 22:07   #2421
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

ja nadal uzywam miodu jedno co zauwazyłam, że mam po nim bardzo gładką skórę, i co dalej zobaczymy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 22:30   #2422
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Kosmetyki na stronach z półproduktami nie są wcale drogie w porównaniu z drogeryjnymi, a w drogeryjnych nie znajdziesz takich składników, które zadziałają konkretnie, albo znajdziesz w znikomej ilości na końcu składu i wyprzedzają je różne świństwa.

Ja właśnie szykuje zamówienie na e-naturalne
Niby tak, ale kręcenie samemu wymaga wiedzy i cierpliwości a nieraz te półprodukty zostają jak wypisujecie tutaj czasem te dziwne nazwy to nie wiem, do czego to przypiąć
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 23:50   #2423
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kukurydziana, najlepiej błyskawiczna, bo jest najdrobniejsza, są różni producenci, u mnie najczęściej można dostać z tych bardziej ekologicznych marek kaszkę "Ania", ale nieekologiczne też mi nigdy krzywdy nie zrobiły, może być też mąka kukurydziana, a jak ktoś ma w domu narzędzie do mielenia, np młynek do kawy, to ma szerokie pole do popisu, bo można każde ziarna zemleć, ja mielę ryż brązowy. Są gotowce ryżowe, więc czemu w domu takiego nie zrobić, zainspirowała mnie do działania maseczka Balm Balm hibiskusowa. Od 3 lat nie kupiłam peelingu, nawet do ciała, dopiero ostatnio skusiłam się na ten Avonowski, bo akurat miałam okazję i go pamiętam, że lubiłam, a tak to nie potrzebuję, bo mam swój domowy i mieszam z czym akurat chcę, żelem i olejem do ciała, miodem, mleczkiem do twarzy. Nawet jak mam ten z Avonu, toi tak nie odstawiłam mąki, bo po prostu jest najlepsza i dozuję sobie tez wedle uznania, a jak kiedyś mi się trafiły peelingi, które były za słabe ( głównie z ShinyBoxu), to sobie je wzbogacałam też tym mielonym ryżem. Same korzyści, zero wad i każdy by się zdziwił skutecznością.
I taki peelingu jeszcze nie słyszałam tylko z kawy i owsianki.

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

Ale mówisz o skuteczności kaszki czy ryżu?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 09:49   #2424
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ale mówisz o skuteczności kaszki czy ryżu?
Obydwu Jedyna różnica jaką zauważam, to, że kukurydziana łatwiej się spłukuje, a ryżowa lubi powłazić we włosy przy nasadzie i trzeba zwrócić uwagę przy spłukiwaniu

Jeśli nie macie w domu młynka, to warto kupić najlepiej przemielone ziarno, czyli po prostu mąkę lub kleik, chyba, że lubicie naprawdę mocne ścieranie i ostre drobinki. Zerknęłam dzisiaj w sklepie i jednak każdy producent inaczej rozumie określenie kaszka "błyskawiczna", bo z tego co widzę, jedne są grubsze, inne w formie płatków, a jeszcze inne to właśnie kleik. Więc jeśli ktoś chętny, to niech nie patrzy na nazwę, a na konsystencję, ma być jak mąka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 11:42   #2425
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Po roku z miodem i pół roku z filtrem moje obserwacje są takie że, moje zaskórniki zniknęły. Pory są niewidoczne a cera wygląda na wypoczętą i przestałam się " rumienić " w miejscach gdzie miałam popękane naczynka,
Kurcze obawiałam się tych filtrów ale widzę ogromną poprawę kondycji skóry , mimo że używam dość ciężkiego filtru Capitan solei... Trochę szkoda mi kasy na droższy filtr bo starcza mi na 2,5-3 tygodnie
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-04-17 o 11:43
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 12:01   #2426
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Pomylka
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 13:04   #2427
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A jakie filtry polecacie? Skończył mi się i myślę nad czymś dobrym
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 14:28   #2428
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Obydwu Jedyna różnica jaką zauważam, to, że kukurydziana łatwiej się spłukuje, a ryżowa lubi powłazić we włosy przy nasadzie i trzeba zwrócić uwagę przy spłukiwaniu

Jeśli nie macie w domu młynka, to warto kupić najlepiej przemielone ziarno, czyli po prostu mąkę lub kleik, chyba, że lubicie naprawdę mocne ścieranie i ostre drobinki. Zerknęłam dzisiaj w sklepie i jednak każdy producent inaczej rozumie określenie kaszka "błyskawiczna", bo z tego co widzę, jedne są grubsze, inne w formie płatków, a jeszcze inne to właśnie kleik. Więc jeśli ktoś chętny, to niech nie patrzy na nazwę, a na konsystencję, ma być jak mąka
A okej zapisze sobie.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 15:17   #2429
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A jakie filtry polecacie? Skończył mi się i myślę nad czymś dobrym
Zależy, co jest dla Ciebie ważne. Jeśli maksimum ochrony to Anthelios, który ma najwyższe na rynku PPD, ponad 40 (nie pamiętam dokładnie, ile). Ale nie każdemu on leży, u mnie brzydko właził w zmarszczki.
Jeśli zaś na komforcie stosowania, to Pharmaceris hydrolipidowy, ewentualnie tańsza alternatywa (ten sam producent i niemal identyczne składy) Lirene emuslja SPF 50 (duża, pomarańczowa tuba).

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Niby tak, ale kręcenie samemu wymaga wiedzy i cierpliwości a nieraz te półprodukty zostają jak wypisujecie tutaj czasem te dziwne nazwy to nie wiem, do czego to przypiąć
Ja nie widzę żadnych zalet kręcenia poza oczywiście finansową. Testowałam sporo produktów z BU i podobnych i poza masłem shea (na stopy) nie ma żadnej rzeczy, do której bym chciała wrócić Ktoś kiedyś na LU podsumował swoją przygodę w samoróbkami jako okres "ordynarnych butli koczujących w lodówce i szafkach" z czego większość i tak się przynajmniej częściowo zmarnowała.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 15:24   #2430
olusia_82
Raczkowanie
 
Avatar olusia_82
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 128
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Wybaczcie, że się wtrącam tak nagle, ale chciałam zapytać co myślicie, bo ja mam cerę mieszaną i od kiedy wyczytałam, że zamiast wysuszać, to trzeba właśnie strefę T mocno nawilżać i zaczęłam stosować tylko olej kokosowy, to mam wrażenie, że trochę mi się polepszyło. Nie wiem tylko, czy nie jest to efekt na krótką metę. Czy komuś udało sie w ten sposób "wyleczyć"?
olusia_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.